Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Chris144 napisał:

Na YT jest dużo planszy do testowania obrazu - https://www.youtube.com/results?search_query=burosch+4k+test+pattern

Prawdę mówiąc przywróciłem domyślne ustawienia :)

Jeśli zerwałeś naklejki, to może być problem ze zwrotem, sprzedawca może domagać się od Ciebie zwrotu utraty wartości towaru.

Ale to są tylko moje przypuszczenia.

Każdy z nas by oderwał naklejki, no bo jak inaczej oglądać ?

mam nadzieję że to tylko kwestia ustawień, dokładne testy w weekend.

 

 

Koledzy który kurier może zabrać TV z domu ?

Edytowane przez KARTON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, KARTON napisał:

Każdy z nas by oderwał naklejki, no bo jak inaczej oglądać ?

mam nadzieję że to tylko kwestia ustawień, dokładne testy w weekend.

 

 

Koledzy który kurier może zabrać TV z domu ?

Nie strasz, żona właśnie odebrała od kuriera 55sk9500. Będę miał weekend na testy.

Coś u Ciebie wyszło źle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lukasz L , sprawa dotyczy smużenia, cienia za piłką  podczas oglądania meczu co nie jest zbyt komfortowe, jednak osoby mające matryce 65 nic takiego nie zauważyły tylko  podobno dotyczy to 55". Gdybyś mógł sprawdzić, po testować przez weekand  byłbym wdzięczny. Dzięki

Edytowane przez tomulus2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam telewizor 65sk9500 od nieco ponad miesiąca i z tego co zdążyłem zauważyć smużenie i cienie za piłką zależą od jakości sygnału(materiału), który się ogląda na telewizorze. Jak jest dobrej jakości to nie ma żadnych problemów ze smużeniem (wszystkie kanały sportowe z oferty UPC) przy kiepskim materiale efekt występuje, np. niektóre dziwnie nagrane mecze na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=S-Zy6HkIFgg. Chociaż zabawa suwakiem upłynniania ruchu zdecydowanie pomaga to naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z piłką rozwiązany. Jest ok. Zmiana ustawień no i rzeczywiście zależy od meczu i źródła. 

Ale ten telewizor w 55 to dramat jeśli chodzi o system wygaszania. Bardzo zbliżony to tych filmików na yt. 

 Gdyby ta czerń nie była czarna A nawet granatowa ale bez tych poświat to by było do zniesienia .  Tak sie zdarza disco na ekranie. Myślałem że znalazłem telewizor idealny. Nie stety . Szkoda . Chyba zwrot. Przez weekend czas na przemyślenia. Nie kubilbym gdybym to wszystko miał okazję gdzieś sprawdzić.  Rozmiar 55. Rozczarowanie.

A najgorsze że na nowo nie wiadomo co kupić w rozsądnych pieniądzach. Dobrej nocy Panowie. Mi na dziś wystarczy testów i plansz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, KARTON napisał:

Problem z piłką rozwiązany. Jest ok. Zmiana ustawień no i rzeczywiście zależy od meczu i źródła. 

Ale ten telewizor w 55 to dramat jeśli chodzi o system wygaszania. Bardzo zbliżony to tych filmików na yt. 

 Gdyby ta czerń nie była czarna A nawet granatowa ale bez tych poświat to by było do zniesienia .  Tak sie zdarza disco na ekranie. Myślałem że znalazłem telewizor idealny. Nie stety . Szkoda . Chyba zwrot. Przez weekend czas na przemyślenia. Nie kubilbym gdybym to wszystko miał okazję gdzieś sprawdzić.  Rozmiar 55. Rozczarowanie.

A najgorsze że na nowo nie wiadomo co kupić w rozsądnych pieniądzach. Dobrej nocy Panowie. Mi na dziś wystarczy testów i plansz. 

Nie ma telewizora idealnego na teraz.Blisko jest oled ale tylko blisko bo też ma swoje mankamenty.Brałem go pod uwagę.Ale potrzeba 3,4 lat na dopracowanie OLED-a. A Samsung podobno pracuje nad inną technologią bo ponoć z Oledem już się dużo nie da zrobić.Czas pokaże.Teraz trzeba się cieszyć tym co mamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony:

- również mam wrażenie, że smugi, lub inne dziwne artefakty z piłką są spowodowane jakością sygnału (miałem nagrany mecz który przedstawiał tragedię, na żywo teraz na c+ now wyglądało już ok). To trzeba jeszcze poobserwować przez weekend. 

- local dimming, wszystko wygląda jak na filmach z YouTube, tylko podczas normalnego oglądania (bardzo krótkiego jak do tej pory) nie rzuca mi się to już tak w oczy

- system jest szybki

U mnie chyba zostanie, gdyż nic innego na ips nie ma sensownego. Jest Sony xf85, lecz według tego co przeczytałem on ma problemy z piłką, plus niepewny Android.

Jest też Oled, lecz nie będę obchodził się z TV jak z jajkiem.

VA nie wchodzi w grę z racji kątów widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem jak filmy wrzucić u mnie nawet przy czerwonej kropce kursora jest siwa poświata.  Ja nie podchodze tak ze nie ma nic innego. Jak coś mnie wkur...ia to oddaje póki jeszcze mogę. A po 14 dniach będę pluł sobie w twarz. Jeszcze dziś aktualizacja syatemu. Na serialu Zagubieni w kosmosie odcinek pierwszy jak jest jakieś światło nie widoczne np swiecące od góry na aktorów to sprawia że od góry robi się jasna łuna. Stary  tv nie ma tych problemów. 

 

Scena z Marco Polo odcinek 1. Od 3.40 u mnie są rozjasnienia na częściach ekranu. Nawet widoczne w dzień. Disco. Zobacz u bsiebie Lukasz

Zagubieni w kosmosie od 1.30 góra ekranu A później od 7.20. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum bezpośrednio nie wrzucisz. Umieść na youtube, lub np. na google dysku i podaj linki. Tylko, żeby to miało jakąś wartość to podaj jak było ustawione podświetlenie, poziom local dimmingu, w jakich warunkach oświetleniowych, no i jakim aparatem w jakim trybie nagrywane. Istotne też pod jakim kątem filmujesz. Zrób też zdjęcia zatrzymanego ujęcia, jedno na wprost 2-2,5m od tv, a drugie np. pod kątem 30-40 stopni od środka tv. Sam jestem ciekaw.

Ostatnio oglądałem 65Q9FNa(480stref) w euro i też bez problemu widziałem pracę stref podświetlenia pod kątem mimo jasnego otoczenia. Na wprost niezauważalne.  Niestety jest to naturalna wada technologii i będzie on w każdym direct led. Oczywiście są mniej i lepiej dopracowane tv, ale na ciemnym tle jasne obiekty zawsze pozostawią jakąś łunę, nie zawsze jednak oko jest to wstanie dostrzec. Problem dopiero gdy widzimy to przy naszym normalnym użytkowaniu siedząc na naszym zwyczajowym miejscu przed tv, szczególnie jeśli jest to miejsce na wprost :) Ale powiem ci, że jak ci to przeszkadza teraz to raczej pozostaje ci tylko OLED.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może niezbyt profesjonalnie zrobione, ale:

- pochmurny dzień, zasłonięte żaluzje(widać jak się odbijają), trzeba to chyba nocą kręcić... lecz żona i tak już ma dość różnych testów

- 2 metry

- telefon LG G6, tryb auto, normalny obiektyw

- local dimming wysoki

- podświetlenie 60

Widać, lecz mnie to nie boli. Traktuje to jako naturalne rozświetlenie obiektu, gdy za nim znajduje się źródło światła. Może dlatego że przesiadam się z wysłużonego 32" LG, gdzie takich problemów nie miałem - cieszyłem się że wyświetla obraz ?

Widać również gdy się kursorem rusza po czarnym tle, lecz tak jak to Michał napisał to jest wada tej technologii.

Edytowane przez Lukasz L
Poprawka
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Michał Kowalski napisał:

 Problem dopiero gdy widzimy to przy naszym normalnym użytkowaniu siedząc na naszym zwyczajowym miejscu przed tv, szczególnie jeśli jest to miejsce na wprost :)

Trochę źle się wyraziłem, problem to jest gdy to widzimy przy normalnym użytkowaniu i nas to DRAŻNI ;)  Ja nie widziałem efektu Halo w moim direct ledzie dopóki nie przeczytałem o tym w internetach. Ale teraz też mnie to nie drażni, bo przy moim użytkowaniu widzę to praktycznie tylko przy napisach końcowych filmu, których nie oglądam.

Oczywiście warto walczyć o najlepszą jakość obrazu, ale aptekarstwo nie jest wskazane przy telewizorach bo można zwyczajnie zwariować..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lukasz L napisał:

- 2 metry

- telefon LG G6, tryb auto, normalny obiektyw

- local dimming wysoki

- podświetlenie 60

Wyciąłem z twojego filmiku dwa momenty, czy w rzeczywistości też aż tak mocno widać defekty nieprecyzyjnego wygaszania ?

Tutaj w ciemnym miejscu wszystkie szczegóły są totalnie zalane czernią

100464a2d4d96.png

A tutaj w mocno jasnych miejscach niemal wszystkie szczegóły są przykryte jedną mocną jasną plamą

9a91e006839cb.png

 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie u mnie jest tak samo i uważacie że powinno tak być? Mi to psuje cały efekt a na starym tv Toshiba L7453 tego nie ma.  A jak jest w SK 65. ? Może ktoś wrzucić fote?

4 godziny temu, Michał Kowalski napisał:

Na forum bezpośrednio nie wrzucisz. Umieść na youtube, lub np. na google dysku i podaj linki. Tylko, żeby to miało jakąś wartość to podaj jak było ustawione podświetlenie, poziom local dimmingu, w jakich warunkach oświetleniowych, no i jakim aparatem w jakim trybie nagrywane. Istotne też pod jakim kątem filmujesz. Zrób też zdjęcia zatrzymanego ujęcia, jedno na wprost 2-2,5m od tv, a drugie np. pod kątem 30-40 stopni od środka tv. Sam jestem ciekaw.

Ostatnio oglądałem 65Q9FNa(480stref) w euro i też bez problemu widziałem pracę stref podświetlenia pod kątem mimo jasnego otoczenia. Na wprost niezauważalne.  Niestety jest to naturalna wada technologii i będzie on w każdym direct led. Oczywiście są mniej i lepiej dopracowane tv, ale na ciemnym tle jasne obiekty zawsze pozostawią jakąś łunę, nie zawsze jednak oko jest to wstanie dostrzec. Problem dopiero gdy widzimy to przy naszym normalnym użytkowaniu siedząc na naszym zwyczajowym miejscu przed tv, szczególnie jeśli jest to miejsce na wprost :) Ale powiem ci, że jak ci to przeszkadza teraz to raczej pozostaje ci tylko OLED.

No właśnie to chyba do mnie dociera bo jest to widoczne przy normalnym oglądaniu nawet w dzień bez aptekarskich  dokladnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto też tutaj przypomnieć że tzw strefy nie są odpowiedzialne tylko za miejscowe przyciemnianie ale i za miejscowe rozjaśnianie w związku z czym (jak tych stref nie jest kilkaset) np jak za postaciami jest bardzo silne światło, to strefy jak widać potrafią nawet wymazać głowy tych postaci. To ja się zastanawiam jak te sceny by wyglądały na SK8500 gdzie stref jest o połowę mniej niż na SK9500.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie koledzy użytkownicy jak te same ujęcia w 65?

Może warto jednak dorzucić 

Ja mam wszystkie folie posciagane. Jak sprzedawca uzna że obniży wartość to trudno. Póki co to się zastanawiam czy zostawić czy oddać po poza tymi nuansami obraz rozpieszcza 

Jak w 65?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KARTON napisał:

Panowie koledzy użytkownicy jak te same ujęcia w 65?

 

U mnie na 65 calach przy trybie obrazu kino (średnie ustawienie lokalnego wygaszania) obraz wygląda sporo lepiej niż na załączonych wyżej zdjęciach.
Poczytajcie sobie test tego telewizora tam jest napisane aby ustawić lokalne wygaszanie  na średnie przy treściach HDR.

Minus telewizora w teście:
Agresywny algorytm wygaszania, powodujący problemy przy treści HDR.

Edytowane przez Cezar395

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Lukasz L napisał:

lecz mnie to nie boli. Traktuje to jako naturalne rozświetlenie obiektu, gdy za nim znajduje się źródło światła.

Ale jak ludziom na chwilę prawie znikają głowy jak nad głową mają mocne światło albo jak za rozświetla się (świeci) cała postać jak jest za nią mocne światło,to już nie jest to nazbyt naturalne ;) 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎13‎.‎11‎.‎2018 o 14:54, wydert napisał:

Właśnie takiego tematu brakuje. Sam stoję przed takim dylematem.

Niestety obydwa sprawują się mocno przeciętnie. Obraz 4K w SK8500 rozczarowuje. Jeśli chodzi o Samsunga to przy dobrym sygnale jest w miarę OK, ale nie radzi sobie z SDR. Jeśli miałbym się wahać między jednym a drugim to wybrałbym Samsunga. Ja jednak zrezygnowałem z obu opcji i czekam na to co przyniesie kolejny rok. PS Warto namówić sprzedawcę do podpięcia telewizora do anteny. Teoretycznie mają zakaz, więc mówią, że się nie da,  ale czasem idą na rękę. PS Rozważyłbym jeszcze Philipsa 8303 - dość długo trzyma się cena 4000 zł, ale dlatego, że jest zainteresowanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, mmpeg-4 napisał:

Ale jak ludziom na chwilę prawie znikają głowy jak nad głową mają mocne światło albo jak za rozświetla się (świeci) cała postać jak jest za nią mocne światło,to już nie jest to nazbyt naturalne ;) 

Właśnie obejrzałem ponownie i na żywo jest o niebo lepiej niż przedstawia załączony przeze mnie film. Twarze maja naturalne barwy i nie są rozświetlone. LD nadal wysoki.

Druga sprawa, że takie rozjaśnienie to raczej dziwny efekt przy HDR i local dimming. Takie sceny chyba właśnie były robione pod HDR.

Tak jak wyżej wspomniał Cezar395. Według mnie  to raczej jest standard w LG niezależnie od wersji 55", czy 65". Zakładam, że używają tych samych algorytmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Lukasz L napisał:

Druga sprawa, że takie rozjaśnienie to raczej dziwny efekt przy HDR i local dimming. Takie sceny chyba właśnie były robione pod HDR.

Taki efekt jest tylko przy local dimming ustawionym na wysoki. Wynika to z tego, że film HDR/Vision ma już podbity obraz (kontrast i jasność) jak jeszcze dołożymy kolejne maksymalne podbicie przez soft telewizora to wyjdzie nie najlepszy efekt.  Jeśli dla treści HDR/Vision ustawimy local dimming na poziom średni to przynajmniej na 65sk9500 wszystko wygląda super. Dla pozostałych treści bez HDR/Vision ustawiamy local dimming na wysoki i też powinno wyglądać super.

Warto jeszcze wyłączyć w ustawieniach wszelkie tryby ECO i komfortu dla oczy bo też potrafią popsuć jakość oglądanego obrazu. Ja miałem to włączone fabrycznie i prawie przez to zwróciłem telewizor po zakupie bo obraz mi się nie podobał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dużo ustawień trochę czasu i tak jak  piszecie jak się zmieni LD w zależności od HDR lub DV jest petarda. Zostaje. Nic innego nie kupię. Więcej plusów. I jeszcze dziś wymieniłem dekoder nc+ bo o n też robił kręcią  robotę. Dziś na wieczór netflix. Dobrej nocy koledzy. Dzięki za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie uchwyt do tv 55-65. Ściana działowa  8cm , materiał silka plus tynk jedna druga strona . Czyli razem około 12 cm. Jaki uchwyt i kołki polecacie? Uchwyt muszę mieć coś Ala jak ten w linku z uwagi na secypikę montażu. Będzie musiał być zamontowany na lekkim odchylenia w lewo. Pół ściany jest z silki A druga połowa to kaseta kartonowa gipsowa w ktora chowają się drzwibdo kuchi. A więc  tv ma wisieć na ścianie o szerokości około 80bcm. Czy to się będzie trzymało?

https://www.makstor.pl/product-pol-1950-REGULOWANY-UCHWYT-SCIENNY-TV-LCD-PLAZMA-26-65-CALI.html?utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swój TV 65" powiesiłem na bardzo podobnym uchwycie https://allegro.pl/uchwyt-do-tv-32-65-obrotowy-mocna-konstrukcja-75kg-i5115376657.html

Mój uchwyt wydaje się być lepszy ponieważ część przylegająca do ściany ma większa szerokość, co jest korzystniejsze ze względów wytrzymałościowych.

Zestaw z Allegro przychodzi wraz z kołkami do muru, ale do ściany z kartonu musisz użyć jakiegoś dedykowanego mocowania. Fischer produkuje specjalne dyble do ścian kartonowych, ale tutaj może być zbyt duże obciążenie i ścianka może ich nie utrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...