Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" B8 (2018) | TEST | Organiczny wyświetlacz 4K HDR z technologią ThinQ AI

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się, dlatego prałem z wysyłką. Mogłem mieć ze sklepu bo u mnie w mieście były dwa ale się nie zdecydowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem zamówiony w Neonet, ale anulowałem po tym, jak kolega zadzwonił, że mają B8'mki na stanie, w tej samej cenie w ME :) Pytałem go ostatnio jak z reklamacjami u nich w sklepie na ten TV i mówił, że prawie nie ma, co daje podstawę sądzić, że serwis LG robi, w tym temacie za stronę obsługującą.

Muszę napisać, że po prawie 3 tygodniach użytkowania zaczynam docenia B8. W materiałach 4k naprawdę dobrej jakości daje niesamowite wrażenie. Nadal uważam, że lewa strona matrycy jest zbyt jasna, i na materiałach niskiej jakości wygląda to mizernie, ale radze sobie ustawieniami jasności ekranu lub podświetlenia OLED.

TV po podłączeniu do lapka pokazał co potrafi - gry w 4k na full detalach wyglądają obłędnie.

Dysk zewnętrzny 4TB zamówiony, tylko czekać, aż przyjdzie, bo mam zamiar w nadchodzące święta obejrzeć nie jeden film i cieszyć się tym sprzętem :)

Po owym roku kalibracja, zobaczymy co powie specjalista jak przyjedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Syriusz napisał:

Też miałem zamówiony w Neonet, ale anulowałem po tym, jak kolega zadzwonił, że mają B8'mki na stanie, w tej samej cenie w ME :) Pytałem go ostatnio jak z reklamacjami u nich w sklepie na ten TV i mówił, że prawie nie ma, co daje podstawę sądzić, że serwis LG robi, w tym temacie za stronę obsługującą.

Muszę napisać, że po prawie 3 tygodniach użytkowania zaczynam docenia B8. W materiałach 4k naprawdę dobrej jakości daje niesamowite wrażenie. Nadal uważam, że lewa strona matrycy jest zbyt jasna, i na materiałach niskiej jakości wygląda to mizernie, ale radze sobie ustawieniami jasności ekranu lub podświetlenia OLED.

TV po podłączeniu do lapka pokazał co potrafi - gry w 4k na full detalach wyglądają obłędnie.

Dysk zewnętrzny 4TB zamówiony, tylko czekać, aż przyjdzie, bo mam zamiar w nadchodzące święta obejrzeć nie jeden film i cieszyć się tym sprzętem :)

Po owym roku kalibracja, zobaczymy co powie specjalista jak przyjedzie.

Czyli w Pl dalej Piractwo dalej sie szerzy ?

  • Haha 2
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, leszekgd napisał:

@konrado75 a w NRD (patrząc po Twojej lokalizacji) problem piractwa nie istnieje?

A po twojej brak kultury ?

  • Zmieszany 3
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konrado75 nie sądzę. W przeciwieństwie do Ciebie napisałem "Twojej" przez duże "T". Nie dostałem też na moje pytanie odpowiedzi.

  • Plusik 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, leszekgd napisał:

@konrado75 a w NRD (patrząc po Twojej lokalizacji) problem piractwa nie istnieje?

Już widzę jak te wszystkie turbany co w ostatnich latach napłynęły do NRD lecą do sklepu po płytki DVD/Bluray :) . Na bank piractwo tam nie istnieje :)))

  • Plusik 4
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bakiii wiadomym jest fakt, że czym bliżej mieszka się Brukseli i gdy zarabia się w "ojro" tym wyższe są standardy moralne....

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie, jeszcze kilka lat i ich przegonimy. Jeszcze będą chcieli w Brukseli w złotówkach zarabiać :)

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, leszekgd napisał:

@konrado75 nie sądzę. W przeciwieństwie do Ciebie napisałem "Twojej" przez duże "T". Nie dostałem też na moje pytanie odpowiedzi.

Po pierwsze nie ma juz dawno NRD, po drugie mieszkam w czesci Berlina , gdzie kiedys byl Berlin. Zachodni, po trzecie moze i sie szerzy, na pewno nie tak jak w Pl. Ja w 2011 zakonczylem przygode z Piractwem i tyle w temacie. 

I prosze nie wyjezdzac z teksami typu NRD

  • Haha 2
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, konrado75 napisał:

Po pierwsze nie ma juz dawno NRD, po drugie mieszkam w czesci Berlina , gdzie kiedys byl Berlin. Zachodni, po trzecie moze i sie szerzy, na pewno nie tak jak w Pl. Ja w 2011 zakonczylem przygode z Piractwem i tyle w temacie. 

I prosze nie wyjezdzac z teksami typu NRD

Dlatego też nie powinieneś wyjeżdżać z tym piractwem. Ja sam kiedyś jako dzieciak piraciłem na potęgę gry i filmy gdyż po prostu nie było mnie stać na oryginały. Dzięki temu jednak zrodziła się we mnie pasja do gier i kina . Obecnie pomimo że nie mam tyle czasu na rozrywkę co kiedyś to mam nakupione gier i filmów tyle co dziesięciu profesjonalnych graczy do kupy wziętych a wielu z nich nawet nie odpaliłem tylko są "na potem".Tak więc swój dług zaciągnięty za dzieciaka spłacam z nawiązką. Oczywistym jest że De jest bogatszym krajem niż PL więc odsetek ludzi których stać na elektroniczną rozrywkę jest większy ale jest to taki banał, że bez sensu go wyciągać na forum.

A fakt że w DE często elektronika czy media są tańsze niż w PL jest podwójnie żenujący 

  • Plusik 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zadajesz pytanie:

Dnia 12.12.2018 o 20:57, konrado75 napisał:

Czyli w Pl dalej Piractwo dalej sie szerzy ?

A potem się okazuje, że i tak wiesz lepiej i znasz odpowiedź:

2 godziny temu, konrado75 napisał:

po trzecie moze i sie szerzy, na pewno nie tak jak w Pl.

Nie gniewaj się, ale zabrzmiało to jak jawna prowokacja.

Przytyk do jednego z kolegów o braku kultury był wybacz, żenujący.

No bo przecież nie podejrzewam Cię o to, że wyjechałeś do Niemiec i przez to czujesz się lepszy ;)

A nie podejrzewam, bo po takim wpisie...

2 godziny temu, konrado75 napisał:

Ja w 2011 zakonczylem przygode z Piractwem i tyle w temacie.

...raczej nie wypadałoby się tak czuć.

Proponuję zakończyć temat i tyle. Tym bardziej, że nie wnosi nic do tematu głównego.

Pozdrawiam serdecznie.

  • Plusik 3
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Kmicic13 napisał:

Najpierw zadajesz pytanie:

A potem się okazuje, że i tak wiesz lepiej i znasz odpowiedź:

Nie gniewaj się, ale zabrzmiało to jak jawna prowokacja.

Przytyk do jednego z kolegów o braku kultury był wybacz, żenujący.

No bo przecież nie podejrzewam Cię o to, że wyjechałeś do Niemiec i przez to czujesz się lepszy ;)

A nie podejrzewam, bo po takim wpisie...

...raczej nie wypadałoby się tak czuć.

Proponuję zakończyć temat i tyle. Tym bardziej, że nie wnosi nic do tematu głównego.

Pozdrawiam serdecznie.

Kto gdzie mieszka to osobista sprawa, ja nikomu nie dowalam ze gdzie  mieszka ( NRD troche to bylo z ironia napisane) a ze dalej sie czy to w PL czy DE piraci to nic nowego, ale widze prawda zaraz w oczy kole

Jezeli kogos urazilem to SORRY

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w PL się nie piraci - u nas to jest dozwolony użytek własny :)

 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w Neonet. Zakup przez internet z odbiorem osobistym 24 listopada.

(Kupiłem  o 14ej odebrałem o 15ej).

Była to nówka nie odpakowana,  z plombami.. Produkcja 10.2018r. 

tak wygląda 5% grey na isf  dark podsiwianie oled 30%   Na jakich ustaniach sprawdzać?

5%Grey.jpg

Edytowane przez zxc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez "plomby"?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, konrado75 napisał:

Kto gdzie mieszka to osobista sprawa, ja nikomu nie dowalam ze gdzie  mieszka ( NRD troche to bylo z ironia napisane) a ze dalej sie czy to w PL czy DE piraci to nic nowego, ale widze prawda zaraz w oczy kole

Jezeli kogos urazilem to SORRY

Z tym piraceniem może być różnie. Ja np. jako fan Star Wars bardzo chciałbym na swoim C8 zobaczyć Rogue One i Solo w wersji 4K z HDR i polskimi napisami.

Niestety nie mogę, bo Disney olewa nasz rynek. W związku z tym pozostaje mi zwykły Bluray, ale to nie znaczy, że ktoś inny sobie po prostu nie ściągnie z sieci.

4 minuty temu, zxc napisał:

ja kupiłem w Neonet Zakup prze internet z odbiorem osobistym 24 listopada. kopiłem  z odbiorem osobistym o 14ej odebrałem o 15ej .

Byla to nówka nie odpakowana,  z plombami.. Produkcja 10.2018r. 

tak wygląda 5% grey na isf  dark podsiwianie oled 30%   Na jakich ustaniach sprawdzać?

 

Po tej planszy co wrzuciłeś już nic nie sprawdzaj, tylko ciesz się tv.

Sam się katowałem chyba tydzień, aż odpuściłem. Również mam z Neonet (tylko, że c8) i też plansze na dzień dobry były świetne.

Mimo to przez pierwszy tydzień codziennie sprawdzałem plansze. 

Nawet napisałem posta w temacie c8 z pytaniem odnośnie ustawień, po którym mi głupio, tak przeżywałem, żeby wszystko było "dobrze".

Niepotrzebnie, więc nauczony własnym doświadczeniem radzę Ci szczerze - daj spokój i podziwiaj filmy, gry, czy co tam lubisz :)

Ktoś już tu kiedyś napisał - gdyby nie fora i te wszystkie plansze, człowiek byłby zdrowszy po zakupie wymarzonego t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ebolla         przepraszam... źle się wyraziłem....

nie pamiętam jakiś specjalnych  "plomb".. tylko  widać  było, że to nieotwierane pudełko.... a i sprzedawca pokazywał ze nie było otwierane.....

nie pamiętam czy były jakieś fabryczne naklejki/taśmy....a teraz nie sprawdzę bo po otwarciu w sklepie, sprawdzeniu i ponownym spakowaniu okleili mi to taśmą Neonet...  

Edytowane przez zxc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie szarości Twojego tv wygląda bardzo dobrze. Nie jeden tutaj by chciał trafić taką sztukę ? Możesz spać spokojnie hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, zxc napisał:

tak wygląda 5% grey na isf  dark

Tylko pozazdrościć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2018 o 20:57, konrado75 napisał:

Czyli w Pl dalej Piractwo dalej sie szerzy ?

Nie, Bałtyk jest za zimny, a Wisła za płytka... ?‍♂️

 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszyscy się poobrażali?
Oglądamy Jack Ryan na Amazon i zbieramy szczęki z podłogi. Pokaz możliwości Dolby Vision.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam film Roma na Netfliksie. Kino nie dla każdego, ale ma raz że genialne zdjęcia i scenografię, a dwa - jest czarno-biały, w Dolby Vision wygląda to niesamowicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...