Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony AF8 (KD-65AF8) | TEST - OLED 2018 Android TV z procesorem X1 Extreme

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Daruin napisał:

Dzięki. Wątek b7 ma 187 stron .... jest to czytać:)

Ostatnio jakieś dwa dni temu wrzucałem ten plik, więc jest ,,na wierzchu".

Edytowane przez vader_4747

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Subman napisał:

Sam powtarzałem ten link z 10 razy w wątku B7. No sorry, ale nie będę tego robił w nieskończoność. Być  może przydałoby się jakieś FAQ na forum, ale ten temat musiałby być ogarnięty przez moderatorów.

jestem już na 20 stronie i wiem, że masz c7 i jesteś zadowolony oraz że trafił Ci się egzemplarz który na tej planszy 5% wypada ok oraz nie masz tego bandingu czy jak to się nazywa ... :)

czym więcej czytam tym większy mętlik mam w głowie...

chce kupić tv na raty w tej opcji 0% ale wtedy to chyba już zwrotu nie można zrobić ...

Czyli wychodzi na to, że najlepiej kupić tv online następnie go sprawdzić czy nie ma pasów przebarwień, bandingu  na tych planszach 5% itp.

Jak będzie ok to oddać do sklepu a następnie kupić go jeszcze raz na raty w wersji raty 0% ... :)

30 minut temu, vader_4747 napisał:

Ostatnio jakieś dwa dni temu wrzucałem ten plik, więc jest ,,na wierzchu".

jadę od początku i już dwa razy widziałem, że ktoś link dawał do tych plansz :)

Ale jak wcześniej pisałem to mętlik mam coraz większy,

nie wiedziałem, że idąc do sklepu wydająć 10k można jeszcze kupić egzemplarz który może mieć tyle wad ... naprawdę straszne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Daruin napisał:

jestem już na 20 stronie i wiem, że masz c7 i jesteś zadowolony oraz że trafił Ci się egzemplarz który na tej planszy 5% wypada ok oraz nie masz tego bandingu czy jak to się nazywa ... :)

To nie jest tak że nie ma u mnie bandingu. Banding jest widoczny na bardzo ciemnej planszy 5%. Te wszystkie zdjęcia plansz pulbikowane przez forumowiczów mają zbyt dużą ekspozyzcję (czyt. są zbyt jasne). W rzeczywistości ta plansza ma zdecydowanie mniejszą jasność - taką jak np. na stronie: http://i.rtings.com/images/reviews/tv/lg/c7/c7-gray-5-percent-large.jpg . Na jaśniejszych planszach nie ma w ogóle żadnego bandingu. Nie przejmuję się tym bandingiem na planszy 5%, bo w rzeczywistych scenach jest ona widoczna bardzo rzadko (raz na 2 miesiace ?). Pierwszy raz zobaczyłem ją w ciemnej scenie Marco Polo po chyba 3-4 miesiącach od kupna. 

Najlepiej jest kupować przez internet, bo gdyby jakość matrycy OLED znacząco odbiegła od normy, to możesz po prostu zwrócić bez podania przyczyny. Ewentualnie poproś w sklepie o wypakowanie i demostrację obrazu. Problem jednak w tym, że ten banding właściwie jest widoczny praktycznie wyłącznie w całkowitych ciemnościach w niektórych, ciemnych scenach.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi planszami to nie ma co popadać w paranoje. Czy to OLED czy lcd to jak ktoś się postara to zawsze bedzie w stanie wykazać niedoskonałości telewizora. Najważniejsze żeby podczas normalnego uzytkowania nie występowały widoczne problemy i tyle. W koncu nie kupujemy OLEDa do ogladania plansz testowych.


Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Daruin napisał:

nie wiedziałem, że idąc do sklepu wydająć 10k można jeszcze kupić egzemplarz który może mieć tyle wad ... naprawdę straszne

Wrzuć te plansze na dowolnego lcd i porównaj - wtedy dopiero będziesz zaskoczony.... Nawet na topowych egzemplarzach znajdziesz łapki, ciapki i inne mazaje... Oled pod tym względem wypada zazwyczaj DUŻO lepiej. Zazwyczaj, bo na kiepski egzemplarz też można trafić. 

Do swoich telewizorów LCD nawet nie podchodziłem nigdy z planszami bo się po prostu bałem tego co mógłbym tam zobaczyć ?

Edytowane przez Damiano85
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Subman napisał:

To nie jest tak że nie ma u mnie bandingu. Banding jest widoczny na bardzo ciemnej planszy 5%. Te wszystkie zdjęcia plansz pulbikowane przez forumowiczów mają zbyt dużą ekspozyzcję (czyt. są zbyt jasne). W rzeczywistości ta plansza ma zdecydowanie mniejszą jasność - taką jak np. na stronie: http://i.rtings.com/images/reviews/tv/lg/c7/c7-gray-5-percent-large.jpg . Na jaśniejszych planszach nie ma w ogóle żadnego bandingu. Nie przejmuję się tym bandingiem na planszy 5%, bo w rzeczywistych scenach jest ona widoczna bardzo rzadko (raz na 2 miesiace ?). Pierwszy raz zobaczyłem ją w ciemnej scenie Marco Polo po chyba 3-4 miesiącach od kupna. 

Najlepiej jest kupować przez internet, bo gdyby jakość matrycy OLED znacząco odbiegła od normy, to możesz po prostu zwrócić bez podania przyczyny. Ewentualnie poproś w sklepie o wypakowanie i demostrację obrazu. Problem jednak w tym, że ten banding właściwie jest widoczny praktycznie wyłącznie w całkowitych ciemnościach w niektórych, ciemnych scenach.

Czyli jeżeli dobrze rozumiem jak będę w markecie i uruchomić tą 5% plansze i obraz na tv będzie w miarę możliwości biały bez jakiś większych przebarwień czy pasów to w normalnym użytkowaniu nie będę tego widział? :)

i mam jeszcze jedno pytanie jeżeli tv głównie mi służy do oglądano meczów ( wtorek środa liga mistrzów) oraz do grania na ps4pro w fifa 18 np 2h codziennie ( Jak chodzę na bieżni . Np. 5 dni w tygodniu ) 

to nie będę miał problemów z wypalenie obrazu ? :)

2 godziny temu, vader_4747 napisał:

Z tymi planszami to nie ma co popadać w paranoje. Czy to OLED czy lcd to jak ktoś się postara to zawsze bedzie w stanie wykazać niedoskonałości telewizora. Najważniejsze żeby podczas normalnego uzytkowania nie występowały widoczne problemy i tyle. W koncu nie kupujemy OLEDa do ogladania plansz testowych.emoji6.png


Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

Tak z ciekawości odpale tą plansze na moim lg LCD:) 

Ja jestem przeciętnym Kowalskim pewnie gdyby ktoś postawił 5 topowych tv oled i LCD to miałbym problem wskazać markę:)

2 godziny temu, Damiano85 napisał:

Wrzuć te plansze na dowolnego lcd i porównaj - wtedy dopiero będziesz zaskoczony.... Nawet na topowych egzemplarzach znajdziesz łapki, ciapki i inne mazaje... Oled pod tym względem wypada zazwyczaj DUŻO lepiej. Zazwyczaj, bo na kiepski egzemplarz też można trafić. 

Do swoich telewizorów LCD nawet nie podchodziłem nigdy z planszami bo się po prostu bałem tego co mógłbym tam zobaczyć ?

Dzięki za pociechę:) tą plansze 5% ma jakoś swoją nazwę? Ja z ciekawości odpale ją na moim LCD lg :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Daruin napisał:

Czyli jeżeli dobrze rozumiem jak będę w markecie i uruchomić tą 5% plansze i obraz na tv będzie w miarę możliwości biały bez jakiś większych przebarwień czy pasów to w normalnym użytkowaniu nie będę tego widział?

Jak odpalisz planszę 5% w sklepie to będziesz miał ciemny ekran. Takie plansze możesz odpalać w zupełnych ciemnościach w domu. Wtedy coś widać. Po zapaleniu nawet lekkiego światła obraz zrobi się prawie czarny. Taka plansza to taki test, który ma cechy bardziej syntetyczne i przeznaczony jest dla maniaków a nie Kowalskiego (nie zauważysz tego przy normalnym oglądaniu, jeżeli nie trafi Ci się naprawdę paskudny model).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, fio2 napisał:

Jak odpalisz planszę 5% w sklepie to będziesz miał ciemny ekran. Takie plansze możesz odpalać w zupełnych ciemnościach w domu. Wtedy coś widać. Po zapaleniu nawet lekkiego światła obraz zrobi się prawie czarny. Taka plansza to taki test, który ma cechy bardziej syntetyczne i przeznaczony jest dla maniaków a nie Kowalskiego (nie zauważysz tego przy normalnym oglądaniu, jeżeli nie trafi Ci się naprawdę paskudny model).

Dokładnie. Jeśli jest możliwość to warto sprawdzić kolory. Będzie widać czy ekran ma jakieś martwe piksele i czy są jakieś przebarwienia. Jeśli polaryzator jest słabo nałożony i znieksztalaca kolory to może to być znacznie bardziej dokuczliwy problem niż złą sławą owiana plansza 5% i banding. 

Obejrzyj sobie jakąś recenzje np rtings.com, tam w porównaniu jest zawsze jakiś oled z LCD. Na odcieniach szarości oled może sobie średnio radzić w przedzale 5-15%. Na LCD niemal w całym zakresie będziesz widział, że ekran jest nierówny. Po prostu nawet dobrej klasy FALD nie będzie świecił tak równo jak Oled. Widać to też w testach prowadzonych przez Pana Macieja. Im bliżej brzegu ekranu tym większe są spadki jasności. W telewizorach z podświetleniem krawędziowym bywa z tym wręcz tragicznie. Trzeba sobie zadać więc pytanie czy warto aż tak bardzo przejmować się tym, co widać na jednolitych tłach? Na codzień będziesz takie tła oglądał raczej rzadko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację. Może zadam głupie pytanie ale w jaki sposób w sklepie przed zakupem można sprawdzić kolory ? 

Czyli jak odpale jakieś demo 4k w sklepie przed zakupem i obraz będzie ok to znaczy że można kupować? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy OLED , który na 5% szarej planszy ma pasy pionowe można reklamować czy producent zleje temat? ( Philips 873)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Damiano85 - pełna zgoda co do oglądania plansz testowych i oczywiście pełna zgoda, że oledy posiadają lepszą równomierność ekranu. Należy jednak dodać, że problem z nierównomiernością podświetlenia matrycy w codziennym użytkowaniu dobrego leda nie jest również specjalnie widoczny.

Edytowane przez Toma-San

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Daruin napisał:

Dziękuję za informację. Może zadam głupie pytanie ale w jaki sposób w sklepie przed zakupem można sprawdzić kolory ? 

Czyli jak odpale jakieś demo 4k w sklepie przed zakupem i obraz będzie ok to znaczy że można kupować? :)

Bierzesz pendriva z własnymi planszami albo podłączasz tv do internetu i odpalasz: https://www.youtube.com/watch?v=JeQuelXsUYA

Sprawdzasz, czy nie ma złych pikseli (Zły piksel: nie świeci, świeci cały czas w jednym kolorze). Może świecić różnym dlatego sprawdzamy wszystkie plansze.

Patrzysz pod kątem, czy białe tło nie łapie odcieni innych kolorów w częściach ekranu.

20 minut temu, sajmer napisał:

Panowie czy OLED , który na 5% szarej planszy ma pasy pionowe można reklamować czy producent zleje temat? ( Philips 873)

Philips na pewno oleje - nie czytałeś o serwisie tego producenta? Jeżeli nie widzisz pasów przy normalnym użytkowaniu to odstaw tą przeklętą planszę 5% i ciesz się obrazem.

Edytowane przez fio2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy pojawienie się na IFA 2018 serii AF9 wpłynie znacząco na obniżkę cen modeli serii AF8 . Obecnie ich ceny wyglądają na mocno "podrasowane" - być może mistrzostwa świata robią tu złą robotę . Z drugiej strony informacje , że AF8 ma być bardziej przyjaznym cenowo niż A1 nie sprawdzają się na dzień dzisiejszy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Drodzy forumowicze jako użytkownik od czasu premiery "starszego brata" A1 pozwolę sobie zaprosić do zapoznania się z problemem po ostatniej aktualizacji.

Dla obecnych, przyszłych użytkowników w ramach przestrogi.

https://hdtvpolska.com/forum/topic/39421-sony-a1-kd-55a1-test-pierwszego-oled-tej-marki-z-4k-i-hdr

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Mistrzuniu napisał:

Witam,

Drodzy forumowicze jako użytkownik od czasu premiery "starszego brata" A1 pozwolę sobie zaprosić do zapoznania się z problemem po ostatniej aktualizacji.

Dla obecnych, przyszłych użytkowników w ramach przestrogi.

https://hdtvpolska.com/forum/topic/39421-sony-a1-kd-55a1-test-pierwszego-oled-tej-marki-z-4k-i-hdr

 

Konkretnie chodzi koledze o skandal z bardzo wyraźnym przyciemnianiem obrazu w trybie HDR po minucie podczas grania w gry, albo podczas oglądania sportu. To sprawia, że telewizory oled Sony się w obecnej formie zupełnie się do tego nie nadają. Problem został dobrze zobrazowany w tym poście:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ! mam odpowiedź od serwisu sony-banda ściemniaczy. odnośnie przyciemniania matrycy przy wyświetlaniu treści HDR.

Jak chcę porozmawiać, wpisuję numerycznie nr sprawy, nie odbierają !!!

 

Nawiązując do zgłoszenia, uprzejmie informujemy, że otrzymaliśmy odpowiedź od naszego działu technicznego. Wyświetlany obraz przez Pana telewizor mieści się w specyfikacji danego urządzenia. Telewizory firmy Sony mają możliwości wyświetlania zakresu kolorów szerszego niż BT709 (SDR), co oznacza, że normalnie rozszerzają gamę kolorów w trybie SDR Vivid.

Jednak większość gier nie należy do serii BT2020 (HDR) i jest bliżej zakresu SDR, zgodnie z zamierzeniami większości twórców gier wideo. Skutkuje to większością gier wyglądających na wymyte w trybie HDR. Może Pan ręcznie zwiększyć kontrast w ustawieniach obrazu.

Mateusz Wojewodzic
Dział wsparcia technicznego Sony 

Sprawy tak nie zostawię, jest to ostatni TV tej firmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ koszmarne bzdury! Poziom supportu dorównuje kowalowi robiącemu za dentystę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z przyciemnianiem w grach został rozwiązany?

Pytanie do użytkowników bo wybralibyście na dzień dzisiejszy z OLED 65?

Zastanawiam się pomiędzy LG C8 a Sony AF8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony.

Znajomi kupili C8 i mimo wielu prób, nie udało im się ustawić obrazu, jaki u mnie na AF8 widzieli.

Poza tym, ale to już moja subiektywna ocena, interfejs użytkownika w AF8 jest przyjaźniejszy, z tego co widziałem jak oni próbowali ustawiać swój obraz.

Co do gier to nie wiem, bo nie gram.

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele opinii jest takich, że LG C8 ma nowszą matryce od AF8. Wszędzie zachwyty są nad LG.. Dodatkowo podobno LG jest jaśniejszy

 

Nie wiem co zrobić ??

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, wasikk napisał:

Wiele opinii jest takich, że LG C8 ma nowszą matryce od AF8. Wszędzie zachwyty są nad LG.. Dodatkowo podobno LG jest jaśniejszy

 

Nie wiem co zrobić ??

W niektórych scenach LG będzie jaśniejszy. Z tego co wiadomo web os działa również sprawniej niż android. Ustawienia obrazu to już kwestia kalibracji. Po kalibracji to raczej żaden laik nie ma szans by te dwa telewizory rozróżnić, nawet jeśli będą stały obok siebie.

To że znajomym kolegi WuWu nie udało się na oko ustawić obrazu to jeszcze żaden dowód wyższości AF8 ?

Edytowane przez Damiano85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalibracji nie zrobię pewnie sam ani nie ma ustawień podanych w internecie? :) Trzeba kogoś wynająć do tego ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...