Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony AF8 (KD-65AF8) | TEST - OLED 2018 Android TV z procesorem X1 Extreme

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Toma-San napisał:

Panowie "samochodziarze". Pamiętajcie, że jednak o TV rozmawiamy. :P Gdybym miał wybierać Oleda, to pomimo całej sympatii dla Sony,  w tym roku też bym C8 wybrał...

Ja w zeszłym roku poważnie się zastanwaiałem nad A1 (głównie ze względu na lepszy postprocessing) i byłem w pewnym momencie gotów do niego dołożyć, ale Sony zdyskwalifikowało się słabą jednorodnością i wychyleniem ekranu do tyłu oraz kiepskim montażem na ścianie. W tym roku wyeliminowali problem wychylenia i kiepskiego montażu, ale pozostał problem z kiepską równomiernością. Ciężko to zrozumieć, bo ani LG, ani Panasonic nie mają tu problemów. Minusem jest też straszna powolność Sony w wydawaniu nowych wersji software'u, vide wsparcie do DV, które było obiecane podczas premiery A1, a faktycznie pojawiło się chyba dopiero w ostatnich kilku miesiącach. Na LG aktualizacje są wydawane naprawdę dość często. Pozostaje też kwestia wyższej jasności OLEDów LG w SDR, czy też może nie tak bogaty w aplikacje, ale jednak szybszy, nie stwarzający żadnych problemów WebOS.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, fio2 napisał:

Też chciałbym zobaczyć takie porównanie. W moim C8 po włączeniu funkcji redukcji szumów MPEG (tak w LG jest połączona łagodna gradacja) na planszach z gradientami kolorów widać wyraźną poprawę. Pokazywał to też Vincent w swojej recenzji.

W praktyce pozostawiłem włączony filtr na "niski" i dotychczas nie spotkałem się z posteryzacją, nierównym przejściem etc. Działa to dobrze, ale ciekawe jak to się ma do sprawdzonego rozwiązania Sony.

Z tego co już widziałem i słyszałem od Vicenta to ilość rozmycia, którą wprowadza w obraz czyni ją (tą funkcję) nie wartą użycia :( 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Maciej Koper napisał:

Z tego co już widziałem i słyszałem od Vicenta to ilość rozmycia, którą wprowadza w obraz czyni ją (tą funkcję) nie wartą użycia :( 

No właśnie. Szczerze nie rozumiem, jak taką w założeniach fajną funkcję, jak łagodny gradient można z redukcją szumów mpeg połączyć???

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Maciej Koper napisał:

ilość rozmycia, którą wprowadza w obraz czyni ją (tą funkcję) nie wartą użycia :( 

Mam C8. Podczas siedzenia blisko telewizora na zatrzymanym obrazie u mnie rzeczywiście widać to rozmycie po aktywacji filtra. W odległości ponad metr już nie bardzo. Oglądam normalnie z odległości 2,3 - 2,6m i tam już strata w szczegółach jest zupełnie nie do zauważenia. Inaczej jest z funkcją łagodnego gradientu - bez jej uruchomienia na niektórych materiałach nierówności (posteryzację, banding - czy jak to się nazywa) widać z każdej odległości. Dlatego nie zgodzę się, że funkcja jest niewarta użycia, natomiast absolutnie się Wami zgadzam, iż połączenie z redukcją szumów mpeg jest złym ruchem ze strony LG. Aby zatrzeć offtop w wątku o AF8 dodam, że Sony rozwiązało to lepiej :)

Edytowane przez fio2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, fio2 napisał:

Mam C8. Podczas siedzenia blisko telewizora na zatrzymanym obrazie u mnie rzeczywiście widać to rozmycie po aktywacji filtra. W odległości ponad metr już nie bardzo. Oglądam normalnie z odległości 2,3 - 2,6m i tam już strata w szczegółach jest zupełnie nie do zauważenia. Inaczej jest z funkcją łagodnego gradientu - bez jej uruchomienia na niektórych materiałach nierówności (posteryzację, banding - czy jak to się nazywa) widać z każdej odległości. Dlatego nie zgodzę się, że funkcja jest niewarta użycia, natomiast absolutnie się Wami zgadzam, iż połączenie z redukcją szumów mpeg jest złym ruchem ze strony LG. Aby zatrzeć offtop w wątku o AF8 dodam, że Sony rozwiązało to lepiej :)

Ja akurat jestem bardzo wyczulony na sztuczne odziarnianie, czy inne "wygładzanie" obrazu, więc nie polubiłem i nie polubię się raczej z tą funkcją. Wielka szkoda, bo wnosi też sporo dobrego jak sam zauważyłeś. Dlaczego wrzucili te dwie rzeczy do jednego wora nie mam pojęcia, ale w tej branży się cała masa dziwnych rzeczy dzieje co rok ;)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Maciej Koper napisał:

Dlaczego wrzucili te dwie rzeczy do jednego wora nie mam pojęcia, ale w tej branży się cała masa dziwnych rzeczy dzieje co rok ;)

Specjalnie to zepsuli, żeby za rok jak wyjdzie model C9 rozdzielić te dwie funkcje i się tym chwalić. To samo zrobili z funkcją Active HDR w tym roku. Żeby przekonać kogoś do zakupu C9tki napiszą że nie da rady zrobić aktualizacji do C8mki i tam to naprawić z racji ograniczeń sprzętowych. 

"Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobi?"

Co do Sony, to od lat te telewizory są znane ze świetnego upłynniacza. Nie ogarniam dlaczego w tym roku Sony dało prześcignąć się na tym polu Samsungowi i tej nowej funkcji w Q9FN poprawiającą płynność w grach. Przecież coś takiego to spora gratka dla właścicieli konsoli PS4, gdzie co druga gra działa w 30 fps. Dlaczego nie ma podobnej funkcji w tegorocznych oledach od Sony? Byłby perfekcyjny telewizor pod PS4. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem AF8. W sklepie miałem możliwość porównać jednocześnie oba TV z puszczonym tym samym materiałem. Ja nie jestem fachowcem, ale kolory i sam obraz zdecydowanie przemawiał na konto AF8. Do tego zaletą jest głos wydobywający się w miejscu, gdzie aktualnie jest mówiąca postać. Początkowo tego nie doceniłem, ale w wersji oryginalnej jest to doskonale widoczne.
Jedyne zastrzeżenie, jakie mam do Sony, to wołające o pomstę do nieba instrukcja a właściwie jej brak.
Mam TV od 2 tygodni i jeszcze nie dotarłem do wszystkich funkcji a o wielu zapewne nawet nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, gangi007 napisał:

Widzę oraz wielu innych???

Oraz wielu woli jeździć 8 letnią Hondą,Mazdą niż nową Dacią????

No to Panie expert dawaj tą przepaść między Sony a LG jaką wnioskuję po różnicach w autach...

Co zaś się tyczy hondy ta firma się skończyła - civik jest dla odpustowej młodzieży a accord nie istnieje  w Europie a to co oferuje w USA na starcie było zacofane w stosunku do konkurencji..

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, WuWu napisał:

Kupiłem AF8. W sklepie miałem możliwość porównać jednocześnie oba TV z puszczonym tym samym materiałem. Ja nie jestem fachowcem, ale kolory i sam obraz zdecydowanie przemawiał na konto AF8. Do tego zaletą jest głos wydobywający się w miejscu, gdzie aktualnie jest mówiąca postać. Początkowo tego nie doceniłem, ale w wersji oryginalnej jest to doskonale widoczne.
Jedyne zastrzeżenie, jakie mam do Sony, to wołające o pomstę do nieba instrukcja a właściwie jej brak.
Mam TV od 2 tygodni i jeszcze nie dotarłem do wszystkich funkcji a o wielu zapewne nawet nie wiem.

Kolory i obraz nie mogły przemawiać za Sony, bo to jest dokładnie ta sama matryca. Rożnica mogła wynikać jedynie z różnych ustawień obrazu w menu TV a nie z jakości samego TV.

Chyba że materiał miałeś puszczony w SD, to faktycznie te różnice mogły być widoczne na korzyść Sony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, efel napisał:

Specjalnie to zepsuli, żeby za rok jak wyjdzie model C9 rozdzielić te dwie funkcje i się tym chwalić. To samo zrobili z funkcją Active HDR w tym roku. Żeby przekonać kogoś do zakupu C9tki napiszą że nie da rady zrobić aktualizacji do C8mki i tam to naprawić z racji ograniczeń sprzętowych. 

"Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobi?"

Co do Sony, to od lat te telewizory są znane ze świetnego upłynniacza. Nie ogarniam dlaczego w tym roku Sony dało prześcignąć się na tym polu Samsungowi i tej nowej funkcji w Q9FN poprawiającą płynność w grach. Przecież coś takiego to spora gratka dla właścicieli konsoli PS4, gdzie co druga gra działa w 30 fps. Dlaczego nie ma podobnej funkcji w tegorocznych oledach od Sony? Byłby perfekcyjny telewizor pod PS4. 

Masz całkowitą rację co do polityki dodawania nowych bajerów do TV. Każdy producent spokojnie mógłby w zeszłorocznych modelach zaimplementować chociażby BFI, ale po co? Niech spragniona nowości gawiedź kupi nowy klocek do powieszenia na ścianę.

Co do upłynniacza. Widać, że Samsung włożył do środka kawał silikonu, który pozwala z odpowiednią prędkością przetwarzać ogromne ilości danych. Sony nawet ze swoim rozwiązaniem X1E jest po prostu zbyt mało wydajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Namtih napisał:

Co zaś się tyczy hondy ta firma się skończyła

To mogą pisać dziadki co jeżdzą do kościała raz w tygodniu Loganami,Fabiami.Tymi słowami nie chcę urazić wierzących:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem AF8. W sklepie miałem możliwość porównać jednocześnie oba TV z puszczonym tym samym materiałem. Ja nie jestem fachowcem, ale kolory i sam obraz zdecydowanie przemawiał na konto AF8. Do tego zaletą jest głos wydobywający się w miejscu, gdzie aktualnie jest mówiąca postać. Początkowo tego nie doceniłem, ale w wersji oryginalnej jest to doskonale widoczne.
Jedyne zastrzeżenie, jakie mam do Sony, to wołające o pomstę do nieba instrukcja a właściwie jej brak.
Mam TV od 2 tygodni i jeszcze nie dotarłem do wszystkich funkcji a o wielu zapewne nawet nie wiem.
Szukaj na www instrukcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, WuWu napisał:

Mam TV od 2 tygodni i jeszcze nie dotarłem do wszystkich funkcji a o wielu zapewne nawet nie wiem.

Mam starszego brata czyli A1.W czym problem,może pomoge?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest problem. Po ostatniej aktualizacji mruga obraz na ułamek sekundy. Na innym forum zgłasza to też właściciel 75ZD9. Ja z kolei mam tak na 65A1. Ciekawe czy jest więcej takich przypadków. W tych obu ultrabox od nc+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, gh0st666 napisał:

Kolory i obraz nie mogły przemawiać za Sony, bo to jest dokładnie ta sama matryca. Rożnica mogła wynikać jedynie z różnych ustawień obrazu w menu TV a nie z jakości samego TV.

Chyba że materiał miałeś puszczony w SD, to faktycznie te różnice mogły być widoczne na korzyść Sony

W sklepach puszczają zazwyczaj materiał w najwyższej jakości. Długo staliśmy i patrzyliśmy jak sprzedawca ustawiał parametry obu. Wielokrotnie je zmieniał i na jednym i na drugim i zawsze (!) AF8 wygrywał. Ja wiem, że to bardzo subiektywna ocena, ale to my decydujemy, który nam bardziej odpowiada i który kupujemy.

Matryca ta sama, ale elektronika i oprogramowanie już nie.

14 godzin temu, gangi007 napisał:

Mam starszego brata czyli A1.W czym problem,może pomoge?

Wielkie dzięki.

Tylko nie wiem, czy takie przyziemne problemy amatora, odważę się poruszać przy takich profesjonalistach.

Pozwolę sobie założyć nowy wątek pt. "Obsługa A1/AF8" i tam po amatorsku poproszę o rady, jeśli starczy Ci cierpliwości.

Rozgryzłem już ustawianie obrazu - podpatrzyłem w sklepie przy prezentacji - teraz dopieszczam sieć. Następny problem to nagrywanie. O tym już w nowym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, WuWu napisał:

W sklepach puszczają zazwyczaj materiał w najwyższej jakości. Długo staliśmy i patrzyliśmy jak sprzedawca ustawiał parametry obu. Wielokrotnie je zmieniał i na jednym i na drugim i zawsze (!) AF8 wygrywał. Ja wiem, że to bardzo subiektywna ocena, ale to my decydujemy, który nam bardziej odpowiada i który kupujemy.

Matryca ta sama, ale elektronika i oprogramowanie już nie.

A może sprzedawca manipulował parametrami w taki sposób żeby wychodziło na korzyść Sony, albo na LG był włączony tryb eko który przyciemnia matrycę i obojętnie co będziesz ustawiał, zawsze jest gorzej niż normalnie? Masz rację że elektronika i oprogramowanie są inne, ale wszelkie profesjonalne testy wykazywały w przeszłości, że jeżeli występowały jakieś różnice między OLEDem Sony a LG to były bardzo subtelne i raczej nie warte różnicy cenowej. Tych różnic raczej na pewno nie wychwyciłbyś w warunkach sklepowych na materiale najwyższej jakości, więc tym bardziej jest to zastanawiające. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, efel napisał:

A może sprzedawca manipulował parametrami w taki sposób żeby wychodziło na korzyść Sony

Jeszcze się się spotkałem w dużych sklepach żeby sprzedawca polecał Panasonica,Sony.Wszyscy tylko Samsung i Lg.Mam  kolege kierownika w Media Expert coś na ten temat wiem:lol:

9 minut temu, efel napisał:

Masz rację że elektronika i oprogramowanie są inne

Matryca to jak płyta podłogowa w aucie,a gdzie silnik oraz skrzynia biegów itp.I bardzo ważne dla wielu,nawet ważniejsze jak świeci to DESING.Np A1 w odpowiednim wnętrzu wygląda jak dzieło sztuki.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, gangi007 napisał:

Jeszcze się się spotkałem w dużych sklepach żeby sprzedawca polecał Panasonica,Sony.Wszyscy tylko Samsung i Lg.Mam  kolege kierownika w Media Expert coś na ten temat wiem:lol:

Mylisz się, oled od Sony jest bardzo często polecany z prostego powodu. Jest względnie łatwo dostępny (w przeciwieństwie do Panasonica, którego oferuje niewiele sklepów) i jest drogi. A jeżeli jest drogi to sklep ma na nim większą marżę, czyli więcej zarobi na jego sprzedaży. Inni producenci próbują jakoś z tym walczyć oferując np tak jak LG zwrot 400 zł za zakup oleda. Myślisz że dlaczego zrobili taką promocję? Za dużo mają kasy i chcą ją po prostu porozdawać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, efel napisał:

A może sprzedawca manipulował parametrami

Wykluczyć niczego się nie da, ale dyskusja jest już akademicka, bo nowy zakup stoi w domu a ja od 2 tygodni próbuje nauczyć się go obsługiwać.

Na razie kiepsko mi idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, WuWu napisał:

Wykluczyć niczego się nie da, ale dyskusja jest już akademicka, bo nowy zakup stoi w domu a ja od 2 tygodni próbuje nauczyć się go obsługiwać.

Na razie kiepsko mi idzie.

Hmmm.. W samym TV masz instrukcje, która powinna dać ci pojęcie o podstawowej obsłudze. Pamiętaj, że ze względu na Androida swój TV możesz traktować, jak przerośnięty telefon ;) Nie zmienia to oczywiście faktu, że papierowa, porządna instrukcja powinna znaleźć się w pudełku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. Jest tylko powtórzone kilka podstawowych czynności.

Do pobrania nic nie ma.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...