Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" B8 (2018) | TEST | Organiczny wyświetlacz 4K HDR z technologią ThinQ AI

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, laki007 napisał:

Pomijając wypalenia, podobno z czasem jasność matrycy znacznie spada.

Z jakimś czasem zapewne tak. Test 6 sztuk na rtings ( http://i.rtings.com/images/reviews/tv/lg/real-burn-in/real-burn-in-hdr-10-large.jpg ), który dojechał do 5500 godzin, co odpowiada 3 latom po 5 godzin pokazuje że jasność jest wręcz na poziomie ciut wyższym od początkowego, i to na materiale HDR. 150-200 nitów do komfortowego oglądania zwykłych materiałów raczej będzie gwarantowane przez jakieś 20 lat

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

Czy któryś z posiadaczy wersji 55" mógłby podać odległość dolnych otworów pod wieszak do dolnej krawędzi TV i odległość od górnych otworów do górnej krawędzi?

Boję się, że umieszczenie tych otworów stosunkowo nisko (ze względu na konstrukcję TV) spowoduje że TV wyląduje mi prawie pod sufitem, biorąc pod uwagę jak w tej chwili zamocowany jest uchwyt.

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na Waszych oledach  skoczkowie narciarscy również skaczą na  4 nartach  ?? Widać to najczęściej w trakcie lotu. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy na Waszych oledach  skoczkowie narciarscy również skaczą na  4 nartach  ?? Widać to najczęściej w trakcie lotu. 
Wyłącz TrueMotion.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączony czy włączony . Nic się nie zmienia . Takie roszarpywanie obrazu zauważam też w innych scenach i w filmach ale tutaj powtarzalność sytuacji powoduje że nie da się tego nie widzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Bieszczad napisał:

Czy na Waszych oledach  skoczkowie narciarscy również skaczą na  4 nartach  ?? Widać to najczęściej w trakcie lotu. 

u  mnie  żona  to  wczoraj  zauważyła,  też  tak  mam

Nie  sprawdzałem  bez  True Motion,  bo  wg,  mnie  przy  całkowitym  wyłączeniu ruch  jest  nie  do przyjęcia :(

Edytowane przez Mejol
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej , mam prośbę ma ktoś 'referencyjne' ustawienia trybu dla Dolby Vision ? (Tryb Kino Domowe najlepszy?) oraz dla HDR10 (Tryb Technicolor najlepszy?)

Chodzi mi głównie o ostrość oraz ustawienia w "Sterowanie w trybie eksperta" oraz "Opcje Obrazu" z ustawień z rtings wynika , że w trybach dla DV i HDR chyba nic nie zmieniają ani ostrości ani redukcji szumów itd. i zostawiają fabryczne ustawienia?  i w przeciwieństwie do nich używam Dynamicznego Mapowania Tonów efekt dla mnie bardzo dobry (zdecydowanie więcej szczegółów widać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2018 o 11:11, Bieszczad napisał:

Wyłączony czy włączony . Nic się nie zmienia . Takie roszarpywanie obrazu zauważam też w innych scenach i w filmach ale tutaj powtarzalność sytuacji powoduje że nie da się tego nie widzieć.

U mnie wyłączenie TruMotion pomogło, przed tym, jakiekolwiek ustawienie blur powyżej 0 powodowało efekt, o którym piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracam honor. Faktycznie pomogło .  Moja  pomyłka wzięła się stąd że mimo wyzerowania pierwszego suwaka  na  filmie  poniżej efekt był mocno widoczny (zwłaszcza moment po 1 minucie . Skrzydła samolotu w niektórych momentach wręcz się rozrywały.  Nie zwróciłem jednak uwagi że to film w 60 kl/s   a do regulacji takich materiałów służy  drugi suwak.

 

Edytowane przez Bieszczad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie wartosci w ustawieniach w trybie Kino. Chodzi mi glownie o Kontrast, Ostrosc, Oswietlenie LED. Oraz jaki tryb TruMotion?

A ponizej zdjecie matrycy mojego 65B8 data produkcji 10/2018 po okolo 20h pracy.

20181230_222302.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Najczęściej adresowanym problemem są niejednorodności (w postaci np. pionowych pasów) na ciemnych szarościach. Na testowanym egzemplarzu dało się dostrzec takie problemy na ciemnoszarej planszy, ale na filmach już prawie nie."

A potem ocena 5/5. Padłem. Nie po to wydaje się na tv grube tysiące, żeby oglądać ją zza więziennych krat. Takie śmieci elektroniczne z miejsca powinny być oceniane na 1/5 bo nigdy się te debile nie nauczą produkować dobrego sprzętu bo i po co. O tak jak tu:

http://www.tvtest.pl/samsung-49q7f-test/

Otóż na tv nie tylko ogląda się "filmy" ale i sporty, treści HDR i gry. Z gier polecam zwłaszcza Nier: Automata. To jeden wielki graficznie szarobury kaszan gdzie jak ktoś ma banding to go będzie widział przez ok. 50% czasu. Można wyrzucić taki tv 5/5 oknem-gwarantuję.

Edytowane przez Shoryuken
  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Haha 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Shoryuken napisał:

A potem ocena 5/5. Padłem. Nie po to wydaje się na tv grube tysiące, żeby oglądać ją zza więziennych krat. Takie śmieci elektroniczne z miejsca powinny być oceniane na 1/5 bo nigdy się te debile nie nauczą produkować dobrego sprzętu bo i po co. O tak jak tu:

http://www.tvtest.pl/samsung-49q7f-test/

Jak czytam wypociny tego faceta to od razu mnie bierze nerw. Pseudo profesjonalista recenzent od siedmiu boleści, któremu zdarzają się elementarne błędy. Uśmiałem się z tego testu. Autor stwierdził, że ten model TV ma błąd konstrukcyjny bo na jednym (!) egzemplarzu zobaczył banding. Nawet nie wiem jak to skomentować, więc po prostu zacznę się rozpaczliwie śmiać: hahahahaha.

10 godzin temu, Shoryuken napisał:

Z gier polecam zwłaszcza Nier: Automata. To jeden wielki graficznie szarobury kaszan gdzie jak ktoś ma banding to go będzie widział przez ok. 50% czasu. Można wyrzucić taki tv 5/5 oknem-gwarantuję.

Przesadzasz. Grałem trochę w Nier na swoim oledzie. Ma banding na planszy 5% jak każdy. Nie widziałem go w tej grze w ogóle, albo nie zwróciłem uwagi ale na pewno nie było go przez 50% czasu gry i na pewno nie chciałem wyrzucić z tego powodu TV przez okno. Także Twoje gwarancje mogę wyrzucić przez wspomniane wcześniej okno. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Obawiam się, że mój umysł jest już zatruty szarością o zmiennych barwach i nic już tego nie zmieni. Próbowałem ignorować i nie widzieć pewnych faktów, ale się po prostu nie da. Wszystkie załączone cztery zdjęcia zostały wykonane już po dwóch ręcznych kompensacjach, bo jednak wg mnie były podstawy do ich wykonania, przed nimi różnicy nie było praktycznie żadnej. Czwarty obraz nie jest testem szarości tylko planszą początkową demo 4K z YT i cóż tu mówić - koń jaki jest każdy widzi. Co z tego, że praktycznie nie ma bandingu, skoro nierównomierność matrycy jest taka, że w każdym sygnale przy ciemnoszarym kolorze i jednolitym tle widać takie kwiatki. Dolby Vision nie robi różnicy. Szarość zawsze wygląda tak jak na załączonym obrazku nr4. Dodatkowo dochodzi pikseloza ciemnego tła właśnie z prawej strony ekranu widoczna jak na dłoni choćby dla ślepego. Dwa sztandarowe przykłady: Cast Away - w scenach w jaskini prawa strona ekranu jest jedną czarną chmurą pikseli, Dziewczyna z tatuażem - film mroczny, w którym czerń i szarości są kolorami dominującymi - prawa strona ekranu- chmura pikseli. Przy nieco lepszym sygnale chmura przekształca się w chmurki, dopiero blu-ray niemal załatwia ich temat, choć różnice w tonach szarości pozostają bo przy takim teście 5% nie może być inaczej :(. Mam mieszane uczucia, bo praktycznie wszystkie pozostałe cechy tego egzemplarza są bez zarzutu, przejścia tonalne są naprawdę w porządku, żadnych widocznych pasów nie ma, a tu takie coś....

Kontakt z serwisem LG na razie nic nie wyjaśnił, stwierdzili oczywiście, że to "cecha technologii" i że to "nie jest wada produktu". Ja rozumiem, że gdy się karmi telewizor syfnym sygnałem, to nie należy się spodziewać fajerwerków, ale nie da się zaakceptować faktu, że połowa obrazu wygląda dobrze (tj. stosownie do sygnału), a druga połowa to zgryzota. Stara plazma Panasonika takich problemów nigdy nie miała. Zastanawiam się zatem jak się zabrać do procedury reklamacyjnej, bo na dłuższą metę chyba mnie szlag trafi. Dziś w nocy zrobiłem po raz trzeci ręczną kompensację i wieczorem będę obserwował efekty. Zrobię jeszcze test podświetlenia na czarnej planszy. Jeśli to nic nie da, chyba jednak zażądam wymiany matrycy. A może jednak jestem przewrażliwiony? ......

IMG_20181219_073313.jpg

IMG_20181219_073253.jpg

IMG_20181219_073212.jpg

IMG_20181226_222220.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz znajdą się tutaj tacy co Ci będą wmawiać że to Twoja wina a OLED jest idealny. 

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, WojtekW80 napisał:

A może jednak jestem przewrażliwiony?

Nie jesteś. To wygląda fatalnie. Upierałbym się przy wymianie matrycy. Nie może się pojawić świecąca czerń. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, WojtekW80 napisał:

Czwarty obraz nie jest testem szarości tylko planszą początkową demo 4K z YT i cóż tu mówić - koń jaki jest każdy widzi

Nie kumam, tam jest w tym demie kolor szary na którym widzisz pikselozę, czy kolor czarny który u Ciebie świeci? Jak to powinno wyglądać?

Ta pikseloza na szarym to jest efekt który opisywał ostatnio Vincent Teoh w swoim filmie i mnie to wygląda na bug, który powinien zostać poprawiony. Czy tak się stanie - nie wiadomo. Zareklamować coś takiego będzie Ci raczej ciężko, ale próbuj jeżeli szlag Cię trafia jeśli coś takiego widzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, efel napisał:

Nie kumam, tam jest w tym demie kolor szary na którym widzisz pikselozę, czy kolor czarny który u Ciebie świeci? Jak to powinno wyglądać?

Ta pikseloza na szarym to jest efekt który opisywał ostatnio Vincent Teoh w swoim filmie i mnie to wygląda na bug, który powinien zostać poprawiony. Czy tak się stanie - nie wiadomo. Zareklamować coś takiego będzie Ci raczej ciężko, ale próbuj jeżeli szlag Cię trafia jeśli coś takiego widzisz.

Stąd moje pytanie o przewrażliwienie ;). Czerń głęboka, przy wyłączonych pikselach jest taka jak być powinna. Na tej planszy demo jest kolor szary, który winien być jednolity. Delikatne różnice w nierównomierności podświetlenia widać jednak nawet gdy materiał jest w dobrej jakości, oczywiście musi to być stosownie ciemny materiał. Pikseloza jest natomiast widoczna gdy w słabo oświetlonej pojawia się konieczność wykonania przez tv przejścia tonalnego między czernią, a dowolnym ciemnym kolorem. Wtedy ewidentnie widać czarne mrówki albo wręcz plamy czerni. Oczywiście dotyczy prawej strony ekranu, lewa jest bez zarzutu. Niestety nie jestem w stanie teraz wrzucić screenów żeby to zobrazować, ale to jest dokładnie to co we wspomnianym przez Ciebie filmie.

Gdyby to miało zostać poprawione, to jakoś bym już przebolał te różnice w podświetleniu, no chyba że to się pogłębi.... A może kalibracja by pomogła? Na ile ona jest w stanie zneutralizować takie nierównomierności?

Edytowane przez WojtekW80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, WojtekW80 napisał:

Stąd moje pytanie o przewrażliwienie ;). Czerń głęboka, przy wyłączonych pikselach jest taka jak być powinna. Na tej planszy demo jest kolor szary, który winien być jednolity. Delikatne różnice w nierównomierności podświetlenia widać jednak nawet gdy materiał jest w dobrej jakości, oczywiście musi to być stosownie ciemny materiał. Pikseloza jest natomiast widoczna gdy w słabo oświetlonej pojawia się konieczność wykonania przez tv przejścia tonalnego między czernią, a dowolnym ciemnym kolorem. Wtedy ewidentnie widać czarne mrówki albo wręcz plamy czerni. Oczywiście dotyczy prawej strony ekranu, lewa jest bez zarzutu. Niestety nie jestem w stanie teraz wrzucić screenów żeby to zobrazować, ale to jest dokładnie to co we wspomnianym przez Ciebie filmie.

Gdyby to miało zostać poprawione, to jakoś bym już przebolał te różnice w podświetleniu, no chyba że to się pogłębi.... A może kalibracja by pomogła? Na ile ona jest w stanie zneutralizować takie nierównomierności?

Z tego co zrozumiałem z filmu Vincenta to te mrówki pojawiają się jeżeli matryca jest odpowiednio 'jasna'. Efekt nie występuje na każdym TV, bo część oledów ma minimalnie ciemniejszą matrycę. U Ciebie lewa połowa matrycy jest ciemniejsza i stąd widzisz ten efekt na tej drugiej jaśniejszej połowie. Powinieneś oprzeć swoje zgłoszenie reklamacyjne własnie na tym - że masz połowę matrycy jaśniejszą, co widać na planszy 5% grey i powoduje takie kwiatki o jakich piszesz. Kalibracja nie ma sensu w tym przypadku, bo pewnie gdy @Maciej Koper przyjechałby do Ciebie to stwierdziłby że nie da się skalibrować tego TV, bo ma połowę ekranu jaśniejszą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie plansza testowa HDR i Dolby Vision na absolutną czerń (czyli piksele mają się wyłączyć) pozytywnie wyszła na jasności 49 (a nie 50) i tyle, przy 50 miałem podobny efekt jak ty (choć nie w takiej skali) i zostawiłem na 49 i jestem zadowolony. Co do SDR i np. czarne plansze z youtube (jest ich pare na róznych kanałach) to na ustawieniu jasnosci 50 niektore były 'wyłączone' tak jak powinny być a nie które jakby właśnie w którymś miejscu "świeciły" jak u ciebie (dla mnie to jest taki efekt jakby 5% grey tylko w czerni) - nie wiem z czego to wynika, dodam że jest to moja druga matryca na poprzedniej efekt 'nierównomierności świecenia' już był w takim stopniu że był nie do przyjęcia (zdjęcia wrzucałem -nascie stron temu) na obecnej nadal jest ten problem ale zdecydowanie w mniejszym stopniu. Co do pikselozy/kaszki czerni w materiałach SDR słabszej jakości trzeba się raczej przyzwyczaić ale błyski pixeli przy 'wygaszaniu' (poruszany przez Vincenta)to juz jest problem.

Edytowane przez Zykfyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, efel napisał:

Nie kumam, tam jest w tym demie kolor szary na którym widzisz pikselozę, czy kolor czarny który u Ciebie świeci? Jak to powinno wyglądać?

Ta pikseloza na szarym to jest efekt który opisywał ostatnio Vincent Teoh w swoim filmie i mnie to wygląda na bug, który powinien zostać poprawiony. Czy tak się stanie - nie wiadomo. Zareklamować coś takiego będzie Ci raczej ciężko, ale próbuj jeżeli szlag Cię trafia jeśli coś takiego widzisz.

Taki bug występuje u mnie na każdym zródle bez względu na ustawienia.

cyt: Wojtek W80

,,Kontakt z serwisem LG na razie nic nie wyjaśnił, stwierdzili oczywiście, że to "cecha technologii" i że to "nie jest wada produktu". Ja rozumiem, że gdy się karmi telewizor syfnym sygnałem, to nie należy się spodziewać fajerwerków, ale nie da się zaakceptować faktu, że połowa obrazu wygląda dobrze (tj. stosownie do sygnału), a druga połowa to zgryzota,,

Dokładnie. Mój prawnik zachowuje się jak koń w bloku startowym do Wielkiej Pardubickiej. Zadał mi pytanie, czy widziałem w jakiejkolwiek ulotce, opisie, reklamie oleda LG gdzie jasno było by napisane, że to tv do oglądania obrazu pochodzącego ze zródła 4k?. Bo z innych źródeł ,,TA TECHNOLOGIA TO LIPA I SYF,,. Ja na razie na luzie, najwyżej tv pójdzie do sypialni tam jest potrzebny tylko do czasu zamknięcia oka.

I pomimo tego, że nie jestem fachowcem w dziedzinie rtv, nadal twierdzę, że B8 nie radzi sobie elektronicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WojtekW80 - ponadto możesz zrobić sobie test (potwierdzając, że lewa strona jest ciemniejsza) na tym filmiku:

https://www.youtube.com/watch?v=fv6T7aHsd54

Stopniowo zmniejszasz/zwiększasz jasność (oczywiście kwadraciki powinny się stopniowo wyłączać/pojawiać zgodnie z ich numerami(jasnościami) i pewnym momęcie pewnie u ciebie wyjdzie sytuacja, że np.7 dalej będzie widoczna mimo , że 8 czy 9 dawno już się wyłączyła ( a powinna zniknąć przed nimi bo jest ciemniejsza gdyby matryca 'w miare równo świeciła') lub odwrotnie - nie wiem czy to dobrze wytłumaczyłem ale skapniesz się o co chodzi. U mnie poprzednia matryca ten test oblewała po całości obecna zdaje go ale według ekipy od P.Macieja Kopra nadal coś jest nie tak , (przy pierwszej wizycie do starej matrycy nie skalibrowali bo nie było sęsu, przy tej też powiedzieli, że coś jest nie tak bo jednak plansza czarna HDR osiągneła czerń przy jasnosci 49 a nie 50) narazie oglądam wsio przy 49 i się cieszę obrazem jak mam dobre źródło :).

Edytowane przez Zykfyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, [beeep]IEWDWNKO napisał:

Taki bug występuje u mnie na każdym zródle bez względu na ustawienia.

Bo to jest bug w sterowaniu matrycą, a nie zwykły mały byczek w systemie webos który łatwo poprawić. 

1 godzinę temu, [beeep]IEWDWNKO napisał:

Dokładnie. Mój prawnik zachowuje się jak koń w bloku startowym do Wielkiej Pardubickiej.

Nie dziwię się. Ktoś mu przecież zapłaci za ten 'wyścig'. Prawdopodobnie będziesz to Ty. Podejrzewam, że mimo początkowego entuzjazmu nie będzie 'biegł' zbyt szybko, coby się nie zmęczyć :)

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2018 o 14:15, Mejol napisał:

u  mnie  żona  to  wczoraj  zauważyła,  też  tak  mam

Nie  sprawdzałem  bez  True Motion,  bo  wg,  mnie  przy  całkowitym  wyłączeniu ruch  jest  nie  do przyjęcia :(

Jak TV sprawuje się przy transmisjach piłki nożnej i siatkówki? Są problemy z artefaktami, płynnością ruchu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...