Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wydert - Porównanie lg sk8500 (rynek USA to sk9000) do Samsung NU8000   https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-sk9000-vs-samsung-nu8000/601/586#usage*4854!threshold*0.1

Ale sam musisz odpowiedzieć na najważniejsze pytanie - jaką matrycę wolisz - ogólnie czy  kąty są ważne -  lg kupuj jeżeli oglądasz też pod kątami oraz jeżeli potrzebujesz odtwarzanie dts. Samsung jeżeli centralnie na wprost ekranu będziesz siedzieć. Dopiero potem możesz zastanawiać się nad systemem i obsługą o ile to robi jakąś Tobie różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarosław Świtoń, dziękuję za odpowiedź. Porównywałem sobie już te telewizory i jestem świadom wad i zalet jednego i drugiego. W zasadzie zdecydowany bym był na LG, ale... Na chwilę obecną jest gigantyczna różnica w cenie na niekorzyść LG. Patrzę na ceny w dużych sieciach, a tam różnica (w zależności od dnia i promocji) potrafi sięgnąć nawet 2000zł za 55". Aż tyle dopłacać nie zamierzam. Więc niby warto byłoby brać Samsunga, bo jest teraz do kupienia w sensownych pieniądzach. Ale wiem, że LD w Samsungu (zwłaszcza na napisach) prędzej czy później zacznie mnie drażnić...

Myślicie, że ceny za LG zaczną niedługo spadać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, wydert napisał:

W zasadzie zdecydowany bym był na LG, ale... Na chwilę obecną jest gigantyczna różnica w cenie na niekorzyść LG. Patrzę na ceny w dużych sieciach, a tam różnica (w zależności od dnia i promocji) potrafi sięgnąć nawet 2000zł za 55". Aż tyle dopłacać nie zamierzam.

Nie patrz na duże sieci, tylko patrz na Ceneo! :)

W tej chwili:

LG 5SK8500: cena 4097 zł - https://www.ceneo.pl/62129913

Samsung UE55NU8072: cena 3649 zł - https://www.ceneo.pl/63769315

Dla porównania mój LG 65SK9500:

W Media-Markt: cena 12999 zł , a w RTVmax.pl  6865 zł - https://www.ceneo.pl/62536501

Cytat

Myślicie, że ceny za LG zaczną niedługo spadać?

Przecież cały czas spadają!

Ceneo - LG 55SK8500.jpg

Edytowane przez Chris144
  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chris144, patrzę na Ceneo, ale właśnie odrzucam (może niesłusznie) te mniej znane sklepy.

Swoją drogę ciekawe skąd taka rozpiętość. 4097 a np 5499PLN...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, wydert napisał:

Chris144, patrzę na Ceneo, ale właśnie odrzucam (może niesłusznie) te mniej znane sklepy.

Całkowicie niesłusznie! Po prostu poczytaj sobie komentarze wystawione przez klientów tych sklepów i będziesz wiedział co o sklepie sądzić. Wejdź na stronę internetową sklepu i uważnie przeczytaj wszystkie zawarte tam informacje, zwłaszcza regulaminy i cenniki dostawy oraz płatności. Wybierając płatność przy odbiorze uzyskujesz uprzywilejowaną pozycję, ale sprawdź czy przypadkiem ta forma płatności nie wiąże się z dodatkowymi opłatami. Jeśli chcesz dodatkowych informacji, to rzuć pytanie o dany sklep albo tutaj na forum, albo na forum konkurencyjnym; gdyby jakiś sklep stosował jakieś brzydkie sztuczki, to zawsze jest szansa że ktoś Cię ostrzeże.

Upewnij się, czy towar jest fabrycznie nowy i czy nie był rozpakowywany.

Upewnij się, jak wygląda sprawa gwarancji oraz gdzie i w jaki sposób ta gwarancja jest realizowana.

Sprawdź, na jaki rynek przeznaczony jest dany wyrób, czy dostaniesz wszystkie wymagane instrukcje w języku polskim.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, to wyślij maila i zadaj pytanie żeby mieć jednoznaczną odpowiedź czarno na białym.

Spora część negatywnych opinii dotyczy nieterminowej dostawy i dlatego przed złożeniem zamówienia trzeba upewnić się czy dany towar jest na magazynie, żeby uniknąć nerwów i rozczarowań, gdyż niewielki sklep często ma na magazynie jedną lub dwie sztuki danego telewizora i jeśli ktoś je akurat kupi, to dostawa może się przedłużyć o tydzień lub więcej.

Cytat

Swoją drogę ciekawe skąd taka rozpiętość. 4097 a np 5499PLN...

To jeszcze jest pół biedy, popatrz na 65SK9500 gdzie najtańsza oferta na Ceneo wynosi 6865 zł, a w MM (czyli w oficjalnym sklepie firmy LG) wynosi ona 12999  zł, czyli o 90% drożej!

Też się nad przyczyną tych różnic zastanawiam, ale na nie nie narzekam :)

Być może ma to związek z faktem, że te telewizory są montowane w Polsce, a może po prostu LG taką sobie wymyśliło politykę cenową.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak rozumiem z Waszych wpisów i  spostrzeżeń to przy rozmiarze 55" nie ma sensu dopłacać do modelu SK9500 i można śmiało brać SK8500?

Dopiero przy 65" ma sens brać Sk 9500?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca to takie oczywiste. Porównanie na rthings pokazuje też  inne różnice oprócz czerni. Moim zdaniem jeżeli różnica do 1000zł to warto dopłacić do sk9500 w55 calach a 65cali do 2000zł.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, KARTON napisał:

Na rtv max jest Sk9500 55 cali w cenie 4727,00 zł

W przypadku tego sklepu należy specjalna uwagę zwrócić na koszty przesyłki oraz płatności, gdyż są one dość nieprzejrzyste.

Na Ceneo jest podane "Darmowa wysyłka", ale po przekierowaniu na stronę sklepu pojawiają się klikalne linki do regulaminów, gdzie przesyłka kosztuje 200 zł, a tzw. "szybki przelew" (on-line) kosztuje 2,2% kwoty przelewu, czyli następne ponad 100 zł.

Te wątpliwości warto wyjaśnić drogą mailową przed podjęciem decyzji zakupu.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, KARTON napisał:

Panowie jak rozumiem z Waszych wpisów i  spostrzeżeń to przy rozmiarze 55" nie ma sensu dopłacać do modelu SK9500 i można śmiało brać SK8500?

Dopiero przy 65" ma sens brać Sk 9500?

Teraz, gdy różnica wynosi około 600zł to już nie jest takie oczywiste :) :) Tym bardziej, że wczoraj jeszcze raz przejrzałem testy 55sk8500 na rtings i w filmiku na local dimming wychodzi, że są tam tylko 4 strefy w poziomie, i pewnie w całym tv będzie max 36 lub 40 stref (widać od 8 sekundy 4 przeskoki stref w poziomie): https://www.youtube.com/watch?v=JwFlDTmuoSI

Na displayspecification.com podane w 55sk8500, że jest 48 stref, ale w sumie wątpię żeby LG dało 12 stref w pionie: https://www.displayspecifications.com/en/model/c8e711c1

Przydałby się test jakiegoś użytkownika forum, który podałby ich dokładną ilość w SK8500.

Na rtings nie ma co porównywać bezpośrednio, 55sk8500(tam 55sk9000) z 65SK9500, bo w SK9500 między 55 cali a 65 cali jest niestety spora różnica (na minus dla 55 cali). Lepiej już porównać ich test 55SK8500(55SK9000) z testem 55SK9500 na hdtvpolska.com lub tvtest.pl, ale będzie już przy tym więcej zabawy.

Ja we wtorek raczej na 99% kupuje 55SK9500 w RTVmax, bo cena już jest naprawdę przystępna, a wychodzi jednak, że ma on więcej stref wygaszania od 55SK8500.

A co do wysokich cen serii SK w dużych sieciówkach to zrozumieć tego nie mogę i raczej nigdy nie zrozumiem, bo póki co wychodzi, że zwyczajnie nie chcą sprzedawać tych telewizorów...

Edytowane przez Michał Kowalski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie cen w sieciówkach to moim zdaniem lg Polska robi wszystko aby sprzedawać to co się najbardziej opłaca a niewątpliwie tv oled mają bardzo prostą konstrukcję i rzeczywisty koszt produkcji o wiele niższy od lcd. Może pod koniec roku zrównają ceny do poziomu europejskich. Obecnie patrząc po cenach w Eu  też strasznie są one zróżnicowane więc polityka nacisku sprzedaży Oled w sklepach firmowych nie dotyczy tylko Polski. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pozwolicie, że włączę się do dyskusji - gdyż również jestem zainteresowany 55sk8500 vs 55sk9500 (chociaż ciągle chodzi mi po głowie 55b8 - tutaj jestem nieufny wobec OLED)
 
Może liczba stref jest zależna od wielkości TV - i tak reklamowana jest liczba stref dla TV 65" ( w każdym przypadku). Mogę założyć że 49" ma tyle samo stref co 55" (chociaż byłoby to dziwne). Znalazłem wpis:
oraz filmik(również z tego tematu) pięknie obrazujący ilość stref w 49SK8500:
 
Stąd 49SK8500PLA ma 36 stref (9x4) - co by w miarę zgadzało się z liczbą stref o której pisał Michał K. w TV 55SK8500 (tylko pytanie, czy 49" ma taką samą liczbę stref jak 55" w wersji 8500).
 
Tutaj też jest ciekawie pokazane lokalne wygaszanie w 55SK9500:
co wg mnie daje 50 stref. 14 stref więcej za 600 zł(obecna różnica pomiędzy ww. TV)
 
BTW: jestem ciekaw, czy na BF(23.11.2018) będą jakieś ciekawe promocje - gdyż już widać walkę cenową morele vs rtvmax.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was, 

Z racji na "dużą obniżkę cen serii SK" w  internecie , również poważnie zastanawiam się nad zakupem SK8500 lub SK9500.

Dowiadywałem się w trzech sklepach skąd taka różnica w cenie między nimi a sieciówkami, jaka w sumie jest dystrybucja SK.

W morele, uzyskałem informację iż jest to dystrybucja Łotewska i w przypadku jakiejkolwiek reklamacji, naprawy, telewizor muszę odesłać do sklepu morele.

W przypadku dwóch pozostałych sklepów rtvmax czy avgcomputers -  jest to dystrybucja polska i w razie naprawy wysyłam tv do serwisu LG.

Trochę to zastanawiające, ponieważ ceny w tych 3  sklepach są praktycznie identyczne, pytanie czy jest tak jak mówią  w rtv, avg., głównie chodzi o reklamację, naprawę etc.

 

Mam jeszcze jedno pytanie do Was co do pokoju i wielkości tv.

Czy SK8500 ( ewentualnie SK9500) będzie odpowiedni jeśli telewizor będzie wisiał na nasłonecznionej stronie ( taki układ w pokoju)

oraz czy w przypadku wyboru 49SK8500 dla pokoju o  metrażu 16m2  i odległości oglądania od sofy do tv --2,5m , to wielkość 49" będzie powiedzmy takie min. , będzie się nadawać?

Dzięki za wszelkie info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, pojawiły się głosy na konkurencyjnym forum że sprzedawane tv przez Borys, rtv,avg, to  są to telewizory z  refreshingu   ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tomulus2000 napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie do Was co do pokoju i wielkości tv.

Czy SK8500 ( ewentualnie SK9500) będzie odpowiedni jeśli telewizor będzie wisiał na nasłonecznionej stronie ( taki układ w pokoju)

oraz czy w przypadku wyboru 49SK8500 dla pokoju o  metrażu 16m2  i odległości oglądania od sofy do tv --2,5m , to wielkość 49" będzie powiedzmy takie min. , będzie się nadawać?

Dzięki za wszelkie info.

Ze słońcem to chyba, żaden tv nie wygra i unika się sytuacji, że świeci prosto na matryce lub na twarz w czasie oglądania. Jak nie masz innego wyjścia to zostają jeszcze rolety lub chociażby jakieś zasłony.

O wielkość matrycy nie pytaj się innych, a sam sobie to zwizualizuj w domu. Dla jednego przy 2,5m to minimum 75 cali, a inny będzie zadowolony nawet z 40 cali :) Ale chyba lepiej nadwyrężyć budżet i dopłacić do 55 cali przy tej odległości, bo to jednak 15 cm więcej na przekątnej :)

Ja osobiście celuje w RTV, jakoś wydają mi się pewną firmą, a mają rewelacyjne ceny. Też zależy mi na polskiej dystrybucji i pełnej gwarancji producenta. Jeśli będzie coś nie tak to równie szybko zwrócę im ten telewizor. Ludzie różne rzeczy piszą i trzeba mocno filtrować treści na internetach, a w szczególności na forach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. 

Mam w sumie ostatnie pytanie do osób posiadających już SK8500 / SK9500.

Czy podczas oglądania filmów z napisami ( z USB, Netflix) , pojawia się efekt  ich podświetlania, jak to jest np w Samsungu seria NU ? Zauważyłem na filmikach na YT , że napisy są bardziej podświetlane przy ciemniejszych scenach, co jak dla mnie może być " denerwujące i mało komfortowe" podczas oglądania głównie w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sk9500 w zależności od ustawień widać lekkie rozjaśnienie lub prawie wcale - piszę o oglądaniu w nocy w ciemnym pokoju. W dzień lub z podświetleniem  nie zauważyłem ale też nie przeglądałem się za bardzo.

Jeszcze jedna uwaga odnośnie dystrybucji polskiej - nie ma tv lg z polskiej dystrybucji w cenach niższych niż w euro lub mm. Może tylko kiki z konkurencyjnego forum sprzedaje taniej ale reszta to eu dystrybucja. Lg oficjalnie informuje , że obowiązuje wtedy gwarancja eu. Normalnie naprawiają ale w Oled to nie koniecznie wypaloną wymienią matrycę. Więc jak kupować taniej to tylko lcd. Byłbym się kupić Oleda z dystrybucji eu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jarosław Świtoń napisał:

Jeszcze jedna uwaga odnośnie dystrybucji polskiej - nie ma tv lg z polskiej dystrybucji w cenach niższych niż w euro lub mm. Może tylko kiki z konkurencyjnego forum sprzedaje taniej ale reszta to eu dystrybucja. Lg oficjalnie informuje , że obowiązuje wtedy gwarancja eu. Normalnie naprawiają ale w Oled to nie koniecznie wypaloną wymienią matrycę. Więc jak kupować taniej to tylko lcd. Byłbym się kupić Oleda z dystrybucji eu.

W takim razie sklep rtv,avg celowo wprowadzają w błąd kupującego, informując o polskiej dystrybucji telewizorów SK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dla LG nie jest tak oczywiste, czy Polska leży w Europie. Gmatwają z tym jak mogą, a po co to komu to nie wiem. Ale jeśli dają pełną gwarancje na lcd, to może być nawet dystrybucja niePOLSKA, bo EUROpejska! Niech no trochę EUropy zagości  w moim skromnym mieszkaniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc, nie sądzę żeby gwarancja europejska czymkolwiek różniła się od gwarancji polskiej, przypuszczam że tu raczej chodzi o łatwość uznawania reklamacji klientów.

Dużej sieci łatwiej wywrzeć nacisk na producencie aby ten uznał reklamację złożoną przez klienta, podczas gdy mały sklep takiej siły nacisku nie ma.

Jeśli taki MM sprzedaje TV za cenę o 90% wyższą niż mały sprzedawca internetowy, to on może bez problemu przyjąć zwrot TV od klienta, który korzystając z ustawowego prawa odstąpił od transakcji, gdyż  taki zwrócony telewizor bez problemu upchną podczas najniższej akcji promocyjnej. Tymczasem dla małego sklepu taki zwrot towaru jest kataklizmem i czystą stratą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomulus  mi na zapytanie o pochodzenie oraz o gwarancję 65sk9500  sklepy : Rtv Max z Łodzi , Avg computers z Poznania oraz Borys z allegro pisemnie odpowiedziały, że dystrybucja europejska, gwarancja od Lg polska. To Lg polska na zapytanie o gwarancję tv tv zakupionego z poza dystrybucji na Polskę dało odpowiedż, że obowiązuje ich gwarancja na cały sprzęt zakupiony w Eùropie. Odnośnie wymiany wypalonych matryc w tv Oled to osobiście na ten temat nie widziałem nigdzie opisanej odmowy wymiany z dystrybucji z poza Polski tylko takie info uzyskałem niezależnie od 2 sprzedawców polskich. ( czy to wiarygodne nie sprawdzałem ale tak jak pisałem bałbym się kupić taniego OLEDA)

Chris wszystkie sklepy gdzie dokonasz zakupu po za sklepem mają obowiązek przyjęcia zwrotu w ciągu 2 tygodni zakupionego przez osobę fizyczną ( ja profilaktycznie kupuję zawsze na paragon).

Gwarancję od Rtv Max otrzymałem z przypiętym paragonem w książeczce gwarancyjnej lg w 17 językach z wpisanym na ostatniej stronie numerem seryjnym i modelem tv.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, tomulus2000 napisał:

W morele, uzyskałem informację iż jest to dystrybucja Łotewska i w przypadku jakiejkolwiek reklamacji, naprawy, telewizor muszę odesłać do sklepu morele.

Na stronie z TV w morele jest napisane:

Typ gwarancji: Producenta Door to Door

Widać błędnie założyłem, że przyjedzie serwis LG. Jak wobec tego rozumieć ten zapis? Przyjeżdża kurier ze sklepu? Kto w razie potrzeby naprawia TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...