Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

tu  linki w sprawie gwarancji

https://www.lg.com/pl/wsparcie/gwarancja

https://komorkomania.pl/485,kupic-czy-nie-kupic-za-granica-jak-to-wlasciwie-jest-z-gwarancja-lg

https://www.payu.pl/towary-kupione-za-granic%25C4%2585-zobacz-co-z-gwarancj%25C4%2585-i-reklamacjami

https://tech.wp.pl/kupiles-sprzet-za-granica-i-sie-zepsul-sprawdz-czy-naprawisz-go-na-gwarancji-6034899531842177a

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Jarosław Świtoń napisał:

Następny sklep z tańszymi  LCD od LG

Best Store z Wa-wy oferuje nowe 65" za 8552 zł a 55" za 6106 zł.

Przy okazji jest potwierdzenie od LG Polska, że respektują gwarancję sprzętu zakupionego w całej UE pod warunkiem, że dysponujemy dowodem zakupu z datą sprzedaży i miejscem kupna oraz, że jest to model oferowany na terenie polski (chodzi o części i wiedzę)

Moim zdaniem cena za nowego 65 SK950 jest zbyt niska  i warto dokładnie dopytać o oferowany produkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy zbyt niska cena - jakie kryteria - wg mnie nadal za wysoka.

To, że w sieciówkach masz daną cenę nie znaczy, że tak ma być - najniższą cenę z polskiej dystrybucji (pewna) jest na konkurencyjnym forum dla tzw niebieskich - 9500. tu link z ceną podaną w dniu 07.08 2018. http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/138817-panasonic-fx780-3.html

Aż dziwne, że podana normalnie bo przeważnie ceny dla "niebieskich" są podawane przez prywatne wiadomości.

Z po za polskiej ale nadal z gwarancją  nowe szt. to masz u borys z allegro i parę sklepów już z ofertą poniżej 9k.

Nie dajmy się zwariować i tak w stosunku do lg Oled z tego roku jest to wg. mnie nadal zbyt drogo.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny lg 65 sk9500, są kuszące. Wiecie skąd one są? Z jakiej fabryki? 

 Nowe czy powystawowe? 

Czy mają jakiś haczyk? 

 Cena za 65 jest bardzo atrakcyjna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie tam gdzie pytałem o 65 cali:

 kiki w konkurencyjnym forum - tv nowe z polskiej dystrybucji - dodatkowo jeśli chcesz to sprawdzenie tv i wstępna kalibracja oraz dostawa w  cenie. Możliwe raty 9500 -

Borys - tv nowe nierozpakowywane z gwarancją 2 lata z możliwością przedłużenia o 3 lata (ale to pewnie nie gwarancja a ubezpieczenie nie koniecznie warte dopłaty) darmowa dostawa. możliwe raty ale bez wpłaty własnej. Nazwa tv lg 65sk9500P

AVG computers- tv nowe z gwarancją lg polska (co nie znaczy z polskiej dystrybucji) darmowa dostawa, Też oferują raty. Nazwa tv LG 65sk9500PLA

Nazwy tv podaję z uwagi, że nie wiem czy są różnice czy tylko ich wewnętrzne oznaczenia - oficjalni dystrybutorzy też podają albo samo P lub PLA

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca z konkurencyjnego forum na 100% ma z LG z Polski  sprawdzałem w LG,  do Borys dzwoniłem i dostałem odpowiedz że nie są z Polski ale gwarantuje bezproblemowe ewentualne naprawy , a AVG już jakiś czas temu ; przerabiałem ; odnośnie gwarancji producentów i osobiście nie dokonałbym tam zakupu . Odnośnie  ; według mnie cena jest za niska ; odnoszę się do oficjalnych w tej chwili cen na rynku , a nie do wartości danego telewizora . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

diana rozwiń trochę opinię o AVG - jestem  z Poznania i na chwilę obecną nie ukrywam, że myśląc o 55" to myślałem o zakupie u nich  lub z allegro. Jeżeli zdecyduję się na przeróbkę wnęki co wcale nie będzie takie proste z uwagi na specjalną konstrukcję i przewody mocowane zaraz obok wnęki do ekranu od projektora, prądowe i podświetlenie wnęki to wtedy chyba wybiorę z konkurencyjnego forum od kik-iego - . Kupowałem u niego mój obecny tv i jestem zadowolony więc dołożę  około 1000 zł (w stosunku do  allegro i innych sklepów z dystrybucją eu) Przy wielkości większej niż 55" warto aby sprawdził ktoś tv przed zakupem - bardziej na takim ekranie są widoczne niedociągnięcia matrycy - (tv obecny sprzedaję dopiero w październiku więc mam jeszcze czas na szukanie okazji.   Piszesz, że cena jest za niska - różnice w cenach tv 65sk9500 w oficjalnej polskiej dystrybucji jest duża - od 9500 do 12999. Czemu nie ma być podobnie z tv z poza polski. W chwili obecnej najtaniej jest w Best store ale na moje pytanie o gwarancję i o to czy te tv są nowe dali odp tylko na temat gwarancji - produkt z dystrybucji europejskiej podlegający gwarancji producenta. Może nie doczytali pytania odnośnie stanu tv ale jako, że jeszcze nie kupuję dałem spokój tym bardziej, że zastanawia przerwa dwumiesięczna w ich  opiniach na ceneo .

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrócie wyglądało to że na stronie był produkt ( zestaw av) przy którym widniała informacja o gwarancji polskiej . Po moich e-mail nie otrzymałem potwierdzenia że produkt jest od Dystrybutora na Polskę , zadzwoniłem więc do sklepu i po ; naciskach ; uzyskałem odpowiedz że towar jest sprowadzany ale nie będzie problemów z ewentualną naprawą sprzętu. Zrezygnowałem ponieważ wydając dość dużą sumę chcę mieć pewność że serwis producenta dokona naprawy a nie zostanę z kartką papieru w ręce. Nie wiem jak jest dzisiaj ale dla mnie temat zakupu w danym sklepie zakończył się ostatecznie. Tak myślę że skoro zakupiłeś jw przeszłości u sprzedawcy z czarnego forum to i teraz  możesz ponegocjować cenę jako ; stary klient ;  i dogadać żeby przed wysyłką dokładnie sprawdził matrycę. Kupując przez internet masz prawo do zwrotu i myślę że sprzedawca nie będzie robił ; pod górkę ; gdyby coś Tobie nie pasowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Promocja LG 

Promocja LG Polska CashBack do 1000 zł . Promocja od godziny 00:00 dnia 6 września 2018 roku do godziny 23:59:59 dnia 14 października 2018 roku.

 

Sklepy stacjonarne prowadzące sprzedaż danego Produktu objętego Promocją
Sklep internetowy prowadzący sprzedaż danego Produktu objętego Promocją
Media Expert
www.mediaexpert.pl
RTV EURO AGD
www.euro.com.pl 
Media Markt
www.mediamarkt.pl 
Saturn
www.saturn.pl 
Neonet
www.neonet.pl 
Partner RTV AGD
www.partneragdrtv.pl 
PROA INDIVIDUAL
www.proaindividual.pl
Audio Color
www.audiocolor.pl
DENON 
www.salonydenon.pl
LOCO

KDK


www.x-kom.pl

1.1. Towarami objętymi Promocją są dystrybuowane przez LG Electronics Polska sp. z o.o. na terenie Rzeczypospolitej Polskiej Telewizory LG, modele:

a) LG UHD TV: 65UK6300MLB, 65UK6400PLF, 65UK6470PLC, 65UK6500MLA, 65UK6750PLD, 65UK6950PLB, 65UK7550MLA, 70UK6500PLB, 70UK6950PLA, 75UK6200PLB, 75UK6500PLA, 86UK6500PLA,

b) LG SUPER UHD TV:49SK8000PLB, 49SK8100PLA, 49SK8500PLA, 55SK8000PLB, 55SK8100PLA, 55SK8500PLA, 55SK9500PLA, 65SK8000PLB, 65SK8100PLA, 65SK8500PLA, 65SK9500PLA, 75SK8100PLA,

c) LG OLED TV: OLED55B8PLA , OLED55C8PLA, OLED55E8PLA, OLED65B8PLA, OLED65C8PLA, OLED65E8PLA, OLED65W8PLA, OLED77C8PLA, OLED77W8PLA (dalej wspólnie zwane Produktami”).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W imieniu kolegi posiadającego ten model mam do Was pytanie , jak wyświetlić na ekranie TV  info o aktualnie wyświetlanej rozdzielczości  ? Dodam że TV jest połączony z Dekoderem 4K Samsung ICU100  chociaż  nie jest to chyba najważniejsze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocno rozważam ten telewizor, pytanie jak właśnie wygląda gwarancja przy zakupie z takich sklepów jak borys24, avgcomputers czy kajt24? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem z poza polskiej dystrybucji amplituner - serwis normalnie go potraktował (wymiana e-prom chyba zrobili)

W przypadku tv to mam potwierdzenie tylko od Lg - obowiązuje ich gwarancja UE. W przypadku LCD to nie będzie więc problemu ale bałbym się kupić OLED-a - tylko w tv z dystrybucji polskiej są wymieniane matryce (ale to info od polskiego sprzedawcy nie potwierdzone)

Ja czekam jeszcze dwa miesiące i kupuję po prostu najtańszy - pewnie od Borys-a najczęściej o nim czytałem na różnych forach pozytywy i do tej pory LG zawsze miał w konkurencyjnych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jarosław Świtoń napisał:

Kupowałem z poza polskiej dystrybucji amplituner - serwis normalnie go potraktował (wymiana e-prom chyba zrobili)

W przypadku tv to mam potwierdzenie tylko od Lg - obowiązuje ich gwarancja UE. W przypadku LCD to nie będzie więc problemu ale bałbym się kupić OLED-a - tylko w tv z dystrybucji polskiej są wymieniane matryce (ale to info od polskiego sprzedawcy nie potwierdzone)

Ja czekam jeszcze dwa miesiące i kupuję po prostu najtańszy - pewnie od Borys-a najczęściej o nim czytałem na różnych forach pozytywy i do tej pory LG zawsze miał w konkurencyjnych cenach.

Od Borys-a ? A nie od Kiki-ego ?

Ja myślałem o kiki-m. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to się mówi CCC cena czyni cuda - za sprawdzenie tv u kiki - ego mogę dopłacić z 500 zł w przypadku 55" do 1000 za 65" - czas pokaże za ile u Niego będą tv jak będę kupować. Tak jak pisałem - nie boję się tv LCD z poza Polski. Bałbym się raczej sklepów widmo bez sprawdzonych komentarzy i z brakiem doświadczenia na rynku tv oraz kupna super okazji gdzie raczej pewne, że wałek lub sprzęt po refarbishingu.

Przy okazji podsumowanie wiedzy o SK9500 oraz porównanie do SK8500 (na rynku w USA to SK9000), sony9005 oraz samsunga q7 : http://www.4kledtvreview.com/lg-sk9500-review-65sk9500pua-top-model-of-lgs-2018-4k-hdr-led-tv/

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna kwestia... W cenie SK9500 można kupić już OLED-a. Bądź tu człowieku mądry :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, jeżeli nie masz podstaw do większych obaw przed wypaleniem to OLED - nie kupisz obecnie nic lepszego. Sam bym nie szukał LCD na IPS-ie gdybym nie siedział ciągle z włączonym tv jako monitor od kompa albo zamiast radia miał włączone programy info na tv.  Przyzwyczajenia ciężko zmienić - przeniosłem komp do pokoju aby korzystać z monitora - dwa dni wytrzymałem i z powrotem do salonu pod tv go dałem  - chyba prawda w przysłowiu, że starych drzew się nie przesadza. Obecnie nowy LCD od sony :http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/telewizory-sony-2018-pierwsza-analiza-najnowszej-oferty.html  z fajnymi kątami też przykuł moją uwagę ale na koniec października różnica między nim a 65 lg pewnie będzie powyżej 5k - moim zdaniem 5k to lepiej na moim miejscu lepiej przeznaczyć na dołożenie do lepszego projektora bo też przydała by się wymiana. Zresztą nadal nie wiem czy warto dla 15 cali (55" a 65" od lg) przebudować ściankę z wnęką pod tv - wymierzyłem wszystko i bez prucia nie ma szans aby zamocować nowy 65" we wnęce od starego tv 55" (za bardzo będzie odstawać od ściany i ekran od rzutnika nie da się opuścić). Wstępnie wyceniono mi przeróbkę wnęki na 2,5 - 3k a sufitu z ekranem wolę nie ruszać - 3 tygodnie mi go montowali - jak dodam jeszcze różnicę cen samych tv to robi mi się o co najmniej o 5k większy wydatek za 15"  przy tv lg - chyba zacznę mocniej wgłębiać się w dział projektorów i kupię tv 55" Trochę się rozpisałem na mój temat ale może ktoś doradzi :) co zrobił by na moim miejscu - rozwalać ścianę czy kupić mniejszy 55" i wymienić Sanyo 5 na lepszy projektor już z 4k. Żeby było ciekawiej to wszystkie wydatki i tak muszę finalizować z własnych "lewych oszczędności" ukrywając rzeczywiste nakłady - niedługo po raz 4 zostanę dziadkiem więc są inne rodzinne priorytety.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

Widzę że mamy podobne dylematy LG SK9500/8500 ale jeszcze Panasonic FX780

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic fx780 w moim przypadku odpada - za dużo mam archiwum w dts-ie i skazał bym się na ciągłe włączanie amplitunera - lubię mieć wybór. Ponadto trochę lepsza czerń też się przyda oraz kusi webos i lg thinq. Pilot też jest bardziej nowoczesny w lg nie wspominając o braku mikrofonu w pilocie od Panasonika. Szkoda, ze nigdzie nie ma ich do bezpośredniego porównania  wtedy ci, którym nie zależy na dts-ie i systemie mogli by dokonać świadomego wyboru. 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panas nie odtwarza dts???

Samsung NU 8042 z pewnością ale nie wiedziałem że Panasonic FX 780 również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę mimo wszystko czy nie wziąć FX780 ale dokupić do niego przystawkę Android przez którą będę mógł wszystko odtwarzać

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak masz jeszcze czas to poczekaj na możliwość porównania bezpośrednio tv - niedługo lg winny spaść z ceny i wtedy z dostępnością w sieciówkach winno być lepiej.  tu masz test Panasonica 49cali: https://homecinemamagazine.net/review-panasonic-tx-49fx780-fx780-series-lcd-led-tv/- na forum niemieckim gdzieś czytałem, że nie ma różnic  w tv Panasonicu w 49, 55 i 65 calach - dopiero 75" ma inną konstrukcję. Test lg masz na naszym forum oraz np tu (daję link do porównania sk8500 - u nich to 9000 do sk9500) https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-sk9000-vs-lg-sk9500/601/639#usage*4854!threshold*0.1  Dodatkowe urządzenie to zawsze dodatkowy wydatek i kłopot ale jak Ci się podoba to będziesz zadowolony z Panasonica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Panasonic FX780 ma krawędziowe podświetlenie.

3 godziny temu, Jarosław Świtoń napisał:

Moim zdaniem jak masz jeszcze czas to poczekaj na możliwość porównania bezpośrednio tv - niedługo lg winny spaść z ceny i wtedy z dostępnością w sieciówkach winno być lepiej.  tu masz test Panasonica 49cali: https://homecinemamagazine.net/review-panasonic-tx-49fx780-fx780-series-lcd-led-tv/- na forum niemieckim gdzieś czytałem, że nie ma różnic  w tv Panasonicu w 49, 55 i 65 calach - dopiero 75" ma inną konstrukcję. Test lg masz na naszym forum oraz np tu (daję link do porównania sk8500 - u nich to 9000 do sk9500) https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-sk9000-vs-lg-sk9500/601/639#usage*4854!threshold*0.1 Dodatkowe urządzenie to zawsze dodatkowy wydatek i kłopot ale jak Ci się podoba to będziesz zadowolony z Panasonica.

Z tego testu dużo nie wynika.Niestety FX 780 ma krawędziowe podświetlenie.Kiedyś brałem go pod uwagę.Teraz już chyba tylko LG 9500.Kupno planuję do końca pazdziernika.Może do tego czasu będzie więcej testów,opinii.Nie skreślam Panasa ale...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...