Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Też to zauważyłem :)

Zastanawiam się, czy ten TV ma jeszcze szanse bardziej stanieć? Szykowałem się na jego zakup w grudniu, a ta obniżka teraz mnie zaskoczyła i zbiła z tropu.

A odnośnie kosztów wysyłki chyba coś nie mogą się zdecydować, bo za kuriera raz jest 0 zł, raz 19 zł, a teraz znowu 0 zł.

Edytowane przez Chris144

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, KARTON napisał:

Właśnie tej oferty dotyczyło pytanie, które kilka godzin wcześniej zadałem :)

Ale ponieważ system akurat wygenerował nową stronę, więc nie było to oczywiste

Dylematu już nie ma, bo Morele podniosło cenę do kwoty 7592,50 zł + 19 zł za kuriera :(

PS:

Prawdę mówiąc, to mi wygląda na zmowę cenową, zwłaszcza obserwując jak sprzedawcy na zmianę i w pełnej zgodzie, na zmianę obniżają cenę tego TV po 1 zł.

Morele się wychyliło, więc pozostali sprzedawcy podnieśli krzyk i Morele od dystrybutora dostały po uszach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Jarosław Świtoń napisał:

Ale pewnie morele zapoczątkował obniżkę - na ceneo wyskoczył nowy sklep z ceną 6999 wraz z dostawą -  warto szukać jak ktoś na niego się nastawił. 

Właśnie zamówiłem. Była tylko jedna sztuka, więc oferta chyba już jest nieaktualna.

Zobaczymy co będzie dalej.

10 minut temu, Festan06 napisał:

Pytanko. Czy ten tv z dystrybucji nie polskiej od takich sprzedawców jak morele, Borys ma menu w języku polskim? 

Kilka dni temu dzwoniłem do RTVmax i człowiek potwierdził, że te ich TV to jest model 65SK9500PLA i rozpoznają polecenia wydawane w języku polskim.

Z tym, że literki PLA chyba wcale nie oznaczają wersji polskiej, gdyż googlając znalazłem tę wersję także w ofertach sprzedawców w innych krajach, a oprócz tego znalazłem jeszcze wersję z oznaczeniem PUA, która wcale nie jest sprzedawana na Ukrainie tylko w USA (zasilanie 110 VAC), oraz wersję HK co może sugerować Hong-Kong.

Przypuszczam, że te TV maja oprogramowanie wielojęzyczne do wyboru, gdyż byłoby bez sensu już w fabryce decydować w jakim kraju dany egzemplarz ma być sprzedawany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PLA: LG ma te oznaczenia w produktach także na dystrybucji oficjalnej w Polsce - ale na jaki konkretnie kraj to po numerze fabrycznym tylko  na infolinii Lg można się dowiedzieć.

P oznacza model na Europę i  USA

L oznacza tuner DVB T/T2/T2HD/C/S/S2

U  tuner -  ATSC i Clar UAM

A - projekt - tu miedziane wykończenie z boku

Edytowane przez Jarosław Świtoń
poprawa literówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Googlając udało mi się ustalić kilka numerów EAN świadczących o tym, na jaki rynek jest dany TV przeznaczony:

8806098142019    Niemcy (de)
8806098142040    Czechy (cz), Słowacja (sk), Litwa (lt), Łotwa (lv), Estonia (ee), Serbia (rs), Bułgaria (bg), Albania (al)
8806098142057    UK
8806098142118    NL
8806098170425    PL (info z oficjalnej strony LG PL)

Fakt, że wersja polska jest odrębna od wersji wspólnej dla całej reszty Europy Środkowej może świadczyć, że czymś ona się od tamtej wspólnej wersji różni, być może właśnie obsługą poleceń głosowych w języku polskim.

Morele na swojej stronie w opisie TV  podał numer EAN 8806098142040, czyli wspólna wersja dla CEE.

Wysłałem odpowiednie zapytania, myślę że za kilka dni wszystko będzie jasne.

Fajnie by było, gdyby w tej sprawie wypowiedział się ktoś, kto już ma taki TV z numerem EAN 8806098142040.  

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem filmik gdzie strefy ewidentnie nie wyrabiają na typowym serialu telewizyjnym :

 

Na filmiku ewidentnie i to bardzo widać że miejsca rozjaśnień (takie placki) są dosyć spore i często nawet widać pionowe szerokie pasy.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakich ustawieniach tv?  Sk8500 pomimo mniejszej ilości stref dobrze ustawiony nie pokazuje takich rozjaśnień (a tylko taki udało mi się mocniej przetestować)  więc filmik zrobiony wg, mnie tendencyjnie.

W testach jest opisane, że nie zaleca się ustawienia lokalnego przyciemniania na full gdyż wtedy są widoczne właśnie takie efekty.

Mamy już kilku nabywców Sk9500 więc może ktoś się wypowie na ten temat?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Jarosław Świtoń napisał:

więc filmik zrobiony wg, mnie tendencyjnie.

Jak tendencyjnie ? ktoś po prostu załączył serial i nagrał filmik gdzie widać gdzie i jak pracują strefy. Nie wiem na ile widać to gołym okiem, bo to też zależy od ustawień aparatu ale tak czy inaczej na filmiku doskonale widać że strefy są naprawdę dość spore, a w niektórych momentach widać że prawie pół ekranu jest zbyt mocno wygaszone a druga część znowu przejaśniona. 

12 minut temu, Jarosław Świtoń napisał:

W testach jest opisane, że nie zaleca się ustawienia lokalnego przyciemniania na full gdyż wtedy są widoczne właśnie takie efekty.

I być może takie ustawienie było na tym filmiku, ale być może tym bardziej widać rzeczywistą wielkość stref.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W sumie to już nie wiem co kupić - z jednej strony kusi 65 cali  ale jak miałbym  się męczyć i co wieczór włączać projektor to wolę 55C8, System mocowania który wymyśliłem dla 65sk9500 nie sprawdzi się w przypadku Oleda - występowały by naprężenia w górnej  części TV więc nie będę ryzykować.  Może wypowie się ktoś kto ma na co dzień SK9500 jak to u niego jest. Do zakupu tv zostały mi 3 tygodnie chyba, że jeszcze odwleką przekazanie już kupionej Tośki.

Parę linków z obrazem sk955 i 2 z sk9500

https://www.youtube.com/watch?v=nOYYDkiR5_8

https://www.youtube.com/watch?v=p_N94FYJ9uc

https://www.youtube.com/watch?v=CgcKA3g1omc

https://www.youtube.com/watch?v=456UiY6B1I4

a tu sk 8500

https://www.youtube.com/watch?v=6nc8kWTSCbg

https://www.youtube.com/watch?v=cDoHu-C4QFs

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2018 o 16:54, Festan06 napisał:

Pytanko. Czy ten tv z dystrybucji nie polskiej od takich sprzedawców jak morele, Borys ma menu w języku polskim? 

Wczoraj dotarł do mnie ten telewizor zakupiony w IT-shop24.pl.

Ma numer EAN 8806098142040 i mnóstwo języków menu do wyboru, w tym także język polski. Polecenia głosowe wykonuje w takim języku, jaki jest ustawiony dla menu, po polsku wykonuje je nad podziw dobrze, jestem naprawdę pod dużym wrażeniem.

Telewizor oglądam z odległości 3 metrów i na podstawie powszechnie dostępnych kalkulatorów, wzorów przeliczeniowych i tabelek, wybrałem telewizor o przekątnej 65", chociaż wydaje mi się, że przy materiale obecnie emitowanym przez operatorów cyfrowych bardziej wskazany byłby TV 55".

Owszem, gdy oglądam materiał 4K z YT lub choćby prywatne wideo nakręcone w jakości FHD to obraz jest przepiękny, ale gdy trafi się jakiś starszy materiał w niższej rozdzielczości (a jego wciąż jest dosyć dużo), to wtedy taki obraz wręcz fizycznie boli.

Pierwsze wrażenie w ogóle było fatalne, bo po przesiadce z 40" na 65" byliśmy z żoną przygnieceni wielkością tego telewizora, obraz miał oczo*ebne kolory, a żonę zniechęciły wielkie na pół ekranu twarze rozmówców w studiu telewizyjnym, na których było widać nawet najmniejsze defekty skóry. Ale trochę popracowałem nad ustawieniami obrazu, przełączyłem na tryb ECO i dodatkowo jeszcze obniżyłem kontrast, a wtedy obraz stał się znacznie sympatyczniejszy, na tyle dobry, że nawet żona go zaakceptowała i przestała się domagać zamontowania poprzedniego telewizora :)

 

 

 

Edytowane przez Chris144
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje

Około tygodnia będziesz zauważać że ekran jest może za duży. Potem przyzwyczaisz się a po miesiącu stwierdzisz, że nie zamienił byś na mniejszy :) . Napisz proszę czy zauważasz nierównomierną matrycę np zaciemnione narożniki?  Jeszcze jedna gorąca prośba - oceń filmik pokazany przez mmpeg-4 pięć postów wyżej - kamera ma to do siebie, że w przypadku nagrywania tv przekłamuje. Czy Ty też zauważasz tak mocne rozkwity podświetlenia?

Edytuję - jeszcze jedno pytanie  - z jakiego źródła korzystasz "operatorzy cyfrowi" różnie nadają - tv dvbt, polsat, nc+ różnią się jakością.

Edytowane przez Jarosław Świtoń
dodanie pytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Jarosław Świtoń napisał:

Napisz proszę czy zauważasz nierównomierną matrycę np zaciemnione narożniki? 

Do Twojej oceny ekranu załączam zdjęcia:

788539f6a3ba.jpg

Te cienie przy brzegach ekranu pojawiają się i znikają w zależności od miejsca obserwacji, więc poniżej jest zdjęcie samego narożnika:

7fc9686e5ae2.jpg

500309c0b0ff.jpg

f9fe342a3292.jpg

4ddff2b267fc.jpg

Cytat

Jeszcze jedna gorąca prośba - oceń filmik pokazany przez mmpeg-4 pięć postów wyżej - kamera ma to do siebie, że w przypadku nagrywania tv przekłamuje. Czy Ty też zauważasz tak mocne rozkwity podświetlenia?

Edytuję - jeszcze jedno pytanie  - z jakiego źródła korzystasz "operatorzy cyfrowi" różnie nadają - tv dvbt, polsat, nc+ różnią się jakością.

Ja korzystam z oferty NC+ i na ogół oglądam kanały z jasnym obrazem typu Travel, Nat Geo, Planete+, więc nie bardzo mam gdzie to sprawdzić.

Podaj link do jakiegoś nagrania, na którym mam przeprowadzić eksperyment, to wtedy Ci odpowiem.

Pewne moje wątpliwości budzi jakość obrazu. Postawiłem nad sobą stary telewizor i ten nowy. Na moim starym Samsungu UE40D7000 kolory są żywsze, bardziej intensywne, przypominają kolorowa pocztówkę, tymczasem na nowym kolory są spokojniejsze, prawdopodobnie bliższe rzeczywistych, ale mniej soczyste, takie jakby troszeczkę wyblakłe, a w warunkach słabszego oświetlenia obraz jest tak jakby trochę przymglony.

8e2f3fb18f0c.jpg

82943f20eb46.jpg

Natomiast autentyczny podziw budzą funkcje SMART telewizora i musiałem o tym napisać!

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chris dzięki.

Dla mnie wystarczająco równa matryca. Dzięki Tobie kupuję jednak 65sk9500. Przekonałem wcześniej żonę do OLEDA c8 ale po pierwsze byłby on w 55 calach a po drugie np dzisiaj leciało całą noc H2 a tam też  statyczne logo cały czas. Ponadto pomimo wieku swojego potrafię zarwać nockę z jakąś grą w salonie i nie chcę się przejmować możliwością wypaleń.

Odnośnie ustawień tv to popatrz np na: https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/sk9500/settings.  Pobaw się trochę i zwiększ ostrość oraz dostosuj kolory pod Twoje preferencje. To, że obraz wydaje się naturalny to nie znaczy, że tak Tobie musi się podobać. Ja z skalibrowaną Tośką przez ponad rok się męczyłem dopiero potem sam ustawiłem pod siebie. Zupełnie inny tv się zrobił :) . Oczywiście, żeby nie było, warto robić kalibrację chociażby aby uzyskać prawidłowe odwzorowanie kolorów ale potem wg. mnie nie koniecznie trzeba oglądać optymalny obraz.

Odnośnie linków do przetestowania podświetlenia może ktoś inny coś podpowie - ja też nie należę do osób co wpatrują się w plansze -  materiał pokazany przez mmpeg-4 ewidentnie nie pokazuje rzeczywistości - wczoraj sprawdzałem trochę ciemnych scen filmowych na sk8500  i nic tak ewidentnie  perfidnego w ciemnych scenach nie zobaczyłem a model ten ma jeszcze mniej dokładne podświetlenie od sk9500.

 

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem, w nowym telewizorze trochę rozczarowały mnie kolory, nieco wyblakłe w porównaniu do mojego starego Samsunga, ale właśnie zauważyłem ciekawy efekt. Na stronie LG znajduje się taka informacja:

"Optymalny punkt oglądania TV znajduje się z boku

Badania wykazały, że blisko 96% widzów ogląda tv patrząc pod kątem, a nie siedząc dokładnie na wprost ekranu. Dzięki szerokim kątom widzenia, kolory są zawsze wiernie odwzorowane, niezależnie od punktu siedzenia." - https://www.lg.com/pl/telewizory/lg-65SK9500PLA

i jest to prawda.  Obraz obserwowany nieco z boku faktycznie jest bardziej kontrastowy niż oglądany idealnie w osi symetrii telewizora.

Odkryłem to przypadkowo, porównując z boku nowy telewizor z moim starym, który oglądany na wprost miał żywsze kolory i lepszy kontrast od nowego. Tymczasem przy oglądaniu tych telewizorów nieco z boku stwierdziłem, że to nowy telewizor ma lepsze kolory oraz kontrast.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Chris144 napisał:

Obraz obserwowany nieco z boku faktycznie jest bardziej kontrastowy niż oglądany idealnie w osi symetrii telewizora.

Ale tylko w dzień, bo IPS ma dobre kąty widzenia dla kolorów w dzień, ale w nocy IPS-y mają bardzo wąski kąt widzenia dla czerni, tj raz że czerń jest szara siedząc idealnie w osi, ale im będziemy oddalać się od osi, to tym bardziej czerń będzie się robić coraz bardziej jasna i srebrno siwa.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mmpeg- 4 możesz podzielić się źródłem twojej wiedzy lub jeżeli jest empiryczna na podstawie jakiego tv masz taką opinię? I czy ta wiedza wg. Ciebie dotyczy wszystkich tv na IPS-ie?

Od 4 lat oglądam tv na matrycy IPS i tylko na zdjęciach może jest siwa czerń - albo mam coś z oczami albo mam wyjątkowy tv. Może zbyt wcześnie podjąłem decyzję aby go sprzedać :).  Wg mnie nie możesz generalizować - są tv na matrycy IPS, które bardzo słabe ale i na va też takie znajdziesz. Do tej pory mam okazję będąc u rodzinki nacieszyć  oko Panasonikiem AX900 z matrycą IPS ( tu test na naszym forum: 

i uwierz może zawstydzić jakością obrazu niejeden nowy tv) Tośkę, którą używać będę jeszcze z 2-3 tygodnie nie ma tak pozytywnych recenzji ale nie powiesz mi, że nie nadaje się do oglądania w ciemności oraz to, że kolory pod kątem są dobre tylko w dzień. Nawiązując do tej wysławianej oglądalności tv w nocy to podstawowa sprawa TV w salonie a o takich wszyscy raczej myślimy mówiąc o tv na IPS-ie służy do oglądania telewizji a nie tylko do wyświetlenia 1 filmu dziennie i to koniecznie w nocy po ciemku bo tylko wtedy doceni się  to co się  kupiło. U mnie tv działa przez prawie cały dzień a nocą przeważnie z podświetleniem z tyłu wnęki. Podświetlenie spełnia podstawową rolę - nie męczę wzroku.  Jest to rozwiązanie uniwersalne - u mnie 100% czasu tv jest wykorzystany optymalnie - posiadacze tv na va tylko podczas seansów nocnych mogą powiedzieć, że ich tv jest rzeczywiście optymalnym telewizorem. Jeżeli rzeczywiście mam czas na seans filmowy lub koncert wtedy projektor włączam - ale bywały takie miesiące, że stał nieużywany - projektor ma już z 8 lat a dopiero przekroczyłem 2500 godzin - na tyle sprawdza się tv na IPS-ie, że nie mam potrzeby włączać go przy każdej okazji.  Uważam, że jeżeli dajesz opinie w necie to wypada być obiektywnym i pisząc o jakichkolwiek wadach/zaletach danego ty na danej matrycy zastanowić się czy na pewno dotyczy to wszystkich zastosowań a nie tylko swoich upodobań. Inaczej zrobisz więcej złego niż dobrego - czytając Twoje wypowiedzi w tym wątku i przyjrzawszy się Twojej ilości wypowiedzi i pozytywnych ocen ktoś kto dopiero ma zamiar kupić wszechstronny tv może popełnić głupstwo i wybrać tv nieodpowiedni dla niego - nie każdy będzie drążyć temat tylko przyjmie na wiarę wyższość VA nad IPS. No chyba, że nie zależy Ci na rzetelnej informacji co dla kogo jest dobre tylko zależy Ci na zwiększeniu ilości wpisów i plusów.

Nawiązując do wypowiedzi Chrisa to może warto dać zarobić np P. Maciejowi aby ustawił Ci optymalnie tv? U mnie a ni na żadnym innym oglądanym, sprawdzanym tv na IPS-ie nie zobaczyłem efektu polepszenia kolorów i kontrastu po zejściu z centralnej linii oglądania. Wręcz odwrotnie im większy kąt tym minimalnie wg. mnie jest gorszy obraz. Optymalny punkt wg LG to raczej statystyka kto pod jakim kątem ogląda a nie że obraz ma być lepszy pod kątem w ich tv ( ale tu niestety to tylko moje dewagacje nie znam tekstu źródłowego a tłumaczenia z oryginału bywają różne)

Edytowane przez Jarosław Świtoń
poprawa tekstu
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mmpeg-4 napisał:

Ale tylko w dzień, bo IPS ma dobre kąty widzenia dla kolorów w dzień, ale w nocy IPS-y mają bardzo wąski kąt widzenia dla czerni, tj raz że czerń jest szara siedząc idealnie w osi, ale im będziemy oddalać się od osi, to tym bardziej czerń będzie się robić coraz bardziej jasna i srebrno siwa.

Wiesz, dla mnie to nie jest żadnym utrudnieniem, bo mam bardzo jasny salon, a wieczorem oglądamy TV zawsze przy włączonym oświetleniu, więc w tych warunkach to jak dla mnie czerń jest idealna.

Również testy na działanie stref lokalnego wygaszania nie wskazują na to, co pisałeś, że to wygaszanie nie wyrabia, tutaj masz na szybko nakręcony smartfonem filmik przedstawiający jak ten system działa:

 

Na razie eksperymentuję z różnymi ustawieniami i ten telewizor podoba mi się coraz bardziej, oczywiście pod warunkiem, że oglądany materiał jest w wystarczającej rozdzielczości, gdyż oglądanie na nim pikselozy wręcz fizycznie boli.

 

3 godziny temu, Jarosław Świtoń napisał:

U mnie a ni na żadnym innym oglądanym, sprawdzanym tv na IPS-ie nie zobaczyłem efektu polepszenia kolorów i kontrastu po zejściu z centralnej linii oglądania. Wręcz odwrotnie im większy kąt tym minimalnie wg. mnie jest gorszy obraz. Optymalny punkt wg LG to raczej statystyka kto pod jakim kątem ogląda a nie że obraz ma być lepszy pod kątem w ich tv ( ale tu niestety to tylko moje dewagacje nie znam tekstu źródłowego a tłumaczenia z oryginału bywają różne)

Chyba sprawa się wyjaśniła z tym poprawianiem jakości obrazu po zejściu z centralnej linii oglądania.

Po prostu miałem trochę zbyt wysoko ustawioną jasność obrazu i gdy patrzyłem z boku, to ekran nieco się przyciemniał i dzięki temu kolory stawały się żywsze.

W ustawieniach obniżyłem trochę jasność obrazu i teraz mam żywe kolory gdy siedzę na wprost telewizora.

PS:

Miałeś też rację podejrzewając wierność tłumaczenia. W oryginale ten tekst brzmi:

"Vivid 4K Viewing from Any Angle

LG SUPER UHD TV shows accurate color even at off centre angles. It maintains precise colour and allows everyone to enjoy the magnificent picture no matter where they sit." - https://www.lg.com/uk/tvs/lg-65SK9500PLA

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W znalezionych w internecie parametrach telewizora znalazłem pewne, ale dość zasadnicze sprzeczności. Na stronie http://www.tvtest.pl/lg-55sk9500-test/

mamy podane:

Cytat

Jeśli chodzi o stronę sprzętową podświetlenia, to 55SK9500 posiada:

  • 5 stref w poziomie,
  • 10 stref w pionie

… co daje razem 50 stref, które możecie zobaczyć w filmie poniżej (zalecam oglądać przy jasności wyświetlacza ustawionej na maksimum).

Tymczasem na stronie https://www.displayspecifications.com/en/comparison/c4c3756f9

mamy informację, że zarówno 55SK9500 jak i 65SK09500 mają po 96 stref!

Nie wiem jak jest w TV 55", ale policzyłem te strefy na swoim telewizorze o przekątnej 65" i u mnie też wyszło 96 stref: 12 w pionie i 8 w poziomie. Więc chyba jednak ktoś tu popełnił błąd.

Zastanawiające jest również to, że o ile obie wersje mają tę samą jasność 400 cd/m2, to jednak TV 65" ma jasność szczytową (peak brightness) ponad dwa razy wyższa niż wersja 55".

Edytowane przez Chris144

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W powyższym artykule przedstawiającym test tego telewizora możemy przeczytać:

Cytat

Pilot posiada także wbudowany mikrofon, który ma bardzo ważne zadanie – wykonywać złożone polecenia głosowe. Funkcjonalność ta nazwana została przez producenta ThinQ i działa już teraz w języku polskim! Można by ją uznać, za konkurencję dla asystenta głosowego google, ale nie jest to poprawny tor myślenia, ponieważ obie funkcje zostaną zintegrowane w przyszłości, gdy tylko Google wyda asystenta w naszym języku.

Wygląda na to, że ta przyszłość już nadeszła i system Google z rozpoznawaniem poleceń głosowych został już zaimplementowany. Już nie tylko można telewizorowi po polsku wydawać polecenia, ale można także zadawać pytania, a on wyszukuje w internecie odpowiedzi na zadane pytanie i wyświetla je.

Wczoraj zszokowałem żonę, bo gdy ona usiłowała przypomnieć sobie jak się składa prześcieradło z gumką, to ja spytałem o to telewizor i na ekranie wyświetliła mi się kolekcja filmików na YT przedstawiających jak to zrobić. Podobnie wyświetliła mi się internetowa strona pobliskiego marketu, gdy zapytałem o godziny jego otwarcia.

Po dwóch tygodniach używania tego telewizora uważam, że jego zakup był bardzo dobrą decyzją, pomimo moich początkowych wątpliwości odnośnie zbyt jasnych kolorów.

  • Dzięki 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chris to mnie ucieszyłeś tym, że asystent Google już działa  - w poniedziałek odbieram swojego 65sk9500. Trochę boli, że parę godzin po mojej wpłacie spadł z ceny o 300zł - z lżejszym sercem dołożył bym do kalibracji :). Zresztą nie ma co patrzyć na ceny - jeszcze niedawno rozpatrywałem, czy nie wyrzucić komputer z salonu i nie kupić za 11000 OLED-a.

Mam tylko nadzieję, że równomierność matrycy będzie chociaż porównywalna do Twojej.

P.S. nasze sieciówki (tv od lg polska) nadal uparcie mają ten tv droższy od OLED- a

Edytowane przez Jarosław Świtoń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...