Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ja na potrzeby mocowania tv na płytach gk wyciąłem trochę ścianki i dałem wzmocnienia - bałbym się ryzykować.  Lżejszy tv 40cali powiesiłem wykorzystując tzw parasolki metalowe - są one najbardziej wytrzymałe (do 35 kg na śrubę ale nie wiadomo ile wytrzyma sama płyta) tu masz trochę o mocowaniach.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, KARTON napisał:

Panowie uchwyt do tv 55-65. Ściana działowa  8cm , materiał silka plus tynk jedna druga strona . Czyli razem około 12 cm. Jaki uchwyt i kołki polecacie? Uchwyt muszę mieć coś Ala jak ten w linku z uwagi na secypikę montażu. Będzie musiał być zamontowany na lekkim odchylenia w lewo. Pół ściany jest z silki A druga połowa to kaseta kartonowa gipsowa w ktora chowają się drzwibdo kuchi. A więc  tv ma wisieć na ścianie o szerokości około 80bcm. Czy to się będzie trzymało?

https://www.makstor.pl/product-pol-1950-REGULOWANY-UCHWYT-SCIENNY-TV-LCD-PLAZMA-26-65-CALI.html?utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping

Ja mam wieszak Arkas LCW 270T CZ. Do wieszaka dołączone były kołki, ale wymieniłem je od razu na Fischery. Wisiał na tym Samsung J6200 55", ale uchwyt jest do 50kg.

Uchwyt można wyciągać, obracać i pochylać. Przy czym na pewno są na rynku uchwyty które pozycjonują TV bliżej ściany (chodzi o minimalną odległość). Mi akurat ten pasuje, bo mam dosyć grubą maskownicę przewodów. Zależało mi na tym, aby wieszak był całkowicie złożony, a TV i tak mijał się z maskownicą.

 

Arkas.jpg

20180410_214505.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mam zagwozdkę :(

Kilka dni temu w tym poście https://hdtvpolska.com/forum/topic/43527-lg-sk9500-test-55-4k-lcd-z-serii-super-uhd-z-dolby-vision/?do=findComment&comment=468939 

zamieściłem poniższe zdjęcie stop-klatki filmu 4K z YT:

 

b6c442e7a7c4.jpg

 

Jak widać na wyświetlanych na ekranie parametrach transmisji, materiał ma rozdzielczość 3840x2160@60.

Tymczasem od kilku dni ten sam film podczas wyświetlania ma rozdzielczość FHD, czyli 1920x1080px!

13c3672a1c51.jpg

Ten sam problem pojawił mi się przy wyświetlaniu wszystkich filmów 4K z YT!

I teraz zachodzę w głowę:

Czy YT przestał transmitować filmy 4K w pełnej rozdzielczości i teraz transmituje je w rozdzielczości FHD, czy też ja mimowolnie w jakiś sposób zmieniłem coś w ustawieniach telewizora, że teraz telewizor ściąga mi filmy tylko w rozdzielczości FHD, a nie w pełnej?

W jakiej rozdzielczości Wam się wyświetlają filmy 4K z YT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Chris144 napisał:

I mam zagwozdkę :(

Kilka dni temu w tym poście https://hdtvpolska.com/forum/topic/43527-lg-sk9500-test-55-4k-lcd-z-serii-super-uhd-z-dolby-vision/?do=findComment&comment=468939 

zamieściłem poniższe zdjęcie stop-klatki filmu 4K z YT:

 

b6c442e7a7c4.jpg

 

Jak widać na wyświetlanych na ekranie parametrach transmisji, materiał ma rozdzielczość 3840x2160@60.

Tymczasem od kilku dni ten sam film podczas wyświetlania ma rozdzielczość FHD, czyli 1920x1080px!

13c3672a1c51.jpg

Ten sam problem pojawił mi się przy wyświetlaniu wszystkich filmów 4K z YT!

I teraz zachodzę w głowę:

Czy YT przestał transmitować filmy 4K w pełnej rozdzielczości i teraz transmituje je w rozdzielczości FHD, czy też ja mimowolnie w jakiś sposób zmieniłem coś w ustawieniach telewizora, że teraz telewizor ściąga mi filmy tylko w rozdzielczości FHD, a nie w pełnej?

W jakiej rozdzielczości Wam się wyświetlają filmy 4K z YT?

A jak sprawdzić w jakiej rozdzielczości wyświetla? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czasie odtwarzania filmu z You Tube naciśnij na pilocie ; enter; po wyświetleniu paska info najedz kursorem na trzy kropki po lewej stronie paska info i najedz na ostatnią ikonę ; statystyki dla nerdów ; 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2018 o 02:52, Chris144 napisał:

Ja swój TV 65" powiesiłem na bardzo podobnym uchwycie https://allegro.pl/uchwyt-do-tv-32-65-obrotowy-mocna-konstrukcja-75kg-i5115376657.html

Mój uchwyt wydaje się być lepszy ponieważ część przylegająca do ściany ma większa szerokość, co jest korzystniejsze ze względów wytrzymałościowych.

Zestaw z Allegro przychodzi wraz z kołkami do muru, ale do ściany z kartonu musisz użyć jakiegoś dedykowanego mocowania. Fischer produkuje specjalne dyble do ścian kartonowych, ale tutaj może być zbyt duże obciążenie i ścianka może ich nie utrzymać.

Ściana jest z SILKI nie z kartonu.

https://www.ytong-silka.pl/pl/murowanie_scian_dzialowych_1431.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Chris144 napisał:

I mam zagwozdkę :(

Kilka dni temu w tym poście https://hdtvpolska.com/forum/topic/43527-lg-sk9500-test-55-4k-lcd-z-serii-super-uhd-z-dolby-vision/?do=findComment&comment=468939 

zamieściłem poniższe zdjęcie stop-klatki filmu 4K z YT:

 

b6c442e7a7c4.jpg

 

Jak widać na wyświetlanych na ekranie parametrach transmisji, materiał ma rozdzielczość 3840x2160@60.

Tymczasem od kilku dni ten sam film podczas wyświetlania ma rozdzielczość FHD, czyli 1920x1080px!

13c3672a1c51.jpg

Ten sam problem pojawił mi się przy wyświetlaniu wszystkich filmów 4K z YT!

I teraz zachodzę w głowę:

Czy YT przestał transmitować filmy 4K w pełnej rozdzielczości i teraz transmituje je w rozdzielczości FHD, czy też ja mimowolnie w jakiś sposób zmieniłem coś w ustawieniach telewizora, że teraz telewizor ściąga mi filmy tylko w rozdzielczości FHD, a nie w pełnej?

W jakiej rozdzielczości Wam się wyświetlają filmy 4K z YT?

Zobacz jakie masz domyślne ustawienia jakości wyświetlania. Jeśli masz "automatyczna jakość" to teoretycznie powinna iść w 4K chyba, że masz problem z przepustowością łącza internetowego to się może ustawić na niższą jakość.

Jeśli masz ustawione na "automatyczna jakość" i nie idzie w 4k to ustaw 4k ręcznie to wymusisz taką jakość filmu, jeśli łącze internetowe nie wydoli to najwyżej będą slajdy ?

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Cezar395 napisał:

Zobacz jakie masz domyślne ustawienia jakości wyświetlania. Jeśli masz "automatyczna jakość" to teoretycznie powinna iść w 4K chyba, że masz problem z przepustowością łącza internetowego to się może ustawić na niższą jakość.

Jeśli masz ustawione na "automatyczna jakość" i nie idzie w 4k to ustaw 4k ręcznie to wymusisz taką jakość filmu, jeśli łącze internetowe nie wydoli to najwyżej będą slajdy ?

Dzięki, właśnie taka była przyczyna!

Widocznie podczas oglądania jakichś filmów niższej jakości przestawiło mi się z 4K na automatyczną jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od wczoraj jestem po kalibracji tv. Miałem rację, że w moim przypadku tv znacznie przekłamywał kolory jak stwierdził technik  ponadprzeciętne skopane. Tak więc jeżeli ktoś nie będzie mógł sobie poradzić z poprawnym ustawieniem kolorów na tablicach testowych to kalibracja niestety będzie koniecznością. Usługa trwała u mnie półtora godziny. Cennik na skalibruj.pl.  Moje wrażenia - wreszcie normalny obraz taki jaki wcześniej miałem na poprzednim tv pod względem kolorów. Reszta spostrzeżeń to obraz trochę więcej kontrastowy dzięki idealnej bieli i czerni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjęć nie robiłem - i tak z s7 pewnie nic by nie wniosły - ponadto każdy na czymś innym by odtwarzał więc wnioski ?

Próbowałem wrzucić z pdf-u grafiki odnośnie pomiarów ale coś mi nie wychodzi - ogólnie wszystkie pomiary dużo gorsze od pokazanych w teście 55sk9500 - szczególnie balans bieli oraz odcienie skóry daleko od normatyw.

W załączniku raport kalibracji

 

 

LG SK9500 2018-12-11.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Jarosław Świtoń napisał:

W załączniku raport kalibracji

LG SK9500 2018-12-11.pdf

"Ten załącznik nie jest dostępny. Mógł zostać usunięty lub osoba, która go udostępniła, może nie mieć uprawnień do udostępniania go tej lokalizacji."

Edytowane przez Chris144

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Cezar395 napisał:

Trochę kicha jeśli za półtorej roku trzeba ponownie telewizor kalibrować ?

Dotyczy to wszystkich tv - zaleca się kalibrację przeprowadzać systematycznie ale kto to robi - pewnie tylko studia filmowe lub graficy gdzie dla ich pracy jest wymagana jak największa zgodność z oryginałem?  To nie jest tak, że raz ustawiony tv zgubi ustawienia ale po jakimś czasie mogą się delikatnie zmienić. Szczegóły to pewnie w wątku o kalibracjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem TO pooglądać w MM w Tychach, ale sprzedawca zwracał mi uwagę na duże świecące strefy wygaszania (czarne tło, duże białe napisy) szczególnie widoczne pod ostrym kątem. W Samsungu 65Q9FN też były widoczne podczas takiej prezentacji (ale dużo mniejsze), koniecznie chciał mnie przekonać do LG 65B7 .

Czy kalibracja zmniejszy efekt tej świecącej czerni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Robik99 napisał:

Byłem TO pooglądać w MM w Tychach, ale sprzedawca zwracał mi uwagę na duże świecące strefy wygaszania (czarne tło, duże białe napisy) szczególnie widoczne pod ostrym kątem. W Samsungu 65Q9FN też były widoczne podczas takiej prezentacji (ale dużo mniejsze), koniecznie chciał mnie przekonać do LG 65B7 .

Czy kalibracja zmniejszy efekt tej świecącej czerni?

Nie potrzeba wykonywać kalibracji, wystarczy w opcjach obrazu obniżyć intensywność lokalnego przyciemniania LED z ustawienia "wysokie" na "średnie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Chris144 napisał:

Nie potrzeba wykonywać kalibracji, wystarczy w opcjach obrazu obniżyć intensywność lokalnego przyciemniania LED z ustawienia "wysokie" na "średnie".

OK, dziękuję poczytałem o tym (czy to "niewiedza" sprzedawców MM, czy celowe działanie).

Zmniejszając LD otrzymujemy "słabszą" czerń szczególnie w nocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Robik99 napisał:

Zmniejszając LD otrzymujemy "słabszą" czerń szczególnie w nocy?

Tego nie jestem pewien bo już nie robiłem bezpośredniego porównania, ale chyba raczej zostaje obniżone podświetlanie jasnych miejsc.

Dla mnie wystarczające było to, że efekt jasnych plam zniknął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam  cały czas na "wysokie". Gdy zrobię na "średnie" czy niskie to mam jasne przebarwienia  na czarnym obrazie. Obraz jest mniej wyrazisty. Twarz ma dziwne przebarwienia. Z ustawieniami  bawiłem się przez tydzień. Ale teraz jest super. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Festan06 napisał:

Ja mam  cały czas na "wysokie". Gdy zrobię na "średnie" czy niskie to mam jasne przebarwienia  na czarnym obrazie. Obraz jest mniej wyrazisty. Twarz ma dziwne przebarwienia. Z ustawieniami  bawiłem się przez tydzień. Ale teraz jest super. 

Wszystko super ??? Tylko jak puścisz film 4k w HDR przy LD ustawionym na wysoki to będziesz miał taki obraz jak opisany parę postów wyżej. Czyli prześwietlony na jasnym i czarny w ciemnych miejscach. Czyli nic nie zobaczysz w tych ujęciach kamery ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...