Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" B8 (2018) | TEST | Organiczny wyświetlacz 4K HDR z technologią ThinQ AI

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Zykfyr napisał:

WojtekW80 - ponadto możesz zrobić sobie test (potwierdzając, że lewa strona jest ciemniejsza) na tym filmiku:

https://www.youtube.com/watch?v=fv6T7aHsd54

Stopniowo zmniejszasz/zwiększasz jasność (oczywiście kwadraciki powinny się stopniowo wyłączać/pojawiać zgodnie z ich numerami(jasnościami) i pewnym momęcie pewnie u ciebie wyjdzie sytuacja, że np.7 dalej będzie widoczna mimo , że 8 czy 9 dawno już się wyłączyła ( a powinna zniknąć przed nimi bo jest ciemniejsza gdyby matryca 'w miare równo świeciła') lub odwrotnie - nie wiem czy to dobrze wytłumaczyłem ale skapniesz się o co chodzi. U mnie poprzednia matryca ten test oblewała po całości obecna zdaje go ale według ekipy od P.Macieja Kopra nadal coś jest nie tak , (przy pierwszej wizycie do starej matrycy nie skalibrowali bo nie było sęsu, przy tej też powiedzieli, że coś jest nie tak bo jednak plansza czarna HDR osiągneła czerń przy jasnosci 49 a nie 50) narazie oglądam wsio przy 49 i się cieszę obrazem jak mam dobre źródło :).

Dzięki, na pewno ten test przeprowadzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, WojtekW80 napisał:

IMG_20181226_222220.jpg

Proponuję by ktokolwiek inny wrzucił tutaj jak u niego to wygląda (sam mogę wrzucić fotkę ze swojego B8), wysylasz to do LG mówiąc że tak wyglada u znajomego który ma ten sam model a tak u Ciebie i gnębisz ich do skutku.

W ogóle ile godzin ma ten TV? Dałeś mu szansę na co najmniej kilka automatycznych kompensacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Mierzwiak napisał:

Proponuję by ktokolwiek inny wrzucił tutaj jak u niego to wygląda (sam mogę wrzucić fotkę ze swojego B8), wysylasz to do LG mówiąc że tak wyglada u znajomego który ma ten sam model a tak u Ciebie i gnębisz ich do skutku.

W ogóle ile godzin ma ten TV? Dałeś mu szansę na co najmniej kilka automatycznych kompensacji?

Telewizor mam od połowy listopada, więc godzin ma pewnie ok. 250, automatycznych kompensacji zrobił już co najmniej kilkanaście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WojtekW80

OK, nie doczytałem :)

Proponuję byś zrobił tak jak napisałem, innego wyjścia nie widzę.

Edytowane przez Mierzwiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Knish napisał:

Jak TV sprawuje się przy transmisjach piłki nożnej i siatkówki? Są problemy z artefaktami, płynnością ruchu?

Oglądałem  jeden  mecz nożnej i  było  ok.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, efel napisał:

Jak czytam wypociny tego faceta to od razu mnie bierze nerw. Pseudo profesjonalista recenzent od siedmiu boleści, któremu zdarzają się elementarne błędy. Uśmiałem się z tego testu. Autor stwierdził, że ten model TV ma błąd konstrukcyjny bo na jednym (!) egzemplarzu zobaczył banding. Nawet nie wiem jak to skomentować, więc po prostu zacznę się rozpaczliwie śmiać: hahahahaha.

Ja mam tego świadomość ale w oledach zawsze jest banding, ja podałem przykład jak recenzja oleda wyglądać powinna, także tego...

10 godzin temu, efel napisał:

Przesadzasz. Grałem trochę w Nier na swoim oledzie. Ma banding na planszy 5% jak każdy. Nie widziałem go w tej grze w ogóle, albo nie zwróciłem uwagi ale na pewno nie było go przez 50% czasu gry i na pewno nie chciałem wyrzucić z tego powodu TV przez okno. Także Twoje gwarancje mogę wyrzucić przez wspomniane wcześniej okno. 

Niczego innego się tu nie spodziewałem. Jak się wtopiło worek złota to teraz gówna w papierku trzeba bronić :D A tak na poważnie to to jest nic innego jak psucie rynku, który w innym wypadku sam by się oczyścił ze złomu a z takim nastawieniem to i nowe oledy 2019 8k za miliony monet też będą miały banding, przecież i tak dostaną 5/5.

Edytowane przez Shoryuken
  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2018 o 10:57, bakiii napisał:

Jeżeli chodzi o jasność to ustaw sobie w oparciu o filmik AVS HD 709 brightness calibration 

 

Musisz tak ustawić jasność, aby pasek 17 był ledwo widoczny w ciemnym pomieszczeniu a pasek 16 jest referencyjną czernią. W przypadku 99% oledów wartość właściwa to 50 natomiast może u ciebie jest inaczej

 

50 podswietlenia oled czy jasność obrazu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Paweł P napisał:

50 podswietlenia oled czy jasność obrazu ?

jasność obrazu, tylko rób to w całkowicie ciemnym pomieszczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, poradzcie czy banding w moim przypadku olać czy zacząć się martwić? Mogę jeszcze skorzystać z prawa 14 dniowego zwrotu.
Dodam że poza plansza testowa nigdzie go nie zauważyłem... 73639e1fa67b956d805747b18cb2c5f4.jpgb423d9d18d7860d93ce1bd68693d69c2.jpg

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy B8 odtwarza dźwięk DTS z YouTube tv podłączony do amplitunera optykiem na filmikach z DTS daje dźwięk tylko PRO LOGIC natomiast dźwięk DD działa poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Krzysztof Opałka napisał:

Dodam że poza plansza testowa nigdzie go nie zauważyłem...

Sam sobie odpowiedziałeś, no chyba że kupiłeś OLEDa tylko do oglądania plansz testowych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałem zapytać, bo temat bandingu wskoczył już na taki poziom na tym forum że zglupialem. I nie jak co niektórzy twierdzę że wydałem furmanke pieniędzy to nie widzę wad i wolalem zapytać.
Dodatkowo jak pomyślę że miałbym go ponownie samemu pakować, znosić, odsyłać itd to mi się odechciewa całkowicie.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda źle. Ciesz się tv bo wielu tutaj miało mniej szczęścia z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezła oferta na OLED-a LG 65B8 - w Media Markt kosztuje obecnie 8999 zł, do tego 900 zł w bonach (jak dobierzemy coś za 1 zł). Do tego raty 10x0%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.01.2019 o 19:38, Shoryuken napisał:

Niczego innego się tu nie spodziewałem. Jak się wtopiło worek złota to teraz gówna w papierku trzeba bronić :D A tak na poważnie to to jest nic innego jak psucie rynku, który w innym wypadku sam by się oczyścił ze złomu a z takim nastawieniem to i nowe oledy 2019 8k za miliony monet też będą miały banding, przecież i tak dostaną 5/5.

Nie bronię gówna w złotym papierku, tylko piszę co widziałem i co pamiętam. Nie kojarzę bandingu w grze Nier: Automata bo mimo szarej palety barw, ta gra nie jest ciemna, a tylko w takich warunkach banding wyłazi. 

Zgadzam się z Tobą w jednej kwestii: w idealnym świecie powinniśmy dostać nawet za 1 zł idealny produkt bez żadnych wad. Tyczy się to każdej dziedziny życia i każdego produktu. Niestety nie żyjemy w idealnym świecie, kupujemy produkty z mniejszymi bądź większymi wadami. Oczywiście producenci robią nas w bambuko, bo marketing zachwala i są same ochy i achy, a w domu okazuje się że nie jest tak różowo. 

Teraz obiektywnie patrząc - każdy oled ma mniejszy bądź większy banding na planszy 5% grey. Nie nazwałbym ich złomem, bo to jest wada która praktycznie nie przeszkadza w normalnym użytkowaniu. Przerabiałem telewizory LCD z mniejszym bądź większym cloudingiem, z kurzem za matrycą, z niedoświetlonymi rogami. To były rzeczy które niesamowicie irytowały i można było je zauważyć praktycznie na każdej oglądanej treści. Teraz mam oleda i może raz na parę miesięcy oglądam coś na czym jestem w stanie zauważyć ten banding. Czy z tego powodu mam oddawać TV na złom i kupować jakiś inny? (jaki?).

Jeżeli chodzi o np. telewizory i samochody żyjemy w czasach gdy trzeba wybierać mniejsze zło - kupić taki, żeby zminimalizować ilość wad jakie mogą nam się przytrafić w czasie naszego sposobu korzystania z tych rzeczy. Oczywiście można pisać, że to jest psucie rynku, ale co to zmieni? Załóż może jakąś partię polityczną i namawiaj ludzi żeby przestali kupować telewizory i samochody bo każdy ma jakieś wady, a jak nikt nie będzie kupował to producenci po prostu zaczną robić lepsze modele bez wad. Powodzenia!   

  • Plusik 4
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie napisać jak  wyglądają mecze jak jest z piłką nożną na kablówce np na kanałach Eleven Sports 

Czy przy mocnych strzałach, długich podaniach obraz jest wyraźny, piłka nie smuży etc.

 

Czy oglądając 1-3h TVN24, polsat news  ( może czasami 4h w ciągu całego dnia, wiadomo wiadomości etc. ) o róznych porach, ten sam kanał - bajki 1-2h , w weekandy DDTVN 2-3h + piłka nożna, powinien obawiać się wypaleń, czy spokojnie można kupować B8 ? Dzięki za info

Co do programów informacyjnych , nie musi tak być, wolę podać, ponieważ za miesiąc czy dwa w takiej ilości godzin może być oglądany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal to jest robione na serii 6, chyba najgorszej pod względem wypaleń, a my tutaj używamy serii 8... Dwa lata różnicy w technologii i wiele w tej kwestii zostało poprawione.

A takie filmy tylko znowu odstraszą ludzi nie będących w temacie.

Mogliby zabrać się za szczegółowe testy wypaleń chociaż w serii 7, ciekaw jestem wyników.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi test jest robiony na siódmej serii.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, tomulus2000 napisał:

Czy oglądając 1-3h TVN24, polsat news  ( może czasami 4h w ciągu całego dnia, wiadomo wiadomości etc. ) o róznych porach, ten sam kanał - bajki 1-2h , w weekandy DDTVN 2-3h + piłka nożna, powinien obawiać się wypaleń, czy spokojnie można kupować B8 ? Dzięki za info

Zależy na jakim ustawieniu Oświetlenia OLED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...