Skocz do zawartości
Dariusz Kowalski

Przebarwienia/wypalenia ma matrycy OLED co w związku z tym ?

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.12.2021 o 10:49, Migot napisał:

Tak easyprotect, czyli generalnie nie polecasz ? 

no w sumie wychodzi że trudno polecić coś jak robisz zgłoszenie - dostajesz pytanie o dodatkowe zdjęcia - wysyłasz i jest brak kontaktu z ich strony

tv działa i jest mało używany więc jego wada mocno nie boli no ale zachowanie Easy-Protect jest bardzo słabe.

wygląda jakby tylko kasowali składkę a potem mieli klienta w d....

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko kanały info są niebezpieczne dla OLED'a...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety OLED nie nadaje się do ciągłego oglądania kanałów informacyjnych z paskami i logami. W moim rocznym Sony nic się nie dzieje, ale ja nie oglądam kanałów info na TV. Tak sobie z tym radzę. 

CE347621-B777-41C4-8107-8E5275636FE4.jpeg

1441C8E3-DE37-4916-9608-9111206D5A36.jpeg

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ogląda info na oczo[beeep]nych ustawieniach to ma to co ma. Mój ma 3 lata i na normalnych ustawieniach przy paru godzinach TVN24 dziennie nie ma nic i nie ma prawa być. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to także ma wpływ. Ja mam ustawiony profil kino pro jasność 10 z 50 i w zupełności wystarczy. Widzę u sąsiadów wieczorami jak idę z psem jasność ustawiona że oczy wypala a w pokoju jasno jakby ktoś spawał.  Jaki masz tv ?

Edytowane przez mikoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dowierzam czemu ich bronicie. Czy kupując tv mam się zastanawiać ile godzin czego będę oglądał?? Albo jakie ustawienia mam zrobić bo dziś chce obejrzeć tvn 24? chyba nie o to chodzi

 

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.12.2022 o 18:30, mikoko napisał:

A to także ma wpływ. Ja mam ustawiony profil kino pro jasność 10 z 50 i w zupełności wystarczy. Widzę u sąsiadów wieczorami jak idę z psem jasność ustawiona że oczy wypala a w pokoju jasno jakby ktoś spawał.  Jaki masz tv ?

Ja mam A8H i tez kino Pro jasność na 20 i jest spoko. Dołożyłem taśmę Philips hue 😉

8EA52CB3-7280-4563-BD5E-D6F20AEA0F91.jpeg

Edytowane przez vvalery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.12.2022 o 20:25, irekk napisał:

Nie dowierzam czemu ich bronicie. Czy kupując tv mam się zastanawiać ile godzin czego będę oglądał

A ja nie rozumiem tych wpisów gdzie odrzuca się porady. Oczywiście możesz oglądać TV jak Ci się podoba, możesz kupić LCD i się nie martwić o wypalenia - chociaż tutaj Cię zaskoczę LCD też ma powidoki. Możesz kupić nowe opony i startować z piskiem opon a potem narzekać że szybko się zużyły a inni je chwalili za wytrzymałość. Nic nie jest wieczne, czasami trzeba iść na pewne kompromisy. Kupiłem OLEDa dla jakości obrazu w filmach 4K i tam mam ustawione wszystko na max. Jednak podczas oglądania kanałów info, można zmienić na inny tryb aby jednak oszczędzić matrycę. Nikt nie broni producentów tv, ale logika podpowiada że warto dbać o to na co wydało się ciężko zarobione pieniążki, to tyle w tej kwestii.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 5/21/2018 at 3:35 PM, gangi007 said:

Jeśli coś kosztuje połowe ceny to albo jest kradzione,albo ma wadę,usterke.

CCC-Cena Czyni Cuda???????????????????

Kupiłem nowy i mam na LG też takie "wypalone" plamy zwłaszcza na czerwonych kolorach. Niestety pojawiły się po gwarancji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...