Jump to content

Daniel57

Użytkownik
 • Content Count

  583
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

41 Excellent

1 Follower

About Daniel57

 • Rank
  1080i

Profile Information

 • Lokalizacja
  Polska
 • Gender
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

6194 profile views
 1. Jest szansa że zrobicie test w niedługim czasie modelu Q70R ? Było by to porównanie dwóch modeli z przeciwnej półki cenowej i dla niektórych ważną wskazówką czy warto zapłacić ; trochę ; więcej za topowy model.
 2. Skoro jesteś zadowolony to testy nie traktuj jako wyrocznię bo zaczniesz szukać dziury w całym i stracisz komfort z oglądania 😏.
 3. @Krzysiek1000 Który model zakupiłeś i jak po tygodniu oglądania, jesteś zadowolony z wyboru?
 4. Nie znam ustawień Yamahy więc piszę trochę w ciemno , ale dziwne że nie odtwarza dzwięku. Spróbuj na początek kabel optyczny podpiąć do telewizora i do Yamahy , w menu tv powinna być opcja dzwięk na zewnętrzny odbiornik lub coś w tym stylu i tu trzeba zaznaczyć tą opcję , w menu wzmacniacza też powinna być ( poprzez możliwość wyboru /przypisania w tym wypadku TV ) opcja wyboru urządzenia na tym gnieżdzie . W większości wzmacniaczy/amplitunerów fabrycznie jest ustawienie TV . Spróbuj na początek tą opcję z optykiem , a później z dekoderem trzeba sobie poradzić 😉
 5. Przydał by się test tego Qled 70 R tym bardziej że jest on już w sprzedaży detalicznej.
 6. Dzwięk z dekodera pójdzie na wzmacniacz musisz tylko w ustawieniach wzmaka wybrać odpowiednie źródło sygnału ( hdmi 2) , a dzwięk z telewizora poprzez kabel hdmi podłączony do gniazda ARC w telewizorze i odpowiednim ustawieniu systemu w wzmacniaczu prześle dzwięk na kolumny. Istnieje również możliwość podłączenia TV- Wzmacniacz kablem optycznym który również prześle dzwięk na kolumny .
 7. Dekoder podłącz kablem HDMI pod HDMI nr.2 w Yamaha z której kablem HDMI z wyjścia OUT wyjdz na Telewizor najlepiej do gniazda z oznaczeniem HDMI ARC . Same ustawienia w urządzeniach musisz dokonać poprzez dołączoną instrukcję obsługi 😉 .
 8. Najważniejsze że jesteś Ty zadowolony z zestawu , a jak sam zauważasz odsłuch to przed zakupem podstawa i nijak ma się do zakupu w ciemno 😎
 9. Moim zdaniem powinieneś wybrać się do salonu audio i na własne uszy posłuchać zestawy . Pamiętaj że jeżeli mi przypadnie do gustu np.1 zestaw to wcale nie musi się Tobie podobać jakie ten zestaw ,,wydaję dzwięki ,, może być np.za dużo góry ( Yamaha uchodzi za firmę która dosć mocno eksponuje wysokie tony) , lub brak niskich tonów itp. W necie można poczytać ze Taga , czy Koda dość dobrze się zgrywa z Pioneer , Quadral z Onkyo itp. Bez odsłuchu raczej nie ma sensu dokonać zakupu zestawu który może się okazać nie trafionym wydadkiem chociaż trzeba też pamiętać że pomieszczenie odsłuchowe w sklepie nie będzie tym samym w którym my będziemy używać sprzętu więc różnice będą , ale odnośnie np. wysokich / niskich tonów , średnicy itp. da nam wiedzę czy taka muza się nam podoba .
 10. Zadzwoń do serwisu i zapytaj czy możesz poprzez e-mail im ekspertyze wysłać żeby szybciej dotarło. Porozmawiaj i upewnij się odnośnie rękojmi jak dokładnie ma to wyglądać bo nie jestem pewny czy będziesz od serwisu potrzebował ekspertyzę dla sklepu w którym ten ampli zakupiłeś. Pamiętaj żebyś się pilnował jak będą się dopytywać o podłączenia kabli czy np. kabel głośnikowy nie daje zwarcia poprzez złe ,, odizolowanie ,, itp.
×
×
 • Create New...