Skocz do zawartości
Dariusz Kowalski

Przebarwienia/wypalenia ma matrycy OLED co w związku z tym ?

Rekomendowane odpowiedzi

No to takich znajomych nie mam. Jak widac juz po 500h moze sie cos wypalic.Tak czy siak dla mnie lekka abstrakcja robi sie z oledami - "super telewizor", ale odradza się zakup, jak ktoś naprawdę będzie chciał oglądać telewizję, badz używać dłużej podczas grania. 

No to osobiscie juz wole bolączki LCD, jak mam grać/oglądać z zegarkiem w ręku.

Edytowane przez easye
  • Lubię 2
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, easye napisał:

Nie no nie przesadzajmy, kilka tyś h w 1 grze? Raczej nie realne - 500 maks.

czyli w PUBG/Destiny grali tylko 3-4 miesiące? i już wypalenia? czyli w RTING są sami kłamcy bo im ślady wypalenia się pojawiały chyba dopiero po 2000h.

ciekawe czemu twoi znajomi nie reklamowali? na gwarancji dostali by zwrot kasy lub wymianę na lcd.

 

zwłaszcza że to takie słabe tv,  jasność słaba, w zasadzie wszystko słabe w tych oledach od lg - tylko frajer by się męczył z nimi

  • Plusik 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, easye napisał:

1 zareklamował, wymienili mu matrycę.

no to przy ich sposobie używania za 3 miechy zwrot kasy 

starczy na np. RU8000 - same zalety i  bolączki LCD i do tego upłynniacz do gier + zostanie trochę kasy

no chyba  że jakość obrazu ma znaczenie to warto dopłacić do samsunga q80-q90 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale już za bardzo odleciałes i zaczynasz odbiegac od tematu. Każdy może sobie wyciągnąć wnioski samemu, ja osobiscie podchodziłem do tematu wypalen sceptycznie i się zawiodłem. 

  • Lubię 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie to ty odlecialeś - chciałeś mieć jakość oleda - w cenie oleda ale używac bardziej jak monitor 

no tak dobrze niestety nie ma - też nad tym ubolewam

niestety trzeba wyłożyć kasę na topowca lcd np. samsunga q9fn /q90 by mieć podobną jakość ale bez wypalania

Edytowane przez klaus71
  • Haha 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no chcialem używać telewizora do oglądania telewizji, dziwne, nie! XD
Na jakim podświetleniu zazwyczaj TV chodził? Maksymalnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze nie, ekspert ciemne/widne pomieszczenie, badz tryb kino z oświetleniem 80, jasność 50.

Edytowane przez easye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@klaus71 A więc masz te dowody których kazałeś mi szukać i Ci przedstawić Szanowny Panie 😛

Nie pierwsza podobna historia tutaj. I prawda że odleciałeś twierdząc, że ktoś nie może używać tv tak jak tv - czyli do oglądania wszystkiego i ile się chce. 

I to nie prawda że tylko modeli z rocznika 2016/2017 problem dotyczy - masz dowód znowu. Tak jak Ci pisałem, na forum (i nie tylko tym) były przypadki z modelami z 2018 a nawet tegorocznymi. Teksty o dziesiątkach tysięcy godzin po których tylko jasność może spaść, tak jak zawsze można włożyć między bajki. Z czasem każdy taki tv złapie wypalenia i raczej będzie to mniej jak 3-4 lata. Każdy OLED ma inną wytrzymałość przy tym,  niektóre padają i po pół roku. Testy rtings to jedno, a realne używanie to drugie.

Jak ktoś wiele nie ogląda tv i czasami filmy (i może okazyjne gra w gry) to jak najbardziej można kupić i być zadowolonym. W innym przypadku to "bolączki LCD" wcale tak źle nie wypadają w porównaniu z perspektywą dosyć łatwego trwałego uszkodzenia poprzez samo zwyczajne używanie (nazywane nie wiedzieć dlaczego przez niektórych "katowaniem") tv OLED 😉

 

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LV426 Dziwisz się? OLEDowi fanboye, będą bronili OLEDów jak lwa.

 

 

Zaraz na pewno będą dodane teksty obrońców, którzy będą bronić.OLEDa na śmierć i życie, typu:

 

 

"Ten problem dotyczy jedynie starszych wersji OLEDów, w nowych modelach problem został wyeliminowany do niemal zera i trzeba na prawdę się postarać, aby wypalić OLEDa."

 

 

"Jaka to jest skala wypaleonych ekranów? Ile policzyłeś wypaleń? Mówisz o zaledwie 20 osobach na forum?

 

 

"Nowe modele na 2019 są dodatkowo zabezpieczone, aktualnie szansa na wypalenie OLEDa jest równa zeru"

 

 

"Nie chcesz nie kupuj. Udowodnij że nie jesteś wielbłądem. Ja siedzę w temacie telewizorów na pewno dłużej niż Ty. Ile ty posiadałeś telewizorów OLED w swojej karierze? No właśnie, nie masz OLEDa, to się nie wypowiadaj, bo chyba lepiej wiem, czy się OLED wypala, czy nie, bo sam go mam"

 

 

"Konkurencja musi straszyć, a nuż ktoś się załapie nie widząc jak OLED to bajka. Kto ma ten wie, że od OLEDa nie ma odwrotu."

 

 

"Wypalenia to nie problem, przecież LG wymienia takie ekrany. Ja nie widzę problemu, żebyś się bujał z gwarancją co pół roku, przecież i tak nie masz nic ciekawszego do roboty"

 

 

"Źle oglądasz! Ty przecież musisz się dostosować pod telewizor, a nie telewizor pod Ciebie. Telewizja odpada, bo ma loga programów, nie graj w gry, bo mają przecież osobno statycznych elementów, nie oglądaj czasami filmów z napisami. Najlepiej ustaw minutnik i zmieniaj programy, co pół godziny."

 

 

"Co, nie wiedziałeś, że kupując OLEDa musisz się z nim obchodzić jak z jajkiem? Nie czytałeś instrukcji?"

 

 

Panowie do boju, czyżbym zapomniał o czymś jeszcze wspomnieć?

 

Co jeszcze dodacie na ochronę takiego bubla jakim jest OLED?

 

 

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie na tym...

@Caution Ile to razy już widziałem te teksty 🙄 W punkt ale OLED aż takim bublem bym nie nazwał. Obraz jest lepszy jak na LCD (najczęściej) tylko jest kłopot z trwałością i trzeba uważać. 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLED to bubel, co mi po tej ekstra jakości obrazu, skoro ekran nadaje się na śmietnik po paru miesiącach z powodu wypaleń?

  • Lubię 1
  • Zmieszany 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać w tym przypadku niewiedza to nie błogosławieństwo. Prawda jest taka że nie ważne co kupujesz powinieneś wykazać chociaż min.zaangazowania aby się dowiedzieć jak dane urządzenie się sprawuje, jakie są jego wady i zalety. I pomnożyć to przez zdrowy rozsądek.
A sumując gdyby OLED był bublem nie sprzedawałby się tak dobrze jak na technologię która od niedawna jest na rynku. Gdyby się wypalał po miesiącu nikt by go nie kupował. I oleda nie trzeba bronić bo broni się sam, trzeba mieć tylko świadomość co się kupiło.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, LV426 napisał:

@klaus71 A więc masz te dowody których kazałeś mi szukać i Ci przedstawić Szanowny Panie 😛

 

czyli gdzie ty tu widzisz dowód na to że LG nie respektuje gwarancji na wypalenia?

właśnie mamy dowód na coś przeciwnego

masz jakieś problemy z rozumieniem tekstu czytanego?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG na ten monet to jedyny producent który nie robi większych problemów przy wymianie matrycy z powodu wypaleń. Jak na razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Caution napisał:

OLED to bubel, co mi po tej ekstra jakości obrazu, skoro ekran nadaje się na śmietnik po paru miesiącach z powodu wypaleń?

Ferrari to bubel - co mi po super samochodzie jak nie można z nim zrobić tego co z "VW Golf w gazie"

wjechać na wysoki krawężnik, na wyższym progu zwalniającym można "zawisnąć", a na dziurach to katastrofa  :)

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, LV426 napisał:

Jak ktoś wiele nie ogląda tv i czasami filmy (i może okazyjne gra w gry) to jak najbardziej można kupić i być zadowolonym. W innym przypadku to "bolączki LCD" wcale tak źle nie wypadają w porównaniu z perspektywą dosyć łatwego trwałego uszkodzenia poprzez samo zwyczajne używanie

u mnie roczne użycie to około 3000h - głównie lecą podstawowe kanały tv (10 różnych) - no i niestety (dla ciebie) ani na plaźmie ani na oled nic się u mnie nie wypaliło

więc jak widać jak się nie ogląda 1 kanału non stop to problemów nie będzie

grania też się nie boję bo dla mnie liczą się gry z fabuła a te trwają max 30-50h więc też nie stanowią zagrożenia

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobne użytkowanie, z TV tylko NG, dużo filmów z BD, Netflix, YT i granie w rożnego rodzaju gry na PC. Moja B7 ma w tej chwili przepracowane jakieś 3,5 tys. godzin.

Zero jakichkolwiek śladów wypalenia.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Caution napisał:

@LV426 Dziwisz się? OLEDowi fanboye, będą bronili OLEDów jak lwa.

a LCDkowi fanboje będą atakowali - cieszy mnie że znalazłeś w LCD swój idealny tv - dla mnie lepszą alternatywą jest OLED 

  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można sprawdzić ilość h w telewizorze? Bez dodatkowych urzadzen dostanę się jakoś do menu serwisowego?

 

3500h to bardzo mało, napiszę tylko że u mnie pierwsza ślady zaczęły wychodzić jakoś po 20 miesiącu użytkowania. Myślę że do rozmowy możemy wrócić jak też będziesz miał przynajmniej te 2 lata. Fakt że przez ostatnie 6m telewizja leciała częściej, ale nigdy też nie było tak by choćby 1 kanał leciał przez 5h bez przerwy.

Edytowane przez easye
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiscie ze nie, ekspert ciemne/widne pomieszczenie, badz tryb kino z oświetleniem 80, jasność 50.
To na jakim podświetleniu zazwyczaj TV działał? W dzień 80%, w nocy 50%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...