Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony AF8 (KD-65AF8) | TEST - OLED 2018 Android TV z procesorem X1 Extreme

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj.

I mnie się czasem nie chce włączyć, ale sporadycznie. Do tej pory nie zwracałem na to uwagi, ale się przyjrzę.

Choć wojny o to raczej nie będę toczył, bo właśnie przegrałem wojnę z SONY w innej sprawie, ( nie czyta plików z pendrive), które stwierdziło, że ten typ tak ma i reklamacja jest nienasadzana.

Co do rysek, to ja w swoim ich nie wodzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx za info. Daj znać co z tym włączaniem. 
 

Co do rysek to normalnie ich nie widać. Ekran lustro. Ale jak swieci słońce i rusza się głowa to da się je zauważyć. Bardzo cieniutkie. Nie wpływa to na nic negatywnie ale byłem ciekaw czy czegoś przy czyszczeniu nie schrzaniłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepytałem żonę i swoja pamięć przetrzepałem i mi wyszło co najmniej dziwnie.
Kilka razy zdarzyło się, że tv nie odpala, ale zawsze przy użyciu telewizyjnego pilota. My jesteśmy podłączeni do TV Toya i ona oferuje pilota, z jednym przyciskiem programowalnym - u nas zaprogramowany właśnie jako włącznik/wyłącznik TV.  Tego od TV prawie nigdy nie używamy.

Przy odpalaniu z  pilota TOY, żadne z nas nie pamięta jakiegokolwiek problemu z włączeniem/wyłączeniem.

Co najmniej dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tylko pilot od Sony. Tv nie odpala tez z przycisku na obudowie. Po odłączeniu z gniazda włącza się. Dziwne jest ze tv ma zasilanie bo dioda na dysku podłączonym do tv swieci. Ale tv czasem nie wstaje. 
 

Sprawdź pls jeszcze te ryski np pod światłem latarki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak u Was z HDR? Gram na OLED SONY AF8 i włączyłem HDR w grze  Death Stranding (wtedy TV ma ustawione HDR na auutomat) ale jest tak lekko szaro i mlecznie. Jak wyłączyłem HDR w grze a w TV dałem na HDR10 zamiast automat to jest dużo lepiej. Ale nie wiem czy mam coś źle ustawione bo przecież HDR w grze powinien dawać najlepszą jakość obrazu (zwłaszcza czerni). Macie jakieś doświadczenie z tym HDR w OLEDACH? Niektórzy z tego co pytałem nic nie zmieniają w ustawieniach TV tylko mają na automat tylkow grach włączają i jest super. Ja z kolei musze tak jakby wymusić HDR za pomocą TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2019 o 08:28, Krzysiek Listek napisał:

Mam pytanie jak u Was z HDR? Gram na OLED SONY AF8 i włączyłem HDR w grze  Death Stranding (wtedy TV ma ustawione HDR na auutomat) ale jest tak lekko szaro i mlecznie. Jak wyłączyłem HDR w grze a w TV dałem na HDR10 zamiast automat to jest dużo lepiej. Ale nie wiem czy mam coś źle ustawione bo przecież HDR w grze powinien dawać najlepszą jakość obrazu (zwłaszcza czerni). Macie jakieś doświadczenie z tym HDR w OLEDACH? Niektórzy z tego co pytałem nic nie zmieniają w ustawieniach TV tylko mają na automat tylkow grach włączają i jest super. Ja z kolei musze tak jakby wymusić HDR za pomocą TV.

Jedynie co mi przychodzi do głowy to masz źle ustawioną opcję 'zakres RGB' w konsoli i w telewizorze. Z reguły to jest ustawione na 'auto' i to najczęściej działa dobrze do momentu aż przestaje. Idea jest taka, że ta opcja zarówno w konsoli i w telewizorze musi mieć taką samą wartość. Nie wiem jak w telewizorze Sony nazywa się ta opcja i gdzie ją znaleźć - to musisz poszukać w ustawieniach sam.

Obojętnie którą wartość wybierzesz, obraz będzie taki sam - ważne, żeby było identycznie. W telewizorach od wprowadzenia HDR są osobne tryby obrazu dla SDR i HDR i tą opcję trzeba ustawić w TV dwukrotnie (dla trybu SDR i później dla HDR). Objaw który opisujesz pasuje do problemów z tą opcją. W HDR kontrast się zwiększa, nie powinieneś mieć wyblakłych kolorów. 

Poczytaj szerzej tutaj o tym zakresie:

https://www.download.net.pl/jak-zmienic-zakres-rgb-w-ps4-i-naprawic-wyblakle-kolory-lub-stlumione-czernie/n/12659/

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Prośba o poradę. Kupiłem KD65AF8 jako nowy TV. Po rozpakowaniu widziałem już że fabrycznie nowy nie jest. Po sprawdzeniu menu serwisowego 3400-355-3400. Sprzedawca trochę kręcił, że nie zweryfikowali przed wysyłką i bla bla. Ewidentnie stał na półce i robił za demo. Sprawdziłem matrycę na plikach z tego forum i niczego poza jednym bad pixelem na białej planszy nie widzę, żadnych powidoków itp. TV miał starego Androida, nikt go nie aktualizował, u mnie od razu zrobiły się trzy pod rząd. Sprzedawca zaproponował cenę 5 tys. żeby polubownie załatwić sprawę lub zwrot na jego koszt. Nie wiem jak z gwarancją, miała być 2 lata, ale moja wiara w jego słowa jest już znikoma, do weryfikacji jeszcze. Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PanZet   Napisz o który sklep chodzi.

Godzinę temu, PanZet napisał:

Nie wiem jak z gwarancją, miała być 2 lata, ale moja wiara w jego słowa jest już znikoma, do weryfikacji jeszcze.

Czytając ostatnie zdanie, pewnie jakiś prywaciarz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, sklep internetowy, wystawia faktury. 99,9% pozytywów, ok 1 tys. opinii.

Na moje oko zajmują się upłynnianiem stoków, demówek z sieciówek rtv. W tym przypadku naklejki z pudełka sugerują EURO RTV.

54 minuty temu, Robert_1988_KrK napisał:

@PanZet   Napisz o który sklep chodzi.

MdCompanyShop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, PanZet napisał:

Nie wiem jak z gwarancją, miała być 2 lata, ale moja wiara w jego słowa jest już znikoma, do weryfikacji jeszcze. Co myślicie?

Na 100% będziesz miał problem z rękojmią. Jeżeli sprzedawca przyznał że sprzęt był używany i zaproponował obniżenie ceny, to podchodzi to pod taki przypadek że kupiłeś używkę świadomie. W tej sytuacji rękojmia jest ograniczona i w wypadku gdy będziesz z niej chciał skorzystać będziesz się musiał przepychać ze sprzedawcą i udowadniać mu, że wada która wystąpiła nie wynika z okoliczności o których wiedziałeś, czyli ze sprzęt był używany/powystawowy. Jak jest z wypaleniami możesz się domyślić - na bank sprzedawca powie, że wypalenia wystąpiły dlatego że sprzęt pracował na ekspozycji, ale o tym wiedziałeś i to nie podlega rękojmi. 

Jak najszybciej oddaj ten telewizor. 5 tys to jest jednak sporo pieniędzy i żaden OLED z ekspozycji nie jest tyle wart. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, efel napisał:

(...)

Jak jest z wypaleniami możesz się domyślić - na bank sprzedawca powie, że wypalenia wystąpiły dlatego że sprzęt pracował na ekspozycji, ale o tym wiedziałeś i to nie podlega rękojmi. 

Jak najszybciej oddaj ten telewizor. 5 tys to jest jednak sporo pieniędzy i żaden OLED z ekspozycji nie jest tyle wart. 

Dziękuję za odp.

Co do rękojmi nie dyskutuje, jednak czy ona obowiązuje przy zakupie na fakturę na firmę?

Co do wypalenia to brzmisz sensownie, jednak jeśli wypalenia miałyby być skutkiem ekspozycji, to czy one nie powinny być widoczne "tu i teraz"? Czy one odkładają się jakoś w czasie? Wydawało mi się, że nie. Sama matryca na tych planszach testowych pobranych z tego forum wygląda praktycznie idealnie, jeden martwy pixel. Czy wiec można zakładać, ze wyskoczy wypalenie związane z wcześniejszym używaniem jeśli na teraz go nie ma?

Nie upieram się żeby go zatrzymywać, ale też jak ktoś pisał w jakimś artykule na HDTV liczniki przebiegu matrycy są przeceniane w kontekście jej żywotności deklarowanej. Mnie interesuje po pierwsze to co powyżej - czy wypalenia z poprzedniego okresu eksploatacji mogą się pojawić z opóźnieniem? A po drugie czy można jakoś sprawdzić, np. w menu serwisowym czy ten egz sprawiał jakieś problemy lub był niewłaściwie eksploatowany? Na ten moment wszystkie parametry poza licznikami przebiegu mają wartości "0"

TV posłuży kilka h dziennie, głównie telekonferencje, prezentacje, narady itp. Nie fetyszyzuje sprzętu, jak dobrze posłuży z 3 lata to będzie ok, potem kosz. Natomiast nie chciałbym jednak wrzucać kasy na totalny szmelc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, PanZet napisał:

Co do wypalenia to brzmisz sensownie, jednak jeśli wypalenia miałyby być skutkiem ekspozycji, to czy one nie powinny być widoczne "tu i teraz"? Czy one odkładają się jakoś w czasie? Wydawało mi się, że nie. Sama matryca na tych planszach testowych pobranych z tego forum wygląda praktycznie idealnie, jeden martwy pixel. Czy wiec można zakładać, ze wyskoczy wypalenie związane z wcześniejszym używaniem jeśli na teraz go nie ma?

Wypalenie wynika ze spadającej żywotności każdej diody organicznej. Ta żywotność spada w czasie. Jeżeli ekran dajmy na to świecił w dolnej połowie na czerwono przez parę tysięcy godzin, to jeżeli później będziesz oglądał treści z małym czerwonym logiem w dolnej prawej części ekranu, wypali się ono dużo szybciej niż na nowym, nieużywanym panelu. Z tego powodu zawsze piszę, że używany telewizor OLED jest prawie nic nie wart, jeżeli nie znamy jego historii. Wypalenie może czekać na Ciebie po prostu za rogiem. Używkę OLEDa można kupić od znajomego, gdzie wiesz jakie treści ten znajomy oglądał, średnio ile czasu itp. Nigdy z ekspozycji. 

19 minut temu, PanZet napisał:

TV posłuży kilka h dziennie, głównie telekonferencje, prezentacje, narady itp. 

Kupiłeś OLEDa do takich potrzeb? W dodatku Sony? Po co? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.09.2020 o 11:15, PanZet napisał:

TV posłuży kilka h dziennie, głównie telekonferencje, prezentacje, narady itp.

Kupiony z oferty CCC czyli Cena Czyni Cuda😂Czasami Pan Janusz niech pomyśli co kupuje do czego i za ile?TV kupiony w celach firmowych jak w.w to raczej nie ma co przejmować się wadami OLEDA. 

Edytowane przez gangi007
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...