Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

hmmm... Monitor odpada...Tv chce podłaczyć pod w miarę  porządny sprzet audio gdzie od czasu do czasu obejrze film czy poogladam tv... Boje się  ze moge sie troszke zawiesc  wymieniajac poczciwa plazme... Chociaz biel to juz raczej szarosc i widac poswiaty od statycznych obrzakow czy ikon na pulpicie... Co do pracy chodzilo mi o bardziej o sama pracę sprzetu niz mojej na nim...Ech... sam juz nie wiem...

Edytowane przez misiekoizo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, radosuaf napisał:

ST30 - 3.118:1

SK9500 - 1.353:1, z wygaszaniem 2.378:1

no ja w tym tescie

https://hdtvpolska.com/lg-sk9500-test-55-4k-lcd-z-serii-super-uhd-z-dolby-vision/

widze kontrast minimalny 2800:1 dla trybu średniego w najgorszej scenie - w innych jest lepiej lub nawet nieskończenie lepiej

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o niebo, tylko dwukrotnie, co potwierdza również ten test:

http://www.4kledtvreview.com/lg-sk9500-review-65sk9500pua-top-model-of-lgs-2018-4k-hdr-led-tv/

"Its native contrast ratio is less than 1500:1 ... When its local dimming is activated, actually this can improves its contrast ratio to more than 2000:1"

 

Pomijając już fakt, że:

"implementation of the local dimming algorithm is fairly poor, resulting in blooming around bright objects which is particularly obvious in a darkened room."

"The fact that the backlight, contrast, and local dimming are maxed out when displaying HDR content, only exaggerates the blooming that was fairly obvious in SDR."

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja w teście forumowym widzę kontrast nieskończony w niektórych miejscach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak miałeś plazmę i wymagasz dobrych kątów to albo oled albo IPS - a w IPS chyba tylko SK9500 ma jakiś sensowny local dimming (chyba nawet 100-120 stref w wersji 65cali) by czerń nie świeciła IPSowo

a potrzebę wymiany musisz czuć sam - za darmo go nie dostaniesz - kup np. w MM - jak nie spodoba się to oddasz

jest też w sensownej cenie sony xf9005 - to tak jakby kąty nie były jadnak aż tak ważne

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyślij prywatną wiadomość do Jarosława Świtonia z prośbą, by wypowiedział się w tej sprawie na Forum.

On tu jest chyba jedynym człowiekiem, który używał na co dzień telewizora w charakterze monitora komputerowego, a w dodatku miał zamiar używać do tego celu 65SK9500.

Z drugiej strony muszę skorygować nieco swą poprzednia wypowiedź o tym, że telewizor nie bardzo nadaje się do pracy z aplikacjami biurowymi. Właśnie pobawiłem się nieco ustawieniami obrazu w swoim telewizorze i uzyskałem całkiem wyraźny i czytelny obraz z komputera, chyba nawet nie ustępujący obrazowi na monitorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za wypowiedzi...Mieszkam w de i w MM nawet nie maja takiego modelu, ba raz z ciekawosci spytalem kiedy bedzie dostepny to nic na ten temat nie wiedzieli... Musze niestety zamowic tv przez internet... Odezwe się do Pana Jarosława, moze wypowie sie co nieco...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odpisałem Panu misiekoizo i dopiero teraz włączyłem forum więc jako, że byłem wywołany formalnie to tu wstawka tego co odpisałem w temacie:

Ja ten tv używam podłączony pod pc, ampli yamaha, dekoder cyfry, dvd i blueray - z niczym nie mam problemów - najbardziej zależało mi na bezproblemowym działaniu i szerokimi kątami oglądania.  Obrazowo może i są lepsze tv (pod względem czerni - możesz mieć niedosyt po plaźmie) ale wtedy niestety skazujesz się na oglądanie na wprost ekranu. Jedyny konkurent do tego tv wg mnie to OLED ale bałem się wypaleń przy moim stylu użytkowania. Problemem (w moim przypadku) była kalibracja - poległem - za dużo ustawień więc musiałem prosić profesjonalistę.

Jeszcze jedna uwaga - dźwięk ten tv ma na tyle dobry, że teraz ampli włączam tylko przy koncertach a często też włączam na nim radio internetowe i Spotify.

i tu parę słów po za odp.

Codziennie po co najmniej 5 godzin tv pracuje u mnie jako monitor - żadnych zastrzeżeń nie mam co do niego - o wiele wygodniej mi się pracuje  (i gra :) ) na nim niż na jakimkolwiek wcześniej monitorze i tv (a z uwagi na swój wiek miałem już ich kilkanaście) Komp wyposażony w dosyć starą kartę graficzną AMD Sapphire 7900. Ustawienia mam: rozdziałka 4096x 2160 i powiększenie tekstu 300% - u mnie jest wtedy optymalnie z odległości 3-4mm Sygnał z kompa przesyłam kablem HDMI do amplitunera - nie widziałem różnicy przy bezpośrednio podpiętym sygnałem pod tv.

P.S.

Bardzo się cieszę, że na temat tego tv  wypowiadają się osoby co go nawet nie widziały - od razu mogę sobie wyrobić sobie o nich opinie i pomijać ich jakiekolwiek wypowiedzi w innych tematach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 55SK9500 i według mnie i nie tylko mnie w 55 calach jest nie do przyjęcia . TV zwróciłem. 65 cali nie miałem. z zakupem się wstrzymałem do następnego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.02.2019 o 11:47, KARTON napisał:

Ja miałem 55SK9500 i według mnie i nie tylko mnie w 55 calach jest nie do przyjęcia . TV zwróciłem. 65 cali nie miałem. z zakupem się wstrzymałem do następnego roku.

Czy jest jakaś alternatywa (sensowna) na ips dla sk9500?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do tej pory nie znalazłem . Jeszcze się zastanawiam nad Sk9500 ale w 65 cali.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG 55SK9500 nie jest złym tv, kapitalny dźwięk, szybki system, bardzo wygodny pilot  z wybieraniem głosowym ( świetna rzecz)

Obraz - IPS, wiadomo jakie ma wady. Czerń  na przyzwoitym poziomie, uważam że nawet bardzo dobra jak na IPS.  Kolory w LG " nano cell" zbyt nasycone, Ogólnie dobry kombajn dla Kowalskiego. Co do Netflix i DV to wydaje mi się że jest to bolączka większości producentów przy wyświetlanym obrazie. LD xxxx nie urywa. Tak naprawdę wszystko zależy jak bardzo będziesz szukał szczegółów w obrazie, które będą przeszkadzać człowiekowi.

Ciekawi mnie co by było gdyby 55" miał taką samą ilość stref i jasność jak 65"

Wymieniłem w sumie na inny model innej firmy.

Edytowane przez tomulus2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tomulus2000 napisał:

"[...]

Wymieniłem w sumie na inny model innej firmy."

Czy możesz zdradzić na jaki model i jakiej firmy wymieniłeś i co ostatecznie zdecydowało o zwrocie tego telewizora? Wygaszanie, zbyt nasycone kolory czy coś innego zaważyło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Rift napisał:

Czy możesz zdradzić na jaki model i jakiej firmy wymieniłeś i co ostatecznie zdecydowało o zwrocie tego telewizora? Wygaszanie, zbyt nasycone kolory czy coś innego zaważyło?

W sumie to zacząłem bardziej zwracać uwagę na wszelkie szczegóły, detale niż cieszyć się z tv.

Wygaszanie jest zauwazalne (napisy na czarnym tle, ciemne sceny z jasnym światłem)jednak nie było to aż tak męczące do momentu kiedy człowiek zaczął przejmować się każdą pierdołą. Kolory faktycznie nasycone i osobiście przeszkadzał mi kolor twarzy- zbyt "różowy". Należy skorzystać z kalibracji lub pobawić się ustawieniami. Piłka nożna ok, choć czasami miałem wrażenie że pojawiały się przycinki przy zblizeniach szybkich akcjach (np parada bramkarzy).

Powtórzę że wg mojej oceny jak będziesz miał dobrą matrycę jest to idealny multimedialny tv dla calej rodziny z dobrymi kątami widzenia i dobrą czernią jak na ips. Świetne wyszukiwanie glosowe, bajki dla dzieci, naprawdę kapitalna zabawa , wszystko szybko działa. Akceptując wygaszanie, DV w Netflix człowiek będzie zadowolony. 

Ps. Wydaje mi się że u mnie matryca była ok w prownaniu co opisuje @KARTON, u niego była wada z podswietlaniem.

Gdyby kurier tego dnia nie przyjechał po telewizor to by został LG, a tak..... Zmieniłem na xf9005, chciałem ocenić zobaczyć czy obraz będzie lepszy i faktycznie jest ( wiadomo zupełnie inna matryca) , ponieważ w 90% oglądamy wieczorem Netflix. Wszystko na ustawieniach fabrycznych " kino pro". Natomiast android wolny  ,  pilot archaiczny wręcz padaka w porównaniu do magic, dźwięk słabiutko wypada na tle lg. Na yt występują przycinki przy oglądaniu materiału 4k, ale obraz jest zdecydowanie naturalny (np. przyroda).

Edytowane przez tomulus2000
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję @tomulus2000, że odpisałeś. Po przeczytaniu różnych testów i tego wątku mam po prostu mętlik w głowie. Kiedy jestem w sklepie i oglądam dema, to one nawet na wielu telewizorach Full HD wyglądają świetnie. Kiedy poprosiłem o włączenie naziemnej telewizji na LG SK9500, Sony 55XF9005 i Samsungu QE55Q7FNA to wyglądała ona tak sobie na wszystkich. Okazuje się, że super telewizory są tylko super, gdy mają materiał super jakości do wyświetlenia, ale z takim to sobie i przeciętny telewizor radzi.

Sony odrzuciłem, ze względu na wspomniane przez Ciebie przypadłości.

W sklepie sprzedawcy deprecjonują Samsunga, bo ma krawędziowe podświetlenie, ale przyznam, że jeśli ogląda się to w sklepie, to jakość szczególnie nie rzuca się to w oczy.

Obraz na LG z kolei w sklepie też prezentuje się ok, ale nie tak ładnie i naturalnie jak na Sony. I w moim subiektywnym odczuciu daleko mu do estetyki Samsunga (design).

Po tych wszystkich analizach pozostał mi na placu boju Samsung i LG. A ponieważ nie oglądam praktycznie telewizji przy zgaszonym świetle ani w ciemnym pomieszczeniu, to pewnie wybiorę Samsunga, który nie ma żadnych dziwnych zachowań ze strefami.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony uwaga dotycząca jakości kolorów (przejaskrawienie lub brak naturalności)  w naszych tv. U mnie całkowicie problem został rozwiązany po przez kalibrację.  Jeżeli ktoś jest na to uczulony to lepiej aby od razu albo szukał tego tv ze zniżką na kalibrację lub dodał sobie ją do kosztów zakupu. Wg mnie warto dopłacić do perfekcji w odwzorowaniu kolorów. Jeżeli komuś nie zależy na kątach bocznych - nie potrzebuje tego tv - są lepsze do oglądania w ciemności na wprost, no chyba, że lubi też wygodę użytkowania (pilot i system) to lg znowu bezkonkurencyjne pod tym względem.

Odnośnie braku dts  w innych tv to jeżeli macie jakikolwiek amplituner to problem nie będzie aż tak istotny ale zawsze będziecie skazani na kombinowanie a w przypadku lg po prostu wszystko działa bez szukania alternatywnych rozwiązań i kombinowania ( przerabiałem temat androida w drugim tv i szczerze mówiąc po 2 zmianie wtyczek w kodi po prostu zrezygnowałem z sytemu - używam tylko netfixa -  reszta to nie na moje nerwy).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Ciekawe fotki z forum Kikiego gdzie widać pionowe i poziome listwy z podświetlającymi matrycę diodami LED, z takich fotek jakby były jeszcze dokładniejsze można by nawet strefy policzyć.


Podświetlanie 65sk9500 :

http://www.hdtv.com.pl/forum/1518465-post16.html

Podświetlanie LG 55SK8500 :

http://www.hdtv.com.pl/forum/1518447-post13.html

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to wszystko czytam, to mam wrażenie, że lepsze od tego modelu SK9500 są telewizory za 2000 zł z 60Hz matrycą i krawędziowym podświetleniem. A jedyną jego zaletą jest dźwięk, pilot i system webOS (który dostępny jest także w dużo tańszych modelach).

Rozumiem, że Samsung QE55Q7FNA bije ten telewizora jakością obrazu na głowę, bo nie ma takich wad z podświetleniem?

Edytowane przez Rift

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mmpeg-4 uczulony jest na lg ;)

@Rift LG55sk9500 nie jest w cale zlym tv , na pewno obraz w Sony xf9005 jest lepszy dlatego został.

Jak masz wątpliwości , "trochę czasu" i brak parcia na zakuo to poczekałbym na nowe tv 2019 , ich testy. Wejdzie SM9500 z nowym proc. 2gen. może LD będzie lepszy, sony z nowym prockiem gdzie android będzie na pewno szybszy, samsung z lepszymi kątami widzenia, philips, 

Edytowane przez tomulus2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mmpeg-4 napisał:


Ciekawe fotki z forum Kikiego gdzie widać pionowe i poziome listwy z podświetlającymi matrycę diodami LED, z takich fotek jakby były jeszcze dokładniejsze można by nawet strefy policzyć.


Podświetlanie 65sk9500 :

http://www.hdtv.com.pl/forum/1518465-post16.html

Ewidentnie wadliwy egzemplarz, ja mam ten sam model i u mnie ekran jest bez zarzutu!

Cytat

55SK8500 to jest całkiem inna bajka i nie należy go mylić ani z 55SK9500, ani tym bardziej z 65SK9500.

Edytowane przez Chris144

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...