Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" B8 (2018) | TEST | Organiczny wyświetlacz 4K HDR z technologią ThinQ AI

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, z czego? Z DVD które jakościowo jest 100 lat za dobrej jakości streamingiem 1080p?
Co do rozmowy wyżej: czy wspominany B7 był kalibrowany?
Jeszcze odnośnie tego momentu z filmu Bright:
[mention=164823]VERTIGO_80[/mention]
Rozumiem że oglądany w Dooby Vision? A możesz sprawdzić ten sam moment, ponownie na Netfliksie, tylko tym razem z wyłączonymi napisami? Czy wtedy też na prawo od bohaterki jest taki black crush?
Jeśli będzie tak samo to nie było tematu, jeśli przy wyłączonych napisach nie będzie tej plamy to rozwinę temat.
Tak, w Dolby Vision. Bez napisów dokładnie to samo.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Panowie, ja bym to porównał trochę do bliskiej memu sercu branży audio. Tam jest podobnie. Na słabszym zestawie z niśzej półki często jakość źródła nie ma większego znaczenia, bo sprzęt odsłuchowy i tak nie obnaży niedociągnięć.

Puśćmy jednak ten sam materiał na sprzęcie z wyższej półki i porównajmy z materiałem, który jest zrealizowany dużo lepiej i nagle okaże się, że jest przepaść. Po prostu sprzęt, który wiernie odzwierciedla materiał źródłowy jednocześnie dość drastycznie obnaża jego wszelkie wady Ale za to na dobrym jakościowo materiale mamy spektakularne efekty, które na zwykłym LCD mogą być nieosiągalne.

 

 

To jest trochę paradoksalne ale tak właśnie jest.

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

 

 

 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w swoim B8 mam prawą część matrycy trochę jaśniejszą, widać to w szczególności na czarnym tle - jasności 50 i tryb kino lub gra (tv po kalibracji profesjonalnej). Jednak gdy jasność zmniejszę do poziomu 47 - 48 problem znika i czerń jest wszędzie jednolita. Czy zmniejszając w ten sposób jasność tracę dużo w HDR, Dolby Vision itp? Czy ta jasność 50 jest "nieruszalna" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,  o  ile  banding mi praktycznie  się  wchłonął,  teraz  nie daje mi  spokoju  lekki,   niebieski  zafarb, występuje  on  przy  bocznych  krawędziach. Kończy  mi  się czas  na  zwrot  i  muszę  podjąć decyzję, Jest to  widoczny przy  jasnych  scenach,  jeśli  wiadomo gdzie  patrzeć:)  występuję tylko  minimalnie przy  krawędziach. Nie  jest  to  bardzo  uciążliwe ,  ale  jest :)  Wiem, że nie  ma matryc  idealnych  i  , że  można było  trafić  gorzej. Co  z  takim  zafarbem  może  dziać  się w  przyszłości,  ma tendencję  do  pogłębiania  się czy  też  może  zniknąć? 

Jak  jest  Wasza opinia ?  Wymieniać czy  zostawiać? Pomóżcie  proszęe :)IMG_20181205_074338.thumb.jpg.a4991b692adf9f70dc617f21dfacf891.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Mejol napisał:

Jak  jest  Wasza opinia ?  Wymieniać czy  zostawiać?

Wydaje mi się, że przy takich niuansach to już jest Twoja decyzja. Jeżeli widzisz często zafarb przy normalnym oglądaniu i przeszkadza Ci to zwracaj. Nie może być tak, że będzie Cię to męczyć przez cały czas użytkowania w przyszłości.

Trudno jest ocenić zdjęcie, bo zafarb na zdjęciach jest bardzo zniekształcony i wzmocniony.

11 godzin temu, ivan06 napisał:

Czy ta jasność 50 jest "nieruszalna" ?

Raczej tak. Dziwne, że przy kalibracji nie zauważono niejednorodności, którą Ty zauważasz w normalnym użytkowaniu. Jeżeli kalibracja została przeprowadzona rzetelnie i zostawili Ci jasność 50 to słusznie się obawiasz, że obniżenie tej wartości pogorszy obraz.

Edytowane przez fio2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, fio2 napisał:

Trudno jest ocenić zdjęcie, bo zafarb na zdjęciach jest bardzo zniekształcony i wzmocniony.

Dokładnie  jak  piszesz,  wydaje  mi  się  że  w  rzeczywistości jest  lepiej i  aparat wzmacnia  efekt.

Generalnie  człowiek  już  wariuje  od  tego  wszystkiego,   bo  chciałby  mieć  wszystko  jak  należy,  ale z  drugiej  strony  zdaję  sobie  sprawę, że mogę  też  dostać  dużo  gorszy  egzemplarz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w jaki sposób podbić nasycenie kolorów ? Poprzez "kolor" efekt jest mało zadowalający...
Ponadto jak macie ustawiony "truemotion" ? Chodzi mi głownie o piłkę nożną i nc+.

 BTW jak wygląda sprawa z tą kompensacją/odświeżaniem pikseli po 4h pracy ? Muszę coś ustawiać, żeby działałaz automatu ? W menu jest ta opcja widoczna, ale tam mogę tylko wystartować godzinne odświeżanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Lionel napisał:


Ponadto jak macie ustawiony "truemotion" ? Chodzi mi głownie o piłkę nożną i nc+.

 BTW jak wygląda sprawa z tą kompensacją/odświeżaniem pikseli po 4h pracy ? Muszę coś ustawiać, żeby działałaz automatu ? W menu jest ta opcja widoczna, ale tam mogę tylko wystartować godzinne odświeżanie...

1  Ja  mam  Trumotion  przy  oglądaniu  NC+  na  "gładki", ale i  tak  czasami  zatnie

2.  4-godzinne  kompensacje  robią  się  automatycznie,  nie  trzeba  niczego włączać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników LG B8 i od razu przejdę do rzeczy.

Jestem posiadaczem telewizora od 10 dni i pewna rzecz rzuciła mi się w oczy. Lektura tego tematu pewne rzeczy mi naświetliła, ale nie do końca wyjaśniła. Przeprowadzony u mnie test 5% wyszedł całkiem nieźle, tzn. oczywiście nie idealnie, bo jednak prawa strona ekranu jest minimalnie jaśniejsza od lewej. Przy teście 10% ten efekt jest już praktycznie niezauważalny, a test Marco Polo posiadany przeze mnie egzemplarz przeszedł praktycznie bezbłędnie. Nie zauważyłem żadnego bandingu, zafarbów - nic tylko się cieszyć. Jest oczywiście pewne "ale" i dotyczy ono trybu Dolby Vision na Netflixie. Otóż o ile problemów nie ma przy normalnym wyświetlaniu nawet słabo oświetlonych scen, tak pojawia się wyraźna, bardzo ciemna, lekko posteryzowana ale jednak szarość po stronie prawej (czyli tej która w tym egzemplarzu TV jest jaśniejsza) przy wyświetlaniu czarnych plansz i dotyczy to właśnie treści DV. Zaobserwowałem to już zarówno przy okazji "Haunting Hill House" i "Altered Carbon". Przy standardowym dla tego trybu natężeniu podświetlenia OLED efekt jest dość widoczny, poniżej 50% już prawie go nie widać. I teraz pytanie, czy przejść nad tym do porządku dziennego, skoro nie przeszkadza to w odbiorze normalnej treści? Dodam, że przy normalnym użytkowaniu TV nawet ze źródeł uznawanych za poślednie efekt ten nie występuje, lub ja go przynajmniej nie dostrzegam, a wzrok raczej mam dobry. Czy może być to problem złych metadanych sygnału źródłowego i mam się nie przejmować?

Druga sprawa dotyczy działania ARC w rzeczonym Netflixie. Krótko mówiąc - na początku jeszcze jakoś się to kulało, obecnie, o ile nie ustawię na sztywno trybu PCM, o dźwięku z amplitunera na Netflixie mogę zapomnieć. Żadna inna aplikacja Smart TV nie ma żadnego problemu z odtwarzaniem nawet treści 5.1. Netflix, szczególnie po ostatniej aktualizacji nie gra nawet w menu głównym. Na TV ustawiony jest Simplink i on działa, ARC na amplitunerze ustawiony jest prawidłowo. Amplituner to Yamaha RX473, Co robić?

 

Edit:

OK, na pierwsze pytanie już znalazłem odpowiedź stronę wcześniej, drugie jednak nadal mnie nurtuje.

Edytowane przez WojtekW80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno tylko powiem. Nie sprawdzać nic na Netflix. U jednego działa tak u innego już inaczej. Ja już dawno temu pisałem w wątku B7 że Netflix nie jest taki piękny jak to wszyscy wychwalają. W szczególności DOLBY VISION. To się sporo osób śmiało. Że słaby internet, że słabe połączenie itd.A z biegiem czasu wszyscy dochodzą do podobnego wniosku.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, WojtekW80 napisał:

Druga sprawa dotyczy działania ARC w rzeczonym Netflixie. Krótko mówiąc - na początku jeszcze jakoś się to kulało, obecnie, o ile nie ustawię na sztywno trybu PCM, o dźwięku z amplitunera na Netflixie mogę zapomnieć. Żadna inna aplikacja Smart TV nie ma żadnego problemu z odtwarzaniem nawet treści 5.1. Netflix, szczególnie po ostatniej aktualizacji nie gra nawet w menu głównym. Na TV ustawiony jest Simplink i on działa, ARC na amplitunerze ustawiony jest prawidłowo. Amplituner to Yamaha RX473, Co robić?

 

hmm,  u  mnie  nie  ma  żadnego  problemu  z  ARC,  w  TV  ustawione  na  "auto"  i  ampli  Yamahy pokazuje "Dolby Digital+",  ampli  podłącziny  do  hdmi2 w TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na denonie też bezproblemowo. Pierwszy raz podłączając na ślepo trafiłem nie w ten wtyk Hdmi i też myślałem że coś nie halo. Ale się później zdziwiłem jak to odkryłem. Ale nie każdy tak ma.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Mejol napisał:

hmm,  u  mnie  nie  ma  żadnego  problemu  z  ARC,  w  TV  ustawione  na  "auto"  i  ampli  Yamahy pokazuje "Dolby Digital+",  ampli  podłącziny  do  hdmi2 w TV

U mnie na początku też pokazywał poprawnie źródło i grał, potem dźwięk zaczął się rwać, a na końcu zamilkł, tylko do niedawna to pokazywał mi chociaż DD+, teraz nie pokazuje w ogóle. No nic, spróbuję dziś sprawdzić to jeszcze raz i może zaskoczy. Dodam, że próbowałem nawet zasłyszanego gdzieś w odniesieniu właśnie do Yamahy myku, zalecającego odpięcie od sieci elektrycznej tv i ampli oraz rozpięcie kabla HDMI. Zadziałało na bardzo krótką metę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, VERTIGO_80 napisał:

Tak, w Dolby Vision. Bez napisów dokładnie to samo.

Vertigo_80 chcialem tylko się upewnić , pierwsze foto z Netflixa w Dolby Vision i jest ten 'black crush' drugie foto z innego źródła ale mam rozumieć , że też wykryło sygnał Dolby Vision (a nie HDR)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Vertigo_80 chcialem tylko się upewnić , pierwsze foto z Netflixa w Dolby Vision i jest ten 'black crush' drugie foto z innego źródła ale mam rozumieć , że też wykryło sygnał Dolby Vision (a nie HDR)?
Nie posiadam innego z DV czy HDR także drugie żródło to "czyste" 1080p.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, widzę, że ceny B8 mocno spadły... zaczynam załować, że kupiłem B7, o ile jest czego :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WojtekW80 na mojej Yamahie też bez problemu od pierwszego podłączenia.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanko , wydaje mi się , czy wszystkie wejścia usb w B8 to 2.0? -dziwi mnie brak żadnego 3.0 i moje pytanko brzmi , czy mając film 4k (waga ok.50-60gb) na pendrive3.0 to czy nie będzie problemu z prędkością odczytu przez to 2.0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zykfyr: nie  będzie

Edytowane przez Mejol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, którzy zastanawiają się nad czernią w B8 @Zykfyr @VERTIGO_80 sprawdziłem wymienione ostatnio sceny na C8. Może Wam się to do czegoś przyda:

- Bright  1:27:42 - u mnie ok

- Outsider scena w więzieniu od 3:16  - u mnie ok

- Zagubieni w Kosmosie, scena z facetem jest ok (odc.2 37:50) tyle, że tam nie jest czarny a bardzo ciemno szary, napisy tytułowe u mnie mają czarnego tła (widać zakończenie obrazu).

Mam łącze 500 Mbit/s, po wifi na tv dostaję 350-380 Mbit/s w testach speedtest.net i 300-320 Mbps fast.com, info podczas oglądania filmu na Netflixie to 15,26 Mb/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobotę przyjeżdża do mnie wersja 65-calowa. Nie wiem co jest silniejsze: podekscytowanie czy strach przed matrycą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zykfyru mnie Bright scena 1:27:42 wygląda identycznie. Tryb Kino domowe/Kino. Inne również podobnie. Ta sama tendencja co poprzednio - zmiana jasności naprawia problem, ale wycina detale.

Sam, już nie wiem co o tym myśleć...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Syriusz napisał:

@Zykfyru mnie Bright scena 1:27:42 wygląda identycznie. Tryb Kino domowe/Kino. Inne również podobnie. Ta sama tendencja co poprzednio - zmiana jasności naprawia problem, ale wycina detale.

Czyli masz B8 i na Netflixie w DolbyVision w tej scenie masz taki sam problem z czernia jak ja przy ustawieniach podświetlenie oled 50/ jasność 50? - Zabrzmi to dziwnie ale dobrze to słyszeć :P U mnie w materiałach Dolby na Netflixie pomaga zmniejszenie podświetlenia oled z 50 na 49 i (jasności nie ruszam) nie ma żadnych śladów po migoczącej czerni ani w tej scenie ani w innych gdzie miałem tą przypadłość a detale zostają. Natomiast w filmie Outsider (4k zwykłe) od 3:16 jednak nie mam zabardzo jak wyeliminować tego zjawiska bez derastycznej obniżki jasności co nie wchodzi w grę, z drugiej strony faktycznie Netflix też nie jest dobrym źródłem do referencyjnych testów...

fio2 - dzięki za sprawdzenie ! Coś mi się wydaje , że to jednak może coś być z oprogramowaniem/elektroniką b8 fabrycznie(na poprzedniej i obecnej matrycy tak mam) jeżeli u 3 posiadaczy b8 w tej klatce to występuje a u c8/b7 narazie czysto...

Edytowane przez Zykfyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, fio2 napisał:

Dla tych, którzy zastanawiają się nad czernią w B8 @Zykfyr @VERTIGO_80 sprawdziłem wymienione ostatnio sceny na C8. 

TV kalibrowany? Bo jeśli tak to chyba za bardzo nie ma sensu porównywać detali w ciemnych partiach obrazu z TV nieskalibrowanym?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jak macie ustawiony upłynniacz? I jeszcze na jaką wartość macie ustawione podświetlenie oled w materiałach hdr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...