Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie ceny Lgsk9500 ruszyły się w dół - W Avgcomputers promocja 55 cali plus dodatkowo sountbar za 6199 - promocja do 14 sierpnia, 65 cali oferują za 9140zł ale już bez dodatku.

Edytowane przez Jarosław Świtoń
dodanie info o 65 calach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Jarosław Świtoń napisał:

Wreszcie ceny Lgsk9500 ruszyły się w dół - W Avgcomputers promocja 55 cali plus dodatkowo sountbar za 6199 - promocja do 14 sierpnia, 65 cali oferują za 9140zł ale już bez dodatku.

Cena na 55 cali zgadza się 6199 plus gratis.Alle 65 cali mają po 11 999 zł.Skąd wziąłeś cenę 9140?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma czym sie podniecac ten tv jest slaby testowalem go i niczym sie nie wyroznia podswietlenie wcale nie jest takie super jak opisuja , szkoda kasy dodawac porownanie z sk8500 nie ma strasznej roznicy samsung 8xxx zje te dwa tv odrazu na zwyklych kanalach HD i HDR , duzo paplania ze jakie super to wygaszanie ale to tylko na papierze to samo panasonic fx780 , do niego mozna porownac te oba LG jedyny plus to jednak menu i obsluga LG tutaj samsung sie chowa musi sie jeszcze duzo uczyc od LG

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tej nagonki na TV z matrycą IPS.Tak się składa że mam VA Samsunga oraz IPS Panasonica. Każdy z nich ma swoje wady i zalety.Ale zdecydowanie wolę oglądać TV na Panasie Nie muszę siedzieć prosto jak kukła żeby oglądać dobry obraz.Na Samsungu niestety każda odchyłka w bok skutkuje pogorszeniem obrazu.Samsunga mam w sypialni , to akurat mi nie przeszkadza , bo łóżko mam na wprost TV.Za to w salonie króluje 5 letni Panasonic IPS .Na rynku nie ma idealnego telewizora.Czy to VA czy IPS czy Oled .Oledy dobrze rokują ale minie jeszcze trochę lat gdy będą bliskie ideału. A ja nie chcę czekać kilka lat z wymianą mojego Panasa na większy,więc celuję w IPS.Bo w tej chwili to jest chyba najlepszy wybór.

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Jarosław Świtoń napisał:

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-sk9500-vs-samsung-mu8500/639/467#usage*4854!threshold*0.1

A tu jeszcze porównanie sk9500 do Samsunga - wszystko zależy od potrzeb ale na pewno nie można pisać, że coś go zjada.

No cóż.Tak jak pisałem wyżej,każdy ma swoje plusy i minusy.Mnie to porównanie tylko utwierdza w przekonaniu do matrycy IPS.Ale każdy ma swoje preferencje.Dla mnie istotne pytanie.Który  producent telewizora z matrycą IPS ? Ciekawie zapowiada się też Panasonic FX 780.Ale to jest akurat świeży temat.Gdzieś czytałem porównanie Panasa i LG.I LG był nieco lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś mógł to poszukaj to poŕównanie. Ja nic nie znalazłem, nawet testu do Panasonica 780 nie ma chyba. Z wstępnych opinii to Lg system ma lepszy, zero problemu z odtwarzaniem plików z dts, pilot magic ciekawszy oraz wygaszanie kilkustrefowe lepsze w ciemnych scenach. Ale ja zdecyduję się dopiero jak będą obydwa normalnie dostępne w sklepach aby samemu ocenić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnego porównania nie było.Testu też nie znalazłem.Gdzieś doczytałem opinie o FX 780 i tam była wzmianka min. do LG 9500 Na jakimś forum zagranicznym.Ale gdzie?Od miesiąca przeglądam net.Mnóstwo stron.FX miałem szczęście widzieć w jednym centrum handlowym ale niestety nie było tam LG 9500.No cóż trzeba jeszcze poczekać.Ale jedno już wiem.Panasonic na polskich forach jest dyskredytowany.Czy słusznie?Nie wiem.Na zagranicznych jest lepiej przyjmowany.

Edytowane przez Festan06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Festan06 napisał:

Oficjalnego porównania nie było.Testu też nie znalazłem.Gdzieś doczytałem opinie o FX 780 i tam była wzmianka min. do LG 9500 Na jakimś forum zagranicznym.Ale gdzie?Od miesiąca przeglądam net.Mnóstwo stron.FX miałem szczęście widzieć w jednym centrum handlowym ale niestety nie było tam LG 9500.No cóż trzeba jeszcze poczekać.Ale jedno już wiem.Panasonic na polskich forach jest dyskredytowany.Czy słusznie?Nie wiem.Na zagranicznych jest lepiej przyjmowany.

http://www.stuffpolska.tv/testy/oled-za-drogi-sprobuj-tego-testujemy-telewizor-panasonic-fx780-4k-i-hdr

http://www.tvtest.pl/telewizory-lcd-panasonic-2018/

https://www.trustedreviews.com/reviews/panasonic-fx750

to samo co fx780

https://homecinemamagazine.net/review-panasonic-tx-49fx780-fx780-series-lcd-led-tv/

pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że już to gdzieś czytałem. Za dużo info w ostatnim miesiącu. Serdeczne dzięki za linki. No tak.... i co kupić? Za 5 lat byłby to Oled. A teraz? Pozdrowienia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzje te czytałem ale pomijając wartości merytoryczne info w nich zawarte nadal nie ma pewności czy 45" Panasonica jest odzwierciedleniem 65"

Mając te śladowe ilości informacji nastawiam się na LG - na razie pajączek w matrycy na tyle mi nie przeszkadza aby przepłacać za nowości - lg do tej pory wyceniał po roku swoje tv o 60% taniej. Ponadto tak jak pisałem w innych tematach mam dużo materiałów na płytach w dts oraz koncertów w różnych formatach - LG winien stwarzać mniej problemów - raczej nie sądzę, że obrazowo może być lepiej w Panasonicu ale z chęcią sprawdzę jak w Poznaniu będzie taka możliwość. Do domu ty na sprawdzenie raczej już nie zabiorę tak jak udało mi się z Philipsem PUS8102 - kumpel z Euro zmienił pracę a z netu trochę głupio brać z myślą o oddaniu więc mam nadzieję, że Pan Maciej napisze normalną recenzje dzięki której da radę porównać lg do Panasa.

Mój dylemat w tej chwili to raczej czy przestawiać swoje dotychczasowe upodobania i np przenieść komputer do pokoju aby kupić do salonu OLED-a oraz przestać używać tv jak radio z nastawionym programem info. Do tej pory nie raz zdarzało mi się rano wyłączać tv z ekranem wyświetlającym np to forum więc bez zmian upodobań raczej nie zaryzykuję około10k na zakup OLED-a. Tv na matrycy va niestety nie biorę pod uwagę  - przyzwyczajenia źródłowe mogę zmienić ale sposobu oglądania w salonie raczej nie da rady.  Ale tu nie liczę już na niczyje porady - sam muszę dojrzeć do zmian.

 

 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o Oled-e LG C8 ale osoba znająca się na TV doradziła mi LG 9500 . W Poznaniu w Avenidzie jest Panasonic FX 780 chyba 55 cali, nie widziałem lg 9500.Są oled-y. 

Daj znać jeżeli gdzieś w Poznaniu znajdziesz te dwa tv w jednym sklepie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pochodziłem trochę po centrach handlowych.Niestety są marne szanse na porównanie LG 9500 a nawet LG 8500 z Panasem FX 780.Porozmawiałem z obsługą.Prosta sprawa,nie ma szans żeby topowe LG były na wystawce.Są za drogie i nie ma dla nich miejsca.Najlepszy LG jaki ewentualnie będą mieć to jest LG Sk 8100.[beeep]y marketing.Samsunga to jest jak nasrane.Oraz oczywiście Oledy bo teraz jest na nie moda.No cóż,trzeba obserwować ceny.Czytać opinie,testy.I....ewentualnie kupować w ciemno.Szlak by to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku podobnie było z Lgsj. Dopiero jak spadały ceny na jesień to w marketach się pokazały ale też nie wszędzie. Ja mogę czekać z kupnem do końca września (mam klienta na mój tv z pajączkiem w matrycy - w poczekalni lekarskiej nie będzie on przeszkadzał) Jak do tego czasu nie będzie na naszym forum testu Panasonica to kupię LG.

P.s. Borys na allegro obniżył ceny z zagranicznej dystrybucji więc może nasz oddział polski LG też niedługo zmieni cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim razie niech mnie ktoś oświeci. Jaki jest sens brać 65SK9500 za ok 12 tyś na obecną chwilę, skoro cena osławionego już OLED\'a 65C7V, który bije na głowę tego LCD\'ka po względem czerni i kontrastu, to 9200zł? Co więcej, nawet cena tegorocznego modelu LG OLED65B8PLA równa się z tym LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka remiart - poczytaj trochę więcej w wątkach o tym lg oraz o tv OLED. Jakby OLED nadawał się do bezproblemowego użytkowania np też jako monitor do kompa to pewnie nie było by żadnego sensu brać inny LG. Co więcej pewnie to samo dotyczyło by wszystkich innych tv  obojętnie na jakiej matrycy - nie warto by było ich kupować- Oled obrazowo bije je wszystkie. LG sk9500 w chwili obecnej jest to najlepszy tv z matrycą IPS. Wg mnie realna wartość tego tv to 6,5k za 65 cali oraz 5k za 55 cali (55 cali już teraz poniżej 6k dostaniesz) Jeszcze jedna uwaga - LG OLED z roku modelowego 2017 różni się od LG OLED na 2018 przede wszystkim systemem komunikacji głosowej - wszystko inne to drobnostki prawie niezauważalne dla klienta. W przypadku różnic między modelami LCD to nastąpiła diametralna różnica (pomijając system) wreszcie tv na IPS-sie ma sterowaniem podświetleniem FALD. Kupując tv 4 lata temu też kupiłem LCD na IPS-sie z FALD (co prawda mizerne parę stref ale zawsze) i do tej pory gdyby nie uparty pajączek to pewnie nie szukał bym tak szybko innego tv.

Co do ceny to spada powoli. 65 cali już w dwóch sklepach do wyrwania koło 9-10k a na allegro poniżej 9k.  Tak jak już kiedyś pisałem po roku do tej pory przeceny modeli LG sięgały 60% od cen wyjściowych i nie znaczy to, że firma do nich wtedy dopłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jarku za wyjaśnienia. Sądziłem bardziej, że chodzi o kontrowersyjny temat ewentualnych wypaleń strefowych w OLED'ach, przez co nie nadają się zbytnio do wykorzystywania ich jako zwykły TV. Co do podświetlenia Direct LED (główny atut nowej serii), to jak wspomniał w swoim teście Maciej, wcale nie sprawuje się ono tak dobrze, jak można by zakładać. Zgadzam się, że cena tego modelu powinna być juz teraz na poziomie 7-8 tyś max za 65".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku sierpnia 65LGSK9500 mogłem kupić za 9500 zł.Nie kupiłem.Jeszcze nie wiedziałem co wybrać,LG9500, Oled C8 czy Panasonic FX780. Potem lg9500 poszedł w górę.No cóż.Teraz poczekam na taką cenę i go biorę.Na allegro borys ma poniżej 9k. Ale? No właśnie,za dużo kasy żeby brać z niepewnego zródła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Borys jest sprawdzonym i uczciwym sprzedawcą (już na kilku forach i od kilku lat czytam o nim pozytywne opinie) Można tam kupować ale tv ma z poza polskiej dystrybucji ale z polską gwarancją  - różnie Lg Polska podchodzi do tematu ale 2 lata gwarancji jest pewne. (bałbym się u Nich kupić OLED ze względu na niepewność czy LG wymieni matrycę w razie wypaleń - ponoć robią wtedy problemy ale to też może być plotka - nigdzie o tym nie czytałem i nie słyszałem po za tekstem od sprzedawcy z oficjalnej dystrybucji) Ponadto w Strefie komfortu masz cenę niecałe 8900 (tu nie mam opinii o tym sklepie oprócz pozytywów z ceneo). Można polować (ustawić powiadomienia na skąpcu i ceneo o zmianach cen tego tv) na kilkudniowe obniżki cen - np avgcomputers miał parę dni cenę 9140 i zostawił tylko promocję na 55 cali (znowu ją przedłużyli chyba do 28 sierpnia?) Jak Ci się nie śpieszy to warto czekać - teoretycznie cena 65 na listopad/grudzień (wg dotychczasowych historycznych wahań cen tv u LG) winna oscylować między 6a7k. Jeżeli w tym roku wzorem 3 lat ubiegłych powtórzy się 60% spadek cen to łatwo obliczyć ile na wiosnę powinien kosztować (cena wyjściowa była niecałe 13k)

 

Edytowane przez Jarosław Świtoń
poprawa literówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbytnio mi się nie spieszy.Ale po remoncie zrobiło się miejsce i mój Panas 47 trochę mały.Akurat w to miejsce przypasuje 65 cali.Szczerze,gdyby mój panas miał 65 cali to bym go zostawił.Pracuje 5 lat i jestem zadowolony.Pograłby jeszcze 3 lata a wtedy myślę że można by już kupić ze spokojem Oleda. Poczekam do września/pazdziernika . Może wtedy cena będzie OK.Chyba że się trafi wcześniej.Wiesz,tv chciałbym jednak z polskiej dystrybucji.Orientujesz się jak to jest z avgcomputers . Czy mają  LG9500 z polskiej dystrybucji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu Avgomputers dało mi odp. na zapytanie o gwarancję " tak oczywiście gwarancja lg Polska 24 miesiące"

Nie wiem czy jest to jednoznaczne, że są z polskiej dystrybucji ale raczej nie - zbyt duża różnica cen pomiędzy sieciówkami a tym sklepem.

Ja celują po namyśle w 55 cali - mam pod taki wymiar zrobioną wnękę w ścianie z podświetleniem. Większy tv nie będzie mi licować z ścianą a ekran od projektora mam wbudowany w sufit zaraz nad tv więc nie może on odstawać (początkowo chciałem poszerzać wnękę ale chyba szkoda zachodu) Pomimo już dobrych cen na 55 cali też jeszcze się wstrzymuję do przełomu września i października. Mi nie zależy na dystrybucji polskiej. Bardziej zależy mi na kupnie przez internet aby mieć czas na ewentualną wymianę - zastrzeżenia odnośnie nierównomiernej matrycy - dwa testy i zupełnie inne oceny równomierności matryc więc trzeba sprawdzać i szukać dobrej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następny sklep z tańszymi  LCD od LG

Best Store z Wa-wy oferuje nowe 65" za 8552 zł a 55" za 6106 zł.

Przy okazji jest potwierdzenie od LG Polska, że respektują gwarancję sprzętu zakupionego w całej UE pod warunkiem, że dysponujemy dowodem zakupu z datą sprzedaży i miejscem kupna oraz, że jest to model oferowany na terenie polski (chodzi o części i wiedzę)

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się robi coraz ciekawiej.Gdzie znalazłeś info od LG Polska o respektowaniu gwarancji?Czy jest to oficjalna informacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...