Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" B8 (2018) | TEST | Organiczny wyświetlacz 4K HDR z technologią ThinQ AI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie i bardzo mało czasu na uzyskanie odpowiedzi.

Posiadam OLED LG B8 65" jeszcze nie skalibrowany i mam problem z jasnością.

Polega to na tym, że model ten ma bardzo wydajny APL czyli oferuje max jasności przy jasnych scenach aż do 70% pokrycia ekranu bielą (co widać w teście).

Niby to poprawia jakość obrazu, ale niestety jest bardzo męczące dla oczu.

 

W związku z powyższym nie mogę dobrze ustawić świecenia OLED by nie zaskakiwał rażeniem po oczach w momentach pojawienia się jasnych scen, a gdy chcę tego uniknąć to muszę ustawić jasność bardzo nisko i traci na tym NIESTETY większość "zwykłych" scena w filmach... bo mało co widać (i nie mylę suwaków i nie zmieniam poziomu czerni jakby co tylko ustawiam poziom świecenia OLED)

Czy KALIBRACJA jest w stanie ustawić poziom APL ???

 

Proszę o szybkie odpowiedzi bo niestety mam czas ze zwrotem tv do jutra .... :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gontar3d nie zacytowałeś do kogo się odnosisz na forum, ale jeśli do mnie to niestety ...B7 ma ten sam poziom APL co B8 ....

I dalej nie wiem czy można to zmodyfikować Kalibracją.

Ktoś coś poradzi ??

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, 

Przebrnąłem przez cały ten wątęk i szczerze mówiąc od wątpliwości zaczęła boleć mnie głowa :)  Mam w zwyczaju czytać i ogladać testy na temat sprzętów które kupuje, zagłębiać się w fora, na których ludzie piszą o swoich sukcesach zakupowych i problemach ale nie wiem czy to jest dobre :) 

Prawie kupilem LG B8, bo już już miałem kliknąć kupuj ale stwierdziłem...ee jeszcze sobie troche poczytam i znalazłem Was drodzy koledzy ! 

Co robić ? Jesteście zadowoleni ze swoich sprzetów mimo wszystko czy sen z powiek spędza Wam zastanawianie sie nad bandingiem, czy szare jest wszedzie szare czy białe białe..itd ? 

Czy jak wyciągnę TV z pudełka, zamontuję na ścianie, odpalę Netflixa będę zadowolony czy stwierdzę co te czarne sceny takie dziwne.. co to za mrówki, czemu wydałem 5 tyś na coś co mnie martwi ? 

Pytam i uprzedzam, że nic więcej niż mln filmów i seriali z Netflixa mi nie jest potrzebne, no może czasem nagrany nowy film z Canal +. 

Pytam nieśmiało i uczciwie. 

A może zamiast LG B8/C8 lepiej dorzucić 1/2000 tyś i kupić QLED QE55Q9FNA, ponoć też z bardzo czarną czernią, choć może nie tak ładny w swojej formie ? Czy to byłaby zbrodnia? 

Pozdrawiam ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalna zasada jest taka, że to jak jasny jest ekran ustawia się suwakiem kontrast i w tym przypadku też podświetlenie. Ale jeśli chcesz mieć jakiś filtr, który nie dopuszczałby do zbyt szybkich przeskoków między ciemnym a jasnym ekranem to czegoś takiego chyba nikt nie posiada

 

@Kuba: Samsunga nie bierz, kup Oleda takiego jaki będzie najkorzystniejszy tak żeby mieć opcję zwrotu i jeśli na planszach albo na filmach będzie bardzo źle to po prostu go oddaj i weź kolejny egzemplarz

Edytowane przez raus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV ma taką opcję:   ustawienia, - ustawienia trybu  obrazu, opcje obrazu, regulacja jasności w celu ochrony oczu. Może to pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, marcin7-1987 napisał:

Witam mam pytanie i bardzo mało czasu na uzyskanie odpowiedzi.

Posiadam OLED LG B8 65" jeszcze nie skalibrowany i mam problem z jasnością.

Polega to na tym, że model ten ma bardzo wydajny APL czyli oferuje max jasności przy jasnych scenach aż do 70% pokrycia ekranu bielą (co widać w teście).

Niby to poprawia jakość obrazu, ale niestety jest bardzo męczące dla oczu.

 

W związku z powyższym nie mogę dobrze ustawić świecenia OLED by nie zaskakiwał rażeniem po oczach w momentach pojawienia się jasnych scen, a gdy chcę tego uniknąć to muszę ustawić jasność bardzo nisko i traci na tym NIESTETY większość "zwykłych" scena w filmach... bo mało co widać (i nie mylę suwaków i nie zmieniam poziomu czerni jakby co tylko ustawiam poziom świecenia OLED)

Czy KALIBRACJA jest w stanie ustawić poziom APL ???

 

Proszę o szybkie odpowiedzi bo niestety mam czas ze zwrotem tv do jutra .... :((

Gdy zejdziemy odpowiednio nisko suwakiem podświetlenie OLED to jasność (luminancja) ekranu staje się stabilna aż do APL=100%, czyli nie ma żadnych wahań jasności tak jak w LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, marcin7-1987 napisał:

Witam mam pytanie i bardzo mało czasu na uzyskanie odpowiedzi.

Posiadam OLED LG B8 65" jeszcze nie skalibrowany i mam problem z jasnością.

Polega to na tym, że model ten ma bardzo wydajny APL czyli oferuje max jasności przy jasnych scenach aż do 70% pokrycia ekranu bielą (co widać w teście).

Niby to poprawia jakość obrazu, ale niestety jest bardzo męczące dla oczu.

 

W związku z powyższym nie mogę dobrze ustawić świecenia OLED by nie zaskakiwał rażeniem po oczach w momentach pojawienia się jasnych scen, a gdy chcę tego uniknąć to muszę ustawić jasność bardzo nisko i traci na tym NIESTETY większość "zwykłych" scena w filmach... bo mało co widać (i nie mylę suwaków i nie zmieniam poziomu czerni jakby co tylko ustawiam poziom świecenia OLED)

Czy KALIBRACJA jest w stanie ustawić poziom APL ???

 

Proszę o szybkie odpowiedzi bo niestety mam czas ze zwrotem tv do jutra .... :((

Osobiście Ci nie pomogę, ale to nie pierwszy post mówiący o uciążliwości dla oczu wysokich poziomów jasności, o źródłach światła za TV, naklejanych listwach z Ikei..

Czy to możliwe, że z tego właśnie powodu krzywa APL w oledach Sony czy Panasonic jest tak inna? Że z premedytacją te firmy ograniczyły poziom jasności przy wysokich APL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, eloszki napisał:

Tak się dopytam co to jest APL? 

Zacytuję kawałek testu B8:

"LG OLED B8, a właściwie wszystkie telewizory LG OLED, po raz kolejny szczycą się mianem najlepszych TV OLED spośród wszystkich producentów, do pracy w jasnych pomieszczeniach. (...) Maksymalna jasność telewizora OLED jest podobna do ubiegłorocznej – około 380 nitów (czyli w zasadzie tak jak typowy TV LCD). W przypadku technologii organicznej jest jeszcze jedna dodatkowa kwestia – utrzymywania tak wysokiej jasności w zróżnicowanych scenach wideo. Biel na całym ekranie jest ciemniejsza, niż np. mały biały prostokąt na środku ekranu. Jest to więc nieco bardziej złożone zagadnienie niż w przypadku telewizorów LCD, które bez względu na to co jest na ekranie, oferują taką samą jasność. Uśredniając jasność każdej klatki w filmie otrzymujemy tak zwany parametr APL (average picture level)."

 

13 godzin temu, Gontar3d napisał:

Jest łącznie 5 sztuk: Cieszyn, Częstochowa, Dobre Miasto, Ostrów Wlkp, Świnoujście. Każdy poekspozycyjny.

  • Dzięki 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Kuba P napisał:

A może zamiast LG B8/C8 lepiej dorzucić 1/2000 tyś i kupić QLED QE55Q9FNA, ponoć też z bardzo czarną czernią, choć może nie tak ładny w swojej formie

Możesz poczytać wątek o Q9 i tam znajdziesz problemy z bandigniem, dse, agresywnym wygaszaniem stref etc. Każda technologia ma swoje wady i zalety. Musisz wybrać, które wady będą Ci mniej przeszkadzać, a które zalety są dla Ciebie ważniejsze. Trudno mi ocenić (i nie uwierzę nikomu, który będzie twierdził, że on wie), czy loteria z zakupem dobrej jakości matrycy oled jest porównywalna z zakupem dobrej matrycy lcd. Płacimy za produkty premium, ale tylko część z nich można za takie uznać.

Q9 to bardzo dobry tv, ale np przy moim typie użytkowania wybrałem C8 od LG. Jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się podepne pod temat z pytaniem....czy jest możliwość odpięcia kabla zasilającego od tego telewizora ?...bo byłem w Media M. sprzedawca wykręcił śrubke z zaślepki ale "za chiny" nie mógł tej zaślepki ściągnąć nawet podważając śrubokrętem...a sam nie widział czy w ogóle jest taka możliwość...a pytałem bo wieszając tv na ścianie muszę najpierw kabel w korytku przeciągnąć...no i zdecydowanie prościej będzie jak będę miał tylko kabel w ręce 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak się podepne pod temat z pytaniem....czy jest możliwość odpięcia kabla zasilającego od tego telewizora ?...bo byłem w Media M. sprzedawca wykręcił śrubke z zaślepki ale "za chiny" nie mógł tej zaślepki ściągnąć nawet podważając śrubokrętem...a sam nie widział czy w ogóle jest taka możliwość...a pytałem bo wieszając tv na ścianie muszę najpierw kabel w korytku przeciągnąć...no i zdecydowanie prościej będzie jak będę miał tylko kabel w ręce 
Tak, można odpiąć tą wtyczkę. Sam odpinałem żeby przeciągnąć ten kabel w peszlu.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2019 o 11:27, fio2 napisał:

Możesz poczytać wątek o Q9 i tam znajdziesz problemy z bandigniem, dse, agresywnym wygaszaniem stref etc. Każda technologia ma swoje wady i zalety. Musisz wybrać, które wady będą Ci mniej przeszkadzać, a które zalety są dla Ciebie ważniejsze. Trudno mi ocenić (i nie uwierzę nikomu, który będzie twierdził, że on wie), czy loteria z zakupem dobrej jakości matrycy oled jest porównywalna z zakupem dobrej matrycy lcd. Płacimy za produkty premium, ale tylko część z nich można za takie uznać.

Q9 to bardzo dobry tv, ale np przy moim typie użytkowania wybrałem C8 od LG. Jestem bardzo zadowolony.

Dzięki za odpowiedz ! Faktycznie poczytalem...i jednak OLED :) 

Z Waszego łowczego doświadczenia lepiej poczekać chwilę do lutego na obniżki starych modeli/premiery nowych ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem w nocy Netflix i serial "Ty". To co tam się dzieje w ciemnych scenach to jest żart i kpina z klienta. Mrugające ciemne fragmenty ekranu i mrówki. Masakra, coraz rzadziej sięgam do Netflixa, ich bitrate to żart.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Kuba P napisał:

Dzięki za odpowiedz ! Faktycznie poczytalem...i jednak OLED :) 

Z Waszego łowczego doświadczenia lepiej poczekać chwilę do lutego na obniżki starych modeli/premiery nowych ? 

 

Ja chciałem tak czekać z zakupem 55" c8 i dobrze, że nie czekałem, bo teraz nigdzie nie ma.

Ciekawe czy w ogóle jeszcze pojawi się w sieciówkach?

Natomiast b8 jest wszędzie dostępny, więc myślę, że jest szansa na obniżkę ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, chmiel2k napisał:

Odpaliłem w nocy Netflix i serial "Ty". To co tam się dzieje w ciemnych scenach to jest żart i kpina z klienta. Mrugające ciemne fragmenty ekranu i mrówki. Masakra, coraz rzadziej sięgam do Netflixa, ich bitrate to żart.

Wypadałoby podać przykładowy odcinek i czas tak by inni mogli sprawdzić u siebie, nie sądzisz?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Kmicic13 napisał:

Ja chciałem tak czekać z zakupem 55" c8 i dobrze, że nie czekałem, bo teraz nigdzie nie ma.

Ciekawe czy w ogóle jeszcze pojawi się w sieciówkach?

Natomiast b8 jest wszędzie dostępny, więc myślę, że jest szansa na obniżkę ceny.

Teraz nawet na alledrogo c8 55 cali jest za prawie 7k, a można było kupic za 6,1k ba widziałem za 5950pln. Więc ceny nowych modeli będą chyba wyjątkowo wysokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Kuba P napisał:

Dzięki za odpowiedz ! Faktycznie poczytalem...i jednak OLED :) 

Z Waszego łowczego doświadczenia lepiej poczekać chwilę do lutego na obniżki starych modeli/premiery nowych ? 

 

Bierz Oleda, będziesz zadowolony. Pisałeś że będziesz oglądał głównie filmy i seriale więc w takim przypadku nawet nie ma co się zastanawiać. Ja posiadam co prawda model B7 ale za mną już ponad półtora roku przygody z fantastycznym obrazem:) Jeśli podasz dobrej jakości źródło, jak odtwarzacz Bluray UHD to będziesz zachwycony i przekonasz się że te telewizory nie mają żadnych problemów z gradacją kolorów.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bitrate Netflix'a jest niski ale tylko jak porównamy go do nośników fizycznych. Jak na usługę stremingu Netflix ma bardzo dobry obraz. Pamiętajmy też że jego bitrate zależy od samego połączenia. Na Netflix nie można wymusić maksymalnej jakości jak na YT. Bitrate może spaść razem z rozdzielczością jeśli nasze połączenie jest słabe.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, [beeep]IEWDWNKO napisał:

Teraz nawet na alledrogo c8 55 cali jest za prawie 7k, a można było kupic za 6,1k ba widziałem za 5950pln. Więc ceny nowych modeli będą chyba wyjątkowo wysokie.

Na alledrogo są takie ceny, bo nigdzie dostać nie można, więc Janusze biznesu zwietrzyły szansę.

Ciekawe tylko czy to nówki, czy ze zwrotów?

Na szczęście swój wziąłem w cyber moday i jak się okazuje do dziś to była jedna z lepszych ofert.

Też myślę, że nowe oledy będą drogie na starcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kmicic13 napisał:

Na alledrogo są takie ceny, bo nigdzie dostać nie można, więc Janusze biznesu zwietrzyły szansę.

Ciekawe tylko czy to nówki, czy ze zwrotów?

Na szczęście swój wziąłem w cyber moday i jak się okazuje do dziś to była jedna z lepszych ofert.

Też myślę, że nowe oledy będą drogie na starcie.

Ciekawi mnie powód czemu nie ma tak od reki c8. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, [beeep]IEWDWNKO napisał:

Ciekawi mnie powód czemu nie ma tak od reki c8. 

 

Nie zdziwię się jak już w ogóle nie będzie... Może wyprzedali szybciej niż planowali przed wejściem tegorocznych serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, [beeep]IEWDWNKO napisał:

Ciekawi mnie powód czemu nie ma tak od reki c8. 

 

Nie ma tylko w wersji 55 cali. 65 jest praktycznie wszędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem. zostawiam info dla osób które mają matryce jakby przepaloną z jednej strony. Tak to u mnie wyglądało. LG nie robiło żadnych problemów i wymienili TV na nowy. Serwisant mówił, że najpierw mieli wymieniać matryce ale nie było żadnych dostępnych i wnioskowali do LG o przysłanie nowej sztuki. Przywieźli, pomogli zamontować. Nowa sztuka świeci wzorowo.

14joydk.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...