Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@ Jarosław Świton, a także osoby posiadające SK8500 , jak wygląda sprawa z wyświetlaną  jakością obrazu (scalowaniem)  przy słabym sygnale, np: kanały z kablówek i ich niby super HD ( dla przykładu  INEA w  Wlkp.)  Dzięki za info.

Edytowane przez tomulus2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jarosław Świtoń napisał:

 W przypadku Rtv Max zapraszają do negocjacji cenowej - warto zadzwonić i jeżeli np nie chcesz kalibracji to obniżysz cenę.

Zwracam uwagę, że w RTV Max oni wcale nie fundują całej kalibracji (jak można by wnioskować z opisu na Ceneo), a tylko dają talon wartości 100 zł na kalibrację, a resztę ceny trzeba samemu dopłacić. Taką przynajmniej ofertę ja otrzymałem gdy z nimi rozmawiałem.

Edytowane przez Chris144

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skalowanie lg 65sk9500. Nie zauważyłem różnic między poprzednim tv , Philipsem 8102(tydzień testowałem) lg 55sj8500 (też tydzień testów)

Odnośnie Rtv Max to różnie bywa z negocjacją. Ja miałem wynegocjowane około150 zł od ceny z ceneo i 200 na kalibrację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując tv z serii SK lub innej marki dopłacacie do kalibracji kilkaset złotych czy robicie to sami?

W przyszłym tygodniu planuje już zakup SK tylko żal wydać +/- 400zł za dodatkową kalibrację.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy sam ustawiał swojego LG-ka i muszę przyznać że wyszło mu to dość dobrze ? , najważniejsze że jak mówi jest w pełni zadowolony.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Kupując tv z serii SK lub innej marki dopłacacie do kalibracji kilkaset złotych czy robicie to sami?

Ja zamówiłem kalibrację od P. Macieja. Wcześniejsze tv sam ustawiałem ale wtedy było łatwiej. :) Profesjonalna kalibracja na pewno się przyda aby ustawić poprawne wyświetlanie kolorów a potem dostosować obraz pod siebie jest łatwiej.

Odnośnie nowej wersji oprogramowania to właśnie tv ją ściąga - na różnych forach piszą, że wizualnie nie zauważyli różnic - nigdzie nie ma podane co ona wnosi do naszych tv.

Edytowane przez Jarosław Świtoń
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry
Czy mogę prosić o podanie szerokości podstawy lg 49SK8500?


Wysłane z mojego XT1572 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, bcpl napisał:

Właściciele tych tv, podzielcie się wrażeniami.

Co tu dużo gadać? 65SK9500 jest za...isty, tylko żeby wykorzystać wszystkie jego możliwości, to trzeba mieć szybkie łącze do internetu.

14 godzin temu, tomulus2000 napisał:

Kupując tv z serii SK lub innej marki dopłacacie do kalibracji kilkaset złotych czy robicie to sami?

W przyszłym tygodniu planuje już zakup SK tylko żal wydać +/- 400zł za dodatkową kalibrację.

Niezręczne pytanie, zadane w dość niefortunnym miejscu  ;) ale pomimo wszystko odpowiem.

Ja przez jakieś dwa dni bawiłem się w regulację kolorów, ale konkluzja była taka, ze ustawienia fabryczne były optymalne.

Mam świadomość, że telewizorowi przydałaby się profesjonalna kalibracja, jakiej ja sam nie jestem w stanie przeprowadzić.

9412c16726bb.jpg

Jednak widoczne na tym teście odchyłki kolorów odgrywałyby rolę gdybym telewizora używał w charakterze monitora do prac przy grafice komputerowej, ale nie przy oglądaniu filmów. Jestem przekonany, że przy oglądaniu telewizji nawet bym nie zauważył gdzie utopiłem te 400 zł :)

Dla mnie ta usługa jest po prostu zbyt droga, jakieś 200 zł gotów byłbym dać, ale nie więcej.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Chris144, może pytanie jest niezręcznie sformułowane :)  i powinienem zadać je w następujący sposób ..." czy warto dołożyć, wydać na kalibrację +/- 400zł żeby wykrzesić z TV maximum jego możliwości , pokazując jakie to pazurki ma LG"   :)  :)  :) , bardziej na zasadzie ciekawości zadałem to niezręczne pytanie.

Edytowane przez tomulus2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pazurki to ma ten tv też bez kalibracji. Ale tak jak piszesz maximum możliwości to osiągniesz  po kalibracji. I dotyczy to każdego tv. Zgadzam się z Chrisem, że nie każdy potrzebuje kalibracji. Ja próbowałem ustawić poziom bieli ale nadal patrząc na twarze i niebo z chmurkami nie pasują mi kolory a nie chce mi się więcej siedzieć przy strojeniu na oko tv więc zdam się na profesjonalistę. Toshibę i Philipsa udało mi sìę idealnie? dostroić ale tak jak pisałem łatwiej było (tv Hd). Ponadto też dużo zależy od tego jaki masz poziom percepcji wzrokowej. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam z czernią w tym tv? Wiem, że to ips, więc szału pewnie nie ma ale czy jest na akceptowalnym poziomie? Tutaj wygląda to nieciekawie ale nie jestem w stanie stwierdzić na ile to kwestia konkretnej sztuki a na ile skuteczności (czy raczej braku) systemu wygaszania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Youtube masz filmiki kręcone niewiadomo czym i nie wiadomo jak ustawione tv. Czerń wg mnie na co najmniej zadawalającym poziomie. Zobacz testy na rthings tam masz zdjęcia profesjonalnie robione. Tv ma pełne wygaszanie więc wygląda to lepiej niż w standardowych tv na matrycach VA. Na jakimś teście porównali poziom czerni do sony xf9000

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bcpl napisał:

Jak tam z czernią w tym tv? Wiem, że to ips, więc szału pewnie nie ma ale czy jest na akceptowalnym poziomie? Tutaj wygląda to nieciekawie ale nie jestem w stanie stwierdzić na ile to kwestia konkretnej sztuki a na ile skuteczności (czy raczej braku) systemu wygaszania.

Obraz z tego linku jest tragiczny, nie mam pojęcia dlaczego, być może film jest tak nadawany, bo jakość wyświetlanego  obrazu głównie zależy od jakości wy materiału filmowego.

Gdy na swoim 7-letnim Samsungu 40" zacząłem wyświetlać demonstracyjne filmiki od Samsunga, to miałem opad szczęki, że mam taki piękny obraz :)

Ja co prawda oglądam TV zawsze przy zaświeconej jakiejś lampie, ale do czerni w moim LG żadnych zastrzeżeń nie mam.

Dla porównania tutaj masz zdjęcie ekranu telewizora jakie dzisiaj w nocy zrobiłem smartfonem wyświetlając stopklatkę filmu 8K HDR 60 FPS z YouTube'a:

 

20181204_011138.jpg

Tutaj to samo zdjęcie jest w trochę lepszej rozdzielczości: https://naforum.zapodaj.net/81ba8bbf1d1b.jpg.html

 

Edytowane przez Chris144

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Chris144 napisał:

Co tu dużo gadać? 65SK9500 jest za...isty, tylko żeby wykorzystać wszystkie jego możliwości, to trzeba mieć szybkie łącze do internetu.

O jak szybkim łączu mowa? Takie sensowne minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie jest minimum. Ja mam łącze 110 Mb/s, przy wyświetlaniu filmu z powyższego obrazka transfer wynosi ok. 50 Mb/s, przy większości filmów 4K transfer wynosi ok. 35 Mb/s. Przy niższych prędkościach łącza YT prawdopodobnie obniży jakość obrazu lub będzie transmisję buforować.

Kiedyś próbowałem testować maksymalną prędkość połączenia po ethernecie pomiędzy komputerem, a telewizorem i wychodziły mi wartości pomiędzy 55, a 74 Mb/s, więcej nigdy nie osiągnąłem.

Natomiast jak chodzi o pozostałe funkcje telewizora (AI, Google, kamery internetowe, przeglądanie internetu itp), to jest tak samo jak ze zwykłym komputerem, czyli im łącze szybsze, tym lepiej :)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ miałem wątpliwości czy podane przeze mnie w poprzednim poście informacje odnośnie transferów były poprawne, wiec trochę dokładniej przyobserwowałem na routerze jak one się kształtują przy wyświetlaniu różnych rodzajów filmów z YT.

Filmy HDR zarówno 8K jak i 4K na początku pobierają materiał z prędkością ok. 60 Mb/s, a po zapełnieniu bufora ta prędkość spada do ok.33 Mb/s.

Filmy FHD pobierały dane ze średnią prędkością rzędu 8 Mb/s, a HD ok. 6 Mb/s, przy czym te wartości bardzo zmieniały się w czasie.

Edytowane przez Chris144

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem szczęśliwym posiadaczem SK9500 ale 55 cali ( no jednak nie stać mnie na 65) ponad 2 tys różnicy to sporo. Ale jeśli chodzi o telewizorek to wymiata. Potwierdzam że właśnie tak wygląda czerń jak na zdjęciu Chriss 144. Tylko trzeba sobie to wszystko poustawiać.

Polecam z czystym sumieniem.

Telewizor jest za[beeep]...y !!!

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Chris144 napisał:

Nie wiem jakie jest minimum. Ja mam łącze 110 Mb/s, przy wyświetlaniu filmu z powyższego obrazka transfer wynosi ok. 50 Mb/s, przy większości filmów 4K transfer wynosi ok. 35 Mb/s. Przy niższych prędkościach łącza YT prawdopodobnie obniży jakość obrazu lub będzie transmisję buforować.

Kiedyś próbowałem testować maksymalną prędkość połączenia po ethernecie pomiędzy komputerem, a telewizorem i wychodziły mi wartości pomiędzy 55, a 74 Mb/s, więcej nigdy nie osiągnąłem.

Natomiast jak chodzi o pozostałe funkcje telewizora (AI, Google, kamery internetowe, przeglądanie internetu itp), to jest tak samo jak ze zwykłym komputerem, czyli im łącze szybsze, tym lepiej :)

Będę musiał rozważyć zwiększenie limitu. Jestem przeciwnikiem ścigania się na transfery i parę lat temu świadomie odpadłem z wyścigu na najszybsze łącze. Aktualnie transfer mam zredukowany do 30Mb, który w zupełności wystarcza do moich potrzeb. Praca, YT, Netflix, HBO GO. Ale telewizor FullHD, więc i potrzeby nieco inne. Pomyślimy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

po proszę o wypowiedz posiadaczy modeli sk czy mogą sprawdzić w swoich tv czy jest kompatybilność z dekoderem prv vectra ARRIS HMC-4120. Z góry dziękuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Łukasz Reszka napisał:

Panowie,

po proszę o wypowiedz posiadaczy modeli sk czy mogą sprawdzić w swoich tv czy jest kompatybilność z dekoderem prv vectra ARRIS HMC-4120. Z góry dziękuje 

A skąd podejrzenie, ze może on być niekompatybilny? Czy jest z tego znany?

Bo przecież podpina się kabel HDMI i w zasadzie powinno wszystko grać!

1 godzinę temu, wydert napisał:

Będę musiał rozważyć zwiększenie limitu. Jestem przeciwnikiem ścigania się na transfery i parę lat temu świadomie odpadłem z wyścigu na najszybsze łącze. Aktualnie transfer mam zredukowany do 30Mb, który w zupełności wystarcza do moich potrzeb. Praca, YT, Netflix, HBO GO. Ale telewizor FullHD, więc i potrzeby nieco inne. Pomyślimy...

Wbrew pozorom też nie jestem zwolennikiem ścigania się na transfery, kiedyś łącze 100 kb/s (HIS/SDI) dzieliłem z dwoma sąsiadami, a to łącze 100 Mbps wziąłem tylko po to, żeby mieć wyższy upload. Ale po kupnie nowego telewizora takie szybkie łącze przydało się jak raz :)

Po eksperymentach z dzisiejszej nocy wydaje mi się, że do oglądania materiału 4K HDR potrzebne jest łącze co najmniej 50 Mb/s, przy wolniejszym łączu prawdopodobnie nastąpi degradacja materiału lub buforowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Łukasz Reszka napisał:

Może źle sprecyzowalem? chodzi mi o kompatybilność pilota magic do obsługi kanałów telewizji kablowej vectra.

Obawiam się, że tym pilotem nie da się zmieniać kanałów w dekoderze telewizji cyfrowej, a przynajmniej mnie się to nie udało.

Długie przyciśnięcie klawisza numerycznego powoduje zmianę źródła sygnału (po odpowiednim zaprogramowaniu pilota), natomiast krótkie przyciśnięcie nie wywołuje żadnego efektu pomimo włączonego i aktywnego HDMI-CEC.

Radzę sobie w ten sposób, że gdy korzystam z internetu to używam pilota Magic, a gdy oglądam TV-sat, to i tak używam pilota od dekodera satelitarnego, gdyż tam jest więcej klawiszy dedykowanych do obsługi tego dekodera, a których nie ma w pilocie Magic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki .

a powiedz proszę na jakiej zasadzie i czy wogole działa wybieranie głosowe wybranego kanału? Np mówię „włącz animal planet” i czy telewizor zmieni mi kanał? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...