Skocz do zawartości
Dariusz Kowalski

Przebarwienia/wypalenia ma matrycy OLED co w związku z tym ?

Rekomendowane odpowiedzi

`ile godzin ma TV, kolejne pytanie był kalibrowany? Moim zdnaniem ten TV złe nie wyglada a efekt podbija telefon (zdjęcie) telefonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to przebarwienie to nie jest po prostu element filtra antyodblaskowego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Alwyn napisał:

Kiepsko to wygląda: różowy, zółty, niebieski ale białego tam nie widzę. Jedyny sposób to chyba odpalić TVN24 z ustawieniem oświetlenia OLED na 100 i zostawić na dwa tygodnie.

G...no to da sorki, za dużo tych tematów przerabiałem... 🙂

2 minuty temu, klaus71 napisał:

a to przebarwienie to nie jest po prostu element filtra antyodblaskowego ?

Oczywiście ze tak 🙂 Masz 100%v racji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.02.2021 o 15:58, Zbigniew Rzewnicki napisał:

Według mojej oceny matryca niepełnowatościowa z idealnie widocznymi przebarwieniami.

a te kolory nie zmieniają się w zależności od kąta patrzenia?

u mnie w zależności od kąta patrzenia (z bliska) kolor się zmienia od fioletowawego do zielonkawego -- ale u mnie jest dodatkowy polaryzator do 3d więc on może dawać dodatkowe efekty

co lepsze w lcd z porządną powłoką (q90t) tez jednorodność bieli się zmienia pod kątem choć nie tak mocno jak na oled - za to pod kątem 50-60stopni widać szare smugi podświetlenia (te co pewnie są postrzegane jako dse)

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryca jest nowa po wymianie serwisowej, oryginalna nie wykazywała przebarwień, czy innych zniekształceń, więc mam porównanie.

Zdjęcia telefonem niczego nie podbijają, na jednolitym tle przebarwienia są po prostu lepiej widoczne, co nie oznacza że nie dostrzeżesz przebarwień podczas normalnej projekcji obrazu tv.

Niestety pomimo codziennego odświeżania pikseli, problem nie znika. LG zafundowało mi w ramach gwarancji "oleda" ze znakomitą czernią i kolorową bielą 😔 

Poniżej zdjęcie na jaśniejszym tle...

 

 

20210216_125858.jpg

Edytowane przez Zbigniew Rzewnicki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób 100% biel. Zdjęcie..., na każdych ustawieniach TV tak jest? Te tęczowe przebarwienia to częsta przypadłość, nie ma "idealnej" bieli na tych ekranach...filtr daje ten efekt..., kalibracja czasem wyrównuje biel... Czasem.. Ale LG ci tego nie wymieni. Msz zdjęcia poprzedniej matrycy.., zdjęcia telefonem "zawsze" podbijają ten efekt 🙂

Edytowane przez ma_ko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, ma_ko napisał:

...Msz zdjęcia poprzedniej matrycy.., zdjęcia telefonem "zawsze" podbijają ten efekt 🙂

Jakoś nie pomyślałem żeby zrobić te zdjęcia 😉

Tak przy okazji dodam, że serwis bazował wyłącznie na przesłanych przeze mnie zdjęciach, nikt się nie pofatygował przyjechać i sprawdzić osobiście. 

Podobno konsultowali problem z działem technicznym LG...to wszystko

Moim zdaniem matryce przeznaczone na wymiany reklamacyjne, to mówiąc brzydko "gorszy sort", albo "zależy jak się trafi". Dobrze, że LG przynajmniej wymienia, bo czytałem że Sony nie koniecznie.

Niestety technologia oled LG, pomimo swoich niewątpliwych zalet, wydaje się być odrobinę niedopracowana 🤔

Nadzieja w technologii mini led i przeproszenie się z Samsungiem👍

 

 

 

Edytowane przez Zbigniew Rzewnicki
  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to miniled to jesz ze poczekasz..

Co do wymian gwarancyjnych i LG i otrzymywania "śmieci" to nie musisz mi nic mówić..., dostałem kilka paneli OLED od nich...nawet z 2 TV wsio szło z "magazynu" wymian co sztuka to lepsze/....na końcu się poddali ja tez kasę oddali... ile ma ten TV cykli czyszczenia "krótkich" te 1h robiłeś? Ile ma godzin pracy...

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ma_ko napisał:

... ile ma ten TV cykli czyszczenia "krótkich" te 1h robiłeś? Ile ma godzin pracy...

Matryca po wymianie działa od niespełna dwu tygodni, czyszczenie pikseli codziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie które 7 minut 1h? Wlaczales wymuszone? Może mieć dwa tygodnie ale ile h pracy? Bo matryca się stabilizuje tak minimum 200H pracy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdorazowo wymuszone godzinne...zobaczymy czy coś się zmieni po dłuższym użytkowaniu, nie pozostało mi nic innego na tę chwilę. 

Edytowane przez Zbigniew Rzewnicki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebarwień spowodowanych filtrem antyrefleksyjnym kompensacjami nie zlikwidujesz, niestety. Jeśli jest to aż tak widoczne i ci przeszkadza nie pozostaje nic innego jak wymieniać kolejny raz matryce. Ja u siebie na B7 te "zafarby" widzę tylko na krawędziach jak nie siedzę na wprost TV. Wiec nie przeszkadza mi to w sumie, a nawet jak z boku czasem zdarzy się oglądać to nie widzę tego no chyba ze pojawi się biała plansza na całym ekranie.

Edytowane przez kKadajo
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Zbigniew Rzewnicki

Na tym ostatnim zdjęciu 90% białego nie wygląda to tragicznie. Zrób fotki na planszy zielonej, bo tam też zafarb wychodzi i będziesz widział go podczas oglądania meczów. 

Od dawna piszę na forum, że na wymiany gwarancyjne u LG lecą jakieś odpady i najlepiej reklamować na rękojmi u sprzedawcy.

W sytuacji w której jesteś teraz w przypadku rękojmi teraz byś się udał do miejskiego/powiatowego rzecznika praw konsumenta i on by Ci pomógł rozwiązać sprawę. W ostateczności musiałbyś zdobyć opinię rzeczoznawcy, ale tutaj na pierwszych fotkach nawet na oko widać że coś jest nie tak z matrycą. 

Nie licz na to że to się wyrówna. Zafarb na białym jest tą wadą OLEDów która się nie zmienia w czasie (co innego banding blisko czerni, który 'żyje'). 

Co możesz zrobić teraz? Chyba jedyną rzeczą jest rękojmia u sprzedawcy, którą też Ci pewnie odrzucą, ale będziesz miał punkt zaczepienia żeby posiłkować się rzecznikiem w rozwiązaniu problemu.

Edytowane przez efel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja tam ślepym miłośnikiem oled nie jestem, raczej umiarkowanym realistą z wrednym okiem, ale powiem tak - to co masz absolutnie drastycznie złe nie jest i uważam, że LG musiałoby upaść chyba na głowę aby Ci to wymienić w dziejszych czasach.

To jest zwykły konsumencki tv a nie selekcjonowany panel w urządzenie klasy pro do kolor grejdingu! 

Edytowane przez Xisiek
  • Plusik 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od Ciebie. Jeżeli Ci to nie przeszkadza i nie widzisz tego podczas oglądania TV to nie ma o czym mówić. Jeżeli jest odwrotnie to jest to nie do zaakceptowania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.02.2021 o 22:11, Zbigniew Rzewnicki napisał:

Każdorazowo wymuszone godzinne...zobaczymy czy coś się zmieni po dłuższym użytkowaniu, nie pozostało mi nic innego na tę chwilę. 

Nie rób tak często 1h wręcz przeciwnie te krótkie robią lepsza robote dla stabilizacji obrazu niż wymuszone... raczej jak chcesz zobaczyć ostateczny wynik jakości tego ekranu to przypilnuj tych co 3 h. (wyłącz tv na kilka minut co 3 h ) sztucznie zrobisz więcej tych małych cykli kompensacyjnych..., a każdy kolejny.1 h zrobi bałagan...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, ma_ko napisał:

Nie rób tak często 1h wręcz przeciwnie te krótkie robią lepsza robote dla stabilizacji obrazu niż wymuszone... raczej jak chcesz zobaczyć ostateczny wynik jakości tego ekranu to przypilnuj tych co 3 h. (wyłącz tv na kilka minut co 3 h ) sztucznie zrobisz więcej tych małych cykli kompensacyjnych..., a każdy kolejny.1 h zrobi bałagan...

Koledzy pisali już wcześniej, że nic to nie da !!! Przebarwień nie zlikwidujesz pixel refresh. 🤪 Niszczysz tylko panel jakimiś wymuszeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam LG OLED 65B8PLA z przedłużoną gwarancja pełną do 4 lat. 30 Kwietnia 2021 konczy mi sie 2 rok użytkowania Tv. Mm już wypalenia statycznych elementów. Zgłosić już teraz reklamacje? jak tak to gdzie? jakiś link? Co podać serwisantowi w meilu tabliczke z numerm z tyłu tv? gwarancje. Jak zapyta od kiedy te wypalenia zauważyłem to co powiedzieć?Jedni mówią żeby wysłać meila drudzy żeby zadzwonić na infolinie. Nie znalazłem ani meila do nich ani numeru telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz z tytułu gwarancji producenta, najlepiej telefon na infolinię LG (jest płatny), numer znajdziesz na ich stronie internetowej. Zgłoś utrwalenie obrazu, logo stacji etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.04.2021 o 08:04, Hattrick1983 napisał:

Witam, mam LG OLED 65B8PLA z przedłużoną gwarancja pełną do 4 lat. 30 Kwietnia 2021 konczy mi sie 2 rok użytkowania Tv. Mm już wypalenia statycznych elementów. Zgłosić już teraz reklamacje? jak tak to gdzie? jakiś link? Co podać serwisantowi w meilu tabliczke z numerm z tyłu tv? gwarancje. Jak zapyta od kiedy te wypalenia zauważyłem to co powiedzieć?Jedni mówią żeby wysłać meila drudzy żeby zadzwonić na infolinie. Nie znalazłem ani meila do nich ani numeru telefonu.

Jak to jest gwarancja producenta to do uderzaj do LG ,ale zrób to na piśmie. Na email... by był ślad, opisz usterkę plus podepnij zdjęcia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.06.2020 o 00:41, kKadajo napisał:

I po co te przepychanki. Żaden komercyjny LCD nie dorównuje Oledowi i koniec kropka. Gdyby było inaczej Oled już dawno znikną by z rynku, może nawet by nigdy nie powstał. Plazmy przegrały z LCD tak jak LCD teraz przegrywa z Oledem i nic tego nie zmieni. Można pisać że się wypala, można pisać że ma inne problemy ale każdy kinomaniak chce mieć taki obraz w swoim domu.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
 

Plazmy przegrały z tego samego powodu z jakiego OLED nie może się przebić. Miały wypalenia, zużywały więcej prądu i świeciły ciemniej niż LCD. 

Wieksza część rynku to tv do bajek i tvn24, ma być nówka 4k hdr i kosztować mniej niż wypłata Pani kasjerki z Biedronki. OLED tego nie spełnia tak jak kiedyś plazma. 

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Gzyrzdow napisał:

Plazmy przegrały z tego samego powodu z jakiego OLED nie może się przebić. Miały wypalenia, zużywały więcej prądu i świeciły ciemniej niż LCD. 

Wieksza część rynku to tv do bajek i tvn24, ma być nówka 4k hdr i kosztować mniej niż wypłata Pani kasjerki z Biedronki. OLED tego nie spełnia tak jak kiedyś plazma. 

Trochę przespałeś. Czasy się zmieniły i Panią kasjerkę z Biedry stać na Oleda. 😜

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, vvalery napisał:

Trochę przespałeś. Czasy się zmieniły i Panią kasjerkę z Biedry stać na Oleda. 😜

Nie da się ukryć. Ba, całkiem niemało jest osób, które maja wpływy na konto/a większe niż cały staf osiedlowej biedry a w domu stoi jakiś kilkuletni podstawowy IPS i kineskop na pięterku 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.06.2021 o 12:18, vvalery napisał:

Trochę przespałeś. Czasy się zmieniły i Panią kasjerkę z Biedry stać na Oleda. 😜

Jak ktoś ciuła i ciuła robiąc nadgodziny to ciężko mówić, że go stać. Podstawa zarobku to ile, 3000 na rękę? 

Mieszkanie 1500 (wynajęte czy kredyt), jedzenie, inne opłaty i z tej pensyjki zostaje z 500zl do odłożenia, a to jest niemalże rok odkładania na 55 Oleda, bo po drodze jeszcze trzeba będzie kupić coś innego. To nie jest "stać mnie". Na tej zasadzie, to każdego stać na wszystko, bo i na koniec życia uzbiera na nowe A8 z salonu, a później gruz i trociny w garnku, żeby to utrzymać, ale "stać go" 😛

Przez "stać mnie" rozumiem sytuację, gdzie odkładam z 2-3 podstawowych wypłat bez odmawiania sobie w tym czasie podstawowych przyjemnosci, kładę kasę na ladę i gotowe, a tam są ledziki z markietu za "2ke".

Żeby nie było, sam ciułam i ciułam, więc nikogo tu nie obrażam, tylko piszę szczerą prawdę ;)

Edytowane przez Gzyrzdow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gzyrzdow napisał:

Jak ktoś ciuła i ciuła robiąc nadgodziny to ciężko mówić, że go stać. Podstawa zarobku to ile, 3000 na rękę? 

Mieszkanie 1500 (wynajęte czy kredyt), jedzenie, inne opłaty i z tej pensyjki zostaje z 500zl do odłożenia, a to jest niemalże rok odkładania na 55 Oleda, bo po drodze jeszcze trzeba będzie kupić coś innego. To nie jest "stać mnie". Na tej zasadzie, to każdego stać na wszystko, bo i na koniec życia uzbiera na nowe A8 z salonu, a później gruz i trociny w garnku, żeby to utrzymać, ale "stać go" 😛

Przez "stać mnie" rozumiem sytuację, gdzie odkładam z 2-3 podstawowych wypłat bez odmawiania sobie w tym czasie podstawowych przyjemnosci, kładę kasę na ladę i gotowe, a tam są ledziki z markietu za "2ke".

Żeby nie było, sam ciułam i ciułam, więc nikogo tu nie obrażam, tylko piszę szczerą prawdę ;)

Zaniżona pensja i zawyżone koszty kolego. Mieszkanie czynsz z wodą 280 zł plus prąd 150zł, gaz ze 150-200zł, wiec przegiąłeś, a zarobek to min 3500 tyś. Takie koszty ma wiele osób, a nie te kosmiczne z kapelusza. Wielu pracowników mieszka u rodziców z kosztem zero lub są singlami. Wiec przestań pierdzielić, że zakup niskiej klasy oled 55 cali poniżej 4000 tyś zł to jakiś wyczyn. 😡

Edytowane przez vvalery
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...