Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony AF8 (KD-65AF8) | TEST - OLED 2018 Android TV z procesorem X1 Extreme

Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje, wybrałeś świetny TV. Jak już koledzy wcześniej pisali, różnice pomiędzy modelami są na tyle niewielkie, że obojętnie jakiego wyboru się dokona - będzie on tym dobrym. :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, gangi007 napisał:

Mało kto na tym forum poleca oleda od Sony,Panasonica.Wszyscy jednym głosem że nie warto przepłacać,że wszystko jest to samo.PRAWIE?????

LG B,C7 nie posiada takiego desingu oraz jakości wykonania jak A1.Podobno po kalibracji obraz jest taki sam,tego nie wiem ale raczej podobny,Przesadą jest pisanie np., że FZ950 to tosamo co LG bo ma panel od LG.A za chwilę ktoś pisze że można mieć super panel,a reszta i tak jest ważniejsza.

Nikt nie twierdzi że wszystkie oledy są takie same. Natomiast większość osób zdaje sobie sprawę że ewentualne różnice w obrazie i wykonaniu są niewielkie, natomiast różnice w cenie potrafią być spore. Model Sony A1 65 cali wg ceneo kosztował najmniej w historii 12893 zł. To jest model z tamtego roku. Analogiczny dla niego oled od LG czyli B7 w wersji 65 cali kosztował najmniej 7892 zł . Różnica w cenie to jest ponad 5 tys zł. Jakby to procentowo policzyć to oled od LG jest tańszy od Sony o ponad 38%. Czy Sony jest obrazowo lepszy o 38% od LG? Czy design ma o 38% lepszy? No nie...

Oczywiście nikt nikomu nie zabrania kupować Sony. Jeżeli bardziej podoba Ci się Sony, masz na niego kasę i nie pieścisz się z tym że płacisz 5 tys więcej za TV tylko trochę lepszy niż konkurencja to droga wolna. Oled od LG jest po prostu bezkonkurencyjny jeżeli patrzymy przez pryzmat cena-wartość i dlatego większość osób go poleca. 

 

  • Plusik 3
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, efel napisał:

Model Sony A1 65 cali wg ceneo kosztował najmniej w historii 12893 zł. To jest model z tamtego roku. Analogiczny dla niego oled od LG czyli B7 w wersji 65 cali kosztował najmniej 7892 zł . Różnica w cenie to jest ponad 5 tys zł. Jakby to procentowo policzyć to oled od LG jest tańszy od Sony o ponad 38%. Czy Sony jest obrazowo lepszy o 38% od LG? Czy design ma o 38% lepszy? No nie...

Ludzie dajcie luz.Nikt na siłe nie każe kupować Sony,Panasonica lub Loewe.Pisanie takich głupot mija się z celem.Fakt wszystkie oledy maja panel od Lg,ale to jest jedna składowa.

7 godzin temu, efel napisał:

Czy design ma o 38% lepszy? No nie...

Dla wielu osób nawet o 100%??????????

7 godzin temu, efel napisał:

Oled od LG jest po prostu bezkonkurencyjny jeżeli patrzymy przez pryzmat cena-wartość i dlatego większość osób go poleca. 

Bezkonkurencyjny również o ilość reklamacji?????????

Tak na marginesie?

Sam kierownik pewnej sieciówki który ma na stanie oledy Lg ,będąc przy rozpakowywaniu A1 u mnie w domu docenił klase tego Tv.

A żeby nie było że jestem fanboyem SONY.

Doceniam to co zrobił Samsung z upłynniaczem do gier.To jest następny krok po HDR.Szacun dla nich.

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
35 minut temu, gangi007 napisał:

Sam kierownik pewnej sieciówki który ma na stanie oledy Lg ,będąc przy rozpakowywaniu A1 u mnie w domu docenił klase tego Tv.

tzn. docenił klasę plastiku i obudowy ? czy sobie siedliście i zaczęliście coś oglądać :laugh:

35 minut temu, gangi007 napisał:

Bezkonkurencyjny również o ilość reklamacji?????????

tych rozpatrzonych pozytywnie na pewno

35 minut temu, Toma-San napisał:

@gangi007 - design A1 jest bezkonkurencyjny. To bez dwóch zdań najładniejszy TV na rynku. 

ale czym tu sie podniecać - tymi 2-4 mm ramki na około ekranu ?

dla mnie to może seria W by zrobiła wrażenie ale naprawdę podniecanie się kilku mm obwódki wokół ekranu to jest śmieszne

no chyba że chodzi o logo firmy - to na pewno polepsza design o 100% :laugh:

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1
  • Lubię 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Toma-San napisał:

@gangi007 - design A1 jest bezkonkurencyjny. To bez dwóch zdań najładniejszy TV na rynku. 

A1 może się podobać, ale design jest mało praktyczny, bo ekran jest wychylony do tyłu. Można zainstalować A1 na ścianie, będzie prosto, tylko co z tego jak będzie dość sporo odstawał od ściany.

44 minuty temu, klaus71 napisał:

tzn. docenił klasę plastiku i obudowy ? czy sobie siedliście i zaczęliście coś oglądać :laugh:

Dla mnie takie opinie "kierowników sieciówki" są zupełnie bezwartościowe, podobnie jak opinie sprzedawców sieciówek i tego co próbują na siłę wcisnąć nieświadomym klientom. Co miał innego powiedzieć kierownik ? Że jego LG jest najlepsze, a A1, którego rozpakowuje przy kliencie jest do d... ? ;) 

Aby nie było - A1 przemawia do mnie bardzo dobrym postprocessingiem, ale co z tego skoro są duże problemy z równomiernością bieli (testy Macieja) a ekran w SDR jest ciemniejszy niż na OLEDach LG (ABL). No i do tego jeszcze dochodzi cena. Nota bene rok temu byłem bliski kupna A1 :)

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
54 minuty temu, Subman napisał:

A1 może się podobać, ale design jest mało praktyczny, bo ekran jest wychylony do tyłu. Można zainstalować A1 na ścianie, będzie prosto, tylko co z tego jak będzie dość sporo odstawał od ściany.

ok - nie wziąłem po uwagę nogi - być może w A1 jest ona "dizajnerska"  - ja używam od  zawsze wieszaków

w moim LG E6 noga to jest szczyt jak można ten element spier..... - jak by na niej miał stać tv to prędzej sam by się przewrócił taka kiepska stabilność

ale odchył ekranu do tyłu to też niezły fuck-up 

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Coś designerskiego nie musi być praktyczne, musi świetnie wyglądać. Biorąc pod uwagę, że oledy kątów się nie boją, nawet lekki przechył do tyłu krzywdy A1 nie robi.

Seria W w LG kosztuje około 20k, więc zakup A1 przy tym TV, to czysta okazja. ?

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
20 minut temu, Toma-San napisał:

Panowie. Coś designerskiego nie musi być praktyczne, musi świetnie wyglądać. Biorąc pod uwagę, że oledy kątów się nie boją, nawet lekki przechył do tyłu krzywdy A1 nie robi.

Seria W w LG kosztuje około 20k, więc zakup A1 przy tym TV, to czysta okazja. ?

To chyba seria W jest designerska a A1 jest zwykłym telewizorem.

 

lg-wallpaper-oled-16-800x533-c.jpg?ver=1

 

96cf92a87aef2a21fd0692aa5f63ef89.jpg

Edytowane przez pmcomp
  • Plusik 3
  • Lubię 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Subman napisał:

Dla mnie takie opinie "kierowników sieciówki" są zupełnie bezwartościowe, podobnie jak opinie sprzedawców sieciówek i tego co próbują na siłę wcisnąć nieświadomym klientom. Co miał innego powiedzieć kierownik ? Że jego LG jest najlepsze, a A1, którego rozpakowuje przy kliencie jest do d... ? ;)

Kierownik to dobry znajomy.Wszedzie indziej wciskano mi B,C7.Decyzja podjeta samodzielnie po kilku miesiącach,tu na forum chyba nikt go nie polecał.

 

12 godzin temu, klaus71 napisał:

ale czym tu sie podniecać - tymi 2-4 mm ramki na około ekranu ?

dla mnie to może seria W by zrobiła wrażenie ale naprawdę podniecanie się kilku mm obwódki wokół ekranu to jest śmieszne

no chyba że chodzi o logo firmy - to na pewno polepsza design o 100% :laugh:

Piszący takie coś oglądał go w sklepie z 5 metrów chyba.

 

11 godzin temu, Subman napisał:

Aby nie było - A1 przemawia do mnie bardzo dobrym postprocessingiem, ale co z tego skoro są duże problemy z równomiernością bieli (testy Macieja) a ekran w SDR jest ciemniejszy niż na OLEDach LG (ABL). No i do tego jeszcze dochodzi cena.

Obraz w praktyce nie jest za ciemny,oglądam go naprzeciw okien.Cena-fakt 15k to bardzo dużo,ale w porównaniu z cenami Loewe można nazwać promocją.

10 godzin temu, pmcomp napisał:

To chyba seria W jest designerska a A1 jest zwykłym telewizorem.

Seria W jest przełomowa,jednak stylu ma mniej od A1.

  • Haha 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia dla osób co A1 nie widziały?

sonya1oled-1l.jpg

sony_kd55a1bu_10.jpg

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko wiesz ja mam fotel z przodu tv :laugh: i preferuje oglądać obraz na tv niż tył jego obudowy (no ale są różne gusta, na pewno ten napis Bravia jest bardzo "prestiżowy")

a do "ustawienia" tv używam czegoś o niebo praktyczniejszego i lepszego od tego śliczno-prestiżowego ale prymitywnego (bo bez regulacji) stojaka

bo wiesz, są wieszaki pozwalające dowolnie sobie przesuwać tv, regulować kąty nachylenia w dowolnych płaszczyznach itd - dla mnie bez takiej funkcjonalności ten stojak to złom przydatny tylko na czas remontu

 

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zyga000 napisał:

A jaką jasność uzyskuje LG?

SDR:

LG B7 - real scene: 384 cd/m2, Sony A1- 282 cd/m2
LG B7 na 50% oknie - 416 cd/m2, Sony A1 - 230 cd/m2

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pmcomp - to tak, jakby kupić Ferrari i wziąć udział w wyścigu terenowym. Przecież jasne jest, że A1 najlepiej wygląda razem ze swoją podstawą. Cały czas panowie nie potraficie wyjść poza zmysł praktycznego myślenia o tym TV. Jeśli ktoś decyduje się na A1, to z myślą o uczynieniu go centralnym punktem swojego salonu i nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie wieszał go na ścianie. Z LG serii W jest podobnie - ten TV jest robiony z myślą, żeby wisieć na ścianie. Przecież to dwie przeciwstawne filozofie designu. 

@Subman - z jaką wartością nitów oglądasz content SDR? 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

czyli w A1 clue jego piękna jest noga? jak kogoś ona urzekła to ok

ja oceniałem sam tv - noga to akcesorium jak pilot - wg tych elementów nie oceniam nigdy wyglądu tv

11 minut temu, Toma-San napisał:

@pmcomp - to tak, jakby kupić Ferrari ......

wg tego co podał Subman to pod maską Ferrari jest raczej w LG - ABL w Sony jest strasznie agresywny

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Toma-San napisał:

@Subman - z jaką wartością nitów oglądasz content SDR? 

W słoneczny dzień jak dziś, oglądam filmy SDR na maksymalnej jasności, oczywiście w trybie ISF. 

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, klaus71 napisał:

czyli w A1 clue jego piękna jest noga? jak kogoś ona urzekła to ok

ja oceniałem sam tv - noga to akcesorium jak pilot - wg tych elementów nie oceniam nigdy wyglądu tv

wg tego co podał Subman to pod maską Ferrari jest raczej w LG - ABL w Sony jest strasznie agresywny

W A1 ważna jest całość - dzieło sztuki powinno być oglądane z każdej strony, a nie wieszane na ścianie, stąd porównanie samochodowe. Rozumiem, że nie każdy jest w stanie docenić starania Sony i dlatego mamy spory wybór na rynku. Znacie powiedzenie o truflach i kiszonej kapuście?

8 minut temu, Subman napisał:

W słoneczny dzień jak dziś, oglądam filmy SDR na maksymalnej jasności, oczywiście w trybie ISF. 

Czyli ile jest tam tych nitów? :P

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, klaus71 napisał:

tylko wiesz ja mam fotel z przodu tv :laugh: i preferuje oglądać obraz na tv niż tył jego obudowy

Akurat tak się składa że oglądam TV 2,5 metra też z przodu,tylko o 19,30 wole na niego popatrzeć z boku?

Polaczki to dziwnie ludzie albo zazdroszczą lepiej płatnej pracy,auta lub innych rzeczy.

Na tym forum użytkownicy Panasonica,Philipsa,Sony nie mogą  pochwalić się niczym bo i tak LG-isy im dowalą??????

  • Plusik 2
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

sam wiesz najlepiej jakie są "polaczki" bo jesteś jednym z nich

i doskonale się wpisujesz w to co sam napisałeś - najważniejsze to jest się pochwalić i stwierdzić że  ma się coś lepszego od innych

widać tak masz - dla mnie kupiłeś po prostu telewizor - coś podobnego do panasa, philipsa i lg tylko w innej obudowie

to że podnieca cię logo japońskiej firmy (a wiemy że masz z tym jakiś problem) i uważasz że kupiłeś coś lepszego i chcesz to na siłę udowadniać to raczej tylko twój "polaczkowy" problem

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Toma-San napisał:

Czyli ile jest tam tych nitów? :P

Nie wiem niestety. Kalibracja  została zrobiona na jasności 91, a nie maksymalnej, czyli 100 (podwyższyłem jasność).

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, klaus71 napisał:

sam wiesz najlepiej jakie są "polaczki" bo jesteś jednym z nich

i doskonale się wpisujesz w to co sam napisałeś - najważniejsze to jest się pochwalić i stwierdzić że  ma się coś lepszego od innych

widać tak masz - dla mnie kupiłeś po prostu telewizor - coś podobnego do panasa, philipsa i lg tylko w innej obudowie

to że podnieca cię logo japońskiej firmy (a wiemy że masz z tym jakiś problem) i uważasz że kupiłeś coś lepszego i chcesz to na siłę udowadniać to raczej tylko twój "polaczkowy" problem

Po pierwsze nie pisze że A1 jest najlepszy tylko ma lepszy desing od B,C7-dla przykładu ani słowa nie napisałem na forum o E7 bo bardzo mi się podoba jego styl tylko  w styczniu kosztował więcej od A1.Po drugie PRAWIE ROBI WIELKĄ RÓŻNICE.Po trzecie japońskie logo mnie nie podnieca tylko mam zaufanie do danej marki-TV kupione 15 lat temu nadal grają.Cały czas pisanie na prawo,lewo że nie ma sensu kupować innych TV niż LG ,bo się przepłaca to jest ''polaczkowo''.Osoby które kupiły Philipsa niech się cięszą z zakupu i ''swiatełek''-nigdy żadnemu  posiadaczowi nie napisałem że to ''chińczyk'',że nie warto.Posiadaczne pozostałych marek niż LG cieszą się z swoich zakupów i często zamieszczają swoje doznania-proszę szanować je wszystkie.A kupcowi LEOWE za 35k nie należy dawać metki snoba lub gościa który szpanuje.

Edytowane przez gangi007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

no pisałeś że w sklepie świecił lepiej co miałoby niby być jakimś dowodem na jego lepszość 

 

ja tez nie polecam LG - każdy niech kupuje sobie co chce tylko po co dorabianie teorii o wyższości jakiegoś producenta

matryce klepie LG - producenci dokładają swoje wodotryski - na wyjściu po kalibracji wszyscy mają podobnej jakości obraz - przynajmniej testy forumowe i rtings to sugerują

 

jak pisałem - jestem ciekaw czy w ślepym teście jest osoba która by odróżniła różne skalibrowane oledy od siebie (zwłaszcza jakby każdy z nich był takim super selectem jak testowany na forum ostatnio panasonic - no ale to sampl przedprodukcyjny więc zobaczymy jaką jakość zaprezentuje panas już w partii dla ludu)

 

38 minut temu, gangi007 napisał:

A kupcowi LEOWE za 35k nie należy dawać metki snoba lub gościa który szpanuje.

jesli kupił bo kolor obudowy mu pasuje do szafki lub przyzwyczaił się do menu loewe to nie

ale jeśli by twierdził że tylko loewe zapewnia mu super jakość obrazu to chyba ta metka by do niego jednak pasowała jak ulał

 

 

a telewizora gratuluje - oled to oled - dla mnie najlepszy wybór

Edytowane przez klaus71
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...