Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony AF8 (KD-65AF8) | TEST - OLED 2018 Android TV z procesorem X1 Extreme

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, klaus71 napisał:

czyli jak rozumiem wg Ciebie skalowanie na Sony jest zauważalnie lepsze

i taki artykuł forumowy to ściema: https://hdtvpolska.com/skalowanie-obrazu-czy-widac-roznice-w-nowych/

?

 

41 minut temu, fio2 napisał:

Nie wiem..., ja otwarcie mówię, że się nie znam - mam jeden tv w domu. Nawet nie umiem poprawnie ustawić innego tv niż ten co mam, więc nigdy nie podchodziłem do własnych porównań sklepowych poważnie.

Vincent, Maciej, RTINGs mówią/piszą "różnice minimalne", "nie widać różnicy", "ten jest minimalnie lepszy w tym względzie". Ty masz inne zdanie. Weź sobie chłopie załóż swoje forum, portal, czy kanał youtube, bo tutaj Twoje wypowiedzi zginą lub zostaną zakrzyczane. Biorąc pod uwagę, jak śmiało formułujesz kategoryczne stwierdzenia - musisz się na tym dobrze znać. Czas dotrzeć do innych zagubionych owieczek. Serio.

1. @fio2 wypowiadasz się tutaj i krzyczysz najwięcej jak nie porównywałeś i nie zagłębiałeś się w tym temacie?

2. Przejdźcie się do sklepu. Obraz jest znacząco gorszy. Jak ktoś tu przyjdzie szukać informacji o obrazie to chce żeby to zobaczył bo wszędzie wychwalacie LG. LG ma mega dobry marketing ale to nie zmieni jakości obrazu. Jest bardzo dużo negatywnych opinii o wersji 6 i 7, ludzie nie są zadowoleni po zmianie z takich marek jak Sony. Nie wszyscy oglądają w kółko 4K a wy nie potraficie tego zrozumieć i potwierdzić. Ja mogę potwierdzić wszystkie wady sony i panasonic ale wy nie potraficie :) tak jak naprawdę byście pracowali dla LG i marginalizowali różnice w obrazie. Wystarczy wyświetlić jakikolwiek materiał HD. Nie wiem z czego to wynika ktoś napisał tak "SUBMAN Poza tym było mówione już wiele razy - nie mylmy skalowania z postprocessingiem obrazu..." Nie wiem co działa w Sony takiego, że obraz jest lepszy. Nie mam pojęcia. Po prostu tak już jest. 

3. Test Vincenta
Różnica Panasonic vs Sony. W innym temacie piszecie, że nie widzicie różnic. Ja dostrzegłem od razu. Teraz podejdźmy do tego tak, że każdy ocenia Panasonica w tym temacie lepiej od LG a następnie jaka musi być różnica w sklepie między Sony a LG. 8:44 w filmie na dole. To tylko potwierdza, że ten artykuł 
https://hdtvpolska.com/skalowanie-obrazu-czy-widac-roznice-w-nowych/ może i jest zgodny z prawdą ale napisany jest bez sensu skoro są systemy, które powodują, że gorszy obraz staje się lepszy. "USTAWIENIAMI OBRAZU MOŻNA ŁATWO WYGENEROWAĆ ZMIANY, KTÓRE POZORNIE WYGLĄDAJĄ JAK LEPSZE/GORSZE SKALOWANIE". Dla mnie od zawsze Sony miał takie systemy, procesory obróbkę obrazu, że ten obraz był lepszy.

4. Test benchmark, można napisać, że nie jakoś mega profesjonalny ale kim są ludzie w 99%? specjalistami jak Maciej, Vincent itp.? 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/lg-55b7-kontra-sony-55a1.html

5.
Best Home Theatre TV: 1st Panasonic FZ802 (14.93 pts); 2nd Sony AF8 (14.27 pts)
Best Living Room TV: 1st Sony AF8 (15.82 pts); 2nd Panasonic FZ802 (15.69 pts)
Best Gaming TV: 1st Samsung Q9FN (4.23 pts); 2nd LG C8 (4.10 pts)
Best HDR TV: 1st LG C8 (4.15 pts); 2nd Panasonic FZ802 (4.13 pts)

Można znaleźć takich informacji w internecie bardzo dużo. Nie znalazłem ani jednej informującej, że obraz w LG i Sony jest taki sam - w przypadku hd lub, że LG jest lepsze. To oznacza, że coś w tym jest, dlatego testowałem to na gorszych materiałach.

Po wrzuceniu tego filmy dyskusja znowu się skończy :(

 

  • Dzięki 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to taki żart z tym porównaniem czcionki wysokiej na 20 pikseli w Panasonicu i Sony?

mi tam lepiej wygląda w Panasie bo ma ostrzejsze kontury choć z odległości 2m to przypuszczam nie zobaczę żadnej różnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, klaus71 napisał:

to taki żart z tym porównaniem czcionki wysokiej na 20 pikseli w Panasonicu i Sony?

mi tam lepiej wygląda w Panasie bo ma ostrzejsze kontury choć z odległości 2m to przypuszczam nie zobaczę żadnej różnicy

Nie chodzi o te mikro różnice w teście. Chodzi o to jak wygląda odbiór materiału HD na C8 i np. Sony Af8. Ja widziałem różnice znaczące. Już to pisałem, że jak oglądałbym materiał przez 20 min a za tydzień 20 min na innym tv i byłyby to AF8 i C8 to pewnie nie zauważyłbym różnicy ale kiedy patrze na dwa tv to widać. Pan z LG potwierdzał, że LG nie radzi sobie z HD tak jak Sony i panasonic.. podał inne zalety :)

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok - jak widzisz różnicę to rzeczywiście warto 

ja mogę porównać tylko z panasem i dla mnie jakość nc+/netflix wygląda podobnie

nie siedziałem z lupą w odległości 0,5m - a z 2m dla mnie różnice są nie do złapania

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MarcinKK napisał:

wypowiadasz się tutaj i krzyczysz najwięcej jak nie porównywałeś i nie zagłębiałeś się w tym temacie?

Nie, że się nie zagłębiałem. Po prostu przyjmuję, że ja amator nie jestem w stanie wychwycić różnicy w sklepie, bo nie mam pojęcia jak ustawić prawidłowo inne tv. Moja ocena jest oparta na testach osób, które zajmują się tym na co dzień.

Odniosłem się do Twoich kategorycznych stwierdzeń, że LG ma najgorszy obraz, bo "widziałeś w sklepie i inny pan też widział" itp. Jeżeli byś napisał "w moje opinii LG ma najgorszy obraz w HD". Ok - każdy ma prawo do własnych sądów. Każdy widzi to, co widzi. Jeżeli jednak będąc laikiem, który mniej niż tydzień temu zdawał pytania żółtodzioba - jednocześnie wypowiadasz stwierdzenia, które przez osoby szukające tutaj porady mogą zostać odczytane, jako obiektywne fakty to mnie zalewa.

Jeszcze jedna bardzo ważna sprawa - podaj mnie proszę źródło danych o sprzedaży OLED w Polsce i na świecie. /podejrzewam, że zmyśliłeś i chciałbym abyś dokonał samozaorania/

9 godzin temu, MarcinKK napisał:

Sprawdzałem na wszystkich forach w europie

Kuźwa szacun chłopie. WSZYSKIE fora? Podziwiam. Ile czasu to Ci zajęło? 

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MarcinKKnikt tu nie ma problemu, że Tobie nie podoba się obraz HD w LG. Sprawdziłeś to i takie masz zdanie - dla mnie OK. Kolegom nie podoba się, że to uznajesz za dogmat. Przed kupnem mojego B7 sprawdzałem też Sony i Philipsa i nie widziałem jakiejś znaczącej różnicy w jakości obrazu między odbiornikami (sprawdzałem też materiały HD). Wybór LG był podyktowany budżetem. Jeśli miałbym większe fundusze wybrałbym Sony, ale tylko ze względu na lepszy upłynniacz (androidTV ssie - wiem bo mam Shielda, a to chyba najlepsze i najszybsze urządzenie z tym systemem). Nie bierz tego do siebie ale forumowicze bardziej  ufają syntetycznym testom obrazu wykonanych przez Macieja czy Vincenta niż organoleptycznym spostrzeżeniom usera z kilkomiesięcznym stażem. Uważam, że powinieneś kupić taki TV, który najbardziej Tobie pasuje (nie musi to być Oled). 

Pozdrawiam

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, klaus71 napisał:

Dobrze, że to przypomniałeś. Pozwolę sobie zacytować kluczowy akapit z tego artykułu, jakby komuś się nie chciało czytać całości:

Cytat

Dlaczego zatem niektórzy uparcie twierdzą, że na jednym wyświetlaczu obraz ma więcej detali niż na drugim?

Bardzo duża część tego zjawiska spowodowana jest zwykłym złudzeniem, podobnie jak w przypadku kabli HDMI. Ludzie bardzo łatwo ulegają złudzeniom, przez niedoskonałości swoich zmysłów. Zazwyczaj podświadomie chcą im ulegać, by uzasadnić opinię, która zrodziła się początkowo w ich głowie na temat lepszości jednego produktu nad drugim. Pewnych rzeczy nie da się jednak ocenić z pamięci. Porównania subtelnych zjawisk mogą być wartościowe jedynie w obliczu bezpośredniej konfrontacji w warunkach laboratoryjnych jaką mogłem przeprowadzić w redakcji.

Jest jednak jeszcze jedna rzecz, która odgrywa jeszcze ważniejszą rolę:  

USTAWIENIAMI OBRAZU MOŻNA ŁATWO WYGENEROWAĆ ZMIANY, KTÓRE POZORNIE WYGLĄDAJĄ JAK LEPSZE/GORSZE SKALOWANIE
 

Jesteśmy ludźmi, nasze mózgi nie działają idealnie i właśnie zjawisko autosugestii w przypadku tak małych i subtelnych różnic w obrazie ma duże znaczenie. Nawet jeżeli w testach laboratoryjnych Sony wypadłoby identycznie jak LG, to niektórzy pisaliby że obraz na Sony dużo lepszy ich zdaniem. Cena, renoma marki itp robią swoje. Mnie to nie przeszkadza, że ktoś widzi różnicę tam gdzie jej nie ma i jest zadowolony ze swojej decyzji zakupowej. Jeżeli ma kasę i chce kupić produkt droższy bo będzie dla niego lepszy, nie tylko pod względem stricte funkcjonalnym, ale również psychologicznym bo da mu poczucie wyższego statusu społecznego, proszę bardzo. Droga wolna. Kupujcie.

Problem jest wtedy,  i mnie krew zalewa, kiedy jeden z drugim wpadają na forum to czy inne i zaczynają się wywyższać z tego powodu że mają telewizor lepszy od innych bo wyświetla przedpotopowe treści HD lepiej. Tak robią dzieci w szkole/gimnazjum/liceum, gdzie Iphone to święty graal i wyznacznik statusu. Dorośnijcie w końcu. 

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu mam odp. na rozmywanie, fachowo posteryzacje, w materialach Dolby Vision na Sony Af8. Jak widac Af9 ma to samo. Do [beeep]y takie DV. Wole ogladc zwykly HDR( mam na Nvidzie) niz doswiadczac tego zjawiska na DV  W nowym modelu, jak wynika z testu Vincenta, jest to samo. I warto to podkreslic, gdyz niektore materialy, sceny, oglada sie przez to fatalnie. Gdy to zamaskujemy(np odp picture modem) jest zbyt ciemno i wszystko wydaje sie przygaszone. Tragedia. Po co komu takie DV

Edytowane przez bubusia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas UK Shootout robiliśmy porównanie skalowania treści SD podanej w rozdzielczości SD to telewizora, co już jest rzadkim zjawiskiem przy obecnych systemach ;) Najgorzej wypadł Samsung ze względu na brak możliwości wyłączenia overscanu. Panasonic, LG, Sony byli w zasadzie jedną ligą. Sony wypadał lepiej tylko dzięki funkcji łagodnej gradacji, która usuwała twarde odcięcia odcieni. Aczkolwiek jeśli ktoś chce dodawać ostrości w sposób sztuczny to tutaj też najlepiej wypada X-Reality Sony.

  • Lubię 1
  • Dzięki 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krotko mowiac DV w Sony to pomylka i powinni to jak najszybciej naprawic. Takze przed zakupem miejmy swiadomosc takiej a nie innej implementacji DV w Soniaku. Jest po prostu do niczego. I tyle w temacie. Ciekawe, ze te TV musza byc zawsze jakos tam niedopracowane. Chociaz, z drugiej strony, ze wszystkim jest podobnie. Ostatnio sluchalem jakis wysokich amplitunerow kina domowego w typowym stereo. Chryste Panie, jak to fatalnie brzmialo. Zreszta wiekszoc urzadzen, nawet tych drogich, gra do [beeep]y. Ale to juz inny temat.

Jeszcze jedna ciekawa sprawa, zero HDRu na Youtubie w Af9, czyli po staremu. w panasie jest, ale barwy sie chrzania i trzeba zawsze poprawic. Tez przyjemnie. Ale ok, other than that, wszystko inne mi sie podoba i nie ma nic lepszego niz Panas, Soniak, czy Lgik, mowa oczywiscie o Oledach

Edytowane przez bubusia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, bubusia napisał:

W koncu mam odp. na rozmywanie, fachowo posteryzacje, w materialach Dolby Vision na Sony Af8. Jak widac Af9 ma to samo. Do [beeep]y takie DV. Wole ogladc zwykly HDR( mam na Nvidzie) niz doswiadczac tego zjawiska na DV  W nowym modelu, jak wynika z testu Vincenta, jest to samo. I warto to podkreslic, gdyz niektore materialy, sceny, oglada sie przez to fatalnie.

a nie jest to właśnie efekt uboczny "Łagodnej Gradacji" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest, sprawdzalem. Jest dokladnie tak jak napisal Vincent. Sony juz tak ma. Przynajmniej na razie.

Brawo dla pana Vincenta, to sie nazywa rzetelny test, czyli zwrocenie uwagi na to co sie naprawde liczy.

 

Jak widac, te nowe modele niewiele zmieniaja. Albo nic. No coz, krecic sie jednak musi, kase trzepac trzeba. I lepiej debatowac o nowych niz starych. Taki business, jak kazdy inny zreszta

Edytowane przez bubusia
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,  gościnnie z forum XF90 chciałem zapytać o DV w Netflixie na oledzie. Niestety na XF9005 jest to totalna porażka. Ciemno, kolor wyblakły. Wiem że efekt pewnie mniej widoczny ze względu na oledowa matryce, ale czy coś takiego też występuje. Zerknałem na forum C8 i kolega miał nagrany materiał z Netflixa jak uruchamia serial z poziomu wyboru odcinka. Kolory w podgladzie pozostały takie same. Na XF90 kolory w podgladzie (Prawy górny róg, zajawka serialu) so totalnie wypierane z koloru i pojawia się logo DV ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy może ktoś z posiadaczy AF8 sprawdzić, czy występuje efekt ściemniania w grach z włączonym HDR.  Chodzi o efekt widoczny na filmie poniżej. Wiem, że jest to A1, ale widziałem opinie o AF8, że jest to samo. Czytałem też, że było to naprawione w aktualizacji, ale ostatnia opinia o tym zjawisku, którą widziałem była sprzed 2 miesięcy, czyli po tej aktualizacji. Proszę o możliwie szybką odpowiedź, gdyż chcę kupić ten TV, głównie do gier z HDR i boję się tego ściemniania.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2019 o 14:42, Gargamel_JR napisał:

Czytałem też, że było to naprawione w aktualizacji

Naprawione ? buahaha przepraszam ale nic nie jest naprawione! Sony w modelu A1 i AF8 totalnie wypieli tyłek na graczy

i nie jest to kwestia HDR tylko algorytm wykrywa statyczne elementy w grach jak HUD i ściemnia całą matrycę.

Sony do gier ?! żart i kpina

Pozdrawiam

  • Plusik 4
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie naprawili... Czy bardzo to widać podczas grania w całkiem ciemnym pomieszczeniu z ustawioną niską jasnością obrazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gargamel_JR napisał:

Czy bardzo to widać podczas grania w całkiem ciemnym pomieszczeniu

drogi Gargamelu, w warunkach kinowych ( całkowite zaciemnienie) grając m.in. w God Of War nerwowo próbowałem podbić jasność i takie zjawisko uświadczysz w każdej grze w której nie ma możliwości ustawienia przezroczystego HUD.

Nie popełnij mojego błędu, mój TV jest po najnowszej aktualizacji i nic nie zostało poprawione i nie zostanie ! sytuacja trwa dobry rok ( tv został do filmów)

Sony do gier? zdecydowane NIE !!! drugi raz tego szajsu nie kupię

Jak OLED to wybrał bym LG -  ilość sprzedanych odbiorników i tym samym zdecydowanie większy procent graczy w pewien sposób może zabezpieczyć od takich zje...ych aktualizacji.

ale tutaj trzeba podpytać użytkowników LG

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.04.2019 o 15:55, Mistrzuniu napisał:

Jak OLED to wybrał bym LG -  ilość sprzedanych odbiorników i tym samym zdecydowanie większy procent graczy w pewien sposób może zabezpieczyć od takich zje...ych aktualizacji.

Ostatnia aktualizacja dla oledów od LG popaprała ludziom Profi kalibracje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎2019‎.‎03‎.‎31 o 14:42, Gargamel_JR napisał:

Wiem, że jest to A1

Nie każdy właściciel A1 ma to.Ja mam zablokowane aktualizacje.U mnie wszystko jest OK.Kalibracja przeprowadzona w firmie Skalibruj TV.Co do ''Mistrzunia'' to miał sprzedać wymieniony egzemplarz.Co został przy A1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2019 o 14:44, gangi007 napisał:

Co został przy A1?

Hej, witam się jako nowy użytkownik Q9FN 65" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎2019‎.‎04‎.‎13 o 09:02, Mistrzuniu napisał:

Hej, witam się jako nowy użytkownik Q9FN 65"

Pozdrawiam z ''ciemnej stony mocy''.Przepraszam ''CZARNEJ''?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2019 o 09:02, Mistrzuniu napisał:

Hej, witam się jako nowy użytkownik Q9FN 65" :)

No popatrz jak to się wszystko zmienia. Ja z kolei odbiłem się od LCD Sony i poszedłem w stronę OLEDów. Blooming i fatalne kąty widzenia mnie dobijały z każdym nocnym seansem i to mimo, że siedzę praktycznie na wprost TV. Finalnie wybór padł na FZ800 i jestem mega przezadowolony. No ale napisz jak tam wrażenia w porównaniu do poprzedniego Soniaka - poza tym, że nic Ci się już nie ściemnia ;)

Edytowane przez blablabla
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy próbował ktoś podłączyć do tego TV jakiś inny pilot w stylu tych od  samsunga czy LG?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

mam dwie sprawy. Jedna poważniejsza druga błaha ale troche mnie nurtuje. 

1. TV mam od 4 miesięcy i jest tak że co jakiś czas nie chce się uruchomić. TV nie reaguje na pilota i przyciski z tyłu obudowy. Wtedy trzeba na sekunde z prądu odlączyć i zaraz wszystko wraca. Później z 20 razy wyłącza i włącza się bez problemów a później znowu. Dodam że robiłem po ostatniej aktualizacji przywracanie fabryczne. Co może być powodem?

2. Czyszcze matryce szmatka w zestawie z płynem który mi w sklepie polecono do takich matryc. Jak przyglądam się matrycy to jest perfekcyjnie gładka. Ale jak wali na nią słońce to czasem pod dziwnymi kątami widac delikatne mikro ryski. Jakby pod spodem. Nie wpływa to na obraz ale są i nie wiem czy ja coś schrzaniłem czy tak po prostu jest. Musi mocno słońce świecić na matryce żeby było je widac w niektórycch miejscach - lekko porusze głową i znikają. Natomiast da się zauważyć w tych samych miejscach. Jakieś pomysły?

Edytowane przez Liść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...