Skocz do zawartości
Dariusz Kowalski

Przebarwienia/wypalenia ma matrycy OLED co w związku z tym ?

Rekomendowane odpowiedzi

Uważam, że warunki gwarancyjne są znane kupującemu przed zakupem.

A wyłudzanie zawsze pozostanie wyłudzaniem, bez względu na dopisaną historyjkę.

  • Plusik 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ...

jak zaczynałem temat, miałem LG OLED 65E6D

TV wypalił się po roku. Wtedy oglądałem kały informacyjne po godzinie dziennie max. Teraz z wiadomych względów co do informacji, C9'kę katuję dziennie na TVN24 po jakieś 6-8 godzin a ma on już ponad rok. Pracuję w domu, takze po prostu TV gra cały dzień. Nie ma śladu wypalenia. Mam nadzieję, ze tak będzie dłużej.

Telewizję mogę oglądać jak chcę i ile czasu chcę.

Poza tym jak Groszek pisze ... o jakich warunkach mówisz? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby producent napisał w instrukcji  uczciwie że pół roku po upłynięciu gwarancji telewizor nie będzie się nadawał do użytku to na pewno bym go nie kupił. Ale LG świadomie i z premedytacją ukrywa skrzętnie tę wiedzę przed kupującym podając tylko zalety wyświetlacza OLED - jak się okazuje krótkotrwałe. Po zakończeniu gwarancji proponują wymianę płatną za 55"  chcą  3900 zł i gwarancja 3 miesiące. Ta trzymiesięczna gwarancja na nowy ekran raczej nie jest zgodna z prawem, ale to jeszcze do sprawdzenia.

  • Plusik 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Weteran8- a skąd producent miałby to wiedzieć?  :)))  Tobie padł po 2.5 roku, innemu po 3 latach, a dziesiątkom innych służy bez zarzutu długie lata. I co Ci którym się zepsuł po upływie gwarancji  mają automatycznie prawo do rzeczy o których piszesz? C'mon ;) Qrcze, aż mi się nie chce wierzyć, że naprawdę  nie widzisz w tym nic niewłaściwego  :(

Rozumiem Twoje rozgoryczenie, też mi padł tv ~30 dni po upływie gwarancji, więc wiem co to znaczy. Szczęśliwy nie byłem...

Jeden z aforyzmów mówi - "Doświadczenie – to nazwa, którą każdy nadaje swoim błędom", więc potraktowałem to po prostu jako kolejne  doświadczenie. ;)

Mając taką nauczkę przy poważniejszych zakupach staram się zrobić "research" na temat planowanego modelu i dokupuję rozszerzoną gwarancje. U mnie się sprawdza.

 

 

 

Edytowane przez Groszek
  • Plusik 2
  • Haha 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, tracer10 napisał:

I tu powinna się skończyć gadka. Skoro TV za tyle siana pada chwilę po gwarancji to jest to grubo nie halo.

 

@tracer10 , dla formalności - mój cytat w Twojej wypowiedzi  nie dotyczy oleda. :)  Kiedyś zepsuł mi się w ten sposób inny tv, w innej technologii :)

Co do reszty to chyba nie zrozumiałeś o czym pisałem. To było trochę o czymś innym niż gwarancje. Szkoda, że tego nie widzisz  :(

p.s.

Cofnij się stronę wcześniej i zobacz w jakim kontekście była dyskusja ;)

  • Plusik 3
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Groszek napisał:

Co do reszty to chyba nie zrozumiałeś o czym pisałem. To było trochę o czymś innym niż gwarancje. Szkoda, że tego nie widzisz  :(

p.s.

Cofnij się stronę wcześniej i zobacz w jakim kontekście była dyskusja ;)

Szkoda twojej uwagi na tego typka - nie rozumie pisanego języka (pewnie tylko obrazkowe) :)

  • Lubię 1
  • Haha 2
  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, tracer10 napisał:

No na ciebie typku to szkoda nawet klawiatury siedzący non stop na forum trollu i bawiącym się w recenzje każdego postu w każdym temacie😀

Istna Alfa z ciebie, no i te twoje emoty dawane każdemu haha.

Prawdziwy troll.

 

Uprzejmie ci dziękuję za hurtowe podbicie moich punktów reputacji. Wielkoduszny, świąteczny gest :)

Przykro mi, że nie mogę się tym samym odwzajemnić. Przyjmij jednak skromny podarek od mnie - zaszczytne miejsce na liście ignorowanych ;)

  • Zmieszany 1
  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów :)

W grudniu zakupiłem Oleda 55CX3LA  Made in Poland , produkcja 10/2020.

Po przesiadce z 10 - letniego lcd Sony TV  robi na mnie  ogromne wrażenie( kolory,HDR,sport z motion pro)

Ogólnie jestem świadomy co kupiłem jak to działa itd. ,ale  dla pewności zapytam.

1. Z tego co wiem tv po 4 godzinach użytkowania wykonuje krótkie około 5 - minutowe cykle odświeżenie pikseli (po zakończeniu procesu słychać charakterystyczne kliknięcie),czy to wystarczy aby prawidłowo użytkować tv czy też muszę wejść w menu "odświeżanie pikseli i zmienić coś w opcjach "działa po wyłączeniu tv" lub rozpocznij teraz (w menu jest opis o procesie trwającym godzinę) ?

Czy dobrze rozumiem,że ta pierwsza opcja to po prostu zmiana odświeżania z trybu automatycznego na ręczny ?

2.Jak polecacie ustawiać opcje luminacji logo i gradacje  w sdr/hdr ?

3.Podłączyłem do tv multirooma z nc+ i  gram na zwykłym ps4 +hdr, wszystko jest ok ale drażni mnie widoczna w różnych materiałach(lepszej i gorszej jakości)  taka ziarnistość obrazu ( nie wiem czy są to te szumy ekranu o których mowa w menu odświeżania).

Tv oglądam z odległości 3m,tryby obrazu które często używam to isf jasny /ciemny  po lekkich modyfikacjach (nie lubię ulepszaczy obrazu)planuje w przyszłości kalibrację i teraz nie wiem czy wszystko jest ok z moim tv czy nie...

Jeśli ktoś wie lub zna jakiś sposób na rozwiązanie mojego problemu będę wdzięczny za rzetelną odpowiedź. :)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu ten troll "typek" Barneba wylazł. Chyba już tylko na tym forum nie ma bana i szaleje. Masakra. 

 

A co do tematu... no jak to? OLEDy się nie wypalają! 

  • Plusik 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zgadza się 

moj OLED65B7 się nie wypalił 

😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, jaczar napisał:

Zgadza się 

moj OLED65B7 się nie wypalił 

😉

Mój 55B7 też :)

ale dla bezpieczeństwa LG wymieniło mi matryce po 1,5 roku :)

 

Pozdrawiam :)

  • Lubię 1
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mi tez wymienili po 2 latach, ale ze względu na przebarwienia które były od początku 

jakims cudem się udało 

wypalen nie było 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Fabs napisał:

Witam forumowiczów :)

W grudniu zakupiłem Oleda 55CX3LA  Made in Poland , produkcja 10/2020.

Po przesiadce z 10 - letniego lcd Sony TV  robi na mnie  ogromne wrażenie( kolory,HDR,sport z motion pro)

Ogólnie jestem świadomy co kupiłem jak to działa itd. ,ale  dla pewności zapytam.

1. Z tego co wiem tv po 4 godzinach użytkowania wykonuje krótkie około 5 - minutowe cykle odświeżenie pikseli (po zakończeniu procesu słychać charakterystyczne kliknięcie),czy to wystarczy aby prawidłowo użytkować tv czy też muszę wejść w menu "odświeżanie pikseli i zmienić coś w opcjach "działa po wyłączeniu tv" lub rozpocznij teraz (w menu jest opis o procesie trwającym godzinę) ?

Czy dobrze rozumiem,że ta pierwsza opcja to po prostu zmiana odświeżania z trybu automatycznego na ręczny ?

2.Jak polecacie ustawiać opcje luminacji logo i gradacje  w sdr/hdr ?

3.Podłączyłem do tv multirooma z nc+ i  gram na zwykłym ps4 +hdr, wszystko jest ok ale drażni mnie widoczna w różnych materiałach(lepszej i gorszej jakości)  taka ziarnistość obrazu ( nie wiem czy są to te szumy ekranu o których mowa w menu odświeżania).

Tv oglądam z odległości 3m,tryby obrazu które często używam to isf jasny /ciemny  po lekkich modyfikacjach (nie lubię ulepszaczy obrazu)planuje w przyszłości kalibrację i teraz nie wiem czy wszystko jest ok z moim tv czy nie...

Jeśli ktoś wie lub zna jakiś sposób na rozwiązanie mojego problemu będę wdzięczny za rzetelną odpowiedź. :)

 

 

 

OLEDY się nie wypalają! Ustaw oswietelenie OLED na 100, i odpalaj maraton z TVN24 lub jakąs gierke w HDR i z dużym HUD, a później zapraszamy na forum.

Edytowane przez Alwyn
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.12.2020 o 17:36, tracer10 napisał:

Jak widzisz robię ci ,,dobrze''😁 mimo iż uważam cię za trollo -idiotę.

Od razu widać jak cię jarają takie pkt.😀

Zdecydowanie odbiegasz od normalnych userów tego forum.

Bardzo się cieszę z twojego kroku, jestem wręcz zachwycony😀 i jednocześnie współczuję userom odwiedzającym forum często i muszącym obcować z twoimi wypocinami w każdym temacie.

Dzbanem roku na HDTV to jesteś jak nic i  bynajmniej nie jest to tylko moja opinia.

The End.

 

W dniu 26.12.2020 o 11:55, LV426 napisał:

I znowu ten troll "typek" Barneba wylazł. Chyba już tylko na tym forum nie ma bana i szaleje. Masakra. 

 

A co do tematu... no jak to? OLEDy się nie wypalają! 

Kim trzeba być aby w 1 dzień Świąt Bożego Narodzenia kiedy wszyscy sobie wybaczają, świętuję w rodzinnej atmosferze pisać na forum "Szkoda twojej uwagi na tego typka - nie rozumie pisanego języka (pewnie tylko obrazkowe)" ??? Oczywiście to pytanie retoryczne - trzeba być barnabą, największym trollem i hejterem na tym forum  uważającym się za guru technologii... Mi go aż jest żal. Jakie musi mieć nieszczęśliwe życie żeby w święta w ten sposób się zachowywać ?

Jedyna rada na niego Panowie - raportujcie każdy taki wpis i może gmeru mu zrobi jakiegoś czasowego bana to może zmieni swoje podejście.... Tylko wtedy zacznie was wyzywać od donosicieli... :) Przerabiałem to sam... Bo gościu nie rozumie, że to jest walka z hejtem, a nie donoszenie jak w staliniźmie na UB, że ktoś powiedział kawał o Bierucie i za to był torturowany... Dla barnaby to to samo...

Pisałem wielokrotnie, że ma pewny problemy, a to zachowanie w święta tylko to potwierdza. Ja w swoim temacie złożyłem wszystkim życzenia świąteczne... Taka mała różnica...

Edytowane przez Adam60
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Alwyn napisał:

OLEDY się nie wypalają! Ustaw oswietelenie OLED na 100, i odpalaj maraton z TVN24 lub jakąs gierke w HDR i z dużym HUD, a później zapraszamy na forum.

w zaślepieniu i nienawiści do oledów nie zrozumiałeś pytań? a może lcd "wypalił ci" zdolność czytania ze zrozumieniem? 

czy może zalecane przez ciebie maratony tvn24 dokonały podwójnego spustoszenia?

W dniu 26.12.2020 o 10:43, Fabs napisał:

1. Z tego co wiem tv po 4 godzinach użytkowania wykonuje krótkie około 5 - minutowe cykle odświeżenie pikseli (po zakończeniu procesu słychać charakterystyczne kliknięcie),czy to wystarczy aby prawidłowo użytkować tv czy też muszę wejść w menu "odświeżanie pikseli i zmienić coś w opcjach "działa po wyłączeniu tv" lub rozpocznij teraz (w menu jest opis o procesie trwającym godzinę) ?

Czy dobrze rozumiem,że ta pierwsza opcja to po prostu zmiana odświeżania z trybu automatycznego na ręczny ?

2.Jak polecacie ustawiać opcje luminacji logo i gradacje  w sdr/hdr ?

3.Podłączyłem do tv multirooma z nc+ i  gram na zwykłym ps4 +hdr, wszystko jest ok ale drażni mnie widoczna w różnych materiałach(lepszej i gorszej jakości)  taka ziarnistość obrazu ( nie wiem czy są to te szumy ekranu o których mowa w menu odświeżania).

ad. 1 u mnie dziala automat i nic nie zmieniałem - ważne by tv pozostawał w stand-by na noc

ad. 3 wg mnie zależy od materiału - może masz za duże wyostrzanie? u mnie czasami jest masa szumu (ale mam stary oled) a czasami nic

  • Plusik 5
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Adam60 napisał:

 

Kim trzeba być aby w 1 dzień Świąt Bożego Narodzenia kiedy wszyscy sobie wybaczają, świętuję w rodzinnej atmosferze pisać na forum "Szkoda twojej uwagi na tego typka - nie rozumie pisanego języka (pewnie tylko obrazkowe)" ??? Oczywiście to pytanie retoryczne - trzeba być barnabą, największym trollem i hejterem na tym forum  uważającym się za guru technologii... Mi go aż jest żal. Jakie musi mieć nieszczęśliwe życie żeby w święta w ten sposób się zachowywać ?

Jedyna rada na niego Panowie - raportujcie każdy taki wpis i może gmeru mu zrobi jakiegoś czasowego bana to może zmieni swoje podejście.... Tylko wtedy zacznie was wyzywać od donosicieli... :) Przerabiałem to sam... Bo gościu nie rozumie, że to jest walka z hejtem, a nie donoszenie jak w staliniźmie na UB, że ktoś powiedział kawał o Bierucie i za to był torturowany... Dla barnaby to to samo...

Pisałem wielokrotnie, że ma pewny problemy, a to zachowanie w święta tylko to potwierdza. Ja w swoim temacie złożyłem wszystkim życzenia świąteczne... Taka mała różnica...

Wiesz, musiałbym powtórzyć swoją, delikatnie mówiąc, nieprzychylną opinię o tobie, ale się powstrzymam. Sam się doskonale dookreśliłeś swoją wypowiedzią o kolegach z czasów słusznie minionych ;)

I skorzystam z cytatu @LV426, (bo jego samego mam w pewnej czarnej części internetu) i rozczaruję go, że nie dostałem jeszcze w swoim dość długim życiu żadnego bana :)

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Barnaba napisał:

Sam się doskonale dookreśliłeś swoją wypowiedzią o kolegach z czasów słusznie minionych ;)

Jakich k..u..r..w..a..  kolegach debi.....u ???????? !!!!!!!! Dałem analogię czym jest donosicielstwo a czym nie jest, a ty piszesz o jakiś kolegach !!! Jak widzisz na ciebie nie tylko ja się skarżę, a to o czymś świadczy... Ale w sumie to nie piszę do ciebie bo z hejterem nie ma co rozmawiać tylko do innych bo ktoś przeczyta o jakimś dookreśleniu i sobie coś pomyśli, a moja akurat rodzina bardzo ucierpiała przez UB więc dlatego dałem takie porównanie !

Edytowane przez Adam60
  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panuje powszechna opinia że teraz w OLED-ach są specjalne systemy które powodują ze problemu wypalania pikseli nie ma. Niestety tak nie jest, automatyczne odświeżanie pikseli ma na celu ukrycie przed oglądającym faktu że piksele się zużywają i podwyższa napięcie na lekko zużytych pikselach aby wyrównać ich jasność do pozostałych. Oczywistym jest że napięcie można podwyższać do pewnego poziomu i z chwilą osiągnięcia tego punktu zaczyna się problem, pojawiają się powidoki. W najlepszej sytuacji są ci którzy kupili telewizor niedawno i mają matryce o dużej jasności wtedy osiągnięcie punktu krytycznego trwa dłużej. Na forum w dziale testy można odszukać swój odbiornik i sprawdzić parametry.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.12.2020 o 14:27, klaus71 napisał:

w zaślepieniu i nienawiści do oledów nie zrozumiałeś pytań? a może lcd "wypalił ci" zdolność czytania ze zrozumieniem? 

czy może zalecane przez ciebie maratony tvn24 dokonały podwójnego spustoszenia?

ad. 1 u mnie dziala automat i nic nie zmieniałem - ważne by tv pozostawał w stand-by na noc

ad. 3 wg mnie zależy od materiału - może masz za duże wyostrzanie? u mnie czasami jest masa szumu (ale mam stary oled) a czasami nic

O co ci chodzi człowieku, przecież napisałem ze oled się nie wypala! Wystarczy ustawić oświetlenie OLED na 100 kontrast na 100 i korzystać z niego normalnie ogladając TV.

  • Plusik 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Alwyn napisał:

O co ci chodzi człowieku, przecież napisałem ze oled się nie wypala! 

no właśnie - a pytanie było o zupełnie coś innego

to że można wypalić oleda to chyba oczywistość - sposób na to podałeś

tylko czy będziesz pisał to w każdym wątku?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O matko. Co tu się odjaniepawliło? W dodatku w święta się tak obrzucaliście błotem?

W dniu 23.12.2020 o 11:57, Weteran8 napisał:

Gdyby producent napisał w instrukcji  uczciwie że pół roku po upłynięciu gwarancji telewizor nie będzie się nadawał do użytku to na pewno bym go nie kupił.

Nie wiem, czy wiesz, ale w Polsce rękojmia dla konsumenta trwa tak naprawdę 3 lata. Jeżeli telewizor Ci padł 2.5 roku po zakupie, to jeszcze masz jeszcze szansę dochodzić swoich praw. Od zauważenia wady masz rok na zgłoszenie wady do sprzedawcy na rękojmię. Możesz napisać że wadę zauważyłeś w ostatnim dniu przed upłynięciem gwarancji i tyle. Co prawda możesz mieć nieco trudniej niż zwykle - bo dla wad zauważonych w drugim roku użytkowania sprzętu nie ma domniemania że występowały już w dniu zakupu, ale to jest jak najbardziej do wygrania. Wystarczy opinia rzeczoznawcy, ze dwie wizyty u miejskiego rzecznika praw konsumenta, jeżeli sklep będzie robił problemy. Gorzej jeżeli już wcześniej przycebuliłeś i wziąłeś TV na firmę, ale tam rękojmia też występuje (w bardziej ograniczonym zakresie i najprawdopodobniej skończy się w sądzie, ale też można wygrać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałbym podzielić się z Wami swoimi doświadczeniami z oledami, wypaleniami, gwarancją i ubezpieczeniem. Zacząłem w 2017 roku zieloniutki w tym temacie. Zachwycony obrazem zakupiłem ostatniego zakrzywionego oleda z 3d model 910v  i wykupilem do tego ubezpieczenie tzw. przedluzenie gwarancji w ergo Hestia  na 5 lat. Po jakims czasie zauwazylem wypalonka, tzw. powidoki. Zrobiłem kupując duży błąd bo telewizor był w okazyjnej cenie i z wystawy. Wypalenia juz mial w momencie kupna, ale zauważylem je po jakimś czasie. Zgłosiłem to w ramach gwarancji. Serwisant stwierdził że na szczęście na sklepie były robione automatyczne kompensacje matrycy i zaproponowano mi kasę albo wymiana na model eg a7. Wziąłem. Był początek 2018 roku. Miesiąc temu zauważyłem znowu powidoki od nieszczęsnego tvnu i znaczka określającego wiek widza, w lewym górnym rogu. Zgłosiłem to jako szkodę do ubezpieczyciela, przyjechał kurier zabrał telewizor i po paru dniach decyzja o wymianie sprzetu z możliwością kupna w tym samym sklepie w kwocie 1200 mniejszej, czyli 4000, z mozliwoscia doplaty do drozszego. Tyle mi przyznano odszkodowania. Napisałem odwołanie, że za tę kwotę nie mogę kupić sprzętu odpowiadającego parametrami, czyli najtańszego oleda. Reklamację uznano i przyznano mi odszkodowanie w wysokosci kwoty pierwotnej (5200). Zamowilem CX i musze doplacic 200 zl, bo tyle kosztuje obecnie w promocji. Jutro odbieram nowy tv. Po starym został mi pilot i stopka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie otrzymałem informację o odrzuceniu reklamacji gwarancyjnej producenta, według serwisu matryca jest w pełni sprawna, cytuję słowa technika: telewizor musi pograć, aby w pełni się wyczyścił...
Telewizor LG OLED 65 E9, po wymianie matrycy na nową (wcześniejsza reklamacja z powodu utrwalenia się logo stacji telewizyjnej, wypalenia).
Bezpośrednio po montażu matryca nie wykazywała tego rodzaju zniekształceń, reklamowałem po dwu dniach od wymiany.
Nadmieniam, iż żaden serwisant nie pofatygował się do mnie do domu w celu sprawdzenia i oceny. Bazowali na moich zdjęciach, które wysłałem mejlem na ich prośbę, podobno konsultowali się z głównym technikiem LG.
Po 9 dniach od zgłoszenia reklamacji telefon z serwisu z informacją o odrzuceniu reklamacji, dokumenty mam dostać jutro na mejla.
Według mojej oceny matryca niepełnowatościowa z idealnie widocznymi przebarwieniami.
Co sądzicie o tym i co mógłbym teraz zrobić, aby dochodzić swoich praw?

20210212_142537.jpg

20210216_125923.jpg

  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepsko to wygląda: różowy, zółty, niebieski ale białego tam nie widzę. Jedyny sposób to chyba odpalić TVN24 z ustawieniem oświetlenia OLED na 100 i zostawić na dwa tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.02.2021 o 15:58, Zbigniew Rzewnicki napisał:

Właśnie otrzymałem informację o odrzuceniu reklamacji gwarancyjnej producenta, według serwisu matryca jest w pełni sprawna, cytuję słowa technika: telewizor musi pograć, aby w pełni się wyczyścił...

Ktoś tutaj miał właśnie takie rozwiązanie na nierównomierność - ściągnąć kilka demek HDR (byle bez statycznych elementów), rozkręcić TV na 100% i puszczać przez kilkanaście godzin w pętli. I chyba nawet niektórym pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...