Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Somebody101 napisał:

A co jeśli kowalski pójdzie do sklepu i zobaczy oleda wśród stanowiska z telewizorami? I tak mu się obraz spodoba że go kupi? Jest wtedy debilem bo będzie go używał jak poprzedni telewizor który posiadał? Jest debilem bo będzie chciał podpiąć telewizor pod pc? Nie bierzesz pod uwagę tego, że mnóstwo ludzi kupuje oleda po prostu w sklepie, przekonani że kupują TELEWIZOR, a nie urządzenie które tylko wyglada jak  telewizor a prawidłowo funkcjonuje tylko w określonych warunkach. Gdyby świadomość wśród ludzi była taka jak garstki osób na forum, problemu by nie było. Jednak jest jak jest i to się szybko nie zmieni. Także nazywanie ludzi debilami tylko dlatego ze nie wiedzą że oled wymaga innego traktowania od wszystkich innych tv które widza na półce jest jednak trochę słabe z twojej strony.

Dokładnie przeciętny Kowalski nic nie zauważy, ale OLEDy są tak felerne, że wierz mi naciął się na niego jeden całkiem zaawansowany użytkownik, a to wszystko przez bagatelizowanie problemu i obiecanki cacanki producentów z rok na rok, że problem już został zażegnany. 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, vader_4747 napisał:

LG taka konieczność raczej nie grozi biorąc pod uwagę fakt, że najczęściej nawalają jedynie te wyimaginowane egzamplarze ich telewizorów, a przynajmniej coś takiego wynika z analizy OLEDowych tematów - przecież najwięcej szumu robią osoby, które telewizora OLED nie mają i mieć pewnie nie będą, a o dziwo to właśnie im przytrafia się najwięcej problemów z technologią OLED i to ich w głównej mierze dopadły OLEDowe problemy.

W ogóle niezła komedia zrobiła się na forum już jakiś czas temu. Niektórzy straszny problem mają za OLEDami. Jakoś nie zauważyłem żeby posiadacze OLEDów biegali po wszystkich ,,świetlówkowych"  tematach i robili niepotrzebny burdel...

Można odnieść wrażenie, że np. toma-san musi być strasznie ze swojego elcedeka niezadowolony, no bo jak inaczej wytłumaczyć to, że zamiast chwalić i pisać o zaletach swojego sprzętu, jego aktywnośc skupia się w OLEDowych tematach, gdzie najwyraźniej musi sam siebie nieustannie przekownywać co do słuszności swojego wyboru, powtarzając do upadłego temat wypaleń. Poważnie, wygląda to tak jakby musiał cały czas sam siebie utwierdzać w przekonaniu, że dokonał dobrego wyboru. Oczywiście alternatywnym wytłumaczeniem jest to, że taki dobry z niego samarytanin, iż z troski o cały świat stara się przestrzec innych przed strasznymi OLEDami, ale serio, już całe forum zna jego opinię na temat nierzetelności testów na forum pod względem informowania na temat wypaleń i powtarzenie w kółko tego samego jest już męczące... 

Fani lcd pewnie już wystąpili do Uniwersytetu Chicagowskiego o przeniesienie słynnego doomsday clock pod siedzibę LG. Kiedyś zwiastował on nadchodzącą zagłądę w związku z możliwą zagładą nuklearną podczas zimnej wojny, teraz będzie wieścił wypalenie całego świata przez LG...

Rozumiem oczywiście argument, który to przytacza nagminnie toma-san, a więc, że niektóre testy zbyt słabo akcentują temat wypaleń sugerując jakoby został już ten problem zupełnie wyeliminowany, co absolutnie nie jest prawdą. Jakiś czas temu jednak @Maciej Koper zmienił swój szablon i dodaje akapit o temacie potencjalnych wypaleń. Może dla niektórych niezbyt dosadnie, ale takie jego prawo - w końcu każdy sam ma prawo ocenić jak istotne jest w jego opinii dane zjawisko. Portal rtings informuje o potencjalnych wypalenia o wiele bardziej zdecydowanie wystawiając w kategorii Burn - in notę 1/10. Jeżeli ktoś tego nie wie, gdyż nie czyta portali recenzenckich no cóż - to jego problem. Nie od dziś wiadomo, że kupując sprzęt należy wykonać jakiś reasearch, zwłaszcza sprzęt droższy, a jeżeli ktoś nie jest w stanie poświęcić trochę czasu przed dokonanym zakupem na czytanie testów, no to oczywistym wnioskiem jest to, że ignorancja szkodzi. OLED nie jest dla każdego, to fakt - fani kanałów informacyjnych nie powinni decydować się na tą technologię. Producenta jednak nikt nie zmusi do informowania na temat ewentualnych wypaleń, bo przecież byłby to marketingowy strzał w kolano, więc domaganie się ulotek informacynych na temat wypaleń, które to postulaty się tutaj pojawiały, może wywołać co najwyżej politowanie na twarzy. Poza tym dlaczego domagać się tego tylko w jedną stronę, dlaczego te osoby nie wymagają od producentów telewizorów lcd podobnych list co jest nie tak z tą technologią, przecież także byłoby co wypisywać. Zaraz pojawi się argument, że przecież wypalenie to trwałe uszkodzenie panelu, a z cloudingiem można żyć. Tyle, że to jest kwestia bardzo subiektywna, dla jednego liczy się dlugowieczność sprzętu, dla innych jak najlepsza jakość obrazu, nawet kosztem większego ryzyka wystąpienia awarii. To co jest isotniejszą wadą jest więc kwestią czysto subiektywną. Dla jednych będą to wypalenia, dla innych clouding. Różnica jest taka, że wypalenia wcale nie są czymś co musi wystąpić, a z cloudingiem trzeba się męczyć od samego początku. Oczywiście problem trochę przejaskrawiam w przypadku dobrych faldów, ale tak też robią użytkownicy lcd w odniesieniu do OLEDów. Do fanów lcd taki argument nie przemawia, gdyż nie są oni w stanie przyjąć do wiadomości, że świetna jakość obrazu jest dla kogoś najważniejsza, nawet jeżeli pojawia się koszt w postaci ryzyka wypaleń. Zresztą jak narazie jednak zjawisko wypaleń w serii 7 nie jest w cale tak powszechne jak wskazywałyby na to narzekania na forum. Zdjęcia, które wrzucił kolega @Subman nie mają śladów po pasku informacyjnym, a on tvn24 ogląda.

A co do wypocin samebodyego to polecam listę ignorowanych użytkowników. Niestety czasami widzę te jego ,,mądrości" gdy inni użytkownicy cytują jego wypowiedzi i inaczej niż bredniami tego nazwać nie można. Ostatnio i tak się trochę uspokoił, gdyż na początku swojej przygody był zdecydowanie bardziej agresywny na forum i opowiadał te swoje fantasmagorie i kłamstwa jak chociaćby historię o słynnych już wielogodzinnych czyszczeniach, które należy codziennie manualnie przeprowadzać. Mimo wszystko, gdy widzę jego fantazje w wątku o B8 o jego koledze, któremu się już dwa OLEDy wypaliły i oczywiscie posiadały wszystkie możliwe i niemożliwe wady to mogę się jedynie uśmiechnąć z politowaniem. Dlatego czarna lista to przydatna rzecz. Dziwię się tylko, że @Gmeru toleruje taki syf na forum.

Świetnie to ująłeś. 

Ci pseudo eksperci jak widać nie chcą rozmawiać o tym co sami mają w "gatkach'"  i to jest klucz do zrozumienia ich intencji i wiarygodności. 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Caution napisał:

Dokładnie przeciętny Kowalski nic nie zauważy, ale OLEDy są tak felerne, że wierz mi naciął się na niego jeden całkiem zaawansowany użytkownik, a to wszystko przez bagatelizowanie problemu i obiecanki cacanki producentów z rok na rok, że problem już został zażegnany. 

Utwórz petycje w internecie i na FB, napisz do ONZ, UE i żądajmy zbrojnej interwencji NATO bo producenci nie mówią wszystkiego w reklamach o sprzęcie który sprzedają. ;)

Edytowane przez kKadajo
  • Lubię 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Caution napisał:

@Damian85 z twoich wypowiedzi wnioskuje, że to ty jesteś debilem eee przepraszam konsumentem. Wypisujesz 3 po 3 jakieś głupoty i teorie spiskowe. Nieźle żem się uśmiał ?️ Serio z twoimi teoriami to powinieneś jakimś marketingowcem zostać... 

Podchodzę do tego tematu z przymrużeniem oka, stąd taka a nie inna forma pisowni... Po prostu z niektórymi argumentami nie da się już inaczej dyskutować. Jak ktoś się czuje urażony to trudno. Proponuje coś na uspokojenie i nabrać dystansu. Jestem zwykłym użytkownikiem Oleda ale nazywano mnie już debilem, sługusem LG, sugerowano że liczba 85 w mojej nazwie użytkownika ma coś wspólnego z moim ilorazem inteligencji. Także spoko, nic mnie już nie zdziwi ;) Gdybym był do tego marketingowcem to siedziałbym w dziale LCD próbując namawiać wszystkich do wymiany telewizora. No ale zamiast tego siedzę w dziale Oled dyskutując w większości przypadków z teoretykami czy trolami. Czy przekonam którego do zakupu? Napewno nie. Ale sama analiza ich argumentów to niezły ubaw ;)

  • Plusik 3
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, tommor napisał:

Świetnie to ująłeś. 

Ci pseudo eksperci jak widać nie chcą rozmawiać o tym co sami mają w "gatkach'"  i to jest klucz do zrozumienia ich intencji i wiarygodności. 

Nie pomyślałeś może, że Ci psedo eksperci mają rozum w głowie i nie pakują się w taką kupę jaką jest OLED i to jest temat o OLED, po co mam pisać o LCD? 

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Caution napisał:

Nie pomyślałeś może, że Ci psedo eksperci mają rozum w głowie i nie pakują się w taką kupę jaką jest OLED i to jest temat o OLED, po co mam pisać o LCD? 

Jeśli za chwilę dostanę bana na kilka dni czy tygodni to spoko rozumiem ;) ale do tego argumentu nie sposób się nie odnieść. 

Najpierw pisaliście że niektórzy użytkownicy Oledów to jacyś geniusze, którzy opanowali tajną sztukę posługiwania się Oledem i dlatego nie uległ on awarii... teraz użytkownikom Oledów brakuje rozumu. No bo przecież gdyby mieli rozum to nie pakowali by sie w taką kupę...

Proponuję byście zebrali się gdzieś razem i ustalili jakąś jedną wersję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Damiano85 napisał:

 Najpierw pisaliście że niektórzy użytkownicy Oledów to jacyś geniusze, którzy opanowali tajną sztukę posługiwania się Oledem i dlatego nie uległ on awarii... teraz użytkownikom Oledów brakuje rozumu. No bo przecież gdyby mieli rozum to nie pakowali by sie w taką kupę..

Na jedno wychodzi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Caution napisał:

Nie pomyślałeś może, że Ci psedo eksperci mają rozum w głowie i nie pakują się w taką kupę jaką jest OLED i to jest temat o OLED, po co mam pisać o LCD? 

Jak musisz, to możesz opowiedzieć swoją historię i doświadczenia z oledem - jakieś konkrety. No i ważne byś zaimponował nam swoim sprzętem.

14 godzin temu, Caution napisał:

Samsung to lipa tak samo jak OLEDy ze względu na Clouding. 

Do tej listy zapomniałeś dopisać: Panasonic, Sony, Philips i inne,  bo każdy z nich ma te same problemy. A jeśli wiesz co to clouding  (bo można mieć pewne wątpliwości) to głównie jest to zmora lcd a nie oled.

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... Naprawdę tak ciężko pogodzić się z myślą, że świat nie jest czarno-biały, a w odcieniach szarości?

Jak tu zrobić EOTa, kiedy jest się imiennie wywoływanym do tablicy?

Myślałem, że razem z @Damiano85 udało się temat uspokoić, a tu sam wymieniony rzuca postami, jak Schwarzenegger granatami w Commando. Hmm.. Rozumiem, że stałeś się zbyt mało radykalny w swoich poglądach, dlatego musiałeś nieco atmosferę podkręcić?

@vader_4747 - ale elaborat, czyżby bezsenna noc?

Pogódź się z myślą, że są osoby, które mają inne poglądy i myślą inaczej od ciebie. Skąd w tobie tyle pieniactwa? Jako racjonalista technologiczny widzę wady i zalety każdej z dwóch dominujących technologii. Temat wypaleń pojawia się w moich postach często, jako przeciwwaga do czołobitnego opisywania świetnej nomen-omen technologii, która jednak wady POSIADA. I nie jest tak, że LED jest idealny - nie jest, jeśli chcesz, mogę przedstawić ci wady tej technologii na przykładzie mojego prywatnego TV. O zakupie LEDa zadecydowała bardzo wnikliwa analiza moich potrzeb i warunków w jakich przyjdzie mi użytkować TV, więc jak najbardziej jestem zadowolony ze swojego wyboru, czemu wielokrotnie dawałem wyraz na forum. 

Smutne jest natomiast to, że korpo już tak ciebie zmanipulowały, że dajesz się pukać w cztery litery i jeszcze za to dziękujesz. Przez takie właśnie nie potrafiące przewidywać i myśleć przyszłościowo osoby mamy sprzęty, która dokładnie po czasie upływu gwarancji potrafią się zepsuć lub w trakcie użytkowania zostają zmienione ich właściwości na absolutnie nieakceptowalne ze strony użytkownika.

Edit: @tommor - świetnie sprawdzasz się, jako klakier - i nie mam na myśli kota Gargamela ze Smurfów.

Edytowane przez Toma-San
  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.08.2018 o 17:49, Adi777 napisał:

Nie chcę się wtrącać, ale tak, to prawda ☺️

Ależ przywaliles kolego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Toma-San napisał:

Panowie... Naprawdę tak ciężko pogodzić się z myślą, że świat nie jest czarno-biały, a w odcieniach szarości?

Jak tu zrobić EOTa, kiedy jest się imiennie wywoływanym do tablicy?

Myślałem, że razem z @Damiano85 udało się temat uspokoić, a tu sam wymieniony rzuca postami, jak Schwarzenegger granatami w Commando. Hmm.. Rozumiem, że stałeś się zbyt mało radykalny w swoich poglądach, dlatego musiałeś nieco atmosferę podkręcić?

@vader_4747 - ale elaborat, czyżby bezsenna noc?

Pogódź się z myślą, że są osoby, które mają inne poglądy i myślą inaczej od ciebie. Skąd w tobie tyle pieniactwa? Jako racjonalista technologiczny widzę wady i zalety każdej z dwóch dominujących technologii. Temat wypaleń pojawia się w moich postach często, jako przeciwwaga do czołobitnego opisywania świetnej nomen-omen technologii, która jednak wady POSIADA. I nie jest tak, że LED jest idealny - nie jest, jeśli chcesz, mogę przedstawić ci wady tej technologii na przykładzie mojego prywatnego TV. O zakupie LEDa zadecydowała bardzo wnikliwa analiza moich potrzeb i warunków w jakich przyjdzie mi użytkować TV, więc jak najbardziej jestem zadowolony ze swojego wyboru, czemu wielokrotnie dawałem wyraz na forum. 

Smutne jest natomiast to, że korpo już tak ciebie zmanipulowały, że dajesz się pukać w cztery litery i jeszcze za to dziękujesz. Przez takie właśnie nie potrafiące przewidywać i myśleć przyszłościowo osoby mamy sprzęty, która dokładnie po czasie upływu gwarancji potrafią się zepsuć lub w trakcie użytkowania zostają zmienione ich właściwości na absolutnie nieakceptowalne ze strony użytkownika.

Edit: @tommor - świetnie sprawdzasz się, jako klakier - i nie mam na myśli kota Gargamela ze Smurfów.

Dzięki że o mnie wspomniałeś, choć wcześniej nie raczyłeś wytłumaczyć się ze swojej "logiki".

Piszesz o oczywistych rzeczach jak mędrzec o jakimś objawieniu - że każda technologia ma wady. Ty wybrałeś wady lcd ktoś wybrał wady oled. Jeden woli dźwięk z tranzystora inny z lampy. Dla Audiofila będzie ważny dźwięk , a nie perspektywa wymiany lamp - musisz to zrozumieć. I nie bądź taki pewny że twój wybór to gwarancja niezawodnego działania przez wiele lat - bo tego nie możesz wiedzieć. Natrętne pisanie krytycznie o urządzeniach których się nie posiadało, nie posiada a nawet jak nie którzy posiadać nie chcą - to nie jest normalne.

Co do klakiera, to można przyklaskiwać rozsądnym i nierozsądnym ja wolę tych pierwszych.

  • Plusik 3
  • Lubię 2
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tommor napisał:

Dzięki że o mnie wspomniałeś, choć wcześniej nie raczyłeś wytłumaczyć się ze swojej "logiki".

Piszesz o oczywistych rzeczach jak mędrzec o jakimś objawieniu - że każda technologia ma wady. Ty wybrałeś wady lcd ktoś wybrał wady oled. Jeden woli dźwięk z tranzystora inny z lampy. Dla Audiofila będzie ważny dźwięk , a nie perspektywa wymiany lamp - musisz to zrozumieć. I nie bądź taki pewny że twój wybór to gwarancja niezawodnego działania przez wiele lat - bo tego nie możesz wiedzieć. Natrętne pisanie krytycznie o urządzeniach których się nie posiadało, nie posiada a nawet jak nie którzy posiadać nie chcą - to nie jest normalne.

Co do klakiera, to można przyklaskiwać rozsądnym i nierozsądnym ja wolę tych pierwszych.

Gdyby to były rzeczy oczywiste, nie byłoby dyskusji na cztery strony. Musisz zrozumieć, że nie każdy jest audiofilem, ale każdy powinien mieć świadomość tego, co kupuje. Oczywiście zgoda, TV jak każdy inny może mi się zepsuć w każdej chwili.

Piszę tam, gdzie takie ważne szczegóły są pomijane, a ponieważ pomijane są często, stąd taki, a nie inny efekt. 

Klask, klask tommor. 

  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, vader_4747 napisał:

A co do wypocin samebodyego to polecam listę ignorowanych użytkowników. Niestety czasami widzę te jego ,,mądrości" gdy inni użytkownicy cytują jego wypowiedzi i inaczej niż bredniami tego nazwać nie można. Ostatnio i tak się trochę uspokoił, gdyż na początku swojej przygody był zdecydowanie bardziej agresywny na forum i opowiadał te swoje fantasmagorie i kłamstwa jak chociaćby historię o słynnych już wielogodzinnych czyszczeniach, które należy codziennie manualnie przeprowadzać. Mimo wszystko, gdy widzę jego fantazje w wątku o B8 o jego koledze, któremu się już dwa OLEDy wypaliły i oczywiscie posiadały wszystkie możliwe i niemożliwe wady to mogę się jedynie uśmiechnąć z politowaniem. Dlatego czarna lista to przydatna rzecz. Dziwię się tylko, że @Gmeru toleruje taki syf na forum.

Patrząc na jego reputację wychodzi smutna prawda, że nawet takim bredniom w których obraz rzeczywistości jest zdeformowany jak w jakimś krzywym zwierciadle, klaszcze całkiem pokaźne grono osób....

  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Subman napisał:

Tak, oczywiście, teraz widzę. To musi być wypalony pasek TVN24... u góry, z lewej strony ;) A tak na serio - nie przyszło Ci do głowy aby pobrać obraz w pełnej rozdzielczości, niż coś rzucać tu bezpodstawnie ?

Nie wiem co dokładnie się wypaliło, a plików z nieznanych źródeł pobierać nie zamierzam.

Na miniaturze ewidentnie widzę cieniutki pasek pod górną krawędzią z lewej strony, a pod nim jeszcze jakiś ciemniejszy prostokąt i drobne plamy. Jeśli u Ciebie ekran jest idealnie jednorodny, to polecam wymianę monitora albo wizytę u okulisty (swoją drogą słaby wzrok mógłby tłumaczyć, dlaczego nie widzisz również problemu plam i zafarbów).

21 godzin temu, Subman napisał:

Nie lata się tu liczą, a przegrane godziny, ale widzę że kolega o tym nie wie...

Lata czy godziny - dla mnie to nieistotne. Twój TV ma w sumie niewiele przepracowanych godzin/lat, wiesz jak obchodzić się z OLEDem, a mimo to na wrzuconej przez Ciebie miniaturze widać początki wypalenia. Powtórzę - dobrze że na rogu ekranu, a nie na jego środku. Ciekawe jak Twoja matryca (przy podobnie intensywnej eksploatacji - powiedzmy po 4-5h dziennie) będzie wyglądała po kolejnym roku, dwóch, trzech i kiedy wypalenia będą na tyle duże, że korzystanie z TV za kilkanaście tysięcy przestanie być komfortowe.

 

  • Plusik 3
  • Haha 2
  • Zmieszany 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Panowie, dopóki LG staje na wysokości zadania i wymienia to warto poświęcić te 40 minut czasu żeby Pan serwisaant przyniósł w praktyce nowy telewizor i można tak w kółko az pojawi się super trwała technologia. Ilez mozna mówic pisac i tłumaczyć, że po prostu w kategorii obraz OLED wygrywa z LCD a to jest najważniejsze. Mój ojciec któy w tej chwili ogląda nową serię Hunt na VOD Nc+ w sposób nieukrywany zalicza opad szczęki mimo, że używa obecnie mojego nie najgorszego choć tez nie najnowszego strefowo podświetlanego LCD. Krótko mówiąc komentarz jest taki: "To jest niesamowite"...pytam "film????"..."też"..."ale obraz i dźwięk" (to ostatnie to juz zasługa Yamahy) :)

Oczywiście że może się znowu wypalić i znowu zadzwonię do seriwsu i znowu grzecznie poprosze o repektowanie moich praw. Nie zapominajcie równiez że przywołując moją Toskę ze strefowym posdświetleniem po kilku latach w sposób oczywisty obnizyła się jasnośc diód. A to nie podlega żadnemu serwisowi.

 

NIe jestem fanatykiem ale fanem...jeżeli rynek zaproponuje w podobnej cenie coś lepszego napewno się przesiadę. Póki co napisano już tyle o wypalaniu, że polecam jednak cieszyć sie fajnymi filmami, dokumentami, koncertami i spokojnie czekać na kolejne nowinki.....

  • Plusik 3
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, kKadajo napisał:

fuze naprawdę to już się robi nudne...

Co robi się nudne? Ty też nie widzisz żadnych, nawet minimalnych wypaleń na wrzuconym zdjęciu?

Jeśli u osoby wiedzącej jak obchodzić się z OLEDem już po roku pojawiły się początki wypaleń, to nie jest to raczej dobra reklama dla tej technologii. Chyba że ktoś kupuje TV za 15-20 tysięcy na maksymalnie 2-3 lata (a potem wymienia go na nowy model) albo zamierza z niego korzystać wyłącznie od święta (przez co nawet po 5-10 latach licznik godzin będzie śmiesznie niski). Ja jeśli już kupuję TV za kilka średnich krajowych to nie po to by kurzył się na ścianie, tylko po to by oglądać go możliwie jak najwięcej.

Nikt nie wie, jak po 5-10 latach normalnego korzystania (powiedzmy po 5h dziennie) będą wyglądały matryce OLEDów. Ale kto bogatemu zabroni... Jeśli ktoś chce podjąć ryzyko - proszę bardzo, ale niech OLEDowa sekta nie bagatelizuje problemu i nie wprowadza w błąd nowych, nieświadomych użytkowników że problem praktycznie nie istnieje i to wyłącznie wymysł Samsungowych trolli...

I na koniec moje podsumowanie "wojny" LCD kontra OLED. Miesiąc temu akceptowałem ryzyko wypaleń i brak możliwości podłączenia PC/konsoli do telewizora, bo wydawało mi się że idealny obraz OLEDa mi to zrekompensuje (na zasadzie "coś za coś" - w gry i tak nie gram więc z tym "ograniczeniem" akurat łatwiej było się pogodzić). Teraz wiem, że OLEDy również mają swoje wady jeśli chodzi o jakość obrazu (plamy, zafarby, banding, itp.), więc skoro obie technologie (LCD oraz OLED) nie są w stanie zapewnić mi idealnego obrazu, to wybieram przynajmniej tę, która jest trwalsza i pozbawiona wspomnianych ograniczeń.

OLED ma idealną czerń, LCD lepiej radzi sobie w dzień.

OLED ma banding, LCD clouding.

OLED ma zafarby, LCD ciemniejsze narożniki.

itp. itd.

Ale oczywiście zaraz znów zleci się kilkunastu fanatyków twierdzących, że "najlepszy obraz tylko na OLEDzie...".

Smutne, bo ludzie później to czytają, a następnie przychodzi rozczarowanie gdy przy pierwszym filmie, serialu czy meczu gołym okiem wychodzą wcześniej wspomniane wady :( 

14 minut temu, mjasinsk napisał:

Panie Panowie, dopóki LG staje na wysokości zadania i wymienia to warto poświęcić te 40 minut czasu żeby Pan serwisaant przyniósł w praktyce nowy telewizor

Wszystko się zgadza, pod warunkiem że wypalenia pojawią się w okresie gwarancji (a nie dopiero w 2+ roku, mało kto kupuje TV za 15-20 tysięcy tylko na dwa lata) albo że LG w pewnym momencie (np. po przekroczeniu pewnej sprzedaży) nie zmieni swojej polityki uznawania wypaleń za wadę...

  • Plusik 2
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, fuze napisał:

Nie wiem co dokładnie się wypaliło, a plików z nieznanych źródeł pobierać nie zamierzam.

Jakoś nie boisz się wyświetlać przeskalowanego pliku w oknie przeglądarki, ale już boisz się pobrać jego oryginał. Gratuluję...

26 minut temu, fuze napisał:

Na miniaturze ewidentnie widzę cieniutki pasek pod górną krawędzią z lewej strony, a pod nim jeszcze jakiś ciemniejszy prostokąt i drobne plamy. Jeśli u Ciebie ekran jest idealnie jednorodny, to polecam wymianę monitora albo wizytę u okulisty (swoją drogą słaby wzrok mógłby tłumaczyć, dlaczego nie widzisz również problemu plam i zafarbów).

Naprawdę myślisz, że ktoś uwierzy w te bzdury ? Co chcesz sobie udowodnić ? Chciałeś się lepiej poczuć czy też po prostu chciałeś wyrównać poziomem do kolegi Somebody ?!? 

27 minut temu, fuze napisał:

Twój TV ma w sumie niewiele przepracowanych godzin/lat, wiesz jak obchodzić się z OLEDem, a mimo to na wrzuconej przez Ciebie miniaturze widać początki wypalenia. Powtórzę - dobrze że na rogu ekranu, a nie na jego środku. Ciekawe jak Twoja matryca (przy podobnie intensywnej eksploatacji - powiedzmy po 4-5h dziennie) będzie wyglądała po kolejnym roku, dwóch, trzech i kiedy wypalenia będą na tyle duże, że korzystanie z TV za kilkanaście tysięcy przestanie być komfortowe.

Nawet nie potrafisz poprawnie obliczyć przez ile godzin dziennie gra u mnie OLED... 5700 godzin to niewiele :) Bardzo ciekawe... 

  • Plusik 3
  • Lubię 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fuze oczywiście, że na tą chwilę na Oledzie jest najlepszy obraz. LCD ma jedynie tą przewagę, że jest bardziej uniwersalnym odbiornikiem (można grać do woli bez obawy przed wypaleniem, w jasnych pomieszczeniach obraz jest wyraźniejszy). 

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Subman napisał:

Jakoś nie boisz się wyświetlać przeskalowanego pliku w oknie przeglądarki, ale już boisz się pobrać jego oryginał. Gratuluję...

Informatykiem nie jestem. Miniatura w przeglądarce wyświetliła się automatycznie i nie miałem na to żadnego wpływu. Świadomie, dobrowolnie zapisywać i pobierać na dysk niczego nie zamierzam.

I tak... Powtórzę, że na zdjęciu z lewej strony pod górną krawędzią zaczyna się dziać coś niepokojącego. Może jak wypalenie się pogłębi, to ze swoim wzrokiem też je w końcu dostrzeżesz...

23 minuty temu, Subman napisał:

Naprawdę myślisz, że ktoś uwierzy w te bzdury ? Co chcesz sobie udowodnić ?

Obraz mówi więcej niż tysiąc słów. Wrzuciłeś zdjęcie z wypaleniem. Niewielkim i w samym rogu, ale wypaleniem. Więcej pisać nie zamierzam. Z faktami się nie dyskutuje...

28 minut temu, Subman napisał:

Nawet nie potrafisz poprawnie obliczyć przez ile godzin dziennie gra u mnie OLED... 5700 godzin to niewiele :) Bardzo ciekawe... 

Podawałeś kiedyś tę wartość, ale jej nie zapamiętałem. Zakładając, że Ci nawet wierzę (5700h w niewiele ponad rok - TV chodził u Ciebie non stop?):

5700/5=1140. 1140/365=3,12. Ok... Po mniej więcej 3 latach matryca zaczyna się wypalać. Czyżby celowe postarzanie produktu? TV przetrwał okres gwarancji i diody organiczne powoli zaczynają "umierać"? Ciekawe, jak ekran będzie wyglądał po kolejnym roku/dwóch/trzech. Mam nadzieję, że wtedy też podzielisz się zdjęciami.

36 minut temu, leszekgd napisał:

na Oledzie jest najlepszy obraz

Poprawka - na OLEDzie jest najlepsza czerń. Z jakością obrazu bym dyskutował. W jednym aspekcie OLED może mieć ogromną przewagę, w innym z kolei sromotnie przegrywać. Ale ile ludzi, tyle opinii. Powtórzę - jeśli obie technologie nie potrafią dostarczyć mi idealnego obrazu, to wybieram tę która jest przynajmniej trwalsza i bardziej uniwersalna (pozbawiona ryzyka wypaleń, pozwalająca na korzystanie z TV jak z monitora, radząca sobie z jasnym salonem, itp. itd.)

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
  • Haha 2
  • Zmieszany 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem to zdjęcie Submana i nic tam szczególnego nie ma. Na miniaturze widać artefakty kompresji. Do tej pory byłem przekonany że kolega fuze jest po prostu rozgoryczony bo trafił na fatalne egzemplarze ale teraz to już sam nie wiem bo kolega ma tak dobry wzrok, że widzi rzeczy których NIE MA ;)

  • Plusik 7
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, fuze napisał:

Informatykiem nie jestem. Miniatura w przeglądarce wyświetliła się automatycznie i nie miałem na to żadnego wpływu. Świadomie, dobrowolnie zapisywać i pobierać na dysk niczego nie zamierzam.

Ale już pisać bzdury o jakimś rzekomym wypaleniu na podstawie miniatury to ci już nie przeszkadza...

7 minut temu, fuze napisał:

I tak... Powtórzę, że na zdjęciu z lewej strony pod górną krawędzią zaczyna się dziać coś niepokojącego. Może jak wypalenie się pogłębi, to ze swoim wzrokiem też je w końcu dostrzeżesz...

Jakbyś choć trochę się interesował kompresją obrazów, to wiedziałbyś, że takie właśnie artefakty mogą w nim wystąpić. No ale oczywiście nie pobierzesz oryginalnego obrazu, tylko będziesz powtarzał te swoje bzdury w nieskończoność....

11 minut temu, fuze napisał:

Po mniej więcej 3 latach matryca zaczyna się wypalać. Czyżby celowe postarzanie produktu? TV przetrwał okres gwarancji i diody organiczne powoli zaczynają "umierać"?

No comments...

  • Plusik 5
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fuze napisał:

Co robi się nudne? Ty też nie widzisz żadnych, nawet minimalnych wypaleń na wrzuconym zdjęciu?

Jeśli u osoby wiedzącej jak obchodzić się z OLEDem już po roku pojawiły się początki wypaleń, to nie jest to raczej dobra reklama dla tej technologii. Chyba że ktoś kupuje TV za 15-20 tysięcy na maksymalnie 2-3 lata (a potem wymienia go na nowy model) albo zamierza z niego korzystać wyłącznie od święta (przez co nawet po 5-10 latach licznik godzin będzie śmiesznie niski). Ja jeśli już kupuję TV za kilka średnich krajowych to nie po to by kurzył się na ścianie, tylko po to by oglądać go możliwie jak najwięcej.

Nikt nie wie, jak po 5-10 latach normalnego korzystania (powiedzmy po 5h dziennie) będą wyglądały matryce OLEDów. Ale kto bogatemu zabroni... Jeśli ktoś chce podjąć ryzyko - proszę bardzo, ale niech OLEDowa sekta nie bagatelizuje problemu i nie wprowadza w błąd nowych, nieświadomych użytkowników że problem praktycznie nie istnieje i to wyłącznie wymysł Samsungowych trolli...

I na koniec moje podsumowanie "wojny" LCD kontra OLED. Miesiąc temu akceptowałem ryzyko wypaleń i brak możliwości podłączenia PC/konsoli do telewizora, bo wydawało mi się że idealny obraz OLEDa mi to zrekompensuje (na zasadzie "coś za coś" - w gry i tak nie gram więc z tym "ograniczeniem" akurat łatwiej było się pogodzić). Teraz wiem, że OLEDy również mają swoje wady jeśli chodzi o jakość obrazu (plamy, zafarby, banding, itp.), więc skoro obie technologie (LCD oraz OLED) nie są w stanie zapewnić mi idealnego obrazu, to wybieram przynajmniej tę, która jest trwalsza i pozbawiona wspomnianych ograniczeń.

OLED ma idealną czerń, LCD lepiej radzi sobie w dzień.

OLED ma banding, LCD clouding.

OLED ma zafarby, LCD ciemniejsze narożniki.

itp. itd.

Ale oczywiście zaraz znów zleci się kilkunastu fanatyków twierdzących, że "najlepszy obraz tylko na OLEDzie...".

Smutne, bo ludzie później to czytają, a następnie przychodzi rozczarowanie gdy przy pierwszym filmie, serialu czy meczu gołym okiem wychodzą wcześniej wspomniane wady :( 

Wszystko się zgadza, pod warunkiem że wypalenia pojawią się w okresie gwarancji (a nie dopiero w 2+ roku, mało kto kupuje TV za 15-20 tysięcy tylko na dwa lata) albo że LG w pewnym momencie (np. po przekroczeniu pewnej sprzedaży) nie zmieni swojej polityki uznawania wypaleń za wadę...

ponownie przypominam (bo już kiedyś o tym pisałem),  że na każda matrycę obowiązuje Cię taka sama gwarnacja jak na TV. Ponieważ w praktyce wymieniaja Ci ze względu na przypadłośc OLED w 99% przypadków matrycę czyli 85% całego TV na wymieniony element masz normalną gwarancję. Oczywiście jeżeli kiedys padnie Ci procek to faktycznie masz/mamy pecha i musisz tv wyrzucić na smietnik ale jeżeli matryca wymieniona mi w ub miesiacu padnie mi w grudniu ponownie mam prawo do wymiany na produkt wolny od wad mimo ż egwarancja kończy mi się we wrzesniu. To tak gwoli sprostowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Toma-San napisał:

Pogódź się z myślą, że są osoby, które mają inne poglądy i myślą inaczej od ciebie. Skąd w tobie tyle pieniactwa?

Nie mam z tym problemu. Po prostu smieszy mnie zaciętość z jaką pewne osoby walczą z technologią OLED. Wadzi cię ona strasznie mimo, że jej problemy cię nie dotyczą. 

Nie ma też we mnie pieniactwa, gdyby było inaczej, to biegałbym po tematach elcedekowych i przekonywał wszystkich jaka to zła technologia jest. Pieniactwo to bowiem nic innego jak namolne i chorobliwe udowadnianie ciągle tych samych racji (niekoniecznie prawdziwych). Ja czegoś takiego nie robię, robisz to ty, biegając ciągle po tematach dotyczących telewizorów OLED i powtarzając ciągle to samo. Więc jeżeli szukasz pieniacza to radzę spojrzeć w lustro, albo na inne osoby, które postępują podobnie. ;)

6 godzin temu, Toma-San napisał:

Smutne jest natomiast to, że korpo już tak ciebie zmanipulowały, że dajesz się pukać w cztery litery i jeszcze za to dziękujesz.

Cieszę się, że jesteś zadowolony ze swojego zakupu, jak to opisałeś w swojej wypowiedzi. Szkoda, że nie jesteś w stanie uwierzyć, że można być zadowolonym także z technologii OLED. Z jednej strony bowiem udajesz osobę bezstronną i wyważoną, która jedynie chce sprawiedliwego traktowania OLEDów i lcd, a z drugiej twierdzisz, że jak ktoś kupił taki telewizor to jest zmanipulowany przez korporację i nie tylko. Dajesz tym samym do zrozumienia, że racjonalnie myśląca osoba nie może wybrać technologii OLED, czym w konsekencji pokazujesz, że jednak brak u ciebie jakiegokolwiek obiektywizmu. Potwierdza to także zawziętość z jaką starasz się nawracać wszystkich dookoła.;) 

 Piszesz także, że: 

6 godzin temu, Toma-San napisał:

Przez takie właśnie nie potrafiące przewidywać i myśleć przyszłościowo osoby mamy sprzęty, która dokładnie po czasie upływu gwarancji potrafią się zepsuć lub w trakcie użytkowania zostają zmienione ich właściwości na absolutnie nieakceptowalne ze strony użytkownika.

Pokazujesz taką wypowiedzią, że tak na prawdę to masz problem z tym, że ktoś w ogóle kupuje telewizory OLED. Innymi słowy wcale nie przeszkadza ci jedynie marginalizowanie problemu wypaleń w recenzjach na portalu, a wadzi cię po prostu ta technologia oraz fakt, że coraz większa część osób się na telewizory OLED decyduje i w twoim mniemaniu sprowadza tym samym całe zło tego świata na branżę rtv. Nie masz więc na celu usprawnienia recenzji na portalu, a jedynie zniechęcenie do technologii OLED. Fajnie, że w końcu to przyznałeś, przynajmniej pośrednio. :)

Co do akapitu wcześniejszego, w którym napisałeś, że:

6 godzin temu, Toma-San napisał:

korpo już tak ciebie zmanipulowały, że dajesz się pukać w cztery litery i jeszcze za to dziękujesz.

to muszę ci powiedzieć, że nikt mną nie manipulował. Wiedziałem, o tym że technologię OLED od początku prześladują problemy z powidokami i wypaleniami.

A co do twojego odniesienia do odbytu, to raczej sam zachowujesz się jakby ktoś nieustannie cię tam pukał, jak to ładnie określiłeś okresliłeś, bo to właśnie ty masz straszny ból 4 liter jeżeli chodzi o technologię OLED i biegasz po wszystkich dotyczących jej tematach, mimo że jej problemy cię nie dotyczą. 

Reasumując - dla ciebie posiadacze OLED to zmanipulowane osoby, ,,pukane" przez korporacje, które szkodzą branży. Powodzenia w walce o dobro świata i nawracaniu na jedyną słuszą drogę. ;)

Nie musisz się trudzić odpowiedzią i ciągnięciem dalej tej dyskusji. Z mojej strony to wszystko, nie mam ani czasu, ani ochoty na internetowe wojenki.

I pozdrawiam szerze, bo ja tą całą dyskusję biorę z przymrużeniem oka. Nie zamierzam też walczyć do upadłego o telewizor. Mój wcześniejszy post miał raczej charakter żartobliwy w części dotyczącej ciebie i twojego sprzętu, bo pamiętam że wychwalałeś swojego xe93 i domyślam się, że jesteś z niego bardzo zadowolony. Po prostu bawi mnie i równoczesnie już trochę nuży nadmierna aktywność w walce o jedyną słuszną i ciekłokrystaliczną prawdę. 

 

Edytowane przez vader_4747
  • Plusik 1
  • Lubię 3
  • Dzięki 3
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...