Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę czytać ze zrozumieniem! To, że wyświetli ilość przepracowanych godzin jest chyba jasne, lecz nie jest to wyszczególnione na kanały lub złącza, jest to jedynie wartość ogólna. Jak ktoś bazując na tej informacji może stwierdzić, że zbyt długo grałem lub oglądałem jeden kanał? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Ketsurui napisał:

Proszę czytać ze zrozumieniem! To, że wyświetli ilość przepracowanych godzin jest chyba jasne, lecz nie jest to wyszczególnione na kanały lub złącza, jest to jedynie wartość ogólna. Jak ktoś bazując na tej informacji może stwierdzić, że zbyt długo grałem lub oglądałem jeden kanał? 

Odniosłem się do tego co napisałeś, czyli:

Cytat

Jedyne co tam widać to tylko ile razy był włączony i wyłączony TV (normalnie czy instartem) i czy była robiona kompensacja.

Jak widać, w menu serwisowym wyświetla się o wiele więcej, a nie tylko to, ile razy był włączony oraz wyłączony. A jeśli im się wyświetli, że TV cały czas chodził non-stop, to życzę powodzenia w dochodzeniu swoich praw przed sądem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś z wypowiadających się tu reklamował osobiście telewizor OLED chętnie poczytam o jego doświadczeniach.

Moje było takie, że po zgłoszeniu reklamacji LG odmówiło mi naprawy/wymiany na gwarancji ze względu na użytkowanie telewizora niezgodne z instrukcją. Czego dowodem były dane sczytane z telewizora przez technika, który przyjechał do zgłoszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem. Jakiś miesiąc temu. Technik przyjechał, wymienił płytę główną (uszkodziło się hdmi 2), po 30 min życzył miłego dnia i udanego odbioru tv i tyle go widziałem.

Dla mnie perfekcyjna obsługa.

Możesz coś dodać więcej o tym: 

21 godzin temu, Cezar395 napisał:

LG odmówiło mi naprawy/wymiany na gwarancji ze względu na użytkowanie telewizora niezgodne z instrukcją. Czego dowodem były dane sczytane z telewizora przez technika, który przyjechał do zgłoszenia

Jakie to konkretne dane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Barnaba napisał:

 Technik przyjechał, wymienił płytę główną (uszkodziło się hdmi 2), po 30 min życzył miłego dnia i udanego odbioru tv i tyle go widziałem.

Ale to jest krańcowo inna sprawa, niż wymiana panelu z powodu wypalenia się na nim znaku stacji!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Chris144 napisał:

Ale to jest krańcowo inna sprawa, niż wymiana panelu z powodu wypalenia się na nim znaku stacji!

Kolega pytał o doświadczenia z reklamacji - ja odpowiedziałem.

Masz z tym jakiś problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Barnaba napisał:

Kolega pytał o doświadczenia z reklamacji - ja odpowiedziałem.

Masz z tym jakiś problem?

Poza kontekstem, absolutnie żadnego ;)

Edytowane przez Chris144

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniekąd się zgodzę  że nie ma idealnego telewizora ale z tego co kojarzę to LG55SK9500 w dniu premiery kosztował tyle samo co OLED od LG albo 1000 zl taniej, 65 cali to już był kosmos. Więc jeśli producent tak wysoko ceni swój produkt to nie powinno być aż takich kwiatków na NETFLIX jeżeli chodzi o działanie   Local Diming, nie doświetlone narożniki przy normalnym użytkowaniu, czy widoczne strefy podświetlenia przy poruszającym się kursorze. Wiem, bo miałem i oddałem i nie żałuję, nie było to normalne i w mojej ocenie za tak drogi pierwotnie produkt  było to nie do zaakceptowania.  To moja opinia bez urazy. Niech dobrze służy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, KARTON napisał:

Poniekąd się zgodzę  że nie ma idealnego telewizora ale z tego co kojarzę to LG55SK9500 w dniu premiery kosztował tyle samo co OLED od LG albo 1000 zl taniej, 65 cali to już był kosmos. Więc jeśli producent tak wysoko ceni swój produkt to nie powinno być aż takich kwiatków na NETFLIX jeżeli chodzi o działanie   Local Diming, nie doświetlone narożniki przy normalnym użytkowaniu, czy widoczne strefy podświetlenia przy poruszającym się kursorze. Wiem, bo miałem i oddałem i nie żałuję, nie było to normalne i w mojej ocenie za tak drogi pierwotnie produkt  było to nie do zaakceptowania.  To moja opinia bez urazy. Niech dobrze służy.

Zaraz po premierze w tych kosmicznych cenach to telewizory kupują tylko bogaci napaleńcy. Reszta ludzi kupuje telewizory od pół roku do roku po premierze jak ceny spadną do rozsądnych granic. Ja swój LG65SK9500 kupiłem w październiku za około 7tyś. OLED-y od LG 65' w tym czasie kosztowały od 9,5tyś wzwyż więc różnica była spora.

W EuroAGD trafił mi się z wystawy 65B7 w cenie LG65SK9500 cena była atrakcyjna bo przy puszczaniu testu było widać wypalone powidoki, w normalnym użytkowaniu prawie niezauważalne. Naczytałem się i nasłuchałem, że jak się to zareklamuje to LG wymienia takie telewizory bez problemu na nowe. Kupiłem, zareklamowałem i była odmowa, o czym pisałem powyżej. Na szczęście w sklepie dogadałem się, że go kupię internetowo przez telefon, żeby w razie czego móc go oddać. Co też zrobiłem.

Różnica w jakości obrazu B7 a SK9500 oczywiście była na korzyść B7, jednak tylko w nocy mając przyciemnione lub zgaszone światło, w dzień niezauważalna. Patrząc na rzeczywiste działanie serwisu LG w temacie wypalania matryc OLED (nie jakieś opowieści ludzi, którzy tylko słyszeli, że nie ma z tym problemu) nie zdecydowałem się na zakup 65LGB8, który pierwotnie planowałem, bo co mi po telewizorze, który przy moim sposobie użytkowania na pewno się wypali, a reklamacja nie wiadomo czy zostanie uznana.

Jeśli chodzi o treści w HDR to ten telewizor ma trochę z tym problemu, o dziwo w Dolby Vision już jest dużo lepiej, a przy normalnym HD super. Można jednak bawiąc się ustawieniami mocno to zniwelować. Ja mam ustawione podświetlenie na 50 i  Local Diming na średni. Wynika to z tego, o czym pisał Maciek Koper, że jest tu dosyć agresywny algorytm wygaszania i  przy Local Diming wysokim w HDR mamy w niektórych scenach mrugającą choinkę.

Edytowane przez Cezar395
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Cezar395 napisał:

zareklamowałem i była odmowa, o czym pisałem powyżej

Ponowię prośbę o te dane:

Dnia 22.06.2019 o 23:59, Cezar395 napisał:

po zgłoszeniu reklamacji LG odmówiło mi naprawy/wymiany na gwarancji ze względu na użytkowanie telewizora niezgodne z instrukcją. Czego dowodem były dane sczytane z telewizora przez technika, który przyjechał do zgłoszenia

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przeczytałem każdą stronę tematu i dochodzę do wniosku im SK9500 był droższy, tym był był bardziej wart swojej ceny, a teraz to więcej wad niż zalet ma ten telewizor..Wiadomo, nieco przekoloryzowałem, ale czytając cały temat od dechy do dechy widać to jak na dłoni.

Osobiście robię przesiadke z 32 calowego Samsunga i jestem w kropce po przeczytaniu tematu. Byłem nastawiony na 49SK8500, niestety tv nie do wyrwania (wogóle jakaś nisza na 49calowce), no, że chyba allegro, nieodbrany zwrot, fa bez vat i roczna gwara sprzedającego za 2850zł, a że się trochę cykam na  takie transakcje, to się nastawiłem na 55SK9500, który jest dostępny za 1100 drożej. no chyba, żę nie warto i lepiej kupić 55SK8500 za 5 stówek mniej? 

Kąty ważne, więc czy dostane coś lepszego od SK8500/9500 w podobniej? Trochę czasu mineło, więc czy to wciąz najlepsze modele na IPS?

No i boję się trochę tego rozmiaru czy nie okaże się zabójczy. Oglądane bedzię z odległości 2.5m. Początkowo nastawiałem się n 43cale, a potem 47-49 ale bieda jest w tym segmencie. Jak teraz nie kupie jakiegoś 55calowca, to za rok chyba będę musiał celował w 65cale, bo większe bardziej w modzie, tak dla producentów jak i chyba kupujących.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 godzin temu, Kornelix napisał:

No i boję się trochę tego rozmiaru czy nie okaże się zabójczy. Oglądane bedzię z odległości 2.5m. Początkowo nastawiałem się n 43cale, a potem 47-49 ale bieda jest w tym segmencie. Jak teraz nie kupie jakiegoś 55calowca, to za rok chyba będę musiał celował w 65cale, bo większe bardziej w modzie, tak dla producentów jak i chyba kupujących.

Jak chodzi o wielkość ekranu, to wszystko zależy od jakości odbieranego obrazu. Do oglądania obrazu w jakości FHD z odległości 2,5 metra ekran 55" będzie bardzo dobry, ale oglądanie obrazu w jakości SD będzie bolało.

Ja mam 65SK9500 i normalnie oglądam go z odległości 3 metrów, ale gdy oglądam np. filmy 4K z YT, to chętnie sobie siadam nawet 1,5 m przed ekranem.

Na resztę pytań nie jestem w stanie odpowiedzieć, bo już nie śledzę tego tematu, a telewizory 55" w ogóle nie były w kręgu mego zainteresowania.

Edytowane przez Chris144

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Chris144 napisał:

Jak chodzi o wielkość ekranu, to wszystko zależy od jakości odbieranego obrazu. Do oglądania obrazu w jakości FHD z odległości 2,5 metra ekran 55" będzie bardzo dobry, ale oglądanie obrazu w jakości SD będzie bolało.

Ja mam 65SK9500 i normalnie oglądam go z odległości 3 metrów, ale gdy oglądam np. filmy 4K z YT, to chętnie sobie siadam nawet 1,5 m przed ekranem.

Na resztę pytań nie jestem w stanie odpowiedzieć, bo już nie śledzę tego tematu, a telewizory 55" w ogóle nie były w kręgu mego zainteresowania.

Z SD to oglądam jedynie tvp rozrywke i kabarety, a tak to HBO, C+Sport, TVP Sport i Eleveny z platformy NC+, to taki priorytet i te kanały najczęściej oglądam.

Oprócz obrazu to martwi mnie też sama wielkość ekranu. Nie jest tak, że trzeba "machać" głową? Czy to tylko takie moje wyobrażenie i wszystko ładnie się ogarnia wzrokiem i takie 55cali to wcale nie jest za duży ekran z odległości 2.5m i spokojnie można wstawić większy(nie, nie rozważam większego niż 55cali :D)?  Wiesz, przesiadka z 32calowego ekranu na 55cali to sporo i nie potrafie sobie za bardzo zwizualizować tego, a takie patrzenie w electromarkecie to nie oddaje pełnego odczucia w zwykłym pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
20 minut temu, Kornelix napisał:

Z SD to oglądam jedynie tvp rozrywke i kabarety

I to właśnie będzie bolało :)

Ja praktycznie w ogóle nie oglądam kanałów emitowanych w jakości SD, za bardzo mnie to wkurzało.

Cytat

Oprócz obrazu to martwi mnie też sama wielkość ekranu. Nie jest tak, że trzeba "machać" głową? Czy to tylko takie moje wyobrażenie i wszystko ładnie się ogarnia wzrokiem i takie 55cali to wcale nie jest za duży ekran z odległości 2.5m i spokojnie można wstawić większy(nie, nie rozważam większego niż 55cali :D)?  Wiesz, przesiadka z 32calowego ekranu na 55cali to sporo i nie potrafie sobie za bardzo zwizualizować tego, a takie patrzenie w electromarkecie to nie oddaje pełnego odczucia w zwykłym pokoju.

Siądź na krześle w odległości 145 cm od swojego starego 32" telewizora i uzyskasz dokładnie takie samo wrażenie, jakie będziesz miał oglądając ekran 55" z odległości 2,5 metra :)

Edytowane przez Chris144

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Chris144 napisał:

 

Siądź na krześle w odległości 145 cm od swojego starego 32" telewizora i uzyskasz dokładnie takie samo wrażenie, jakie będziesz miał oglądając ekran 55" z odległości 2,5 metra :)

O widzisz, świetna porada. Samsung służy mi także jako monitor z odległości ok.1.6m do surfowania po necie, YT i okazjonalnie fifka i jest całkiem spoko, ale dziś odpale sobie jakiś film i obejrze cały jak się będę czuł. Dzięki ?

I ostatnie, jesteś w stanie polecić jakiś sklep? Na ceneo, te najtańsze to afg computers, lan-expert, morele i fotoelektro. Morele niby najbardziej znane i już tam pare rzeczy zamawiałem i wszystko w porządku, ale czytam wpisy i ew. gwarancja odbywa się poprzez sklep, a tv nie jest z polskiej dystrybucji - to źle czy nie ma znaczenia? Czy szukać z polskiej dystrybucji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kornelix napisał:

I ostatnie, jesteś w stanie polecić jakiś sklep? Na ceneo, te najtańsze to afg computers, lan-expert, morele i fotoelektro. Morele niby najbardziej znane i już tam pare rzeczy zamawiałem i wszystko w porządku, ale czytam wpisy i ew. gwarancja odbywa się poprzez sklep, a tv nie jest z polskiej dystrybucji - to źle czy nie ma znaczenia? Czy szukać z polskiej dystrybucji?

Przy wyborze sklepu kieruj się opiniami klientów. Morele jest najpewniejszy bo to wielka firma z długą historią, AGF-computers też od dosyć dawna działa, o innych nie mam opinii.

Dla małego sklepu byłoby katastrofą gdybyś zechciał skorzystać z prawa do zwrotu towaru, więc może się wzbraniać i coś kombinować, dlatego lepsza jest większa firma.

Dystrybucją się nie przejmuj, bo bez względu na dystrybucję te wszystkie telewizory były produkowane w Mławie (co w naszym przypadku jest dużą zaletą) i sądzę, że są identyczne, a w razie reklamacji to i tak sprzedawca "odbije piłeczkę" w stronę serwisu producenta.

Przypominam tylko, że TV 55" ma dość znacznie gorsze parametry niż TV 65" i musisz mieć tego świadomość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No to chyba odpowiedź nasuwa się sama - Morele. AGF nie kojarze szczerze powiedziawszy. Róznica 30zł na korzyść AGF, więc prawie jak nic ;)

2 godziny temu, Chris144 napisał:

Przypominam tylko, że TV 55" ma dość znacznie gorsze parametry niż TV 65" i musisz mieć tego świadomość.

Tak tak, wiem, ale 65 cali to sobie daruje, raz, że gigant, a dwa, że najzwyklej w świecie na taki mnie nie stać, tzn. może i stać, ale poluje na soundbar Yamaha YAS-2700.  Trochę przespałem moment, bo w EUROAGD była promka na raty 30 x 0% + 2 raty gratis, więc cena piękna wyszła w porównaniu do innych ofert, no ale niestety, przespałem ten moment. Natomias w Morelach różnica między 55SK8500 a 55SK9500 wynosi ledwie 120zł, a więc wolę ten nowszy model, który jest zdaje się także ciutke lepszy.

Ciekaw jestem jak moje Edifiery 2600 będą grały pod tym tv, bo pod Samsungiem grały gorzej niż te z TV, ale ostatnio się dowiedziałem, że prawdopodobnie dlatego, że były podłączone przez Jack 3.5, a jeżeli tu będzie podobnie, to Soundbar dość szybko będę musiał kupić.

Tak się jeszcze zastanawiam nad przedłużoną gwarancją, ale to kolejne 400, 600 lub 800zł wydatku i nie wiem czy jest sens. Chociaż przy dzisiejszych sprzętach chyba byłoby to wskazane.

Edytowane przez Kornelix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kornelix napisał:

Tak się jeszcze zastanawiam nad przedłużoną gwarancją, ale to kolejne 400, 600 lub 800zł wydatku i nie wiem czy jest sens. Chociaż przy dzisiejszych sprzętach chyba byłoby to wskazane.

Pamiętaj o tym, że w rzeczywistości to wcale nie jest gwarancja, a tylko dodatkowe ubezpieczenie na wypadek awarii.

Jest cały szereg przypadków, które standardowo są objęte gwarancją, ale to ubezpieczenie ich nie obejmuje; pogooglaj sobie za szczegółami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytanko ma do specjalistów o ten TV. Jestem szczęśliwym posiadaczem tego modelu tylko 65"

Wszystko działa pięknie do momentu jak odpalę film w HDR (film z dysku USB). Jak tylko są jakieś sceny wieczorne/nocne obraz robi się jak za mgłą i słabo widać. Czy można to jakoś ustawić żeby to nie wyglądało tak fatalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wrzucić zdjęcie jak to wygląda? Sprawdzałeś na różnych trybach ustawień mocy wygaszania local dimming? Może ustawiłeś najsilniejszy i dlatego tak słabo to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...