Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony ZD9 (KD-65ZD9) Test - flagowy telewizor Ultra HD z Direct LED i 4K HDR

Rekomendowane odpowiedzi

ja chce poprostu taki sam obraz jak w moim W905 a już widże zę sie nie da bo moj ma kropke kwantową a z9 jest wysmarowany luminoformem ;/ i dlatego w z9 sa takie przeklamania w kolorach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę, to wyłącznie kwestia profesjonalnej kalibracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie taką profesjonalną kalibracje można uzyskać? jedynie w trybie Kinowy Pro kolory są naturalne ale wręcz blade. To co zauważyłem w trybie GRA i STANDARDOWY pokazuje mi się w cieniach zielona poświata próbowałem wszystkim co się da to zniwelować ale nie jestem w stanie ;/ oto pare zdjęć od gory 65ZD9 na dole 55W905, proszę o pomoc

IMG_3106.JPG

IMG_3108.JPG

IMG_3109.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinowałem co mogłem kalibracja nic nie pomaga za każdym razem wyłania się zielony kolor w obrazach czy ja mam uszkodzony TV?

Najnowszy flagowiec Sony ZD9, to bez wątpienia najlepszy i najbardziej dopracowany telewizor tejże marki w historii firmy. Jest to zarazem drugi ekran LCD w tym roku, któremu przyznajemy najwyższą ocenę – referencja. Jest ona w pełni zasłużona, gdyż wyświetlacz w każdej kategorii oferuje „mount everest”

Hmm mount everest w ZIELENI, najpierw opisujecie przecudnie TV sony 65xd9305 który posiada nie ludzkie plamy nie da sie na nim nic ogladać, a teraz polecacie zieleniały ZD9, a cała prawda pokazuje się jak sie właczy film kalibracja nie pomaga!!! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje 'gmeranie' w ustawieniach to nie jest kalibracja.

Weź swoje materiały na pendrive i idź z tym do sklepu, sprawdź tam inny zd9 czy też tak ma. Osobiście nie widzę takiej opcji, żebym wydał 20k na telewizor i miał jakiś zielony odcień. Taki telewizor musi być bardzo dobry 'out of the box', albo wraca do sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, loky napisał:

Twoje 'gmeranie' w ustawieniach to nie jest kalibracja.

Bardzo zgrabnie to ujęte :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, loky napisał:

Twoje 'gmeranie' w ustawieniach to nie jest kalibracja.

Weź swoje materiały na pendrive i idź z tym do sklepu, sprawdź tam inny zd9 czy też tak ma. Osobiście nie widzę takiej opcji, żebym wydał 20k na telewizor i miał jakiś zielony odcień. Taki telewizor musi być bardzo dobry 'out of the box', albo wraca do sklepu.

Nie każda droga rzecz musi by dobra, ta sama sytuacja miałem 65xd9305 MIAŁ PLAMY, jak sprawdziłem każdy model tak ma, a płaci się 12000zł (poniżej zdjęcie plam), oddałem go wymieniłem na ZD9 i fakt plam w końcu nie ma, za to są gorsze kolory i to sporo gorsze od 65xd9305 i jeszcze ta zieleń, przypuszczam że szarak tego nie zauważy ja to widzę i mnie irytuje, głownie jak włosy aktora z żółtych i brązowych robi się zielonkawy odcień, ten zielonkawy odcień głównie ujawnia się na brązowym tle, zamiast brazu, szarości jest zielony....zaczynam pomału załować że nie kupiłem panasonika dx900 ;/ ktory ma thx ultra hd premium i eisa awards, nagrody z powietrza się nie wzioły, a ten nie ma nic ;/ sugerowałem się testem na tej stronie i kolejny raz się zawiodłem ;/

15585024_223177971459492_3209385187625755742_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, SAGAT napisał:

Nie każda droga rzecz musi by dobra

Z przykrością trzeba się zgodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, SAGAT napisał:

Najnowszy flagowiec Sony ZD9, to bez wątpienia najlepszy i najbardziej dopracowany telewizor tejże marki w historii firmy. Jest to zarazem drugi ekran LCD w tym roku, któremu przyznajemy najwyższą ocenę – referencja. Jest ona w pełni zasłużona, gdyż wyświetlacz w każdej kategorii oferuje „mount everest”

Hmm mount everest w ZIELENI, najpierw opisujecie przecudnie TV sony 65xd9305 który posiada nie ludzkie plamy nie da sie na nim nic ogladać, a teraz polecacie zieleniały ZD9, a cała prawda pokazuje się jak sie właczy film kalibracja nie pomaga!!! 

Tryb standardowy i inne poza kino pro nie mają na celu naturalnego odwzorowania obrazu, tylko sztucznego podbijania wszystkiego co się da. Naturalnym jest, że na jednym ekranie będzie coś bardziej zielone/niebieskie/czerwone niż na drugim. To nie świadczy źle o tym ekranie. Być może na W905 jest za bardzo różowe (to barwa przeciwstawna do zieleni), a odnosisz złe wrażenie. Dopóki nie będą wykonane pomiary obrazu to nie wiadomo, czy ekran pokazuje niepoprawnie, czy właśnie tak jak powinien. To tak jakbyś miał dwa zegarki pokazujące różną godzinę - nie będziesz wiedział, który jest poprawny. Będziesz mógł co najwyżej stwierdzić, która godzina Ci bardziej odpowiada :)

Jak chcesz ująć zieleni z ogólnej tonacji obrazu to zdejmij z suwaka G-Wzmocnienie w zakładce balans bieli, ale proponowałbym skalibrować to cudo, bo kupować ZD9 i nie oglądać tak jak chciał reżyser to dziwne rozwiązanie moim zdaniem.

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za cenna wskazowke, a chcialem sie zapytac jaki koszt skalibrowania przez panstwa takiego TV mieszkam w Łodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, SAGAT napisał:

 

15585024_223177971459492_3209385187625755742_o.jpg

 

 

To zdjęcie pokazuje znakomicie dlaczego nie będę miał w domu żadnego LCDka :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak u kolegi, te plamy są hmm... Niepokojące :)

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Maciej Koper napisał:

Tryb standardowy i inne poza kino pro nie mają na celu naturalnego odwzorowania obrazu, tylko sztucznego podbijania wszystkiego co się da. Naturalnym jest, że na jednym ekranie będzie coś bardziej zielone/niebieskie/czerwone niż na drugim. To nie świadczy źle o tym ekranie. Być może na W905 jest za bardzo różowe (to barwa przeciwstawna do zieleni), a odnosisz złe wrażenie. Dopóki nie będą wykonane pomiary obrazu to nie wiadomo, czy ekran pokazuje niepoprawnie, czy właśnie tak jak powinien. To tak jakbyś miał dwa zegarki pokazujące różną godzinę - nie będziesz wiedział, który jest poprawny. Będziesz mógł co najwyżej stwierdzić, która godzina Ci bardziej odpowiada :)

Jak chcesz ująć zieleni z ogólnej tonacji obrazu to zdejmij z suwaka G-Wzmocnienie w zakładce balans bieli, ale proponowałbym skalibrować to cudo, bo kupować ZD9 i nie oglądać tak jak chciał reżyser to dziwne rozwiązanie moim zdaniem.

Witam, ile by kosztowała taka kalibracja? mieszkam w Łodzi, chlałbym aby tryb NORMALNYM jak i GRY były intensywne kolory ale naturalne jak i na Trybie GRY, a na KINO PRO studyjna jakość kinowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego typu sprawy proszę załatwiać w trybie prywatnym lub przez stronę danej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2016 o 18:14, SAGAT napisał:

a gdzie taką profesjonalną kalibracje można uzyskać? jedynie w trybie Kinowy Pro kolory są naturalne ale wręcz blade. To co zauważyłem w trybie GRA i STANDARDOWY pokazuje mi się w cieniach zielona poświata próbowałem wszystkim co się da to zniwelować ale nie jestem w stanie ;/ oto pare zdjęć od gory 65ZD9 na dole 55W905, proszę o pomoc

IMG_3106.JPG

IMG_3108.JPG

IMG_3109.JPG

Jak się okazało to MAC BOOK PRO robi to zielsko, z BLURAY są normalne kolory

Jak się okazało to MAC BOOK PRO robi to zielsko, z BLURAY są normalne kolory

Dnia 27.12.2016 o 11:27, Maciej Koper napisał:

Tryb standardowy i inne poza kino pro nie mają na celu naturalnego odwzorowania obrazu, tylko sztucznego podbijania wszystkiego co się da. Naturalnym jest, że na jednym ekranie będzie coś bardziej zielone/niebieskie/czerwone niż na drugim. To nie świadczy źle o tym ekranie. Być może na W905 jest za bardzo różowe (to barwa przeciwstawna do zieleni), a odnosisz złe wrażenie. Dopóki nie będą wykonane pomiary obrazu to nie wiadomo, czy ekran pokazuje niepoprawnie, czy właśnie tak jak powinien. To tak jakbyś miał dwa zegarki pokazujące różną godzinę - nie będziesz wiedział, który jest poprawny. Będziesz mógł co najwyżej stwierdzić, która godzina Ci bardziej odpowiada :)

Jak chcesz ująć zieleni z ogólnej tonacji obrazu to zdejmij z suwaka G-Wzmocnienie w zakładce balans bieli, ale proponowałbym skalibrować to cudo, bo kupować ZD9 i nie oglądać tak jak chciał reżyser to dziwne rozwiązanie moim zdaniem.

Okazało się że te paskudne zielenie robi MAC BOOK PRO i nie da się tego usunąć przestawiać w macu tryby, z BLURAY są normalne kolory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę, to nie tester na forum jest winny tylko mac;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, SAGAT napisał:

Jak się okazało to MAC BOOK PRO robi to zielsko, z BLURAY są normalne kolory.

Apple robi ekologiczne/przyjazne środowisku produkty więc także MBP podkreślił to zielonym zafarbem :D zresztą jabłuszka też się kojarzą z zielenią więc to w sumie oczywiste 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez to zauwzulem oby kolory sie poprawily, jak wroce do domu bo jestem w delegacji sprawdze to i z tego co widze mimo ze wyszly nowe modele TV ZD9 jest nadal najwyzszym modelem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie ma nowej aktualizacji wrrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SAGAT, dzięki za bardzo cenne porównanie telewizorów z różnymi rodzajami podświetlenia matrycy. Gratuluje udanego zakupu Sony ZD9.

Mam jeszcze pytanie do Twojego porównania, czy potwierdzasz że górne zdjęcie przedstawia Sony KD-65ZD9 a dolne zdjęcie to Sony 55W905? Ten mniejszy TV musiał zatem stać znacznie bliżej miejsca z którego robiłeś zdjęcie bo jest wyraźnie większy na zdjęciu (a to przecież 55", 10 cali mniej)?

Mam jeszcze jedno pytanie i prośbę: Jak oceniasz jakość obrazu na Sony ZD9 w porównaniu do Sony W905, napisz o swoich wrażeniach.

Edytowane przez hadelosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, hadelosz napisał:

SAGAT, dzięki za bardzo cenne porównanie telewizorów z różnymi rodzajami podświetlenia matrycy. Gratuluje udanego zakupu Sony ZD9.

Mam jeszcze pytanie do Twojego porównania, czy potwierdzasz że górne zdjęcie przedstawia Sony KD-65ZD9 a dolne zdjęcie to Sony 55W905? Ten mniejszy TV musiał zatem stać znacznie bliżej miejsca z którego robiłeś zdjęcie bo jest wyraźnie większy na zdjęciu (a to przecież 55", 10 cali mniej)?

Mam jeszcze jedno pytanie i prośbę: Jak oceniasz jakość obrazu na Sony ZD9 w porównaniu do Sony W905, napisz o swoich wrażeniach.

Cześć czy tak udanego to nie powiedziałbym, niestety ZD9 problematycznym urządzeniem, napewno jest leprzy od plamistego 65XD9305, czy choćby od tego co teraz wychodzi plamistego 65XE93, a napewno najlepszym zakupem jaki dokonałem był 55W905, szkoda że wówczas nie kupiłem większego rozmiaru czego bardzo żałuje, bym się nie musiał bujać z tym grubasem.

Górne zdjęcie to 65ZD9 a poniższe 55W905 różnica miedzy nimi to odległości 30cm

Moje wrażenia porównując te dwa modele:

obraz w Z9 według mnie jest gorszy niż W905, kolory są bardzo przesycone, a to głównie przez to że Z9 nie jest prawdziwą matrycą Triliminus (matrycy takiej już nie produkują, bo sony tego nie opatentował, czyli nie posiada dodatkowej kropki kwantowej) jest za to wysmarowany jakimś luminoformem. Moje wrażenia z 65ZD9 porównując do 55W905 w którym to poniższe czynniki nie występują, a niestety w 65ZD9 są, na tą chwile nie ma alternatywy na inny leprzy TV, po prostu nie ma. 

a mianowicie w 65ZD9

mocionflow jest gorsze smuży (niestety jest to zauważalne ale nie irytuje)

input lag jest gorszy i to sporo

telewizor ma przesycenie zieleni (głównie na trybie GRA a jak sie podłączy macbooka pro to jest "Zielono mi" po wyłączeniu żywych kolorów nie jest mu zielono, tylko jak się to funkcje wyłaczy tracimy wszytko to co oferuje triliminus) gdy podłączamy do TV dysk HDD z filmami czy bluray, tej przesyconej zieleni jest bardzo mało, prawie że normalnie wyświetla się obraz.

dłużej się włącza i zawiesza (zdarzyło mi się, że sie tak zawiesił system, ze musiałem go z prądu wyłączyć i zresetować do ustawień fabrycznych, odinstalowałem wszytko aplikacje Androida które się dało i powyłączałem w każdej aplikacji powiadomienia, to TV dostał kopa i chodzi ok) 

co do czerni, czerń jest na dobrym poziomie ale bez fajerwerków, czasem są naprawdę lekkie prześwity w rogach i na krawędziach (gdy się wyświetlają napisy wiązka światla idzie z dolnej krawedzi ekranu) co jest DZIWNE, bo ponoc ten tv na zastosowanie podświetlania od tylu i do tego czasem sa takie dziwne przebłyski, głównie to widac jak ogladam w panoramie film, jest ciemna scena i nagle przechodzi w scene dużo jaśniejsza i cala matryca podświetla sie jak flesz (wygląda to troche jak taki flesz ekranu do selfi, próbowałem nagrać to zjawisko ale w telefonem tego uchwycić nie jestem w stanienie)

za każdym razem jak włączam TV pokazuje sie komunika ze nie jest podłączone żadne urządzenie zewnętrzne, jest to irytujące

3D jakoś filmów jest ok, do póki nie wyświetlamy napisów, rozmazują się aż tak że czasem nic sie nie da przeczytać

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, SAGAT napisał:

Cześć czy tak udanego to nie powiedziałbym, niestety ZD9 problematycznym urządzeniem, napewno jest leprzy od plamistego 65XD9305, czy choćby od tego co teraz wychodzi plamistego 65XE93, a napewno najlepszym zakupem jaki dokonałem był 55W905, szkoda że wówczas nie kupiłem większego rozmiaru czego bardzo żałuje, bym się nie musiał bujać z tym grubasem.

Górne zdjęcie to 65ZD9 a poniższe 55W905 różnica miedzy nimi to odległości 30cm

Moje wrażenia porównując te dwa modele:

obraz w Z9 według mnie jest gorszy niż W905, kolory są bardzo przesycone, a to głównie przez to że Z9 nie jest prawdziwą matrycą Triliminus (matrycy takiej już nie produkują, bo sony tego nie opatentował, czyli nie posiada dodatkowej kropki kwantowej) jest za to wysmarowany jakimś luminoformem. Moje wrażenia z 65ZD9 porównując do 55W905 w którym to poniższe czynniki nie występują, a niestety w 65ZD9 są, na tą chwile nie ma alternatywy na inny leprzy TV, po prostu nie ma. 

a mianowicie w 65ZD9

mocionflow jest gorsze smuży (niestety jest to zauważalne ale nie irytuje)

input lag jest gorszy i to sporo

telewizor ma przesycenie zieleni (głównie na trybie GRA a jak sie podłączy macbooka pro to jest "Zielono mi" po wyłączeniu żywych kolorów nie jest mu zielono, tylko jak się to funkcje wyłaczy tracimy wszytko to co oferuje triliminus) gdy podłączamy do TV dysk HDD z filmami czy bluray, tej przesyconej zieleni jest bardzo mało, prawie że normalnie wyświetla się obraz.

dłużej się włącza i zawiesza (zdarzyło mi się, że sie tak zawiesił system, ze musiałem go z prądu wyłączyć i zresetować do ustawień fabrycznych, odinstalowałem wszytko aplikacje Androida które się dało i powyłączałem w każdej aplikacji powiadomienia, to TV dostał kopa i chodzi ok) 

co do czerni, czerń jest na dobrym poziomie ale bez fajerwerków, czasem są naprawdę lekkie prześwity w rogach i na krawędziach (gdy się wyświetlają napisy wiązka światla idzie z dolnej krawedzi ekranu) co jest DZIWNE, bo ponoc ten tv na zastosowanie podświetlania od tylu i do tego czasem sa takie dziwne przebłyski, głównie to widac jak ogladam w panoramie film, jest ciemna scena i nagle przechodzi w scene dużo jaśniejsza i cala matryca podświetla sie jak flesz (wygląda to troche jak taki flesz ekranu do selfi, próbowałem nagrać to zjawisko ale w telefonem tego uchwycić nie jestem w stanienie)

za każdym razem jak włączam TV pokazuje sie komunika ze nie jest podłączone żadne urządzenie zewnętrzne, jest to irytujące

3D jakoś filmów jest ok, do póki nie wyświetlamy napisów, rozmazują się aż tak że czasem nic sie nie da przeczytać

 

 

 

 

Skąd wiesz że XE93 na 2017 r. Jest plamiasty?

Sam mam W905a przyznaję świetny udany model Sony, ale o '65 pierwsze słyszę '46 jaki '55 były dostępne w PL.

Co do      T R I L U M I N O S   Display jeśli już to jest to nie prawdą. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na filmikach na youtube z targów CES

Wydawało mi się żeby był dostępny 65cali, mogę się mylić

Ale z czym jest nie prawda z tym Triluminos?

wszytko zaczyna być widoczne od 56sek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...