Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Jarosław Świtoń napisał:

Gwarancję od Rtv Max otrzymałem z przypiętym paragonem w książeczce gwarancyjnej lg w 17 językach z wpisanym na ostatniej stronie numerem seryjnym i modelem tv.

Ja też otrzymałem identyczną kartę gwarancyjną w 17 językach, treść tej karty pokrywa się z tekstem gwarancji podanym na stronie supportu firmy LG - https://www.lg.com/pl/wsparcie

Ta strona (przynajmniej na pierwszy rzut oka) wygląda bardzo przyjaźnie i zachęcająco do korzystania z supportu firmy.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2018 o 17:00, Jarosław Świtoń napisał:

Door to Door. Zgłaszasz do LG.  Przyjedzie serwisant i albo na miejscu maprawi albo zabierze i po naprawie sami odwiozą.

Tak to właśnie zrozumiałem, ale tomulus2000 pisał o kontakcie z morele.net:

Dnia 16.11.2018 o 09:09, tomulus2000 napisał:

W morele, uzyskałem informację iż jest to dystrybucja Łotewska i w przypadku jakiejkolwiek reklamacji, naprawy, telewizor muszę odesłać do sklepu morele.
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morele są znanym sklepem -składałem kilka komputerów w oparciu o zakupy u nich.. Nie zadałem im pytania o gwarancje jak ja kupowałem tv bo wtedy mieli cenę która mnie widocznie nie satysfakcjonowała. Podejrzewam, że w przypadku zakupu u nich jest tak jak wszędzie a info, które podał tomulus może być niedoprecyzowane. Reklamacjami i rękojmią zajmuje się sklep więc odsyła się towar do sklepu a gwarancją producent więc w tym przypadku gwarancja lg. Łotwa jest w eu. więc nie ma innej możliwości. Jeżeli jest ktoś zainteresowany zakupem u nich to najlepiej zadawać pytanie elektronicznie - przez telefon różne dziwne rzeczy ludzie podają lub nie zawsze przez osoby kompetentne oraz  posługujemy się skrótami myślowymi więc różnie bywa z takimi informacjami. Ale oczywiście to tylko moje przypuszczenia bo nie wiem jaką dokładnie informację i w jaki sposób przekazał ten sklep.  

 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie sadzę, by sposób załatwiania reklamacji był w Morele inny niż u innych sprzedawców. Raczej podejrzewam, że w Morele dotychczas jeszcze nie mieli do czynienia z reklamowaniem telewizora, gdyż jakoś nie przypominam sobie by oni wcześniej sprzedawali telewizory, zawsze kupowałem u nich tylko sprzęt komputerowy.

Poza tym (o ile dobrze pamiętam), w przypadku uznania reklamacji to gwarant (lub sprzedawca) pokrywa koszty dostawy (zwrotu) reklamowanego towaru, więc dla gwaranta nieopłacalne byłoby wymaganie od nabywcy by to on dostarczał towar do sklepu lub serwisu, a potem domagał się zwrotu poniesionych kosztów, które w takiej sytuacji byłyby wyższe niż w przypadku odbioru sprzętu przez gwaranta.

Zresztą najprościej byłoby takie pytanie zadać wprost do LG-Polska, wtedy odpowiedź będzie autorytatywna - https://www.lg.com/pl/wsparcie/obsluga-klienta/email

Dnia 12.10.2018 o 00:27, Chris144 napisał:

Googlając udało mi się ustalić kilka numerów EAN świadczących o tym, na jaki rynek jest dany TV przeznaczony:

 

8806098142019    Niemcy (de)
8806098142040    Czechy (cz), Słowacja (sk), Litwa (lt), Łotwa (lv), Estonia (ee), Serbia (rs), Bułgaria (bg), Albania (al)
8806098142057    UK
8806098142118    NL
8806098170425    PL (info z oficjalnej strony LG PL)

Fakt, że wersja polska jest odrębna od wersji wspólnej dla całej reszty Europy Środkowej może świadczyć, że czymś ona się od tamtej wspólnej wersji różni, być może właśnie obsługą poleceń głosowych w języku polskim.

Morele na swojej stronie w opisie TV  podał numer EAN 8806098142040, czyli wspólna wersja dla CEE.

Wysłałem odpowiednie zapytania, myślę że za kilka dni wszystko będzie jasne.

Fajnie by było, gdyby w tej sprawie wypowiedział się ktoś, kto już ma taki TV z numerem EAN 8806098142040. 

Myślę, że doszedłem jaka jest różnica pomiędzy telewizorami o kodach EAN 8806098170425 oraz obecnie oferowanymi 8806098142040.

18 września br. opublikowano nową wersję firmware do tych telewizorów (Version 04.10.06), która wprowadza wsparcie Googla dla tych telewizorów:

https://www.lg.com/pl/wsparcie/szukaj-produktu?superCategoryId=&categoryId=&searchChck=false&reSearch=65SK9500&search=65SK9500&sort=&currentPage=

Przypuszczam, że telewizory z numerem EAN 8806098142040 mają nowsze firmware i stąd zmiana numeru EAN.

Mój telewizor ma właśnie ten wyższy numer EAN, a jako datę produkcji ma wrzesień br.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie chciałem wprowadzać żadnego zamieszania z tą informacją od morele co do naprawy. Przekazała mi to osoba na czacie i tyle.

Z racji na BF cena 55SK8500 wynosi 3999zł, pytanie czy faktycznie warto dopłacić 700zł do SK9500 

ps. zastanawiam się jeszcze nad wielkością matrycy i chciałbym się tylko Was podpytać czy mając odległość do tv 2,5 metra  to 49" będzie powiedzmy ok, wystarczy czy lepiej 55"

Dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie dopłaty to Ty sam musisz wycenić te 700zł różnicy. Dla jednych to drobiazg a dla innych kupa forsy. 55 cali będzie ok do oglądania z 2.5m. Pierwszy tydzień będziesz myśleć że błąd i za duży ale potem nie kupisz już mniejszego tv. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomulus2000

55SK9500 ma raczej taką samą matryce jak 55SK8500, w testach nie widać istotnych różnic. 55SK8500 ma prawdopodobnie 36-40 stref lokalnego podświetlenia, a 55SK9500 ma ich 50. Jasność SDR i HDR chyba jest większa w 55SK9500, ale myślę że nie jest to duża różnica. Niestety nie ma tutaj jakiegoś dobrego porównania tej jasności. Dźwięk minimalnie lepszy w 55SK9500, ale w 55SK8500 też jest dobry. No i SK9500 mają inny kształt stopki o kolorze złotym, ale czy ładniejszą to już kwestia gustu. To chyba tyle, bo więcej różnić nie zauważyłem.

Czy warto dopłacić do 55SK9500 to już musisz sobie sam odpowiedzieć. W sumie te 10-14 stref więcej i tak tu szału nie zrobi. Jeśli koniecznie szukasz IPSa z dobrym stosunkiem cena/jakość to chyba jednak 55SK8500 wygrywa w tym pojedynku.

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tv mam ok. 2,7m Miałem 47cali. Kupiłem 65,  pierwszy dzień szok. Teraz na mniejszy bym nie zamienił. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem laikiem jeśli chodzi o HDR. Porównuje tylko liczby podane na testach.

Np. Rtings w 55SK8500(tam 55Sk9000) podaje jasność SDR w okolicach 450cd/m^2, a tvtest w modelu 55SK9500 jasność na poziomie 440cd/m^2.

Przy HDR rtings w 55SK8500 podaje maksymalną jasność chwilową na planszy 10% na poziomie 1180cd/m^2, a na tvtest w modelu 55SK9500 przy planszy 10% podaje jasność max 1112cd/m^2.

To tak wyrywkowo, bo tvtest nie podaje zbyt wielu pomiarów jasności, tak jak rtings. Ale na tej podstawie można stwierdzić (niekoniecznie słusznie), że efekt HDR będzie podobny w tych modelach. Oczywiście każdy tester jak i jego sprzęt ;) , mają prawo do błędu, więc zawsze trzeba brać pod uwagę jakiś margines błędu. Najlepiej byłoby gdyby oba modele były testowane w jednym miejscu.

Tutaj na hdtvpolska mają inny sposób oceniania jasności HDR, więc ciężko ich porównać do innych testów.

Lepiej w HDR wychodzi dopiero wersja 65 cali - 65SK9500, gdzie w testach rtings wygrywa spokojnie z braćmi z serii SK8500.

 

55xf9005 też brałem pod uwagę. W sumie bardzo dobry tv, ale z bardzo słabymi kątami widzenia. Aktualna cena 4700zł za 55 cali jest dobra. Ja mam łatwiejszy wybór, bo często siedzę pod kątem do tv i sony nie sprawdziłby się u mnie, dodatkowo przerażają mnie te kacze stopki :D

 

Edytowane przez Michał Kowalski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie różnica cen (ceneo) to między 55sk9500 a 55sk8500 to 600 zł. Różnice chyba adekwatne między między nimi. Z jednej strony dokładając 600 zł będziesz mieć na dzień dzisiejszy najlepszy tv w wielkości55 cali na matrycy Ips a z drugiej to czy rzeczywiście  te różnice są warte tych 600zł? Chyba tak jak pisałem wcześniej wszystko zależy od indywidualnego poczucia wartości pieniędzy. Jak ma ktoś pożyczać aby starczyło to wg mnie nie warto a jeżeli masz luźne 600zł to warto dołożyć chociażby dla poczucia tego, że dokonałeś najlepszego zakupu z możliwych w danym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dość długo wizyta w MM i porównania SK8500 z Panasonic dz 780. Nie mieli na stanie SK 9500. Obraz na Panasonic naturalny, nie przejaskrawiony ale jakby mało ostry , hdr  taki sobie, słabe kąty jak na matryce IPS. Tryb kino film wyglądał rzeczywiscie jak w kinie. SK 8500 jaśniejszy bardziej ostry obraz ale jakby więcej zakłóceń. Lepsze kąty. Według mnie SK zdecydowanie wymaga kalibracji. Nie wiem jak SK 9500 ale w tej chwili za 65 cali wydaje się najrozsądniejszyn wyborem   w cenie poniżej 7 tys jeżeli komuś bardziej zależy na kątach niż na czerni.

Edytowane przez KARTON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko do posiadaczy SK8500. Czy odtwarzając film z usb/dysku można wybrać wielkość  napisów - czy jest opcja  żeby wybrać sobie wielkość , czy może z góry tylko jedna.

Dlaczego pytam, wczoraj przez chwilę oglądałem w MM 55SK8500, włączyłem film z usb żeby zobaczyć jak wygląda obraz i napisy były dość duże, za duże, stąd pytanie do Was czy możecie to sprawdzić ( nie miałem czasu żeby szukać w menu , było już przed zamknięciem sklepu ).

Kilka lat temu wybierałem między Samsungiem a Panasoniciem, w H6400 bez problemu można było wybrać wielkość napisów,  w Panasonic były tylko dwie wielkości przy czym największa była i tak mała dlatego odpadł.

Może banał , jednak są pozycje do obejrzenia sprzed roku, dwóch i tutaj  ma to dla mnie znaczenie.

Dzięki

ps. na zadane pytanie sprzedawcy co by ewentualnie polecił sk8500 czy xf9005.......Panie.... jasne że sony :) , ale za cholerę"nie mógł odpalić filmu z usb " w ogóle sony nie widział podłączonego usb

Edytowane przez tomulus2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z filami z USB w Sony miałem to samo. Sprzedawca nie potrafił odpalić ani zdjęć ani filmów z dysku lub USB. Bawił się ściągał różne aplikacje i tak poległ po godzinie ( zarówno sprzedawcy w MM jak i Sony Centre), dlatego dla mnie Android TV odpada.

 

 

Myślę poważnie nad SK9500 65 cali, ale nie wiem czy nie będzie za dużo. Słaby materiał to jednak bardziej będzie widać niedoskonałości obrazu. Odległość  na siedząco ze stołu to 3,5 do  4 m , a z sofy 3,5m a przechodząc 2m. 

I z tych dwóch metrów może być dziwnie .

A cały pokój to aż 21m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy SK 9500 ma wyjście słuchawkowe ??? Co opis to inaczej.

Z góry dzięki.

Panowie i czy Sk 9500 czyta USB 3.0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KARTON napisał:

Z filami z USB w Sony miałem to samo. Sprzedawca nie potrafił odpalić ani zdjęć ani filmów z dysku lub USB. Bawił się ściągał różne aplikacje i tak poległ po godzinie ( zarówno sprzedawcy w MM jak i Sony Centre), dlatego dla mnie Android TV odpada.

A o oglądaniu filmów ze swojego komputera lub dysku sieciowego, to w ogóle można zapomnieć. Właśnie z tego powodu zrezygnowałem z zakupu TV Sony, który był dla mnie modelem pierwszego wyboru i kupiłem 65SK9500.

Cytat

Myślę poważnie nad SK9500 65 cali, ale nie wiem czy nie będzie za dużo. Słaby materiał to jednak bardziej będzie widać niedoskonałości obrazu. Odległość  na siedząco ze stołu to 3,5 do  4 m , a z sofy 3,5m a przechodząc 2m. 

I z tych dwóch metrów może być dziwnie .

Jeśli z sofy masz 3,5 m, to nawet nie bierz pod uwagę mniejszego ekranu. Ja mam 3 m i ogląda się bardzo komfortowo. A jeśli jest stary film w niskiej rozdzielczości, to on będzie źle wyglądał nawet na 40 calach.

Na szczęście jakość nadawanego materiału stale się poprawia i to musisz mieć na uwadze. Gdy miesiąc temu kupiłem ten telewizor (nawet pisałem tutaj o tym), to bolała mnie jakość obrazu  emitowanego czasami na kanale TVP info. W międzyczasie TVP Info dorobiło się nowego studia oraz prawdopodobnie nowego sprzętu i problem zniknął, obraz na tym kanale nie odbiega od innych kanałów HD. A kanały SD już dawno (jeszcze na starym telewizorze) sobie odpuściłem i ich nie oglądam.

 

1 godzinę temu, KARTON napisał:

Panowie czy SK 9500 ma wyjście słuchawkowe ??? Co opis to inaczej.

Tak, ma, tuż obok wyjścia optycznego.

Cytat

Panowie i czy Sk 9500 czyta USB 3.0?

Jeśli masz na myśli pendrive USB 3.0, to czyta.

Dnia 16.11.2018 o 15:51, Jarosław Świtoń napisał:

Gwarancję od Rtv Max otrzymałem z przypiętym paragonem w książeczce gwarancyjnej lg w 17 językach z wpisanym na ostatniej stronie numerem seryjnym i modelem tv.

Ja kartę gwarancyjna otrzymałem od sprzedawcy dziewiczo czystą, a ponieważ zgodnie z jej treścią karta niewypełniona przez sprzedawcę jest nieważna, więc napisałem do LG pytanie w tej sprawie. Oto treść otrzymanej dzisiaj odpowiedzi:

Szanowny Panie,

Dziękujemy za kontakt z Działem Obsługi Klienta LG Electronics Polska Sp. z o.o.

Uprzejmie informujemy, iż wymaganym do uznania gwarancji dokumentem jest dowód zakupu w postaci faktury VAT lub paragonu fiskalnego. Podbita karta gwarancyjna nie jest obligatoryjna.
[...]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

niestety dalej nie potrafię zrozumieć dlaczego w wielkich sieciówkach jest tak duża przebitka cenowa na 65sk9500. Przy żadnym innym telewizorze nie zauważyłem takiego skoku. Na moje zapytania do euro czy mm uzyskałem odpowiedz „...ceny zostają nam narzucone przez producenta, nie mamy na to wpływu ...” 

Myślicie ze mogą obniżyć te ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Łukasz Reszka napisał:

Witam,

niestety dalej nie potrafię zrozumieć dlaczego w wielkich sieciówkach jest tak duża przebitka cenowa na 65sk9500. Przy żadnym innym telewizorze nie zauważyłem takiego skoku. Na moje zapytania do euro czy mm uzyskałem odpowiedz „...ceny zostają nam narzucone przez producenta, nie mamy na to wpływu ...” 

Myślicie ze mogą obniżyć te ceny?

To się nazywa polityka cenowa firmy :)

Czy wyobrażasz sobie zadymę jaka by powstała gdyby klienci niemieckich MM zauważyli, ze w polskich MM ten sam telewizor można kupić w cenie blisko o połowę niższej?

A w ten sposób producent z jednej strony dzięki wysokim cenom w oficjalnej sieci sprzedaży utrzymuje wysokie pozycjonowanie swojej marki na światowym rynku, a z drugiej zapewnia sobie zbyt towaru na rynku lokalnym miejsca produkcji.

Tak przynajmniej ja to odbieram i osobiście jestem bardzo zadowolony, że w doskonałej cenie udało mi się kupić telewizor, który posiada możliwości nieosiągalne w produktach konkurencji.

Edytowane przez Chris144
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że... LG po prostu nie zależy na sprzedaży tego modelu w Polsce. Walczą najaktywniej ze swoimi OLED-ami, a telewizory LCD mają w ofercie "na odwal się".

Bo inaczej tych kosmicznych cen w oficjalnych sieciówkach po prostu nie da się uzasadnić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Chris144 napisał:

A o oglądaniu filmów ze swojego komputera lub dysku sieciowego, to w ogóle można zapomnieć. Właśnie z tego powodu zrezygnowałem z zakupu TV Sony, który był dla mnie modelem pierwszego wyboru i kupiłem 65SK9500.

Jeśli z sofy masz 3,5 m, to nawet nie bierz pod uwagę mniejszego ekranu. Ja mam 3 m i ogląda się bardzo komfortowo. A jeśli jest stary film w niskiej rozdzielczości, to on będzie źle wyglądał nawet na 40 calach.

Na szczęście jakość nadawanego materiału stale się poprawia i to musisz mieć na uwadze. Gdy miesiąc temu kupiłem ten telewizor (nawet pisałem tutaj o tym), to bolała mnie jakość obrazu  emitowanego czasami na kanale TVP info. W międzyczasie TVP Info dorobiło się nowego studia oraz prawdopodobnie nowego sprzętu i problem zniknął, obraz na tym kanale nie odbiega od innych kanałów HD. A kanały SD już dawno (jeszcze na starym telewizorze) sobie odpuściłem i ich nie oglądam.

 

Tak, ma, tuż obok wyjścia optycznego.

Jeśli masz na myśli pendrive USB 3.0, to czyta.

Ja kartę gwarancyjna otrzymałem od sprzedawcy dziewiczo czystą, a ponieważ zgodnie z jej treścią karta niewypełniona przez sprzedawcę jest nieważna, więc napisałem do LG pytanie w tej sprawie. Oto treść otrzymanej dzisiaj odpowiedzi:

Szanowny Panie,

Dziękujemy za kontakt z Działem Obsługi Klienta LG Electronics Polska Sp. z o.o.

Uprzejmie informujemy, iż wymaganym do uznania gwarancji dokumentem jest dowód zakupu w postaci faktury VAT lub paragonu fiskalnego. Podbita karta gwarancyjna nie jest obligatoryjna.
[...]

Dzięki za info. To tylko mnie czeka zmiana komody na niższą bo obecna  ma 120cm wysokości i jak na niej postawie 65 cali to będzie to bardzo dziwnie wyglądało.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Chris144

Z ciekawości sprawdziłem jak się mają ceny tv LG u naszych bogatszych zachodnich sąsiadów w MM, na przykładzie SK8500 bo SK9500 MM.de nie ma:

49SK8500:  niemiecki Mediamarkt = ok. 4300 zł,   polski Mediamarkt= 5499zł

55SK8500:  Mediamarkt.de = ok. 4940 zł,    Mediamarkt.pl = 5499zł

We wrześniu zmieniałem telefony to też mnie dziwiły tamtejsze ceny, teraz:

np. Samsung Galaxy S9:   Mediamartk.de = 2360 zł, Mediamarkt.pl = 2899 zł  ???

Biorąc jeszcze pod uwagę to, że z takich Niemczech koszty sprzedaży, jak i obsługi posprzedażowej są dużo wyższe niż w Polsce (robocizna!) to robią nas tutaj ostro w kakao i to bez wazeliny... I trzeba się cieszyć, że są jeszcze sklepy w Polsce, w których widać że działają poza zmową cenową. Niestety 80% kupujących idzie do sieciówek i tylko między nimi porównuje ceny, utwierdzając ich w tym że taka polityka cenowa w Polsce ma sens. Polak się zastawi, ale kupi nawet w tym  markecie 50% drożej niż u konkurencji. Oczywiście, nie zawsze są takie różnice, ale akurat seria SK od LG króluje tutaj.

Ja tam trochę ochłonąłem... Na ten rok słaba oferta LCD w przedziale 49-55 cali, tylko Samsung 55q9fn wyróżnia się w tej bylejakości, choć też ma swoje wady, których można było spokojnie uniknąć. Z 55SK9500 zrezygnowałem, w związku z ostrym zmniejszeniem liczby stref wygaszania względem wersji 65cali. Philips i Panasonic wszystkie tv nijakie, a w philipsie gratis beznadziejna obsługa gwarancyjna. Sony 55xf9005, niby dobry obraz, ale ten kaczkowaty design, tylko 48 strefy wygaszania, blooming, a czarny pod kątem >25stopni gorszy niż w IPSie. Już nie wspomnę o androidzie, który chodzi jak na tv boxie za 200zł. Samsung 55NU8072, 55Q7Fn, podświetlenie edge, beznadziejne lokalne wygaszenie, efekt dyskoteki z napisami(normalny programista by to załatał w tydzień), wykastrowane z kodeków i brak DV. OLED to bajka, ale losowa jakość matryc przekonuje mnie, że jeszcze warto poczekać 1-2 generacje, bo nie lubię się bawić w wymiany. Raczej kupie na przeczekanie 49SK8500, wystarczający a są w cenie od 3250 zł. Do 2 lat chcemy się przenieść do nowego domu i nie ma chyba sensu przeciążać budżetu na tymczasowy tv, bo później to minimum 65 cali.

Podsumowując moje poszukiwania: Ignorancja jest darem.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie zostałem w ogóle bez telewizora. Na początku pomyślałem, że chcę LG i tu wybór padł na SK8500. Wysokie ceny tego modelu skierowały mnie w kierunku NU80.., ale pomimo fajnych cen bronię się przed tym modelem z powodów wymienionych przez Michał Kowalski. No więc powrót do LG. Nie zamierzam przepłacać tylko dlatego, że duże sieciówki zmówiły się w dziwny sposób. Z kolei kupno np w morele.net, gdzie TV pochodzą z innych dystrybucji jakoś mnie odstrasza. Co z gwarancją (realnie, w praktyce), czy aktualizacje będą w odpowiednim czasie i wystarczająco często itp itd... Chyba pozostaje poczekać. Przynajmniej wróciłem do czytania książek po latach :)

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, wydert napisał:

Nie zamierzam przepłacać tylko dlatego, że duże sieciówki zmówiły się w dziwny sposób.

I bardzo słusznie!

Cytat

Z kolei kupno np w morele.net, gdzie TV pochodzą z innych dystrybucji jakoś mnie odstrasza. Co z gwarancją (realnie, w praktyce), czy aktualizacje będą w odpowiednim czasie i wystarczająco często itp itd... Chyba pozostaje poczekać.

Nie ma żadnych "innych dystrybucji"!

Wszystkie obecnie oferowane w Europie telewizory 65SK9500 mają kod EAN 8806098142040 czyli mają dystrybucję (oraz gwarancję) europejską, a nie łotewską czy jakąś inną.

System jest dopracowany,  prawidłowo obsługuje polecenia i zapytania wydawane w języku polskim i jak na razie nie dostrzegam potrzeby jego aktualizacji. Zresztą poprzednie wersje sytemu są do ściągnięcia ze strony LG gdyby ktoś koniecznie chciał.

W swoim zapytaniu do LG podałem, w którym sklepie internetowym zakupiłem swój telewizor i LG w odpowiedzi ani słowem nie zakwestionowało mojego prawa do realizacji gwarancji w Polsce. Czasy komuny minęły i zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami jeśli telewizor jest na gwarancji, to  odbiór telewizora oraz jego zwrot do klienta już jest problem gwaranta, a nie klienta. A do sprzedawcy zapewne musiałbyś dostarczyć towar tylko w przypadku gdybyś chciał skorzystać z rękojmi, ale także w tym przypadku koszt dostawy ponosi wówczas sprzedawca.

A jeśli jeszcze masz jakiekolwiek wątpliwości (choćby właśnie w kwestii transportu), to wejdź na stronę https://www.lg.com/pl/wsparcie/obsluga-klienta/email

i zadaj im pytanie.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, wydert napisał:

Ja aktualnie zostałem w ogóle bez telewizora. Na początku pomyślałem, że chcę LG i tu wybór padł na SK8500. Wysokie ceny tego modelu skierowały mnie w kierunku NU80.., ale pomimo fajnych cen bronię się przed tym modelem z powodów wymienionych przez Michał Kowalski. No więc powrót do LG. Nie zamierzam przepłacać tylko dlatego, że duże sieciówki zmówiły się w dziwny sposób. Z kolei kupno np w morele.net, gdzie TV pochodzą z innych dystrybucji jakoś mnie odstrasza. Co z gwarancją (realnie, w praktyce), czy aktualizacje będą w odpowiednim czasie i wystarczająco często itp itd... Chyba pozostaje poczekać. Przynajmniej wróciłem do czytania książek po latach :)

U Kikiego masz za 3999zł z "pl"

Cały czas się waham czy brać 55SK8500, jeśli cena spadłaby jeszcze po świętach, po nowym roku to może wtedy nie miałbym już złudzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...