Skocz do zawartości
Dariusz Kowalski

Przebarwienia/wypalenia ma matrycy OLED co w związku z tym ?

Rekomendowane odpowiedzi

Plansza 5% jak to plansza. Każdy ma podobną i tym bym się akurat nie przejmował. Możesz wrzucić cały ekran jak wyglądają te przebarwienia ? Czy kamera je uwydatnia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, vvalery napisał:

...Możesz wrzucić cały ekran jak wyglądają te przebarwienia ? Czy kamera je uwydatnia ?

zapewne gościu nie ma co robić, tylko zamieszcza na forum "uwydatnione" przez kamerę zdjęcia 🤔 litości 😠

Edytowane przez Zbigniew Rzewnicki
  • Zmieszany 3
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Migot napisał:

Dziś został mi dostarczony nowy c1 77 cali, zachwyty nie trwały długo.... bad pixeli itp brak ale mam jakieś dwie dziwne plamy... masakra, tv za 15 tys i takie rzeczy się dzieją. Nie wiem czy zgłaszać to teraz do sklepu czy pod koniec gwarancji.... Tyle zachodu z tymi wymianami... Przy zakupie na firmie gwarancja lg też wynosi 24 miesiące?

wiele takich syfiastych wstępnie ekranów wygląda lepiej po 100h oglądania

pokatuj po 12h dziennie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Migot napisał:

Dziś został mi dostarczony nowy c1 77 cali, zachwyty nie trwały długo.... bad pixeli itp brak ale mam jakieś dwie dziwne plamy... masakra, tv za 15 tys i takie rzeczy się dzieją. Nie wiem czy zgłaszać to teraz do sklepu czy pod koniec gwarancji.... Tyle zachodu z tymi wymianami... Przy zakupie na firmie gwarancja lg też wynosi 24 miesiące?

P.s.  I ta plansza 5 %.... 

Obecnie mam od miesiąca nowego, trzeciego OLEDa, i powiem tylko tyle, ze ja np. jeszcze nigdy nie włączyłem plansz testowych. Oglądając filmy z płyt, kiedy jest wyświetlane ??? niebo, jakieś mgły, czy coś podobnego, nigdy nie widziałem jakichkolwiek podejrzanych artefaktów na ekranie. Natomiast obraz z NC+ jest w wielu przypadkach tragiczny, w sensie jakości, w tym przypadku mógłbym powiedzieć, ze jest dużo jakichś dziwnych / podejrzanych obszarów na ekranie. Jednak jest dla mnie jasne ze to jest specyfika sygnału, który jest przekazywany do TV. Wiec jeśli w trakcie normalnego oglądania nie ma nic dziwnego na ekranie, to po co ??? sie stresować planszami???

:) dodam jeszcze, ze obraz na nowym OLEDzie jest taki jakiś jakby „gorszy” niż na starszym, trzyletnim. Jestem ciekawy jakie będę miał wrażenie za jakis czas.

Edytowane przez Nygus
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Migot niech tv pogra jak pisali przedmówcy i zrób pełne czyszczenie pikseli. Daj znać czy coś się poprawi.

na CX miałem banding i tam niestety nic nie pomogło. Reklamowałem i skończyło się wymianą na C1. Tam na starcie plansza 5% wyglądała tez źle (na szczęście na materiałach video nic nie widziałem, gdzie na CX już tak). U mnie już po kilku godzinach grania i tym krótkim cyklu co 4h się poprawiło. Dodatkowo puściłem właśnie pełne czyszczenie i pięknie się wyrównało.

Czytałem na różnych forach, że właśnie często na nierównomierności nowych matryc C1 działa czyszczenie pikseli. Sam jestem przykładem.

A jakby się nie poprawiło i jednak musiałbyś reklamować, to nie musisz wozić do sklepu. Serwis się tym zajmie. I ja reklamowałem z tytułu rekojmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Zbigniew Rzewnicki napisał:

zapewne gościu nie ma co robić, tylko zamieszcza na forum "uwydatnione" przez kamerę zdjęcia 🤔 litości 😠

Szkoda gadać. Naucz się czytać człowieku i myśl. Nie wiesz nawet o czym piszesz. Odsiedziałem się długo na AVS forum i wiem jak różnią się zdjęcia od rzeczywistości i jakie przekłamania wychodzą lub inne kolory. Dlatego zapytałem, ale filozof musiał wtrącić swoje, nikomu nie potrzebne 3 grosze.   🙈

Edytowane przez vvalery
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorkiem zrobię więcej zdjęć. Na szczęście ręczne czyszczenie pikseli trochę pomogło. Wieczorem sprawdzę to dokładnie. Orientuje się ktoś jak można sprawdzić czy mam tą matryce WBE evo? Niestety nie mam pilota serwisowego, żeby wejść w menu...:( Gdzieś mi się obiło o uszy, że każda 77 c1 ma evo.

A no i taka ciekawostka, mam wrażenie, że mój b7 65 cali miał żywszy i jaśniejszy obraz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem, że wszystkie 77 i 83 cale C1 mają panele evo. Podobno niektórym udaje się dostać do menu serwisowego z wykorzystaniem aplikacji pilota na androida. Albo jakimś zaawansowanym pilotem uniwersalnym typu logitech harmony.

Co do tego co piszesz o B7, to możliwe że nowy tv musi pograć tak ze 100-200h, żeby pokazać pełnie możliwości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę tu foto ze świeżo wyjętym tv z kartonu. Oled tablica 5% w rzeczywistości jest ideolo jakieś tam przebarwienia to odbicia i kompresja zdjęcia. Tv Sony.c7b99876a7f7d0bd84fed1cbf73b679d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, mikoko napisał:

Wrzucę tu foto ze świeżo wyjętym tv z kartonu. Oled tablica 5% w rzeczywistości jest ideolo jakieś tam przebarwienia to odbicia i kompresja zdjęcia. Tv Sony.c7b99876a7f7d0bd84fed1cbf73b679d.jpg

No to u mnie zdecydowanie tak to nie wyglądało. Teraz po ręcznym czyszczeniu jest dużo lepiej. Mam nadzieje zw ta jasność się poprawi bo na się w upc i przy tym rozmiarze tv tak średnio ten sygnał wyglada :)  

jak macie tv podłączone z netem? Ja kupiłem adapter 1 gigabit z nadzieja ze podskoczy mi prędkość do 250-350 Mb ze względu na USB 2.0. Ale wychodzi na to ze jest idendtyko jak na wifi… czyli granice 85 Mb/s. (Internet to 1gb upc i router Asus ax86u)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co ci taki szybki net w tv. Netflix na 4K dolby vision jedzie  w okolicach 15 MB/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to Netflix używa 15 Mbit/sek, nie 15 MB/sek.

 

Po drugie, 85 Mbit nie wystarczy na film z pliku 60-90GB.

 

Potrzebna około 115Mbit/sek, co przekracza możliwości telewizora 100Mbit/sek, więc karta sieciowa 1Gbit, na USB, to dobry pomysł.

 

O ile wszystko dobrze działa, powinieneś mieć 1000Mbit na kablu,.z routera do telewizora.

 

Tylko nie wiem czy te adaptery działają, tak jak powinny.

 

Najlepszy jest zewnętrzny odtwarzacz z łączem 1Gbit.

 

Wi-Fi jest szybkie ale mało stabilne i będzie rwało filmy.

 

 

 

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam jak przedmówca zewnętrzny odtwarzacz z łączem 1Gbit i wpięcie dysku do niego zamiast routera.

U mnie C1 do netu podłączone przez wifi 5GHz, net z UPC 750Mbit i ich router, który stoi blisko tv. Nie mam żadnych problemów ze streamingami.

Do plików z wysokim bitratem używam shielda pro 2019. Samego shielda mam podłączonego kablowo do netu i do niego wpięty dysk. Sprawdza się bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, może tak faktycznie trzeba zrobić. Mnie przekonał ten filmik poniżej do kupienia adaptera, no ale niestety prędkość nie jest taka jak na filmie. Teraz nie wiem czy bawić się w jakiś inny model czy co... Router mam obok tv wiec moge miec zarówno na kablu jak i po wifi 5ghz, z tych dwóch opcji która będzie lepsza?

 

Pojawił mi się jeden bad pixel całkiem widoczny, czarna kropka - na zielonym, niebieskim, czerwonym tle jest widoczna, rozumiem, że takie coś nie jest brane pod uwage przez LG w przypadku gwarancji?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam świeżo zakupiony 65b13la, wiem że LG nie robi problemu z matrycami. Jak to wygląda z innymi markami? W jednym sklepie facet usilnie próbował wepchnąć Philipsa, w sumie pytam z ciekawości.

 

No i odrazy się do pytam jak ustawić obraz w panelu NVIDIA po HDMI 2.0? Mam GTX1070ti i gram obecnie w forze Horizon 5, odświeżanie ustawiłem na 50hz że względu na wydajność karty. Które ustawienia wyjdą lepiej z HDR? RGB, YCbCr, dać więcej bitów czy pełną paletę kolorów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, nie lepiej ustawić 12bpc? Odświeżanie i tak dałem na 50Hz bo do 60klatek aby dobijać musiał bym zjechać z ustawieniami a na 50fps pogodziłem jakość z płynnością.

Edytowane przez Sprzetowiec90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między innymi Vincent zaleca ustawić  10bpc . Nie ma dziś żadnych materiałów 12bitowych , więc aby uniknąć problemów z przepustowośćią lepiej ustawić   10bpc . Jak ustawisz 12bpc w niektórych grach banding kolorów będzie bardziej widoczny ,  na niebie np w Red Dead Redemption 2

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, teraz już wiem co i jak. 👍 

Więc co z tą gwarancją na wypalanie oleda u innych producentów? Ktoś powie jak to faktycznie jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak - żaden producent formalnie nie daje gwarancji na wypalenia oled. LG podobno wymienia, choć są tacy co twierdzą, ze im nie wymieniono. Niemniej, w każdej jednej gwarancji/instrukcji jest ostrzeżenie o możliwej retencji/wypaleniach.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się obiło o uszy, ze jest jakieś dobre ubezpieczenie co warto wykupić, niezwiązane z marketem… niestety zapomniałem nazwy, wiem, ze mamy na zakup 90 dni. Czy ktoś może kojarzy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Migot napisał:

niestety zapomniałem nazwy, wiem, ze mamy na zakup 90 dni. 

moze EasyProtect?

tylko nie wiem czy oni sa jeszcze dobzi - zgłosiłem drobną usterkę w tv (taką na granicy gwarancji) i nic się nie dzieje - olali mnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.11.2021 o 00:20, klaus71 napisał:

moze EasyProtect?

tylko nie wiem czy oni sa jeszcze dobzi - zgłosiłem drobną usterkę w tv (taką na granicy gwarancji) i nic się nie dzieje - olali mnie 

Tak easyprotect, czyli generalnie nie polecasz ? Niby mamy 90 dni na zakup od dnia sprzedaży więc zastanawiam się czy w to iść czy nie. Słyszeliście o jakiś przypadkach wypalenia c11 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...