Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To działa na telewizji naziemnej, ale kanały w dekoderze trzeba zmieniać pilotem od dekodera.

Jak chodzi o polecenia głosowe, to jest pewna ilość podstawowych poleceń "zaszytych" w pamięci telewizora, natomiast polecenia bardziej zaawansowane wymają połączenia z internetem i są rozpoznawane przez serwer.

PS:

Myślę, że gdybyś do telewizora wsadził moduł CAM z kartą operatora satelitarnego lub kablowego, to wtedy zapewne te polecenia działałyby także na kanałach satelitarnych i kablowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba wrócić do starego systemu z karta , a dopiero co wziąłem dekoder żeby moc nagrywać. Teraz będzie można nagrywac na dysk zewnętrzny wiec to nie problem . Czyli rozumiem , ze tak jak wcześniej pisałem przy karcie ci telewizor pobiera ci wszystkie dane dotyczące programu telewizyjnego i w dowolnym momencie możesz wypowiedzieć „ włącz TVN turbo” i telewizor przekieruje cię na ten kanał tak?

 

jeszcze jedno chyba ostatnie pytanie, czy uważacie ze różnica między sk9500 a sk8500 jest bardzo duża? W teori to tylko o polowe mniej stref wygaszania, które w moim przypadku gdy oglądam tv i tak przy jakimś minimalny świetle nie będzie miało większego znaczenia.

z góry dzięki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie czy orientujecie się jaki format napisów czyta telewizor w divix i mkv? Czy jest możliwość regulacji wielkości trzcinki w odtwarzanych filmach z dysku zewnętrznego. jeśli ma ktoś możliwość to proszę o sprawdzenie. Dziękuję z góry :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Łukasz Reszka napisał:

jeszcze jedno chyba ostatnie pytanie, czy uważacie ze różnica między sk9500 a sk8500 jest bardzo duża? W teori to tylko o polowe mniej stref wygaszania, które w moim przypadku gdy oglądam tv i tak przy jakimś minimalny świetle nie będzie miało większego znaczenia.

Przypuszczam, że SK8500 ma niższą szczytowa jasność (peak brightness) niż SK9500, gdyż tej wartości nie można się doszukać dla serii 8500.

Tutaj masz porównanie obu serii dla ekranów 55" i 65": https://www.displayspecifications.com/en/comparison/82c98b0f4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Chris144 napisał:

Przypuszczam, że SK8500 ma niższą szczytowa jasność (peak brightness) niż SK9500, gdyż tej wartości nie można się doszukać dla serii 8500.

Dane z Rtings :

-----------------------------------------------------

LG SK 9000 (odpowiednik SK8500)

Native Contrast  : 1306 : 1

Contrast with local dimming : 1311 : 1

 SDR Real Scene Peak Brightness  : 452 cd/m²

HDR Real Scene Peak Brightness  : 520 cd/m²

Fotka  pokazująca wygaszanie :

https://i.rtings.com/images/reviews/tv/lg/sk9000/sk9000-uniformity-local-dimming-large.jpg

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SK9500 

Native Contrast 1353 : 1

 Contrast with local dimming  2378 : 1

SDR Real Scene Peak Brightness 606 cd/m²

HDR Real Scene Peak Brightness : 676 cd/m²

Fotka  pokazująca wygaszanie (widać że jest sporo dokładniejsze niż w SK5800) :

https://i.rtings.com/images/reviews/tv/lg/sk9500/sk9500-uniformity-local-dimming-large.jpg
 

 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Chris144 napisał:

Wbrew pozorom też nie jestem zwolennikiem ścigania się na transfery

Na wszelki wypadek wyjaśnię, że pisałem ogólnie, nie chodziło mi konkretnie o Ciebie.

Sam widzę, że muszę zweryfikować swoje podejście. Optymalizacja prędkości kiedyś była dla mnie sensowna i dobrze się sprawdziła. J6200 spokojnie dawał radę na 30Mb. Ba, w pewnym momencie dawał nawet radę na 10Mb. Dopiero po jakichś 3 miesiącach zauważyłem że dostawca internetu coś zakombinował. Ale teraz widzę, że ze względu na TV chyba będę musiał zwiększyć limit. Tak to jest jak człowiek stanie z technologią w miejscu. Za chwilę przecież nie kupi się już lodówki bez WiFi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do posiadaczy sk9500/sk8500 jak wygląda obraz podczas ogladania meczu. Smuzy za piłką, jest jakis cień za piłką 1/3 czy 2/3 piłki , cos się dzieje przy szybkim ruchu...etc. ?? W teście wspominali jednak jeśli to możliwe poproszę o info.  Dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, tomulus2000 napisał:

Do posiadaczy sk9500/sk8500 jak wygląda obraz podczas ogladania meczu. Smuzy za piłką, jest jakis cień za piłką 1/3 czy 2/3 piłki , cos się dzieje przy szybkim ruchu...etc. ?? W teście wspominali jednak jeśli to możliwe poproszę o info.  Dzięki 

Być może nie jestem kompetentny bo meczów nie oglądam i nie jestem na takie efekty wyczulony, ale gdy czasami w wiadomościach pokazywali fragmenty jakichś meczów, to nigdy nie zauważyłem żadnego z tych efektów. Być może efekt się objawia w jakichś specyficznych warunkach (np. przy dużym powiększeniu), ale ja nigdy takiego efektu nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chris 144, moglbys przez chwilę  "rzucic okiem" w weekand na jakis mecz np na Eleven? W.przyszlym tygodniu mam zamiar w koncu go.kupic a tylko w tej kwestii chcialbym sie upewnic, dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co powyżej kolega napisał.Ja akurat dużo meczy oglądam.Przed kupnem tv zwracałem uwagę na te szczegóły.Nie widzę smużeń,cieni,dla mnie jest ok.Dotyczy SK 9500. Eleven,canal+, jest OK.

Edytowane przez Festan06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników 65sk9500. Oglądałem dzisiaj film Drapacz chmur i na początku jest scena nocna gdzie radiowozy stojące mają włączone koguty - czy idzie zmniejszyć poziom hdr-u chwilowego gdyż chwilowe które osiąga nasz tv (podają, że 1500cd/m2-  nawiasem mówiąc najsilniejsze w tegorocznych tv) wg mnie jest trochę za mocne - efekt stroboskopu mam w tej scenie.

Drugie pytanie już bardziej ogólne - mając filmy 4k na dysku w jaki sposób je najlepiej przesłać z komputera - trochę się już pogubiłem - na początku na kompie dałem na filmie prześlij do tv i przesyłało bez problemu siecią w 4k - po jakimś czasie trochę się pobawiłem (i popieprzyłem) i widzę teraz 3 możliwości przesyłu i muszę kombinować aby działał film płynnie w 4k.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Jarosław Świtoń napisał:

Drugie pytanie już bardziej ogólne - mając filmy 4k na dysku w jaki sposób je najlepiej przesłać z komputera - trochę się już pogubiłem - na początku na kompie dałem na filmie prześlij do tv i przesyłało bez problemu siecią w 4k - po jakimś czasie trochę się pobawiłem (i popieprzyłem) i widzę teraz 3 możliwości przesyłu i muszę kombinować aby działał film płynnie w 4k.

Do tego celu polecam program Serviio - http://www.serviio.org/

Na komputerze instalujesz serwer mediów, który indeksuje Twoje multimedia na HDD i potem pilotem od telewizora wybierasz co byś chciał sobie z komputera oglądać lub słuchać.

W 4K mam tylko jeden prywatny filmik nakręcony kamerą 4H i on przy użyciu Serviio wyświetla mi się na telewizorze w tej rozdzielczości.

A ja z kolei mam pytanie do Ciebie:

W jaki sposób ściągasz na komputer filmy 4K?

Bo ja do ściągania na komputer filmów z YT (itp. serwerów) używam strony https://www.onlinevideoconverter.com/pl

ale ona nie ściąga nic powyżej FHD!

 

Edytowane przez Chris144

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie i jak wrzucić na TV plansze testowe w celu sprawdzenia równomierności podświetlenia itp.

 

Dnia 4.12.2018 o 13:33, Chris144 napisał:

Obraz z tego linku jest tragiczny, nie mam pojęcia dlaczego, być może film jest tak nadawany, bo jakość wyświetlanego  obrazu głównie zależy od jakości wy materiału filmowego.

Gdy na swoim 7-letnim Samsungu 40" zacząłem wyświetlać demonstracyjne filmiki od Samsunga, to miałem opad szczęki, że mam taki piękny obraz :)

Ja co prawda oglądam TV zawsze przy zaświeconej jakiejś lampie, ale do czerni w moim LG żadnych zastrzeżeń nie mam.

Dla porównania tutaj masz zdjęcie ekranu telewizora jakie dzisiaj w nocy zrobiłem smartfonem wyświetlając stopklatkę filmu 8K HDR 60 FPS z YouTube'a:

 

20181204_011138.jpg

Tutaj to samo zdjęcie jest w trochę lepszej rozdzielczości: https://naforum.zapodaj.net/81ba8bbf1d1b.jpg.html

 

Muszę sprawdzić jak to u mnie wygląda. Mam wielkość 55 i sam jestem ciekawy czy potwierdzą się te opinie że 65 ma więcej stref od55.

Te fatalne  filmiki z yt są  na 55.

Możesz podać nazwę tego filmu z yt  lub wrzucić link ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Festan06 napisał:

Potwierdzam to co powyżej kolega napisał.Ja akurat dużo meczy oglądam.Przed kupnem tv zwracałem uwagę na te szczegóły.Nie widzę smużeń,cieni,dla mnie jest ok.Dotyczy SK 9500. Eleven,canal+, jest OK.

Posiadasz 65" czy 55"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filmy 4k ściągam przez torent (tylko proszę bez wycieczek personalnych i umoralniania :) ) oraz  korzystając z programu "4K Video Downloader" .  tu nie dam ścieżki programu bo jak wpiszesz w wyszukiwarkę to masz dużo linków wraz z objaśnieniem jak program działa.

 

Edytowane przez Jarosław Świtoń
literówki
  • Dzięki 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, KARTON napisał:

Panowie gdzie i jak wrzucić na TV plansze testowe w celu sprawdzenia równomierności podświetlenia itp.

Akurat nasz telewizor (w przeciwieństwie do TV Sony XF9005) ma olbrzymie możliwości pod tym względem :)

Może być pendrive, HDD na USB, dysk sieciowy, tuner satelitarny, lub komputer z zainstalowanym programem Serviio.

Cytat

Możesz podać nazwę tego filmu z yt  lub wrzucić link ?

"Morocco 8K HDR 60 FPS" - https://www.youtube.com/watch?v=hVvEISFw9w0

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Festan06 napisał:

LG 65 SK9500

Ci, którzy mają 65SK9500 nie narzekają na smużenia, lecącą piłkę, natomiast kilka osób posiadających 55sk9500 ma ten problem, ciekawe z czego to wynika? Czyżby "matryca przy 65 była lepsza" ?

Edytowane przez tomulus2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy użyciu "4K Video Downloader" ściągnąłem z YT film The World in HDR in 4K (ULTRA HD) i zapisałem go w formacie MKV, ale przy tej operacji nastąpiła olbrzymia utrata jakości!

Film niby w rozdzielczości 4K, ale ten film odtwarzany z dysku nawet nie umywa się do oryginału odtwarzanego bezpośrednio z YT!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, KARTON napisał:

Panowie gdzie i jak wrzucić na TV plansze testowe w celu sprawdzenia równomierności podświetlenia itp.

 

Muszę sprawdzić jak to u mnie wygląda. Mam wielkość 55 i sam jestem ciekawy czy potwierdzą się te opinie że 65 ma więcej stref od55.

Te fatalne  filmiki z yt są  na 55.

Możesz podać nazwę tego filmu z yt  lub wrzucić link ?

Według displaspecifications 65 ma 96 a 55 ma 50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tomulus2000 napisał:

Ci, którzy mają 65SK9500 nie narzekają na smużenia, lecącą piłkę, natomiast kilka osób posiadających 55sk9500 ma ten problem, ciekawe z czego to wynika? Czyżby "matryca przy 65 była lepsza" ?

 Z czego to wynika. Nie stać mnie na 65 i z tego powodu mam mieć gorszy produkt ???

Zakupiłem 55 tej samej serii najwyższy model LCD z matrycą 120 Hz. Jeśli mam Pecha to go zwrócę i poczekam 3 lata 3 OLED 65 bo mam dosyć.

Chyba że dostanę wolny od wad

I jak tu się nie wku...ć

 

W jakim trybie oglądacie piłkę nożną ?

 

2 godziny temu, Chris144 napisał:

Akurat nasz telewizor (w przeciwieństwie do TV Sony XF9005) ma olbrzymie możliwości pod tym względem :)

Może być pendrive, HDD na USB, dysk sieciowy, tuner satelitarny, lub komputer z zainstalowanym programem Serviio.

"Morocco 8K HDR 60 FPS" - https://www.youtube.com/watch?v=hVvEISFw9w0

Czy tylko przez Serviio można wrzucać plansze testowe ?

Ok dzięki, czy  ten filmik oglądasz z włączoną regulacją podświetlenia? 

Jeśli tak to na jaką wartość , min, średnie , max ? 

A czy ktoś posiada 55   czy wszyscy 65 ?

Bo jak 65 to nawet nie mam możliwości porównania.

Ale jeśli będzie kicha to go zwrócę nie będę miał wyboru.

Jak to jest Tv normalnie użytkowany, odklejone taśmy naklejki folie itp ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tv kupiony na odległość, możesz normalnie używać i zwrócić bez podania przyczyny, a sklep musi go przyjąć. Jeśli jednak dopatrzą się istotnych śladów użytkowania to mają prawo obniżyć kwotę zwrotu. Jednak większość sklepów nie bawi się w takie coś i zwracają całość. Do czasu zwrotu lepiej jednak uważać na przedmiot...

Na twoim miejscu spróbowałbym różnych ustawień, bo trudno w to uwierzyć, że byłaby tu różnica w ruchu między 65 cali. Ważne jest też źródło obrazu. Ale jeśli rzeczywiście nic nie pomaga i razi cię to, lepiej zwrócić.

5 godzin temu, KARTON napisał:

Te fatalne  filmiki z yt są  na 55.

Wiesz ja każdy najlepszy tv mogę tak sfilmować, że nie będzie się dało tego oglądać. Wszystko kwestia aparatu, jego ustawień, ustawień tv, odległości i kąta nagrywania względem tv. Większość ludzi nagrywa wszystko telefonem, a ten nie nadaje się do filmowania telewizora.

Edytowane przez Michał Kowalski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, KARTON napisał:

 Czy tylko przez Serviio można wrzucać plansze testowe ?

Na YT jest dużo planszy do testowania obrazu - https://www.youtube.com/results?search_query=burosch+4k+test+pattern

Cytat

Ok dzięki, czy  ten filmik oglądasz z włączoną regulacją podświetlenia? 

Jeśli tak to na jaką wartość , min, średnie , max ? 

Prawdę mówiąc przywróciłem domyślne ustawienia :)

Cytat

A czy ktoś posiada 55   czy wszyscy 65 ?

Bo jak 65 to nawet nie mam możliwości porównania.

Ale jeśli będzie kicha to go zwrócę nie będę miał wyboru.

Jak to jest Tv normalnie użytkowany, odklejone taśmy naklejki folie itp ?

Jeśli zerwałeś naklejki, to może być problem ze zwrotem, sprzedawca może domagać się od Ciebie zwrotu utraty wartości towaru.

Ale to są tylko moje przypuszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...