Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W przypadku OLEDów do kosztu trzeba wliczyć panele wymieniane w trakcie gwarancji z powodu wypaleń ;).

 

Chociaż jakoś nie chce mi się w to wierzyć... Raport sprzed roku (https://news.ihsmarkit.com/press-release/technology/costs-55-inch-oled-tv-display-production-catch-lcd-tv-panels-ihs-markit-say?

 

The manufacturing cost of a 55-inch OLED UHD TV panel has narrowed to 2.5 times that of an LCD TV panel with the same specifications, compared to 4.3 times back in the first quarter of 2015. 

Edytowane przez radosuaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radosuaf no teraz to błysnąłeś wiedzą. Masz takie info z pewnego źródła czy siedzisz przed komputerem/ telefonem i chcesz się pokazać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie interesuje mnie w tej chwili  koszt wyprodukowania poszczególnych matryc, etc. czy VA jest lepsza od IPS czy to że się przekomarzacie między sobą!

Wklejam jeszcze raz info, ponieważ w przeciwnym razie będę musiał zmienić TV

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Ktoś ma jakieś pomysły jak uporać się ze smużeniem piłki w czasie meczu czy  ten  typ już tak ma (55")

55SK9500

De -judder:  ustawiam od 5 do 9 

De blur 10 Motion 

Przy podaniach, " kiwkach" , wolniejszej piłce jest ok. Problem dotyczy, długich podań, wykopów , mocnych strzałów a więc kiedy ruch piłki jest szybki, a wiadomo że takie zagrania w czasie meczu są powiedzmy co chwilę.

Piłka dość mocno jak dla MNIE smuży, nie jest  to ( dla mnie ) komfortowe.

Sygnał z kablówki. Eleven Sports 1 , na 2 i 3 też to występuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz, mogę nagrać kawałek meczu telefonem na XF90 w weekend, jeśli coś będą dawać na Eleven - będziesz miał porównanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, tomulus2000 napisał:

Ktoś ma jakieś pomysły jak uporać się ze smużeniem piłki w czasie meczu

Włącz motion pro (wstawianie czarnych klatek) albo ustaw podświetlanie na około 30

''zmniejszając wartość podświetlenia. Wtedy korzystamy z dodatkowego wspomagania ze strony systemu podświetlającego matrycę, który zmniejsza jej bezwładność i obraz w ruchu jest ostry jak żyleta'' 

Ale trzeba pamiętać że matryce IPS nieco bardziej smużą jak VA.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Może coś z sygnałem? Co prawda 55sk9500cali nie testowałem ale oądałem mecz na 55sk8500 i jakoś nie widziałem różnicy między moim 65sk9500 w jakości wyświetlania meczu. W obu tv nie było żadnych zastrzeżeń. Sygnał wczasie testu był z normalnej  anteny na Polsacie a w domu mam z czaszy nc+ i normalnej anteny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Jarosław Świtoń napisał:

Dziwne. Może coś z sygnałem? Co prawda 55sk9500cali nie testowałem ale oądałem mecz na 55sk8500 i jakoś nie widziałem różnicy między moim 65sk9500 w jakości wyświetlania meczu. W obu tv nie było żadnych zastrzeżeń. Sygnał wczasie testu był z normalnej  anteny na Polsacie a w domu mam z czaszy nc+ i normalnej anteny.

Sygnał z kablówki Inea, nie jest idealny. Nie powinno jednak być smużenia, w sytuacjach, które  opisywałem ( stary 40H6400 wcześniej radził sobie wyśmienicie :) )

13 minut temu, mmpeg-4 napisał:

Włącz motion pro (wstawianie czarnych klatek) albo ustaw podświetlanie na około 30

''zmniejszając wartość podświetlenia. Wtedy korzystamy z dodatkowego wspomagania ze strony systemu podświetlającego matrycę, który zmniejsza jej bezwładność i obraz w ruchu jest ostry jak żyleta'' 

Ale trzeba pamiętać że matryce IPS nieco bardziej smużą jak VA.

Po włączeniu Motion pro obraz jest ciemny, mało ciekawie wygląda wtedy  piłka  nożna, choć smużenie może być już niewidoczne - odpada włączenie motion pro. Spróbuję zmniejszyć podświetlanie do 30. Ocenię i dam znać, w przeciwnym razie zmiana TV na oled 

Edytowane przez tomulus2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tomulus2000 napisał:

Sygnał z kablówki Inea, nie jest idealny. Nie powinno jednak być smużenia, w sytuacjach, które  opisywałem ( stary 40H6400 wcześniej radził sobie wyśmienicie :) )

Ja po wymianie plazmy na XF90 musiałem lecieć po nowy kabel, w starym miałem rozgałęzienie na 2, bo radio analogowe szło do amplitunera, a sygnał TV do telewizora, przeróbka na beczkę nie wystarczyła, musiałem zrobić nowy kabel od zera, a i tak na TVN-ie czasami zrywa. Chociaż akurat z Eleven nie było problemów. Też Inea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel  położony od klatki do tv wraz z elektrycznymi  w ścianie  (po remoncie) , nowe gniazdo, nowy kabel od gniazda do tv. Sprawdzę. Czasami wiadomo , problem jest błachy....dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Android TV jest opcja sprawdzenia siły sygnału - u mnie jakość jest 100, ale siła była od 74 do 84 w zależności od kanału. Poniżej 80 potrafiło już solidnie rwać momentami. Po wymianie kabla jest (jak widziałem) OK, poza właśnie TVN HD czasami. Nie wiem, jak się ma ta siła sygnału do jego obróbki przez telewizor - bo jeśli musi się zajmować korekcją błędów czy coś, to na resztę może nie być już czasu :).

Edytowane przez radosuaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do piłki,

Poustawiałem jak tylko można było i jest ok. Czasami jakby  gubił ostrość w zbliżeniu ale po chwili wszystko wraca do normy.

Tak naprawdę wszystko zależy od nadawanego sygnału.Na Tvp sport oglądałem mecz - puchar Włoch i obraz rewelacyjny aż miło się oglądało. Eleveny z kablówki co tu dużo mówić nienajlepsza jakość transmisji, czasami bardzo dobrze, czasami  lepiej a większości poniżej oczekiwań.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu właśnie tego telewizorka... Ma zamiar przesiasc sie z 8 letniej plazmy panasonica TX-P50ST30E 3D.  No i pytanko- Czekac czy wymieniac? Bedzie duza roznica w obrazie(nie chodzi o materialy 4 k ) w codziennym uzytkowaniu? Mam tv podpiety jako monitor , pracuje od 5 do 10 godz dziennie... Normalnie dylemat.... niestety tego tv nie widzialem na oczy, w de nie dostepny w duzych sieciach... sk8500 owszem stoi na polkach ale wyswietlane materialy tylko 4k, nie mam pojecia jak wyglada obra podpiety pod komputer.... Panowie co robic? Co robic?

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, misiekoizo napisał:

Mam tv podpiety jako monitor , pracuje od 5 do 10 godz dziennie... Normalnie dylemat.... niestety tego tv nie widzialem na oczy, w de nie dostepny w duzych sieciach... sk8500 owszem stoi na polkach ale wyswietlane materialy tylko 4k, nie mam pojecia jak wyglada obra podpiety pod komputer.... Panowie co robic? Co robic?

Nie jestem pewien, czy używanie do pracy telewizora w charakterze monitora to jest najlepszy pomysł.

Ja właśnie swój stary telewizor, 40" Samsung podpiąłem do komputera przez złącze HDMI, a przez DVI mam równocześnie podpięty normalny 24" monitor Della. I porównując oba obrazy mogę stwierdzić, że odtwarzane z komputera filmy FHD lepiej wyglądają na telewizorze, ale tekst bez porównania lepiej wygląda na monitorze.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swojego kompa składałem z mysla ze bedzie podpiety pod tv w salonie i tak własnie korzystam z niego przez ostatnie 3 lata...Skypa, muzyka, tv w okienku i przegladanie internetu na duzym tv bardzo mi podeszlo... Nie wyobrazam sobie zeby bylo inaczej... Bardziej ciekawi mnie obraz na 65sk9500 wlasnie tak podpietego... Czy obraz bedzie o niebo lepszy niz na mojej plazmie czy szkoda zchodu bo duzych roznic nie bedzie... no na plusy na pewno materialy i gry w 4k...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, misiekoizo napisał:

Swojego kompa składałem z mysla ze bedzie podpiety pod tv w salonie i tak własnie korzystam z niego przez ostatnie 3 lata...Skypa, muzyka, tv w okienku i przegladanie internetu na duzym tv bardzo mi podeszlo... Nie wyobrazam sobie zeby bylo inaczej...

Wszystko zależy od tego, co na ekranie będziesz wyświetlał. Do takich celów jak podałeś, telewizor faktycznie będzie lepszy i ja swój stary telewizor też w tym celu zainstalowałem sobie w gabinecie, ale ponieważ ja na komputerze używam przede wszystkim aplikacji biurowych, więc do nich zdecydowanie lepszy dla mnie jest monitor komputerowy.

Cytat

Bardziej ciekawi mnie obraz na 65sk9500 wlasnie tak podpietego... Czy obraz bedzie o niebo lepszy niz na mojej plazmie czy szkoda zchodu bo duzych roznic nie bedzie... no na plusy na pewno materialy i gry w 4k...

Tutaj niestety nie jestem w stanie Ci pomóc, bo komputer mam w innym pomieszczeniu niż 65SK9500, w dodatku zabudowany w biurko, więc przenoszenie go w celu przeprowadzenia testu byłoby dość kłopotliwe, ale być może odezwie się w tym temacie kolega Jarosław Świtoń, który AFAIK stale używa telewizora do pracy na komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, misiekoizo napisał:

Przymierzam się do zakupu właśnie tego telewizorka... Ma zamiar przesiasc sie z 8 letniej plazmy panasonica TX-P50ST30E 3D.  No i pytanko- Czekac czy wymieniac? Bedzie duza roznica w obrazie(nie chodzi o materialy 4 k ) w codziennym uzytkowaniu?

Przesiadka na IPS-a z plazmy? Będzie boleć. Natomiast jeśli szukasz monitora - to raczej Eizo czy NEC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, radosuaf napisał:

Przesiadka na IPS-a z plazmy? Będzie boleć. Natomiast jeśli szukasz monitora - to raczej Eizo czy NEC...

co masz na mysli ze bedzie bolec? zły pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo słaba czerń i niski kontrast przede wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, radosuaf napisał:

Bardzo słaba czerń i niski kontrast przede wszystkim.

tylko SK9500 chyba nie ma aż takiej złej czerni ze względu na to że to FALD 100strefowy, a i ST30 to jakiegoś super kontrastu nie miał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrast

ST30 - 3.118:1

SK9500 - 1.353:1, z wygaszaniem 2.378:1

Ja przy pracy 10 godzin dziennie na pewno bym zainwestował w monitor - co prawda w przypadku monitorów 4K 27" to wydatek prawie 4 tys. na NEC i 5 tys. na Eizo, ale oczu ma się tylko jedną parę...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...