Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

LG SK9500 | TEST | 55" 4K LCD z serii Super UHD z Dolby Vision

Firma LG od ładnych paru lat kojarzy się nam właściwie z jednym - z fenomenalnymi telewizorami OLED, które przetestowaliśmy od A do Z w ubiegłym roku i z pewnością to samo zrobimy w 2018! Ilość ekranów organicznych, ich jakość i co najważniejsze, w miarę przystępna już cena sprawiły, że praktycznie zapomnieliśmy, że firma ma także w swojej ofercie telewizory LCD. W tym roku postanowiła wzmocnić także ten segment rynku i wróciła do swoich najlepszych rozwiązań, czyli podświetlenia direct LED z lokalnym wygaszaniem (FALD), by zniwelować najsłabszą stronę matryc IPS, którą jest niski kontrast. W ofercie znajdziemy dwa telewizory o takiej budowie i oba przynależą do prestiżowej linii "Super UHD". Ich oznaczenia to SK8500 i SK9500. Dziś pod lupę weźmiemy najwyższy model, który występuje w rozmiarach 65 i 55" (tego właśnie wzięliśmy do testów).

 

Przeczytaj całość

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zmartwiła mnie jednorodność ekranu - ale i tak zostaje on moim nr 1 w wielkości 65 cali (wg.moich preferencji) w planowanej zmianie tv.

Pewnie trzeba będzie więcej poświęcić czasu na szukanie odpowiedniego egzemplarza. Wiem, że parę osób kupiło już te tv - może opiszą jak to jest u nich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wytłumaczenie różnicy w truemotion pomiędzy ustawieniem gładki a wyczyść. Niefortunne nazwy, które niewiele mówią, szczególnie to wyczyść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy i kiedy będzie test SK8500? Przymierzam się do kupna 49" TV, i brałbym LG pod uwagę w zależności od tego, jak wygląda kwestia czerni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matko boska! Z cenami to poszaleli. Ten LG nie ma nic wyraźnie lepszego od pierwszego lepszego konkurenta czyli Sony XF9005, a kosztuje więcej. Obrazowo to Soniacz go chyba bije na głowę nawet. Nie wiem jak to się będzie sprzedawać, ale dopóki nie będzie solidnych obniżek (takich minimum 30%) nie wróżę temu modelowi jakiegokolwiek sukcesu.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

efel

On nie musi być lepszy - on ma być inny: webos, IPS, pilot, thinQ (a czy różnice lepsze? - zależy jak dla kogo) Odnośnie obrazu to ja widzę różnicę w kolorach na korzyść lg.

Lg  ubiegłoroczny sj950 startował z podobnego pułapu cenowego  obecnie 65 cali było już poniżej 6k, 55 cali 4,3k.

Teraz masz rację nie jest wart takich cen: 65sk około 9,5k , 55sk  około 7k ale na pewno pod koniec roku będzie faworytem w klasie cenowej jak ktoś potrzebuje tv na IPS-ie gdyż ceny spadają w lg podobnie procentowo.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znalazłem w kompie zakładkę z cenami lg z kwietnia 2017

65SJ95 – 15 999 zł dzisiaj najtaniej 6500 - około 60% spadek ceny

55SJ95 – 10 999 zł dzisiaj 4350 też podobny spadek

Ceny OLED podobnie - 65b7 startował od 20999 obecnie 8800;  55b7 12999 obecnie 5500

 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2018 o 21:21, Mario Mario napisał:

Proszę o wytłumaczenie różnicy w truemotion pomiędzy ustawieniem gładki a wyczyść. Niefortunne nazwy, które niewiele mówią, szczególnie to wyczyść

Najlepiej odpal tryb użytkownika i reguluj sobie samodzielnie suwakami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Maciej Koper napisał:

Najlepiej odpal tryb użytkownika i reguluj sobie samodzielnie suwakami :)

Jak już taki fachowiec jak Maciej nie wie to już więcej o to nie będę pytał ? , gładki ma pewnie obydwa suwaki na max bo wygląda to podobnie i nieźle się sprawdza przy oglądaniu sportu ale po co dali wyczyść?  

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, diana napisał:

Kolega zakupił 65SK950 z naszej dystrybucji za 9999 złociszy. 

A nie będzie tajemnicą z jakiego sklepu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2018 o 21:21, Mario Mario napisał:

Proszę o wytłumaczenie różnicy w truemotion pomiędzy ustawieniem gładki a wyczyść. Niefortunne nazwy, które niewiele mówią, szczególnie to wyczyść

Gładki ma oba suwaki które widać w trybie użytkownika na maksa. Wyczyść ma na maksa tylko de-blur. 

15 godzin temu, Jarosław Świtoń napisał:

Teraz masz rację nie jest wart takich cen: 65sk około 9,5k , 55sk  około 7k ale na pewno pod koniec roku będzie faworytem w klasie cenowej jak ktoś potrzebuje tv na IPS-ie gdyż ceny spadają w lg podobnie procentowo.

Kto może potrzebować TV na IPSie w takiej cenie? Nawet po obniżkach pod koniec roku ten TV będzie miał pod górkę, bo będzie konkurował z OLEDami w podobnych cenach (one pod koniec roku też potanieją). A OLEDy zjadają ten TV na śniadanie pod względem jakości obrazu. Jedynie strach przed wypaleniami może uratować ten TV. Rozumiem dlaczego ten TV powstał: jak Samsung odpali jakieś ładunki jądrowe i przygotuje taką kampanię marketingową ze zasieje panikę przed wypaleniami OLEDów to LG będzie miało coś w swoim portfolio co się nie wypala. Na szczęście mamy rzetelne testy na RTINGs.com wypaleń oledów i każdy może sam zdecydować czy ryzyko jest duże.

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze piszesz - wybór pod koniec roku dla tych co ważne są kąty oglądania tylko oled i ten LG. W moim przypadku po  5 godzin dziennie tv jako monitor działa,  TVN 24 po 2 -4 godziny, wieczorem reszta czasu to netflix. Raczej więc jestem w grupie ryzyka wypalenia więc ten LG winien się sprawdzić.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Mario Mario napisał:

Jak już taki fachowiec jak Maciej nie wie to już więcej o to nie będę pytał ? , gładki ma pewnie obydwa suwaki na max bo wygląda to podobnie i nieźle się sprawdza przy oglądaniu sportu ale po co dali wyczyść?  

"Wyczyść" kiedyś wymuszał migoczące podświetlenie, co skutkowało zmniejszeniem jasności TV. W SK9500 podświetlenie jest w stałej synchronizacji z matrycą i identyczny efekt osiągniesz zmniejszając wartość podświetlenia. Dlatego zalecałbym po prostu tryb użytkownika. Po co zastanawiać się nad tym co robią te presety, skoro nic dodatkowego nie wniosą? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś wnioski czy reklamujesz kolegę, który jak wiadomo nie ma sprzętu by mierzyć takie telewizory? Jak ten człowiek robi te testy to jest wielce zastanawiające. ?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro te LG 55'' są po około 6500 zł  a w sklepach są po 9000 zł (cena abstrakcyjna bo tyle kosztuje większy dobry model OLED),  czyli za lepsze kąty trzeba dać 500 zł więcej niż kosztuje SONY KD-55XF9005 cena 6000 zł,  a ubiegłoroczne KD-55XE9005 chodzą teraz po 4900 zł. Jak cena tego LG będzie wypośrodkowana pomiędzy tymi dwoma cenami, to wtedy sprzedaż pewnie się ruszy.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/138685-test-lg-65sk900-czyli-test-profesora-obrazu-lcd-2018-a.html

Polecam do przejrzenia "inne " podejście do testów - bardzo dużo informacji.

Proszę zwrócić uwagę na równomierność matrycy - diametralnie inna niż w teście Pana Macieja. Jeżeli rzeczywiście poprawili ten aspekt to ciężko będzie znaleźć coś innego lepszego na IPS-e . Zaczynam śledzić ceny - obecnie 65SK9500 za 9500 zł ze  sprawdzeniem tv. Lub u sprawdzonego sprzedawcy na allegro 9099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zainteresowany  tym tv. Czekam na opinię użytkowników którzy nabyli już ten model. Chyba że takich jeszcze nie ma. Biorę jeszcze pod uwagę Panasonic 65 FX 780.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2018 o 10:20, Jarosław Świtoń napisał:

Dobrze piszesz - wybór pod koniec roku dla tych co ważne są kąty oglądania tylko oled i ten LG. W moim przypadku po  5 godzin dziennie tv jako monitor działa,  TVN 24 po 2 -4 godziny, wieczorem reszta czasu to netflix. Raczej więc jestem w grupie ryzyka wypalenia więc ten LG winien się sprawdzić.

 

 

Po co ci do twoich zastosowań telewizor na ips? Jak służy to jako monitor to przecież siedzisz na wprost. Jak ma lecieć kilka godzin tvn24 to jakie mają tu znaczenie kąty widzenia? Przecież to jest tak denny kanał że w większości się go tylko słucha w tle a nie jara się jakością obrazu na twarzy Petru nawet jakby komuś przyszło do głowy to oglądać. To przecież kanał informacyjny a nie skierowany na kino rodzinne. No a netflix wieczorami? Przecież taki Sony xf9005 zje go w całości. Nie ma chyba nic gorszego niż perfidnie świecąca na szaro czerń w seansach wieczornych. Nie wiem czemu tak się podniecasz tymi ipsami w kółko?

Wg mnie zastosowanie tv na ips jest tylko jedno - tylko wtedy jak odbiornik służy jako telewizor typowo salonowy, który stoi na środku pokoju gdzie dzieciaki patrzą na bajki, matka zerka z kuchni na TVN style a ojciec przychodzi z roboty i cyka w kółko kanałami byle coś leci. I to tylko do oglądania w dzień. Kupowanie telewizora na ips do oglądania netflixa wieczorami to kiepski pomysł.

Edytowane przez Somebody101
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Somebody - czytaj ze zrozumieniem - napisałem dla tych co ważne są  kąty oglądania - dla mnie jeden z najważniejszych parametrów - sprawdzałem tv na va i polepszenie czerni w nocy nie jest tak odczuwalne jak degradacja obrazu pod kątami - przy włączonym lekkim świetle w pokoju nie zobaczysz różnicy między dobrym IPS-em a VA. (jako monitor to ekran z fotela przy stoliku z boku oglądam, TVN leci jak radio ale czasami z jadalni zerknę z boku do salonu na tv perfidnie świecącej czerni od 4 lat przy użytkowaniu Toshiby na ips-ie jakoś nie zauważyłem) Degradacji obrazu przy oglądaniu pod kątem niestety niczym nie wyeliminujesz. Zbyt często ze znajomymi w większym gronie słuchamy/oglądamy koncerty a nie zawsze chce mi się projektor włączyć - jako gospodarz rzadko siadam na wprost a wtedy wręcz boli obraz jak wiesz, że ma inaczej wyglądać coś co już wcześniej widziałeś. Porównywałem obraz między moją tośką a Philipsem 8102 (tydzień go miałem zanim oddałem) oraz krótko z LGsj. Tak więc trochę pokory w ocenach - gdyby tak było jak myślisz to  produkowano by tylko tv na matrycach va. Telewizor służy przede wszystkim jako wszechstronne urządzenie a do kina i tak nie przebije nic projektora. Każdemu według potrzeb.

Edytowane przez Jarosław Świtoń
literówka
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki J. Ś. Dużo informacji o lg 9500.Bardzo przydatne. Też się przymierzam  do tego  TV. Myślałem jeszcze o Panasonic FX 780. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...