Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" B8 (2018) | TEST | Organiczny wyświetlacz 4K HDR z technologią ThinQ AI

Rekomendowane odpowiedzi

Czy te telewizory powstały po to byśmy wpędzili się do wariatkowa? :)

Trafiła mi się, moim zdaniem świetna matryca ale szybko przekonalem się czym jest jej ewolucja.

Plansza 5%:

Po pierwszej kompensacji ciemniejsza plama po lewej pozostała taka sama, za to po prawej stronie, na górze, mniej więcej do połowy ekranu pojawił się jaśniejszy pas przypominający ślad po czarnym pasie w filmie o formacie 2,35:1.

Po drugiej kompensacji plama po lewej stronie nieco się zmniejszyła, wspomniany pas zniknął, za to pojawił się nowy jaśniejszy pas - przy prawej krawędzi ekranu, przez całą wysokość matrycy, równy jakby go od linijki odrysowano. Zauważyłem go raz i to tylko dlatego że wiedziałem że tam jest.

TV przepracował może z 10 godzin i zaliczył dopiero dwie kompensacje. Czy się tym przejmuję? Nie, i uważam też że nie należy dać się zwariować, dlatego daję sobie spokój z planszami testowymi i szukaniem problemów, nic poza dodawaniem sobie zbędnego stresu z tego nie wyniknie. Dopóki nic mi nie przeszkadza przy oglądaniu filmów cieszę się jakością obrazu a ta jest OBŁĘDNA.

Edytowane przez Mierzwiak
  • Plusik 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy te telewizory powstały po to byśmy wpędzili się do wariatkowa?
Trafiła mi się, moim zdaniem świetna matryca ale szybko przekonalem się czym jest jej ewolucja.
Plansza 5%:
Po pierwszej kompensacji ciemniejsza plama po lewej pozostała taka sama, za to po prawej stronie, na górze, mniej więcej do połowy ekranu pojawił się jaśniejszy pas przypominający ślad po czarnym pasie w filmie o formacie 2,35:1.
Po drugiej kompensacji plama po lewej stronie nieco się zmniejszyła, wspomniany pas zniknął, za to pojawił się nowy jaśniejszy pas - przy prawej krawędzi ekranu, przez całą wysokość matrycy, równy jakby go od linijki odrysowano. Zauważyłem go raz i to tylko dlatego że wiedziałem że tam jest.
TV przepracował może z 10 godzin i zaliczył dopiero dwie kompensacje. Czy się tym przejmuję? Nie, i uważam też że nie należy dać się zwariować, dlatego daję sobie spokój z planszami testowymi i szukaniem problemów, nic poza dodawaniem sobie zbędnego stresu z tego nie wyniknie. Dopóki nic mi nie przeszkadza przy oglądaniu filmów cieszę się jakością obrazu a ta jest OBŁĘDNA.
Brawo. Tak trzymaj.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Mierzwiak napisał:

Trafiła mi się, moim zdaniem świetna matryca ale szybko przekonalem się czym jest jej ewolucja

Mało tego matryca zmienia się nie tylko w obrębie kolejnych autokompensacji tylko na etapie 'rozgrzewania tv', poniżej zdjęcia plansz 5% zrobione na isf dark ( tryby kino/standart są za jasne i ciężko na zdjęciach coś w się doszukiwać bo są prawie jednolite ) moj aparat dodatkowo strasznie uwydatnia to zaciemnienie (na żywo oczywiście tak to nie wygląda i jestem bardzo zadowolony z plansz 5%). 1.-zdjęcie z przed 3dni // 2.-zdjęcie wykonanie 15minut później! (bez wyłączania tv, poprostu tak jakby się rozgrzał) // 3.-z wczoraj // 4.-z wczoraj może 20minut później i oczywiście bez wyłączania tv. Także w normalnym oglądaniu na szczeście nie widzę tych zaciemnień (poza np. klatkami z napisami gdzie tło dla napisu to nic innego jak prawie plansza 5% grey tam coś minimalnie widać ale narazie się na takie coś raz natknąłem) to de facto  a bandingu narazie się dopatrzyłem tylko 1 pasa w marco polo test także narazie jestem zadowolony.

 

54 minuty temu, Mierzwiak napisał:

Dopóki nic mi nie przeszkadza przy oglądaniu filmów cieszę się jakością obrazu a ta jest OBŁĘDNA.

-z dopiskiem "przy bardzo dobrym źródle" niestety w 1080 w streamingu (czy to netflix/hbo go) sceny bliskie czerni słabo wyglądają no ale tak już jest chyba na oled'ach , najlepiej tylko 4k DV/HDR ^^

Ps.powie ktoś jaka jest różnica pomiędzy HDR a HDR HLG? Bo właśnie wczoraj odtworzyłem film gdzie wykryło tryby nie dla hdr jak zwykle tylko pojawiło się hdr hlg? Który z nich to hdr 10?

650.jpg

705.jpg

1.jpg

2.jpg

Edytowane przez Zykfyr
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR hlg to HDR 10 przystosowany dla telewizji i steamingu (np. YouTube).

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, kKadajo napisał:

HDR hlg to HDR 10 przystosowany dla telewizji i steamingu (np. YouTube).

Dzięki za odpowiedź, mam tylko pytanko czy dla trybów HDR pod filmy macie włączone czy wyłączone "dynamiczne mapowanie tonów"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie do posiadaczy dysków zewnętrznych używanych z B8.

Czy ktoś podpinał większy nośnik niż 2TB? LG podaje taką wartość jako maksimum, natomiast w internecie znalazłem przykład działającego bezproblemowo dysku 3TB wraz z B7. Sam myślałem o zakupie 4-5TB stąd też pytanie. Może ktoś testował i któryś z większych dysków działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, pytanie do posiadaczy dysków zewnętrznych używanych z B8.
Czy ktoś podpinał większy nośnik niż 2TB? LG podaje taką wartość jako maksimum, natomiast w internecie znalazłem przykład działającego bezproblemowo dysku 3TB wraz z B7. Sam myślałem o zakupie 4-5TB stąd też pytanie. Może ktoś testował i któryś z większych dysków działa?
Ja mam B7 i dysk 2,5cala 5TB

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=163297]STELVIO[/mention]Jaki model?
Seagate Backup Plus Portable

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź, mam tylko pytanko czy dla trybów HDR pod filmy macie włączone czy wyłączone "dynamiczne mapowanie tonów"?
Tylko dla HDR10 i hlg.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś z Was zamawiał na "Black Friday" w Neonecie B8 55" online i już dostał swój telewizor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem (4999zł) i nie dostałem jeszcze. W sumie nawet nie wiem czy go odbiorę, skoro u mnie netflix to znaczna część czasu spędzonego przed tv a czytając komentarze:

19 godzin temu, Zykfyr napisał:

z dopiskiem "przy bardzo dobrym źródle" niestety w 1080 w streamingu (czy to netflix/hbo go) sceny bliskie czerni słabo wyglądają no ale tak już jest chyba na oled'ach , najlepiej tylko 4k DV/HDR ^^

to zwyczajnie mi szkoda ... 

 

Edytowane przez eloszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem u siebie efekt mrowienia podczas oglądania nc+. Posiadam dekoder Ultrabox 4K. Można to jakoś zlikwidować ustawieniami ? Czy to kwestia źródła ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, eloszki napisał:

Ja zamawiałem (4999zł) i nie dostałem jeszcze. W sumie nawet nie wiem czy go odbiorę, skoro u mnie netflix to znaczna część czasu spędzonego przed tv a czytając komentarze:

21 godzin temu, Zykfyr napisał:

z dopiskiem "przy bardzo dobrym źródle" niestety w 1080 w streamingu (czy to netflix/hbo go) sceny bliskie czerni słabo wyglądają no ale tak już jest chyba na oled'ach , najlepiej tylko 4k DV/HDR ^^

to zwyczajnie mi szkoda ... 

Ale przecież w Netflixie masz od groma materiałów 4k / Dolby Vision a tam jest obraz oszałamiający , mi chodziło o materiały 1080 = full HD po strumieniu a to zupełnie inna bajka...

 

1 godzinę temu, Lionel napisał:

Zauważyłem u siebie efekt mrowienia podczas oglądania nc+. Posiadam dekoder Ultrabox 4K. Można to jakoś zlikwidować ustawieniami ? Czy to kwestia źródła ?

Też mam Ultrabox 4k , też czasami pojawia się mrowienie czerni to według mnie nic innego jak słabe źródło ale ja tutaj mówię o kanałach w HD tylko , zresztą temat już poruszany.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Saracen napisał:

Czy może ktoś z Was zamawiał na "Black Friday" w Neonecie B8 55" online i już dostał swój telewizor?

Nie wiem Panowie jak u was ale ja nie miałem opcji kupna online, tylko w sklepie, co prawda sprawdzałem dopiero w sobotę czy niedzielę ale może już było za późno. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja normalnie online zamówiłem. Już od tego momentu 2 telefony otrzymałem (najpierw że anulowane,  a potem że jednak będzie realizacja ale nie wiadomo kiedy :)). 

Teraz sobie po prostu czekam bo cena jednak tam była atrakcyjna - warto poczekać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobotę otrzymałem nowy telewizor ,sklep wymienił mi na C8 

Foto 5%grey chwilę wyciągnięciu z kartonu:20181208_192921.thumb.jpg.bd5c5c3fd8cd7b59b6a2e92d8ebc7438.jpg

Około 24h później po jednej autokompensacji20181209_165633.thumb.jpg.ff7e72d9b7d6440412671d850440c089.jpg

Teraz trafiłem chyba dobrze;)

Dla przypomnienia mój poprzedni telewizor model B8 użytkowany około 10dni;)20181123_064134.thumb.jpg.5d1e5515270bae6ed486b8534a23e544.jpg

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Tedworek napisał:

Około 24h później po jednej autokompensacji

Na jakim trybie obrazu foto zrobione? Kino / Standart ? - jezeli zdjęcie z isf dark to cudo 

Sklep wymienił na c8? W ramach zwrotu i nie mieli serii B ? Czy jakoś reklamacja inaczej przebiegła :P?

Edytowane przez Zykfyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Zykfyr napisał:

Na jakim trybie obrazu foto zrobione? Kino / Standart ? - jezeli zdjęcie z isf dark to cudo 

Wszystkie foto robione na trybie kino

Sklep wymienił na c8? W ramach zwrotu i nie mieli serii B ? Czy jakoś reklamacja inaczej przebiegła :P?

Mieszkam w Niemczech i wszystko było tu załatwiane,tutaj nie ma z gwarancją i zwrotem towaru najmniejszego problemu;) Nawet kurier jest za darmo we wszystkie strony;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, eloszki napisał:

Ja normalnie online zamówiłem. Już od tego momentu 2 telefony otrzymałem (najpierw że anulowane,  a potem że jednak będzie realizacja ale nie wiadomo kiedy :)). 

Teraz sobie po prostu czekam bo cena jednak tam była atrakcyjna - warto poczekać. 

Ja do tej pory otrzymałem tylko dwa maile z informacją przesunięciu terminu dostawy do ich magazynu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja do tej pory otrzymałem tylko dwa maile z informacją przesunięciu terminu dostawy do ich magazynu.
Sprawdźcie swoje sztuki bo Neonet z ekspozycji je w tej cenie sprzedawał. Pewnie je teraz pakują z całej sieci i na magazyn ślą, a potem dopiero do klienta. Wiem bo też u nich zamówiłem i jak się dowiedziałem jak to wygląda to kupiłem gdzie indziej.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam zupełnie inne informacje. Czekają na dostawę bezpośrednio od producenta, która się przedłuża. Sklep gwarantuje że towar będzie fabrycznie nowy, nigdy nieotwierany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...