Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Chris144 napisał:

Ewidentnie wadliwy egzemplarz, ja mam ten sam model i u mnie ekran jest bez zarzutu!

Cytat

Wadliwy czy nie wadliwy, ale na tego typu fotkach można zobaczyć ilość i punkty rozmieszczenia diod podświetlających ekran.

EDIT:

W tych przypadkach ewidentnie można zobaczyć że listwy z diodami są umieszczone u góry i na dole a także po bokach ekranu i prawdopodobnie pewna ilość jest umieszczona za ekranem, a na większości materiałów reklamowych gdzie pokazuje się podświetlanie Direct, diody są umieszczona tylko za ekranem a nie po bokach czy u góry i na dole tak jak to jest w tzw krawędziakach.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2019 o 14:57, Rift napisał:

Kiedy jestem w sklepie i oglądam dema, to one nawet na wielu telewizorach Full HD wyglądają świetnie. Kiedy poprosiłem o włączenie naziemnej telewizji na LG SK9500, Sony 55XF9005 i Samsungu QE55Q7FNA to wyglądała ona tak sobie na wszystkich. Okazuje się, że super telewizory są tylko super, gdy mają materiał super jakości do wyświetlenia, ale z takim to sobie i przeciętny telewizor radzi.

Zwróć uwagę, że na topowych telewizorach lecą dema specjalnie przygotowane przez producenta telewizorów, pod kątem swoich produktów!

Demo Samsunga wygląda rewelacyjnie na telewizorze Samsunga, ale na LG tak już nie powala i vice-versa!

Trafnie zauważyłeś, że "super telewizory są tylko super, gdy mają materiał super jakości do wyświetlenia". Jeśli masz sygnał DVB-T, to na żadnym telewizorze nie zobaczysz powalającego obrazu. Ale jeśli masz szybkie łącze do internetu i masz możliwość oglądania filmów 4K lub 8K HDR z YT, to wtedy przy dobrym telewizorze jest opad szczęki.

8 minut temu, mmpeg-4 napisał:

Wadliwy czy nie wadliwy, ale na tego typu fotkach można zobaczyć ilość i punkty rozmieszczenia diod podświetlających ekran.

U mnie nic takiego nie widać. Po kupnie telewizora zamieszczałem tutaj zdjęcia swojego ekranu, możesz sprawdzić.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wcześniejszego posta chciałem jeszcze dodać że te modele LG najprawdopodobniej mają połączone dwie metody podświetlania tj Direct i Edge LED, bo pewnie Full Direct Led byłby zbyt drogi w odniesieniu do planowanego zysku ze sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mmpeg-4 napisał:

Do wcześniejszego posta chciałem jeszcze dodać że te modele LG najprawdopodobniej mają połączone dwie metody podświetlania tj Direct i Edge LED, bo pewnie Full Direct Led byłby zbyt drogi w odniesieniu do planowanego zysku ze sprzedaży.

"Te modele", czyli które?

Bo wymieniono ich tu już sporo!

Edytowane przez Chris144

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Chris144 napisał:

U mnie nic takiego nie widać. Po kupnie telewizora zamieszczałem tutaj zdjęcia swojego ekranu, możesz sprawdzić.

Być może u ciebie to się tak bardzo nie uwidacznia ale na pewno rozmieszczenie diod masz takie samo jak na tych fotkach, w sumie ciężko mi stwierdzić z jakiego konkretnego powodu u jednych się to uwidacznia bardziej a u innych mniej, być może jest to kwestia naprężeń obudowy albo punktów umieszczania tzw elementów rozpraszających widoczność tego typu efektów.

6 minut temu, Chris144 napisał:

"Te modele", czyli które?

 

No oczywiście SK9500 i 8500, bo te były na fotkach pokazujących widoczność listw z diodami podświetlających ekran. I w tych modelach sądząc po fotkach obstawiam że ich podświetlanie to mix Direct z Edge LED.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Chris144 Czyli u Ciebie kiedy oglądasz film z czarnymi pasami u góry i na dole nie widać żadnych poświat? Jest głęboka czerń u góry i na dole?

A to lokalne wygaszanie także nie jest jakieś problematyczne? Czy jednak postrzegasz je jakoś negatywnie?

Edytowane przez Rift

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Rift napisał:

@Chris144 Czyli u Ciebie kiedy oglądasz film z czarnymi pasami u góry i na dole nie widać żadnych poświat? Jest głęboka czerń u góry i na dole?

Nic takiego nie zaobserwowałem, jest jednakowa czerń na dole i na górze. Chyba, że jestem ślepy ;)

8 minut temu, Rift napisał:

A to lokalne wygaszanie także nie jest jakieś problematyczne? Czy jednak postrzegasz je jakoś negatywnie?

Na początku coś tam było, nawet dyskutowaliśmy o tym w tym wątku, ale zgodnie ze znalezionymi w sieci zaleceniami obniżyłem o jeden stopień intensywność tego lokalnego wygaszania i od tego czasu nie mam żadnych problemów i nie ruszam żadnych więcej ustawień obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Chris144. Miałem po prostu wrażenie, że ten telewizor to jakaś zupełna porażka, kiedy czytałem te wszystkie wątki. Dziś także zdecydowałbyś się na jego zakup, czy jednak wybrałbyś inny model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, mmpeg-4 napisał:

No oczywiście SK9500 i 8500, bo te były na fotkach pokazujących widoczność listw z diodami podświetlających ekran. I w tych modelach sądząc po fotkach obstawiam że ich podświetlanie to mix Direct z Edge LED.

Ale na fotografiach były modele 55SK9500 oraz 55SK8500, a to jest coś całkiem innego niż 65SK9500, na który usiłujesz rozciągać swoje wnioski!

65SK9500 ma 96 stref FALD, a 55SK9500 ma ich tylko 50, więc nie można wykluczyć, że w tym tańszym modelu dla uzyskania większej jasności producent dodatkowo dołożył podświetlanie krawędziowe (tego nie wiem!) i być może stąd te przedstawiane na zdjęciach efekty.

13 minut temu, Rift napisał:

Dzięki @Chris144. Miałem po prostu wrażenie, że ten telewizor to jakaś zupełna porażka, kiedy czytałem te wszystkie wątki.Dziś także zdecydowałbyś się na jego zakup, czy jednak wybrałbyś inny model?

Jestem z zakupu tego telewizora bardzo zadowolony i absolutnie nie żałuje tego zakupu, może poza tym, że zapłaciłem za niego o ok. 700 zł więcej niż teraz kosztuje :)

Dla mnie ten telewizor był dość oczywistym wyborem ze względu na jego właściwości.

Samsung QE65Q9FNA ma lepsze parametry obrazu (m.in. 320 stref FALD), ale nawet pomijając jego cenę, to matryca typu VA u mnie nie zdałaby egzaminu ponieważ oglądamy TV z bardzo różnych kątów.

Sony KD-65XF9005 prawdopodobnie też ma lepszy obraz, ale ma wiele wad całkowicie dyskryminujących go w moich oczach.

OLED byłby najlepszy, ale ze względu na wypalanie się ekranu też go musiałem skreślić.

W praktyce na placu boju pozostał tylko 65SK9500.

 

 

Cytat

Sony KD-65XF9005 prawdopodobnie też ma lepszy obraz, ale ma wiele wad całkowicie dyskryminujących go w moich oczach.

Oczywiście dyskredytujących, a nie dyskryminujących!

Edytowane przez Chris144

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Rift napisał:

@Chris144 Czyli u Ciebie kiedy oglądasz film z czarnymi pasami u góry i na dole nie widać żadnych poświat? Jest głęboka czerń u góry i na dole?

A to lokalne wygaszanie także nie jest jakieś problematyczne? Czy jednak postrzegasz je jakoś negatywnie?

Głębokiej czerni na górze i na dole nie będziesz miał , będzie dobra ale nie "głeboka" :))).

Co do lokalnego wygaszania, zobaczysz na koncowych napisach, w ciemnych scenach z jasnymi "punktami" . Dla jendych będzie problematyczne a dla innych wcale. W ciagu dnia w ogóle niezauważalne, obraz super.

Możesz zakupić przez internet, sprawdzisz matrycę czy jest ok i zostawić jak się spodoba. Najważniejsza kalibracja, napisz na prv to podeślę, Jarosław Switon zamieścił tutajna forum swoje od 65"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Chris144 i @tomulus2000. Chciałbym za wszelką cenę uniknąć jakiejkolwiek zabawy ze zwrotami, bo organicznie za tym nie przepadam. Poza tym mam słodką nadzieję, że kupując telewizor trafi mi się nowy egzemplarz a nie z takiego zwrotu...

Nie oglądam telewizji nigdy w całkowitej ciemności, wprost przeciwnie, nawet tego nie lubię.

Mój dylemat teraz sprowadza się do wyboru pomiędzy Samsungiem a QE55Q7FN a LG 55SK9500. Wersje 65 cali są po prostu dla mojego pomieszczenia zbyt duże.

W przypadku Samsunga przyglądałem się dość dokładnie w sklepie pod różnymi katami i nie widzę, aby ten obraz jakoś znacząco tracił na jakości. Każdy z tych telewizorów ma swoje zalety i wybór jest dla mnie trudny. Na modele 2019 nie chcę czekać, bo nim ich cena osiągnie racjonalne wartości, to minie rok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem:

Cytat

Samsung QE65Q9FNA ma lepsze parametry obrazu (m.in. 320 stref FALD)

Edytować postu już nie mogę, więc tutaj zamieszczam korektę:

Samsung QE65Q9FNA ma 480 stref FALD, a 320 stref ma model QE55Q9FNA!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Chris144 napisał:

Ale na fotografiach były modele 55SK9500 oraz 55SK8500, a to jest coś całkiem innego niż 65SK9500, na który usiłujesz rozciągać swoje wnioski!

Na fotografii jak najbardziej jest model 65SK9500 a nie 55SK9500 i bardzo dobrze widać że posiada  na dole typową listwę tak jak EDGE Led :

http://www.hdtv.com.pl/forum/1518465-post16.html

A poniżej ten sam forumowicz zrobił fotkę pudła tego tv, jak tylko do niego przyszedł, tak że o pomyłce nie ma mowy :

http://www.hdtv.com.pl/forum/1512827-post21.html

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wystawionych fotek z forum konkurencyjnego to mała uwaga co do rzetelności. Z jednej strony info, że dotyczy 65 sk9500 a z drugiej, że autor chciał ten model wymienić na 65sk9500 ale był niedostępny więc to tyle co do sensacji i spekulacji odnośnie podświetlenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat śledziłem ten wątek na forum Kikiego więc ci streszczę tą całą sytuację, a więc sytuacja wyglądała tak że gość kupił od Kikiego LG 65'' sk9500 i od razu pochwalił się tym na forum w wątku o SK9500 , ale przez kilka dni nie miał czasu go przetestować (a przynajmniej tak twierdził) więc jako dowód że go w ogóle ma, wstawił fotkę pudła z nierozpakowanym TV. W międzyczasie ludzie oraz Kiki dopraszali się aby w końcu podzielił się swoimi wrażeniami z użytkowania tego tv ale gość milczał (być może w wyniku uzgodnień w sprawie wymiany) i się już w tym wątku w ogóle nie pojawił, ale nagle po miesiącu pojawił się w innym wątku o SK8500 i właśnie tam wstawił tą fotkę widocznego na dole ekranu podświetlania i powiedział że właśnie z tego powodu oddał ten model Kikiemu i że nie miał innej sztuki 65'' SK9500 na wymianę do testowania więc wziął (od Kikiego albo kogoś innego) Samsunga NU8042.  Tak że być może nie napisał tego w wątku o SK9500 bo tak uzgodnił to z Kikim

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mmpeg4 napisał    ; Tak że być może nie napisał tego w wątku o SK9500 bo tak uzgodnił to z Kikim  ;     Skąd masz tą wiadomość ? czy rozmawiałeś z osobą która oddała tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Daniel57 napisał:

Skąd masz tą wiadomość ? czy rozmawiałeś z osobą która oddała tv?

To jest oczywiście tylko moje domniemanie (przecież użyłem określenia  ''być może'' ) w oparciu o logikę,  bo jakie można wyciągnąć wnioski z miesięcznej przerwy po zakupie i deklaracji że na pewno będzie subiektywny test z użytkowania tego tv, po czym nagle po miesiącu w innym wątku pojawia się jeden post  z fotką i informacją dlaczego tv został zwrócony i wymieniony na inny.

W związku z tym pytanie brzmi, z jakiego logicznego powodu gość który zakupił 65 SK9500 jak ognia unikał napisania swoich wrażeń z użytkowania tego tv,  które wcześniej zapowiadał w dedykowanym wątku ?

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mmpeg-4 

No ewidentnie widać że musiał spaść Tobie na nogę czy głowę LG  :) :) :) , no co człowiek nie napiszę to bleeee z tym SK9500 , skoro już nawet ze szklanej kuli wróżysz co autor na konkurencyjnym forum  miał na myśli - nic nie pisząc przez miesiąc :)  

Edytowane przez tomulus2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, tomulus2000 napisał:

@mmpeg-4 

No ewidentnie widać że musiał spaść Tobie na nogę czy głowę LG  :) :) :) , no co człowiek nie napiszę to bleeee z tym SK9500 , skoro już nawet ze szklanej kuli wróżysz co autor na konkurencyjnym forum  miał na myśli - nic nie pisząc przez miesiąc :)  

Nie denerwuj mnie sam mi niedawno pisałeś na priv wiadomości z pytaniami na co wymienić twój SK9500 to ci napisałem że jeżeli jak sam przyznałeś że bardzo często oglądasz pod dość sporym kątem w dzień (nawet dałeś rysunek) ale denerwują cię jego niedoskonałości w nocy na wprost,  to ci zaproponowałem żebyś ustawił za nim delikatne podświetlanie wtedy znacznie zmniejszy się dostrzeganie tych niedoskonałości ale że jak już chcesz koniecznie dołożyć (bo chciałeś) i mieć rozwiązany problem kątów i doskonałej czerni w nocy  to kup OLEDA LG , a za niedługo piszesz że kupiłeś Sony XF9005 i że masz teraz lepszy obraz (bo w nocy jest na pewno lepszy ) ale gorszy dźwięk, ale w sumie jakby kurier nie przyjechał to byś go zostawił, a teraz zwalasz na mnie że atakuje LG.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zwalam i nie rozumiem dlaczego kłócisz się już sam ze sobą :) , faktycznie pytałem się Ciebie i chyba dobrze, ponieważ miał być oled ale koniec końców zdecydowałem się na xf9005 ( promocja w MM za 4399zł) z lepszym obrazem od LG a wolnym systemem i gorszym dzwiękiem. Osobiście uważam że tv z 2018r tyłka nie urywają, a człowiek wydając 4500-6000zł chciałby mieć produkt, który spełni jego oczekiwania. Niestety nie mam czasu na czekanie na nowe modele z 2019r, które zapowiadają się dość ciekawie. 

mmpeg-4 ; był to sarkazm, a faktycznie coś Tobie ten lg nie przypadł :) ( czytaj.: to też żart ) i dzięki za info.

Edytowane przez tomulus2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, tomulus2000 napisał:

 Niestety nie mam czasu na czekanie na nowe modele z 2019r, które zapowiadają się dość ciekawie. 

W kontekście szerokich kątów to Samsung chwali się że w tym roku poczynając od serii RU8000 wszystkie modele VA mają mieć szerokie kąty widzenia, tak samo niektóre wyższe serie Sony.

A odnośnie sk8500 i sk9500 to tak jak wcześniej mówiłem, że mogę się mylić ale sadząc po śladach/punktach światła (na fotkach z większą czułością niż widzi ludzkie oko), to na moje oko realizacja podświetlania nie jest typowym FULL Direct LED (gdzie wszystkie diody są za matrycą a nie po bokach) a bardziej w głównej mierze krawędziowe (lewy i prawy bok oraz góra i dół, czyli można powiedzieć FULL EDGE LED) z dodatkiem raczej dość umiarkowanej ilości diod Direct umieszczonych za matrycą.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mmpeg-4  A co sądzisz o porównaniu LG 55SK9500 i Samsunga QE55Q7FNA? O tym Samsungu nie ma jakichś negatywnych opinii, tak jak o LG SK9500.

Interesuje mnie oglądanie w dzień a wieczorem tylko przy zapalonym świetle.

Edytowane przez Rift

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Rift napisał:

@mmpeg-4  A co sądzisz o porównaniu LG SK9500 i Samsungu QE55Q7FNA? O tym Samsungu nie ma jakichś negatywnych opinii, tak jak o LG SK9500.

Interesuje mnie oglądanie w dzień a wieczorem tylko przy zapalonym świetle.

Też są negatywne o Samsungu,

Zajrzyj na euro.. i zobacz ile pozytywnych opinii ma model 55SK8100  (najniższy model), szok i niedowierzanie...tylko brać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie po to są wiarygodne syntetyczne testy od niezależnych osób/firm jak np Rthings gdzie możemy sami wyciągać wnioski. Szkoda tylko, że dla niektórych cyferki tam okazane są mega abstrakcją i nie potrafią wysnuć odpowiednich wniosków. Oczywiście też zawsze znajdą się znawcy co z niczego nie potrafią wysnuć prawidłowych wniosków i zawsze będą szukać sensacji opierając się albo na fotkach z niesprawdzonych źródeł albo na filmikach na youtube i będą snuć własne teorie i wymyślać nowe rodzaje  podświetlenia tv na podstawie zdjęcia walniętego egzemplarza. A następnie wiedzę swoją będą rozpowszechniać wszędzie. Może trochę przejaskrawiam ale to już następny raz gdzie mmpeg-4 daje fotki od innych modeli w temacie sk9500

tu linki do pełnych tematów:

http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/141653-podswietlenie-duszki-lg-55sk8500.html

http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/141034-opinie-i-alternatywa-dla-lg-65sk8500.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...