Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony AF8 (KD-65AF8) | TEST - OLED 2018 Android TV z procesorem X1 Extreme

Rekomendowane odpowiedzi

http://helpguide.sony.net/tv/faep1/v1/pl/index.html Patrz w dolnej części, a nie tylko polecane tematy. Menu się rozwija.

 

Jeszcze 2 miesiące temu wyglądało to jeszcze inaczej. Zmienili na okrojona wersję.

Kiedyś wyglądało to tak (tu akurat do ampli)

http://helpguide.sony.net/ha/strdn108/v1/pl/index.html

 

Zobacz jeszcze tu http://helpguide.sony.net/tv/faep1/v1/pl/print.html

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Teraz jest coś takiego:

http://helpguide.sony.net/tv/faep1/v1/pl/07-01_04.html

Ale o tym jak tą blokadę ustawić - ani słowa. Skąd niby mam znać kod fabryczny?

Korzystam z kablówki, więc sygnał na TV podaje poprzez HDMI. TV po 2 godzinach oświadcza, że nie ma sygnału i się wyłącza.

http://helpguide.sony.net/tv/faep1/v1/pl/07_02.html

Spróbujcie znaleźć w opisie, jak tą funkcje wyłączyć!

Ograniczę się do tych dwóch przykładów użyteczności instrukcji, a jest tego znacznie więcej niestety.

 

Jedyną pociechą jest pomoc posiadaczy A1 i uprzejmi panowie w serwisie, którzy chyba niedługo będą mieli mnie dość.

 

Dla wszystkich dzięki za chęć pomocy.

Edytowane przez WuWu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tv może się wyłączać po określonym czasie jeśli nie użyjesz pilota. Jeśli o to Ci chodzi. W ustawieniach po wciśnięciu Home wybierasz zasilanie, eco i tam masz wyłącz po okresie bezczynności.

 

PIN sprawdź 1111. Taki mam w A1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki, doszedłem do tego a i pin się zgadza - jego podali mi w serwisie.

Tylko dlaczego ścieżka dojścia do definiowania czasu bezczynności, nie jest nigdzie opisane?

Mnie zajęło sporo czasu, zanim odkryłem to metodą grzebania w czym się dało!  :-(

 

O ilu funkcjach jeszcze nie wiem?

 

Edytowane przez WuWu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, gangi007 napisał:

To mogą pisać dziadki co jeżdzą do kościała raz w tygodniu Loganami,Fabiami.Tymi słowami nie chcę urazić wierzących:D

Skoro jesteśmy przy skodzie to honda może czyścić buty superbinie ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Namtih napisał:

Skoro jesteśmy przy skodzie to honda może czyścić buty superbinie ;))

Piszący to pewnie jężdzi nową firmową Superb,a hondą  nie jechał nawet na miejscu pasażera.

Edytowane przez gangi007
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vincent właśnie przetestował najnowszego OLEDa Sony:

 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey mam pytanie do fachowców:)

Co byście wybrali sony a1 czy a8f ? 

Mój teść chce kupić a1 bo ma wbudowany jakiś subofer od tonu niskiego czy coś takiego ...

W tej chwili oba tv wyżej wymienione kosztuja podobnie...

 

Drugie pytanie dotyczy samego zakupu . A mianowicie czy jak już zdecydujemy się na zakup jednego z oleda to czy jest jakaś możliwość W sklepie przed zakupem sprawdzenia czy na konkretny egzemplarz jest wolny od wad o których wcześniej pisaliscie ?

Nie wiem czy jasno się wyraziłem 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do samego zakupu to jak Vincent wspominał jakość obrazu  jest prawie lub identyczna. A w tym przypadku decyduje cena i może drobne bajery. Jak coś jest podobne to najlepiej kupować tańsze. 

W drugiej części pytania nie pomogę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Daruin napisał:

Hey mam pytanie do fachowców:)

Co byście wybrali sony a1 czy a8f ? 

Mój teść chce kupić a1 bo ma wbudowany jakiś subofer od tonu niskiego czy coś takiego ...

W tej chwili oba tv wyżej wymienione kosztuja podobnie...

 

Drugie pytanie dotyczy samego zakupu . A mianowicie czy jak już zdecydujemy się na zakup jednego z oleda to czy jest jakaś możliwość W sklepie przed zakupem sprawdzenia czy na konkretny egzemplarz jest wolny od wad o których wcześniej pisaliscie ?

Nie wiem czy jasno się wyraziłem 

 

Jeśli jest możliwość sprawdzenia na miejscu to ja sprawdziłbym plansze z podstawowymi kolorami, czy nie ma martwych pikseli. Na białej planszy zobaczysz czy ekran nie posiada zbyt wielu przebarwień. I to tyle właściwie. Plansze 5% szarości bym sobie odpuścił. Ta plansza po każdej kompensacji może wyglądać zupełnie inaczej i z moich obserwacji wynika, że na jakość obrazu nie ma przełożenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. 

Ja bym kupował b7 :)

A jeśli patrzymy na podobną cenę to jeszcze c8 wchodzi w grę... tylko pytanie czym się różni od a1 i a8f :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Daruin napisał:

A jeśli patrzymy na podobną cenę to jeszcze c8 wchodzi w grę... tylko pytanie czym się różni od a1 i a8f

Jako posiadacz 65'A1 jeszcze bez profesjonalnej kalibracji powiem tak.

1.Desing -bajka,w sklepie ten Tv wygląda fatalnie.

2.Dzwięk -Najlepszy jaki słyszałem fabrycznie zamontowany(chyba tylko Panasonic EZ1000,FZ950 ma lepszy?)

3.Cena wystartowała z 24999 teraz 14999-AF8 wystartował o 10tyś mniej,obawiam się że może to oznaczać cięcia w produkcji?

4.Obraz z porównaniu z B,C7 jest inny na+(bez kalibracji)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, gangi007 napisał:

Jako posiadacz 65'A1 jeszcze bez profesjonalnej kalibracji powiem tak.

2.Dzwięk -Najlepszy jaki słyszałem fabrycznie zamontowany(chyba tylko Panasonic EZ1000,FZ950 ma lepszy?)

Moim zdaniem to praktycznie to samo, więc nie zawracaj sobie głowy takimi kwestiami tylko się ciesz zakupem ;)

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
17 minut temu, Maciej Koper napisał:

Moim zdaniem to praktycznie to samo, więc nie zawracaj sobie głowy takimi kwestiami tylko się ciesz zakupem

Oj cieszę,się ciesze.Tylko podczas grania na xone X ''kwadraciki na konturach ''mnie denerwują??????

Edytowane przez gangi007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czyli teściowi nic nie doradza w tej kwestii, niech kupuje a1 65 cali skoro teściowa twierdzi że najładniejszy ma obraz z oledów- oglądając tv w markecie :) oraz wygląd i android:)

ja dzisiaj kupił bym b7 który jest tańszy o 5 000 PLN A w sumie to samo;) albo powiem inaczej nie widzę sensu dokładać 5 000 PLN:) lg b7 65 9999 to uczciwa cena :)

Dla siebie planuje zakup na koniec roku i poczekam na recenzję  c8 i b8 ciekawe czym będą się różnić i czy dostaną referencje, i czy beda lepsze od sony :)

 

1 godzinę temu, gangi007 napisał:

Oj cieszę,się ciesze.Tylko podczas grania na xone X ''kwadraciki na konturach ''mnie denerwują??????

Nie dziwię się że są kwadraciki na konturach w końcu jak mogłeś do sony a1 podłączyć xbox x a nie ps4 pro ... :)

Ostatnio byłem w mm i facet od sony tak zachwalal tv sony oled że niby filmy dużo lepiej wyglądają na oled sony niż lg oraz uważał że jak np. Oglądasz skoki na tv to sony dużo lepiej sobie radzi z ruchem i kolorami... skoro lg i sony mają mają matrycę oled to wydawało mi się to dziwne co mówi ale się nie odzywałem.... Ale wydaje mi się że trochę chłopak od sony popłynął .... 

Edytowane przez Daruin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, gangi007 napisał:

Oj cieszę,się ciesze.Tylko podczas grania na xone X ''kwadraciki na konturach ''mnie denerwują??????

Kwadraciki przy 4k? Gdzie Ty widzisz jakieś kwadraciki. Aliasing przy tej rozdzielczości jest praktycznie niewidoczny, na one x a w każdym razie na 55" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Z tego co mówił Vincent, to AF8 ma niedoświetlonego HDR i niższą jasność, nawet w stosunku do "oledowych kolegów" z LG, nadrabia obróbką obrazu i płynnością. Wybierając pomiędzy AF8 i A1E prawdopodobnie wybrałbym... C8 :P , pomimo, że bardzo cenię sobie nieco mułowatego androida.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Dnia 27.05.2018 o 11:08, Daruin napisał:

Hey mam pytanie do fachowców:)

Co byście wybrali sony a1 czy a8f ? 

Mój teść chce kupić a1 bo ma wbudowany jakiś subofer od tonu niskiego czy coś takiego ...

W tej chwili oba tv wyżej wymienione kosztuja podobnie...

 

Drugie pytanie dotyczy samego zakupu . A mianowicie czy jak już zdecydujemy się na zakup jednego z oleda to czy jest jakaś możliwość W sklepie przed zakupem sprawdzenia czy na konkretny egzemplarz jest wolny od wad o których wcześniej pisaliscie ?

Nie wiem czy jasno się wyraziłem 

 

Nie napisałeś jaki rozmiar teścia interesuje. Jeżeli wybiera 55 cali, to ja zamiast oleda od Sony brałbym 65 cali LG B7 w tej samej cenie. Różnicę w obrazie zauważysz, pod warunkiem że jesteś ekspertem, różnicę w wielkości zauważy każdy.

Jeżeli zastanawia się nad modelem Sony 65 cali to tu ja zdecydowałbym się na LG C8. Ewentualnie skoro piszesz, że tam jakiś subwoofer jest ważny czy coś, to wziąłbym 65 cali B7 a za zaoszczędzoną kasę kupiłbym jakieś kino domowe z porządnym subem, a nie jakąś pierdziawką wbudowaną w TV. 

Co do samego zakupu, to nie może być miejsca na pomyłkę. Moim zdaniem przy takich wydatkach w grę wchodzi wyłącznie zakup przez internet który daje Ci 14 dni na zwrot. Odbiór osobisty w 90% wyklucza zwrot bez podania przyczyny. Czegoś nie zauważysz podczas odbioru osobistego, albo nie będziesz wiedział że to należy sprawdzić i jesteś ugotowany. 

Edytowane przez efel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. 

Mam pytanie dlaczego c8 A nie a1 lub a8f w tej samej cenie ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyjdzie test C8 to łatwiej będzie Ci zdecydować

wg mnie główna zaleta C8 to potencjalnie lepsza gwarancja uznająca wypalenia i bardziej elastyczna w uznawaniu kiedy matryca do wymiany - bo  LG ma taniej matryce sprzedając je sam sobie niż to za ile dostaje je sony więc i chojniej wymienia by wokół wypalania oledów nie było smrodu

poza tym LG jest mimo wszystko na dorobku i musi dawać więcej za tą samą kasę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie jestem zdecydowany na c8 lub b8 w zależności czym się będę różnić, zobaczymy co będzie w teście. 

 A pewnie na koniec roku będą kosztować za 65 cali około 9999pln.

W sumie macie rację że którego oleda nie wybierzesz to kupujesz produkt bardzo dobry i podobny do siebie gdzie taki zwykły Kowalski jak ja nie będzie widział różnic. W grę wchodzi już indywidualna preferencje.

Chociaż nie wiem czemu i czy spotkaliscie się z tym samym, bardzo złe opinie są na temat tv od philipsa .... niby to oled czyli prawie to samo a wszyscy od radzaja zakupu tego tv ...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Daruin napisał:

Chociaż nie wiem czemu i czy spotkaliscie się z tym samym, bardzo złe opinie są na temat tv od philipsa .... niby to oled czyli prawie to samo a wszyscy od radzaja zakupu tego tv ...

Bo Philips ma najgorsze na rynku oprogramowanie. Możesz mieć super ekran, super szybki procesor w środku, ale jak zepsujesz software to telewizor będzie zamulał podczas obsługi, albo połowa funkcji nie będzie działać tak jak powinna. Dodatkowo jak będziesz olewał użytkowników i wmawiał im że na wszelkie problemy wystarczy reset do ustawień fabrycznych, a jak TV trafi na reklamację to dostaniesz go z powrotem w nienaruszonym stanie z adnotacją że działa zgodnie ze specyfikacją to masz pełny obraz Philipsa. Ta marka odkąd ją kupiło chińskie TP Vision zeszła na psy i naprawdę radzę się trzymaj z daleka od tych TV, mimo potencjalnie atrakcyjnych cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Dnia ‎2018‎.‎05‎.‎28 o 16:04, Daruin napisał:

Mam pytanie dlaczego c8 A nie a1 lub a8f w tej samej cenie ? :)

Mało kto na tym forum poleca oleda od Sony,Panasonica.Wszyscy jednym głosem że nie warto przepłacać,że wszystko jest to samo.PRAWIE?????

LG B,C7 nie posiada takiego desingu oraz jakości wykonania jak A1.Podobno po kalibracji obraz jest taki sam,tego nie wiem ale raczej podobny,Przesadą jest pisanie np., że FZ950 to tosamo co LG bo ma panel od LG.A za chwilę ktoś pisze że można mieć super panel,a reszta i tak jest ważniejsza.

Edytowane przez gangi007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, gangi007 napisał:

Przesadą jest pisanie np., że FZ950 to tosamo co LG bo ma panel od LG.A za chwilę ktoś pisze że można mieć super panel,a reszta i tak jest ważniejsza.

prawdę powiedziałby ślepy test

wg mnie po kalibracji różne oledy na dobrym sygnale odróżnisz ewentualnie tylko wg upłynniacza

a jak go wyłączysz obraz będzie nie do odróznienia i jeśli jakiś będzie lepszy to dlatego że po prostu ten konkretny egzemplarz przyfarcił z lepszą matrycą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Sony AF8 55. W sklepie zastanawialiśmy się, który wybrać, Sony czy LG. Sprzedawca ustawił obok siebie oba i puścił ten sam sygnał. My jesteśmy przeciętnymi widzami, ale bez wahana wybraliśmy Sony.  Przez ponad godzinę ustawialiśmy obrazy na obu i zdecydowanie lepiej wypadł Sony. Do tego dźwięk, wydobywający się "z ust postaci" a nie z bocznych głośników, jest fascynujący.

Jedyne zastrzeżenie jaki mamy, to brak instrukcji obsługi. Na szczęście tu są pomocni koledzy a i niezły serwis techniczny.

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...