Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony AF8 (KD-65AF8) | TEST - OLED 2018 Android TV z procesorem X1 Extreme

Rekomendowane odpowiedzi

Sony AF8 (KD-65AF8) | TEST - OLED 2018 Android TV z procesorem X1 Extreme

Firma Sony wkroczyła w świat telewizorów OLED w ubiegłym roku, wprowadzając flagowca o nazwie Sony A1. Okazał się on bardzo udanym modelem, który miał spore grono sympatyków na naszym rynku. Producent postanowił więc kontynuować linię A1 na 2018 rok. Została ona zaktualizowana do najnowszego Androida 7.0 (a w przyszłości 8.0) ze wsparciem dla Dolby Vision. Dla miłośników ekranów organicznych przygotował także tańszą serię - AF8 - której dziś się przyjrzymy. Telewizor dostępny będzie w rozmiarach 55" i 65", przy czym do testów trafił większy z nich.

 

Przeczytaj całość

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wydawało się, że panele OLED 4k są od 2016 roku identyczne, a tu jak widać nastąpiły pewne niewielkie zmiany. Szkoda, że Sony nie dopieściło swojego OLEDa i mamy znów kiepski rozkład jasności :( A tak w ogóle to ciekawe jakiemu TV Maciej wystawi w tym roku referencję :) 

Edytowane przez Subman
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być ciężko ;-) ale kto wie... ja uważam, że na referencje w tym roku musi być coś idealnego ale i ... lepszego niż 2017 bo za to samo nie dałbym takiej nagrody. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Strasznie wyblakły ten czerwony kolor w tabeli zestawienia lagów.

A może to mój monitor się już sypie. ;)

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Referencje otrzyma lg :) ktoś wie  kiedy możemy się spodziewać testu? :) 

ciekawe jak wypadnie na tle philipsa o sony ... 

I w sumie z oled jest jeszcze Panasonic ale to inna półka cenową 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby referencję w tym roku otrzymało LG, ponieważ seria 8 oledów to bardzo mały krok do przodu względem poprzedniej serii. Miejmy nadzieję że przynajmniej producenci w tym roku powalczą cenami w segmencie oledów, bo jak widać po ostatnich obniżkach jest tam miejsce do poprawy (LG B7 w wersji 55 cali był ostatnio w promocji za 5.6 tys).

Chętnie zobaczyłbym porównanie jak się ma łagodna gradacja w Sony do nowej podobnej funkcji w LG C8. Jeżeli LG odrobiło lekcję i zbliżyło się w tym względzie do Soniaczy, to Sony ma problem i będzie musiało szybko zejść z ceny. Mimo że dla mnie LG C8 to lekkie rozczarowanie, bo liczyłem na więcej, to jednak jak się postawi go na szali z innymi telewizorami oled np tym AF8 to jednak LG nadal na topie. A jeszcze jak się weźmie pod uwagę cenę, to już w ogóle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
17 minut temu, efel napisał:

Chętnie zobaczyłbym porównanie jak się ma łagodna gradacja w Sony do nowej podobnej funkcji w LG C8. Jeżeli LG odrobiło lekcję i zbliżyło się w tym względzie do Soniaczy,

Też chciałbym zobaczyć takie porównanie. W moim C8 po włączeniu funkcji redukcji szumów MPEG (tak w LG jest połączona łagodna gradacja) na planszach z gradientami kolorów widać wyraźną poprawę. Pokazywał to też Vincent w swojej recenzji.

W praktyce pozostawiłem włączony filtr na "niski" i dotychczas nie spotkałem się z posteryzacją, nierównym przejściem etc. Działa to dobrze, ale ciekawe jak to się ma do sprawdzonego rozwiązania Sony.

Edytowane przez fio2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Daruin napisał:

Referencje otrzyma lg :) ktoś wie  kiedy możemy się spodziewać testu? :) 

ciekawe jak wypadnie na tle philipsa o sony ... 

I w sumie z oled jest jeszcze Panasonic ale to inna półka cenową 

 

57 minut temu, efel napisał:

Wątpię żeby referencję w tym roku otrzymało LG, ponieważ seria 8 oledów to bardzo mały krok do przodu względem poprzedniej serii. Miejmy nadzieję że przynajmniej producenci w tym roku powalczą cenami w segmencie oledów, bo jak widać po ostatnich obniżkach jest tam miejsce do poprawy (LG B7 w wersji 55 cali był ostatnio w promocji za 5.6 tys).

Chętnie zobaczyłbym porównanie jak się ma łagodna gradacja w Sony do nowej podobnej funkcji w LG C8. Jeżeli LG odrobiło lekcję i zbliżyło się w tym względzie do Soniaczy, to Sony ma problem i będzie musiało szybko zejść z ceny. Mimo że dla mnie LG C8 to lekkie rozczarowanie, bo liczyłem na więcej, to jednak jak się postawi go na szali z innymi telewizorami oled np tym AF8 to jednak LG nadal na topie. A jeszcze jak się weźmie pod uwagę cenę, to już w ogóle. 

No właśnie... to jest bardzo ciekawy temat do przemyśleń nad tym czy referencję powinien dostać produkt, który jest prawie taki sam obrazowo jak w 2017 roku? Będzie burzliwa debata w redakcji ;-). Ja już od kilku tygodni nad tym myślę bo w ciemno już można obstawiać, że oled (ogólnie jako technologia) w tym roku będzie obrazowo tylko nieco poprawiony np. z HDR co widać po AF8. Ale czy to starcza by znowu dać referencje? Zobaczymy. Oczywiście do referencji moim zdaniem powinno się brać całokształt a nie tylko obraz... LG mocno ciśnie z AI itd. Zobaczymy jak to w praniu działa. Panasonic obrazowo to myślę, że kosa będzie ale co da dodatkowo z siebie? Jest dużo tematów do przemyśleń... ;D Z dziesiątej strony;) w końcu wybieramy tv najlepszy na dany moment... hm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś widzi sens dopłacania do oleda Sony - bo ja niestety nie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Namtih napisał:

Czy ktoś widzi sens dopłacania do oleda Sony - bo ja niestety nie..

Widzę oraz wielu innych???

Oraz wielu woli jeździć 8 letnią Hondą,Mazdą niż nową Dacią????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

2 godziny temu, Namtih napisał:

Czy ktoś widzi sens dopłacania do oleda Sony - bo ja niestety nie..

a ja nie - bo Sony jest droższy ale wcale nie lepszy - LG ma lepsza gwarancję (chyba tylko oni nie zastrzegają w niej wypaleń )

no i cena - w Sony płacisz extra za markę - nic extra nie dostając - porównaj na rtings w czym sony wygrał 

czyli dokładnie jak w polecanych japończykach - Honda/Mazda to jakość miały może lepszą w przeszłości - teraz ich też koreańczyki dogoniły 

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Namtih napisał:

Czy ktoś widzi sens dopłacania do oleda Sony - bo ja niestety nie..

Zaledwie dwa wejścia HDMI wspierające UHD to jakiś żart - jak dla mnie telewizor odpada w przedbiegach...

29 minut temu, klaus71 napisał:

Honda/Mazda to jakość miały może lepszą w przeszłości - teraz ich też koreańczyki dogoniły 

W motoryzacji widać nie brylujesz, porównanie kompletnie nietrafione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

9 minut temu, Mr.Hankey napisał:

W motoryzacji widać nie brylujesz, porównanie kompletnie nietrafione.

czyli ? coś rozwiniesz czy tak bez sensu zostawisz?

kup hyundaya za 100tys pln i za tyle samo hondę lub mazdę i porównaj

róznica taka że hyundai bedzie duzo lepiej wyposazony

i jakosciowo pod względem psucia tez pewnie wygra 

 

czyli to samo co LG vs Sony - płacisz więcej za markę a dostajesz to samo 

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównania z samochodami są nietrafione, bo samochód to trochę inny sprzęt, droższy, dłużej się go użytkuje po zakupie. Inaczej wygląda też serwisowanie takiego samochodu w porównaniu do telewizora czy sprzętu AGD. Z samochodem jeździsz do serwisu regularnie wiec jego jakość ma dla każdego znacznie, sprzęt RTV/AGD widzi serwis tylko jak się popsuje, czyli rzadko.  

Ogólnie zgadzam się z tezą, że nie warto płacić za markę, szczególnie że marki w dzisiejszych czasach są normalnym towarem i producenci czasem bez naszej wiedzy handlują sobie nimi. Przykład: telewizory marki Philips i ich nowy właściciel, firma TP Vision. Inną rzeczą jest fakt że marka w dzisiejszych czasach zupełnie nic nie znaczy. Teraz jest taka konkurencja że każdy producent produkuje ten sam szajs, w określonych widełkach cenowych. Chcesz telewizor marki Sony za 2 tys? Proszę bardzo. Czy on będzie lepszy niż telewizor Manta za 2 tys? Nie do końca, bo pewnie powstały w tej samej fabryce w chinach i składał je ten sam chińczyk za taką samą miskę ryżu. Może przesadzam z porównaniem Sony=Manta, ale czujecie o co mi chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 minut temu, klaus71 napisał:

czyli ? coś rozwiniesz czy tak bez sensu zostawisz?

kup hyundaya za 100tys pln i za tyle samo hondę lub mazdę i porównaj

róznica taka że hyundai bedzie duzo lepiej wyposazony

i jakosciowo pod względem psucia tez pewnie wygra 

 

Padłem. Jak nie masz pojęcia, to nie pisz, bo możesz się tylko ośmieszyć.

Weź sobie te samochody na jazdę próbną. Sprawdź jak chodzi zawieszenie, zobacz jak pasowane są elementy deski rozdzielczej itp.

Później popatrz sobie w internecie, ile użytkownicy tych aut przejechali kilometrów na fabrycznych tarczach, ile wytrzymało sprzęgło czy amortyzatory, a później napisz to zdanie o jakości koreańczyków jeszcze raz.

Edytowane przez Mr.Hankey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ja też padłem - tak tak - japończyk uber ales :) - wierzysz w bajki o nadprzyrodzonej jakości z Japonii - ok żyj dalej w tym przekonaniu

co do twojego braku pojęcia - po co mam patrzec w internet - mialem koreańczyka i mówię wg swojego doświadczenia

7 lat jeździłem - na jednych tarczach zrobiłem chyba 150tys km, przez cały okres wymieniłem 7 żarówek (takich najtańszych za 7zł z norauto) i to był cały koszt ekploatacji

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, klaus71 napisał:

7 lat jeździłem - na jednych tarczach zrobiłem chyba 150tys km, przez cały okres wymieniłem 7 żarówek (takich najtańszych za 7zł z norauto) i to był cały koszt ekploatacji

Heh, musieli coś poprawić. Czwarty rok jeżdżę Hyundaiem. Póki co wszystkie żarówki świecą. Jedynie wycieraczki musiałem wymienić bo fabryczne zaczęły po dwóch latach robić smugi. Poza tym stan igła :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, klaus71 napisał:

wierzysz w bajki o nadprzyrodzonej jakości z Japonii - ok żyj dalej w tym przekonaniu

Od lat jeżdżę tylko japończykami, więc wiem o czym mówię.

Szwagier prowadzi warsztat samochodowy, przerabia ok. 20 samochodów tygodniowo, często rozmawiamy, widzę co stoi na podwórku, jakość japończyków, zwłaszcza tych faktycznie "made in japan" jest niepodważalna. Porównywanie do nich aut koreańskich pod względem trwałości jest kompletnym nieporozumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

dla ciebie niepodważalna dla mnie to zabobony - w tej samej cenie japoniec nie jest w stanie wyprodukować czegoś tak samo dobrego jak korea 

teksty o trwałości to w bajki sobie można włożyć - znajomi mają toyoty i jak tam coś "[beeep]..ie" to koszt od razy 10kzł

zaciskają zęby - płącą - i dalej wierzą że mają super premium markę

 

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie "samochodziarze". Pamiętajcie, że jednak o TV rozmawiamy. :P Gdybym miał wybierać Oleda, to pomimo całej sympatii dla Sony,  w tym roku też bym C8 wybrał...

Edytowane przez Toma-San

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Mr.Hankey napisał:

Porównywanie do nich aut koreańskich pod względem trwałości jest kompletnym nieporozumieniem.

Zależy z jakiego okresu porównujesz. Nie ma co dzisiaj porównywać jakościowo 15 letniej Toyoty do 15 letniego Hyundai'a. Tu się zgodzę i uznam wyższość japończyka. Ale dramatyczna poprawa jakości koreańczyków nastąpiła gdzieś po 2012 roku. Podejrzewam że nowe Hyundai'e z tego okresu jeszcze się nie pojawiły w warsztacie Twojego szwagra bo jeszcze są na gwarancji :).

Jeżeli chodzi o elektronikę to jest identycznie. Koreańczycy błyskawicznie uczą się na błędach i zalewają rynek dobrymi jakościowo produktami. Kto by pomyślał jeszcze 15 lat temu że Nokia praktycznie zniknie a jej miejsce zajmie koreański Samsung...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie - o to mi chodziło

kiedyś amerykanie śmiali się z motoryzacji i elektroniki japońskiej - jak się to skończyło wiemy 

potem amerykanie i japonia śmiały się z elektroniki koreańskiej - gdzie są firmy japońskie w porównaniu z koreańcami widzimy

teraz to samo korea chciałaby zrobić z motoryzacją - ale tu tak łatwo nie ma 

dla wielu samochód to sprawa prestiżu i najważniejsze jaki znaczek jest na masce

lepiej stary ale "japończyk" - fakt że takiego solidnego "grata" można wyciągnąć za pół ceny Dacii tylko temu sprzyja

jedyna nadzieja że wszelkie te szrorty (także te super solidne Hankeya) nie spełniające normy chociaż euro5 w końcu i w Polsce nie będą truły ludzi w miastach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kilka osób czepia się tu że Panasonic,Sony nie warte są swojej ceny.Może po prostu ich na nie niestać???.Podobnie wiele osób czepia się iphona,że za drogi itp.itp-osobiście go nie posiadam.Ja osobiście użytkowników Apple szanuje-może poza gimnazjalistami którzy dostali te zabawki od bogatych rodziców.Loewe też pewnie dla pewnej grupy będzie sprzętem nie wartym swojej ceny.A czemu pewny użytkownik po siedmiu wymianach LG wybrał Panasonic EZ1000????

Edytowane przez gangi007
  • Plusik 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 hours ago, Mr.Hankey said:

Od lat jeżdżę tylko japończykami, więc wiem o czym mówię.

Szwagier prowadzi warsztat samochodowy, przerabia ok. 20 samochodów tygodniowo, często rozmawiamy, widzę co stoi na podwórku, jakość japończyków, zwłaszcza tych faktycznie "made in japan" jest niepodważalna. Porównywanie do nich aut koreańskich pod względem trwałości jest kompletnym nieporozumieniem.

Co mają samochody do TV? W przypadku RTV bywało bardzo różnie. Ja np. w latach 90-tych miałem kamerę Panasonic made in Japan, która padła po ok. 15 godzinach nagrań. Widziałem od groma zepsutych (wyglądających jak nowe) sprzętów projektowanych lub zrobionych w Japonii, ale nie powiem "wszystko co japońskie to szmelc".

1 hour ago, gangi007 said:

A czemu pewny użytkownik po siedmiu wymianach LG wybrał Panasonic EZ1000????

To pytanie chyba trzeba by zadać na forum psychiatrycznym...
 

Edytowane przez Qleks
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, gangi007 napisał:

Kilka osób czepia się tu że Panasonic,Sony nie warte są swojej ceny.Może po prostu ich na nie niestać

tylko że z testu wynika że one są praktycznie w jakości obrazu takie same jak LG

zwłaszcza od modelu C8 różnic nie bedzie wiele o ile się je w ogóle zobaczy - pewnie jakieś będą i np. da radę je wyłapać na klatce stop z 1metra

a główne to będą obudowa, logo, pilot, menu i funkcjonanlność smarta, wodotryski (AI w LG, dla dzieci pewnie super sprawa) 

i być moze jedyne istotne jak działają upłynniacze (czy ktoś czegoś nie skopał albo czy jakiś działa jakoś wybitnie lepiej od reszty świata)

i czy producent uwzględni wypalenie na gwarancji (tylko LG to gwarantuje? i czy w tegorocznych też to gwarantuje?)

2 godziny temu, gangi007 napisał:

A czemu pewny użytkownik po siedmiu wymianach LG wybrał Panasonic EZ1000????

jak szukasz perfekcji to żaden tv jej nie daje - ja mam ten sam model co mako kupił jako pierwszy 

żadnej z wad które spowodowały że on swój wymienił ja nie widzę - więc może po prostu za dużo wymagał albo mu się trafiła jakaś kiepska sztuka LG a dobra od Panasa - zresztą sam pisał że i u Panasa z jakością ta sama loteria co w LG

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...