Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, Somebody101 napisał:

Telewizor od oszusta kikiego? Bądźmy poważni.

Mogę prosić o jakieś konkrety, ponieważ z tego źródła chciałem zakupić tv,  wiele osób kupuje ...dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuc hasło kiki w google i się wszystkiego dowiesz. Strona hdtv.com.pl jest jego własnością i forum również. W swoje forum mocno inwigiluje i wypowiedzi które psują mu handel są usuwane a te osoby banowane. Pisze pod kilkoma nickami żeby być bardziej wiarygodny. Poleca w kółko tylko te telewizory które sam sprzedaje i tylko to jest najlepszy towar czyli tcle, philipsy i inne chińskie badziewia. W perfidnym sposób oszukuje swoich klientów oferując kalibracje na odległość czy zamieszczając na swojej stronie "testy" które są de facto tylko marketingowym bełkotem zachęcającym do zakupu. Dużo by gadać. Ja osobiście dziwię się, że ten człowiek technikami sprzedaży rodem z czasów komunistycznych jeszcze funkcjonuje na rynku. Prześledź tamto forum, przeszukaj google czy choćby wykop.pl i sam wyciągniesz wnioski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Somebody101 napisał:

Wrzuc hasło kiki w google i się wszystkiego dowiesz. Strona hdtv.com.pl jest jego własnością i forum również. W swoje forum mocno inwigiluje i wypowiedzi które psują mu handel są usuwane a te osoby banowane. Pisze pod kilkoma nickami żeby być bardziej wiarygodny. Poleca w kółko tylko te telewizory które sam sprzedaje i tylko to jest najlepszy towar czyli tcle, philipsy i inne chińskie badziewia. W perfidnym sposób oszukuje swoich klientów oferując kalibracje na odległość czy zamieszczając na swojej stronie "testy" które są de facto tylko marketingowym bełkotem zachęcającym do zakupu. Dużo by gadać. Ja osobiście dziwię się, że ten człowiek technikami sprzedaży rodem z czasów komunistycznych jeszcze funkcjonuje na rynku. Prześledź tamto forum, przeszukaj google czy choćby wykop.pl i sam wyciągniesz wnioski.

Ja kupiłem od Kiki-ego i nie żałuję.Cena OK. Kontakt OK.Telewizor OK.I jeszcze od LG 300zł bonifikaty.

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja sprawa co robisz ze swoimi pieniędzmi. Ja bym w życiu u niego swoich pieniędzy nie zostawił - głównie przez jego oszustwa i cwaniactwo dla własnego zysku.

  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poprzedni tv też kupiłem od kiki-ego. Nie pisał mi, że zrobi kalibrację tylko, że sprawdzi tv, ustawi oraz sprzeda w niższej cenie. Nie było problemów, dostawa natychmiast, wstępnie tv ustawiony - (nie mylić z kalibracją) W przypadku lcd to kupuje się tam gdzie taniej - nie ma żadnej różnicy pod względem gwarancji. Kupując z znanych firm wymienionych na ceneo (Morele, AFG computers, RTV-max itp oraz Borys na allegro) dostaniesz nieodpakowany tv jeżeli na tym Ci zależy. Tylko nad tv OLED bym się zastanawiał - LG polska trochę inaczej podchodzi do sprawy wypaleń więc lepiej było by kupić np od kiki z dystrybucji polskiej.

Jeszcze jedna uwaga - co ma piernik do wiatraka i po co ta nagonka na kiki-ego - jego forum, jego biznes - więc jeżeli sprzedaje dobre tv w dobrych cenach to tylko powinniśmy polecać - inni zazdroszczą pomysłu na marketing? A co do promowania przez niego tlc i philipsów - robi jak każdy by na jego miejscu zrobił - poleca  to co szybko i w dużej ilości sprzedaje i pewnie to na czym ma największy zysk. Zresztą taniej też ma od oficjalnych sklepów inny sprzęt i inne marki, nie tylko tv tych 2 firm. Odnośnie perfidnego oszukiwania Somebody to trochę wyhamuj  - po pierwsze rozpowszechniasz plotki, po drugie wszystkich kupujących u niego z uwagi na lepsze ceny  obrażasz a po trzecie jaki masz w tym interes, że zależy Ci na tym aby ktoś kupował drożej? Od paru lat widzę raczej nierzetelne informacje na jego temat w większości pisane przez te same osoby, które albo mają swój własny interes albo po prostu trole -  On się nie kryje z tym, że prowadzi sklep, poleca w przedziale cenowym dobre telewizory - między innymi dzięki jego opinii kupiłem Lg65sk9500 a to, że nie od niego to już inna bajka.

  • Plusik 1
  • Lubię 3
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W [beeep]ie byłeś [beeep] widziałeś. Tak to można krótko podsumować. Bronisz typa który od lat oklamuje perfidnie ludzi, tyle w temacie. Jeszcze tylko brakuje tego, żeby na tym forum jego szemraną osobę promować. 

  • Zmieszany 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, wydert napisał:

Nie zamierzam przepłacać tylko dlatego, że duże sieciówki zmówiły się w dziwny sposób. 

Myślę że strzelasz nie tam gdzie trzeba. Jestem na 99% pewien że za taki stan rzeczy odpowiadają nie sieciówki, a LG Polska... Też pracuję w handlu, tyle że w innej branży ;) 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Sferis cena za 55SK9500 jest również ciekawa 4599zł  i w dodatku proponują raty 0% , 10 x 459, gdyby kogoś zainteresowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ten stan pewnie odpowiadają razem, LG z sieciówkami. Oczywiście w każdym przypadku jest to niezgodne z prawem, ale kto im udowodni, że to coś więcej niż cena sugerowana, wyjątkowo mocno akceptowana przez sklepy? Pewnie mają na to klientów, a jeśli ten klient jest zadowolony to dobrze, nawet jeśli przepłacił, jego sprawa :). Gdyby cena była tam jakieś 5-10% większa niż w "niepewnych" sklepach to pewnie sam kupiłbym drożej, ale aktualne ceny SK9500 to gruba przesada .

Póki co ze sklepów oferujących serie SK w dobrej cenie, najbardziej przypadł mi do gustu AFG z Poznania. Widać po komentarzach, że dbają o opinie, ewentualne wpadki próbują rozwiązać i wytłumaczyć. To się ceni. 49SK8500 - 3210zł,  55SK8500 - 3949zł, 55SK9500 - 4640zł, 65SK9500 - 6799zł. Ceny na tle konkurencji bardzo dobre, dostawa gratis. Piszę porównując opinie o sklepach na ceneo i google, nie z własnego doświadczenia. Szkoda, że na śląsku nie ma nic podobnego.

A kiki to po prostu handlarz i tak się właśnie zachowuje, takich wszędzie jest pełno, ale ten akurat jest najbardziej znany, bo ma forum i  próbuje tam udawać, że jest obiektywny wciskając głównie chińskie średniaki :) Jak ktoś kupi u niego tanio to co chciał, dostanie na to papiery i gwarancje producenta, to myślę że może spać spokojnie. Gorzej jak będzie trzeba skorzystać z rękojmi lub gwarancji sprzedawcy, wtedy to już sam kiki pewnie nie będzie taki pomocny :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki, w ramach ciekawostki, czyli jak producenci dyskryminują Polaków, na przykładzie LG i zwykłego zapytania o specyfikacje 55SK9500.

Jak jeszcze nie byłem pewny ilości stref w 55sk9500 to wysłałem pytanie do polskiego i niemieckiego LG o ilość stref wygaszania. W sumie z forum dowiedziałem się, że 50, ale tak sobie ostatnio sprawdziłem odpowiedzi na email.

Odpowiedź LG Polska:

" Szanowny Panie,

Dziękujemy za kontakt z Działem Obsługi Klienta LG Electronics Polska Sp. z o.o.

Uprzejmie informujemy, iż informacja ile stref podświetlenia jest w danym modelu telewizora nie jest informacja specyfikowaną przez producenta. "

Odpowiedź niemieckiego LG:

" Sehr geehrter Herr ***,

herzlichen Dank, dass Sie mit LG Electronics Deutschland GmbH Kontakt aufgenommen haben.

Der Fernseher besitzt 50 Local dimming Zonen. (...) "

W Polsce trzeba szukać, liczyć, kombinować, a w Niemczech wystarczy zapytać. Nie dość ze nam ceny ekstra zawyżają to jeszcze mają nas w 4 literach... No ale to tak u większości producentów jest, LG nie jest tu wyjątkiem. Pozdrawiam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu muszę dopowiedzieć parę zdań na temat kikiego poruszony przez Somebody101. Wg moich spostrzeżeń wbrew pozorom facet jest pomocny. Wielokrotnie na swoim forum oferował pomoc innym, nawet tym co kupili od konkurencji. Kilka osób opisywało trudne, odrzucone przez serwis lub sklepy problemy gdzie kiki pomógł. Tak więc jeżeli ma ktoś wypowiadać się negatywnie o kimś i jedyny artykułowany argument to (beeep) to z przekory lub poczucia obiektywizmu będę bronić pomówionego. Problem z jego forum i z negatywnym odbiorem jego osoby/sklepu jest dwojaki. Z jednej strony zwalczają go wszyscy ci, którym w niesmak, że oferuje towar taniej niż w ich sklepach ( prowadzi sprzedaż w promocyjnych cenach ale aby nie kolidowało to z polityką cenową firm z którymi ma umowy to przedstawia to jako zakup dla forumowiczów) po drugie zbyt duży nacisk kładzie na sprzedaż  philipsa i tlc ale przyznać trzeba, że większość klientów jest zadowolonych z jego ( i oczywiście masy popleczników forumowych) sugestii. Można też mieć mu za złe chroniczny brak wywiązywania się z terminów ( np test lg65sk9500 zrobił chyba z 2 miesiące po obiecanym terminie) I to tyle z mojej strony. Oczywiście jak ktoś ma negatywne doświadczenia z kikim lub jego sklepem to niech to opisze ale przede wszystkim w odpowiednim dziale/temacie do tego a nie robi wstawki dotyczące odradzania tańszego zakupu w danym sklepie bo ma w (beeep) kogoś pieniądze. Nigdzie nie spotkałem się z informacją, o nie wywiązaniu się z umowy lub braku naprawy gwarancyjnej w przypadku zakupu dokonanego u w/w a to jest chyba najważniejsze - kupić dobry towar  w możliwie najlepszej cenie. I tu jeżeli chodzi o różne firmy z naciskiem na philipsa,  tlc oraz lg 65sk9500 z polskiej dystrybucji to nie ma nikt lepszej oferty (Ale nadal nie wiem po co komuś miało by zależeć na lcd z polskiej dystrybucji)

 

 

 

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa, bo ani w niemieckim Saturnie ani w niemieckim MM nie widzę serii SK9500, są tylko niższe serie!

PS: Widzę, że Michał Kowalski już wcześniej to zauważył :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w de i takze poluje na SK9500...Niestety duze markiety nie posiadaja tych telewizorow na stanie.... Pytajac o ten model odpowiadaja ze nie wiedza czy w ogole beda mieli... dziwne.... Wpisując w niemieckiego ebaya takze nic nie wyszukuje... Za to mniejszych sklepach mozna je znalezc, chociazby tutaj:

https://www.technikdirekt.de/tv-audio/fernseher-receiver/tv/fernseher/372724/lcd-fernseher-lg-65sk9500?sPartner=VKNR_483

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to jest następny dowód na potwierdzenie domysłu, który wyraziłem wcześniej:

Cytat

A w ten sposób producent z jednej strony dzięki wysokim cenom w oficjalnej sieci sprzedaży utrzymuje wysokie pozycjonowanie swojej marki na światowym rynku, a z drugiej zapewnia sobie zbyt towaru na rynku lokalnym miejsca produkcji.

Przypuszczam, że gdy seria SK9500 pojawi się w niemieckich MM, to ich cena będzie będzie zbliżona do ceny w MM.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej takie pytanie zadać im na ich stronie internetowej, bo tylko ich odpowiedź będzie autorytatywna. Ale zgodnie z obowiązującymi przepisami, koszty dostawy reklamowanego sprzętu do serwisu i z powrotem ponosi gwarant, więc to w ich interesie leży żeby ten sprzęt odebrać własnym transportem.

Znając życie, w razie złożenia reklamacji zapewne LG przyśle jakiegoś fachowca który oceni czy wada faktycznie występuje, a on podejmie decyzję co z tym dalej zdobić.

Jak chodzi o zgłoszenie roszczenia do sprzedawcy, to on na pewno poprosi LG o ocenę czy wada faktycznie ma miejsce i dalszy ciąg będzie identyczny jak powyżej.

Problem może wyniknąć, jeśli gwarant nie uzna reklamacji, wtedy na pewno odmówi pokrycia kosztów transportu.

Takie przynajmniej są moje przemyślenia oparte ma moim życiowym doświadczeniu :)

Jako przykład podam moją niedawną reklamację baterii do smartfona zakupionej w Morele.

Towar zareklamowałem na ich stronie internetowej, po czym dostałem numer RMA oraz link do wydrukowania formularza naklejki na opłaconą z góry przesyłkę. Naklejkę wydrukowałem, paczkę wysłałem nie płacąc ani grosza, a za kilka dni dostałem przesyłkę z wymienioną baterią.

Teoretycznie rzecz biorąc, z telewizorem powinno być podobnie :)

Edytowane przez Chris144
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam 600 zł i mogę sobie na taki wydatek pozwolić.

Jak się sprawuje zakupiony towar???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W afgcomputers masz dodatkowy rok gwarancji, w sferis czy rtvmax - raty x 0%

Ceny SK8500 idą po BF w górę, 9500 jeszcze na poziomie BF.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ceny pójdą w górę to pewności nie ma. Historycznie to lcd od Lg rosły trochę od nowego roku i trzymały się sztywno do wypuszczenia nowych modeli. Wręcz bywało w zeszłym roku, że sj55 cali spadał jeszcze mocniej przed gwiazdką.Ale teraz przez dziwną politykę cenową lg Polska  wszystko możliwe. Jedno jest pewne obecna cena na 55 sk 9500 jest już dobrą ceną jak na flagowiec lcd od Lg. W przypadku Rtv Max zapraszają do negocjacji cenowej - warto zadzwonić i jeżeli np nie chcesz kalibracji to obniżysz cenę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...