Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony ZD9 (KD-65ZD9) Test - flagowy telewizor Ultra HD z Direct LED i 4K HDR

Rekomendowane odpowiedzi

SAGAT - dzięki za odpowiedź i wrażenia z użytkowania. Będę miał jeszcze kilka pytań i własnych wniosków (poprawcie mnie jeśli się mylę).

 

Ciekawe jest, że poprzednika (Sony KD-55W905) cenisz wyżej - na zdjęciach które podesłałeś widać ogromną różnicę w pokazywanym obrazie, moim zdaniem zdecydowanie na korzyść nowego Sony KD-65ZD9 (abstrahując od poprawności kolorów – to jest kwestia kalibracji).

 

Sony KD-65ZD9 (2016) vs Sony KD-55W905 (2013) - Kontrast i plastyka obrazu

Twój TV wymaga pewnie porządnej kalibracji odnośnie kolorów i kontrastu (wspomniany zielony zafarb). Ciekawe też czy starszy model był skalibrowany?

 

Zwróć jednak uwagę na plastyczność i głębię obrazu w Sony KD-65ZD9, szczególnie dobrze widać to na kadrze z Avatara (chyba film SDR, full HD). Twarz aktora jest znacznie jaśniejsza w Sony KD-65ZD9 w stosunku do Sony KD-55W905. Widać także znacznie wyższy kontrast – np. ciemne partie obrazu są czarniejsze i lepiej zdefiniowane na ZD9. Np. w lewym rogu kadru widać szafki zawieszone na ścianie, ZD9 pokazuje je bardziej plastycznie – są lepiej zróżnicowane, bardziej namacalne. Tymczasem W905 wygładza ten obszar, zlewa w jednorodną plamę, spłaszcza.

Innymi słowy obraz na ZD9 jest bardziej plastyczny – jakby trójwymiarowy, ma znacznie większą dynamikę. Dzięki temu sprawia wrażenie bardziej naturalnego, bardziej atrakcyjnego. Natomiast obraz na W905 wydaje się płaski, jak na matrycach IPS, mniej naturalny.

Moim zdaniem pod tym względem KD-65ZD9 deklasuje 55W905, dla mnie to jest przepaść !!!

 

Pytanie do ekspertów – z czego wynika tak duża różnica kontrastowości i plastyki obrazu między tymi modelami?

 

Co ciekawe, z różnych testów wynika, że oba TV mają zbliżony kontrast natywny ANSI:

1) Sony KD-55W905:

- kontrast natywny ANSI = 3000:1 do 4100:1, (z pseudo wygasz. = 6000:1)

- czerń = 0,029 nit, z zastosowaniem pseudo wygaszania = 0,02 - 0,035 nit

 

2) Sony KD-65ZD9:

- kontrast natywny ANSI =  2800:1 do 3200:1 (z FALD ANSI = 4500:1 do 14000:1);

- czerń = 0,043 do 0,048 nit (bez lokalnego wygaszania FALD), 0,001 do 0,029 nit po optymalizacji FALD

 

Podejrzewam, że chodzi tu o sposób podświetlenia matrycy. Nowszy model ma pełne tylne podświetlenie (które dodatkowo jest adaptacyjnie wielostrefowe, 648 stref) natomiast starszy model ma podświetlenie krawędziowe. Dystrybucja światła podświetlającego matrycę jest znacznie lepsza w nowym modelu (światło pada głownie prostopadle bezpośrednio z diod przez warstwy dyfuzyjne).

Okazuje się o dziwo, że nawet wysoki kontrast ANSI w TV z podświetleniem krawędziowym nie zapewnia odpowiedniej dynamiki obrazu – w tym celu musi być bezpośrednie pełne tylne podświetlenie (choć niekoniecznie ze strefowym wygaszaniem). Po co mi cienki TV skoro obraz jest mniej plastyczny?

Dla czego o tym piszę i skąd takie wnioski? (poprawcie mnie jeśli się mylę)

 

Samsung UE60KS7000 (2016) vs Samsung LE40C650 (2011) - Kontrast i plastyka obrazu

Po 5 latach używania:

- Samsunga LE40C650 (jest nadal w pełni sprawny, zero awarii i bad-pikseli, prawie idealna równomierność podświetlenia, zero cloudingu)

(matryca Samsunga SPVA 40”, 8 bit,  podświetlenie pełne – świetlówkami, kontrast ANSI = 4000:1, czerń = 0,03 nit)

 

skusiłem się na zakup:

- Samsunga UE60KS7000S (matryca Sharp VA 60”, 10 bit, podświetlenie krawędziowe z pionowymi strefami – diodami z dolnej krawędzi, kropki kwantowe). Kontrast natywny ANSI = ok. 3500:1 do 4000:1. Z testów na portalach wynikało, że TV jest dobry (polecany), wysoki kontrast, dobra płynność itd.

Po wybraniu dobrego egzemplarza (spośród 5 sztuk 60” – 65” !!!) przeżyłem w domu spore rozczarowanie jakością obrazu na zachwalanym przez testerów KS7000 – niestety obraz w KS7000 jest jakby spłaszczony i mniej kontrastowy, lekko mleczny i pastelowy – podobny lub gorszy jak w tym Sony KD-55W905. KS7000 to jest typ lepszego obrazu kinowego albo z projektorów w sensie zbyt słabego kontrastu miejscowego (w porównaniu do LE40C650). Za to ten TV potrafi całościowo bardzo mocno świecić, jak latarnia morska (ale co z tego…). Oczywiście HDR robi wrażenie ale my nie o tym.

5 lat nowszy TV SUHD KS7000 z kropkami kwantowymi, 10 bitowym panelem, dwurdzeniowym procesorem i świetną powłoką „moth eye” ma wg mnie gorszy obraz od starego LEC650 ze świetlówkami. Rozczarowanie… Różnica w obrazie na moich TV jest jeszcze większa niż na zdjęciach SAGATA – to nie jest subtelny efekt, to się rzuca w oczy!!

Niestety nie da się tego łatwo wykryć i ocenić w warunkach sklepowych – trzeba bezpośrednio porównać telewizory w ciemnym pomieszczeniu – najlepiej u siebie w domu… Niestety dopiero wtedy widać co jest grane. W sklepie można sprawdzić równomierność podświetlenia i bad-piksele, ale kontrastu, jakości czerni i dynamiki obrazu nie da się łatwo ocenić w jasnym pomieszczeniu.

Szkoda, że testerzy w większości milczą w wielu ważnych kwestiach. Człowiek musi się uczyć na własnych błędach. Testy są tylko częściowo obiektywne…(widać to po zaskakująco małej ilości wad w podsumowaniach testów, np. na…), prawie wszędzie komercja. Niewiele mi pomogło przeczytanie dziesiątków testów i opinii. I tak nie znalazłem istotnej, jak się okazuje informacji…

Wcześniej myślałem, że np. Kolega Pmcomp przesadnie narzeka na jakość współczesnych TV, a teraz wiem, że ma sporo racji w swoich wypowiedziach… Gorzka jest ta nauka.

 

Przestrzeń barwna Sony ZD9 vs Sony W905

 Nie znam się na rozszerzonych przestrzeniach barwnych, ale test pokazał, że ZD9 wyświetla poprawnie kolory po kalibracji, z bardzo małymi błędami (szczególnie w SDR, Rec 709). Zatem zastosowany luminofor rozszerzający przestrzeń barwną dla wymagań Rec 2020 jest poprawny. Podobne luminofory na diodach podświetlenia matrycy stosuje się w profesjonalnych monitorach EIZO, nie ma w nich kropek kwantowych ani patentu Triluminos i nikt nie narzeka, że kolory są złe …

 

SAGAT, mam jeszcze kilka pytań:

Czemu wybór padł na te modele TV, od Sony? Czy brałeś pod uwagę poniższe modele?:

1) Panasonic TX-65DX750 (wersja 65” ma podobno pełne tylne podświetlenie direct led, które nie degraduje jednolitości obrazu jak pionowe strefy w Samsungach KS7000 – KS9000). Jest znacznie tańszy…

Test:

http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1464241293

2) Panasonic TX-65DX900 (512 stref wygaszania) ?

3) LG OLED 65B6J albo inny oled od LG?

4) Ciekawe jakby wyglądały te kadry porównawcze na ZD9 vs W905 po skalibrowaniu obu TV?

Edytowane przez hadelosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, hadelosz napisał:

d) Ciekawe jakby wyglądały te kadry porównawcze na ZD9 vs W905 po skalibrowaniu obu TV?

Prawie taki sam obraz, z wyjątkiem tego, że na ZD9 znacznie lepsza czerń. Oczywiście przy próbie sfotografowania wyszły by całkowicie inne barwy ze względu na różnice w dystrybucji widma światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taka leprza czern to bym poloniziowal, momentami owszem tak, gdyz ZD9 ma przeblyski swiagla flesze w przesciach miedzy scenami i swiatlo lekko wbija sie na pasy jak i wiazka swiatla idzie zdolu i podswietla napisy...W905 jest rowne podswietlanie nie ma takich dziwnych symptomow

Dnia 16.01.2017 o 22:27, hadelosz napisał:

SAGAT - dzięki za odpowiedź i wrażenia z użytkowania. Będę miał jeszcze kilka pytań i własnych wniosków (poprawcie mnie jeśli się mylę).

 

Ciekawe jest, że poprzednika (Sony KD-55W905) cenisz wyżej - na zdjęciach które podesłałeś widać ogromną różnicę w pokazywanym obrazie, moim zdaniem zdecydowanie na korzyść nowego Sony KD-65ZD9 (abstrahując od poprawności kolorów – to jest kwestia kalibracji).

 

Sony KD-65ZD9 (2016) vs Sony KD-55W905 (2013) - Kontrast i plastyka obrazu

Twój TV wymaga pewnie porządnej kalibracji odnośnie kolorów i kontrastu (wspomniany zielony zafarb). Ciekawe też czy starszy model był skalibrowany?

 

Zwróć jednak uwagę na plastyczność i głębię obrazu w Sony KD-65ZD9, szczególnie dobrze widać to na kadrze z Avatara (chyba film SDR, full HD). Twarz aktora jest znacznie jaśniejsza w Sony KD-65ZD9 w stosunku do Sony KD-55W905. Widać także znacznie wyższy kontrast – np. ciemne partie obrazu są czarniejsze i lepiej zdefiniowane na ZD9. Np. w lewym rogu kadru widać szafki zawieszone na ścianie, ZD9 pokazuje je bardziej plastycznie – są lepiej zróżnicowane, bardziej namacalne. Tymczasem W905 wygładza ten obszar, zlewa w jednorodną plamę, spłaszcza.

Innymi słowy obraz na ZD9 jest bardziej plastyczny – jakby trójwymiarowy, ma znacznie większą dynamikę. Dzięki temu sprawia wrażenie bardziej naturalnego, bardziej atrakcyjnego. Natomiast obraz na W905 wydaje się płaski, jak na matrycach IPS, mniej naturalny.

Moim zdaniem pod tym względem KD-65ZD9 deklasuje 55W905, dla mnie to jest przepaść !!!

 

Pytanie do ekspertów – z czego wynika tak duża różnica kontrastowości i plastyki obrazu między tymi modelami?

 

Co ciekawe, z różnych testów wynika, że oba TV mają zbliżony kontrast natywny ANSI:

1) Sony KD-55W905:

- kontrast natywny ANSI = 3000:1 do 4100:1, (z pseudo wygasz. = 6000:1)

- czerń = 0,029 nit, z zastosowaniem pseudo wygaszania = 0,02 - 0,035 nit

 

2) Sony KD-65ZD9:

- kontrast natywny ANSI =  2800:1 do 3200:1 (z FALD ANSI = 4500:1 do 14000:1);

- czerń = 0,043 do 0,048 nit (bez lokalnego wygaszania FALD), 0,001 do 0,029 nit po optymalizacji FALD

 

Podejrzewam, że chodzi tu o sposób podświetlenia matrycy. Nowszy model ma pełne tylne podświetlenie (które dodatkowo jest adaptacyjnie wielostrefowe, 648 stref) natomiast starszy model ma podświetlenie krawędziowe. Dystrybucja światła podświetlającego matrycę jest znacznie lepsza w nowym modelu (światło pada głownie prostopadle bezpośrednio z diod przez warstwy dyfuzyjne).

Okazuje się o dziwo, że nawet wysoki kontrast ANSI w TV z podświetleniem krawędziowym nie zapewnia odpowiedniej dynamiki obrazu – w tym celu musi być bezpośrednie pełne tylne podświetlenie (choć niekoniecznie ze strefowym wygaszaniem). Po co mi cienki TV skoro obraz jest mniej plastyczny?

Dla czego o tym piszę i skąd takie wnioski? (poprawcie mnie jeśli się mylę)

 

Samsung UE60KS7000 (2016) vs Samsung LE40C650 (2011) - Kontrast i plastyka obrazu

Po 5 latach używania:

- Samsunga LE40C650 (jest nadal w pełni sprawny, zero awarii i bad-pikseli, prawie idealna równomierność podświetlenia, zero cloudingu)

(matryca Samsunga SPVA 40”, 8 bit,  podświetlenie pełne – świetlówkami, kontrast ANSI = 4000:1, czerń = 0,03 nit)

 

skusiłem się na zakup:

- Samsunga UE60KS7000S (matryca Sharp VA 60”, 10 bit, podświetlenie krawędziowe z pionowymi strefami – diodami z dolnej krawędzi, kropki kwantowe). Kontrast natywny ANSI = ok. 3500:1 do 4000:1. Z testów na portalach wynikało, że TV jest dobry (polecany), wysoki kontrast, dobra płynność itd.

Po wybraniu dobrego egzemplarza (spośród 5 sztuk 60” – 65” !!!) przeżyłem w domu spore rozczarowanie jakością obrazu na zachwalanym przez testerów KS7000 – niestety obraz w KS7000 jest jakby spłaszczony i mniej kontrastowy, lekko mleczny i pastelowy – podobny lub gorszy jak w tym Sony KD-55W905. KS7000 to jest typ lepszego obrazu kinowego albo z projektorów w sensie zbyt słabego kontrastu miejscowego (w porównaniu do LE40C650). Za to ten TV potrafi całościowo bardzo mocno świecić, jak latarnia morska (ale co z tego…). Oczywiście HDR robi wrażenie ale my nie o tym.

5 lat nowszy TV SUHD KS7000 z kropkami kwantowymi, 10 bitowym panelem, dwurdzeniowym procesorem i świetną powłoką „moth eye” ma wg mnie gorszy obraz od starego LEC650 ze świetlówkami. Rozczarowanie… Różnica w obrazie na moich TV jest jeszcze większa niż na zdjęciach SAGATA – to nie jest subtelny efekt, to się rzuca w oczy!!

Niestety nie da się tego łatwo wykryć i ocenić w warunkach sklepowych – trzeba bezpośrednio porównać telewizory w ciemnym pomieszczeniu – najlepiej u siebie w domu… Niestety dopiero wtedy widać co jest grane. W sklepie można sprawdzić równomierność podświetlenia i bad-piksele, ale kontrastu, jakości czerni i dynamiki obrazu nie da się łatwo ocenić w jasnym pomieszczeniu.

Szkoda, że testerzy w większości milczą w wielu ważnych kwestiach. Człowiek musi się uczyć na własnych błędach. Testy są tylko częściowo obiektywne…(widać to po zaskakująco małej ilości wad w podsumowaniach testów, np. na…), prawie wszędzie komercja. Niewiele mi pomogło przeczytanie dziesiątków testów i opinii. I tak nie znalazłem istotnej, jak się okazuje informacji…

Wcześniej myślałem, że np. Kolega Pmcomp przesadnie narzeka na jakość współczesnych TV, a teraz wiem, że ma sporo racji w swoich wypowiedziach… Gorzka jest ta nauka.

 

Przestrzeń barwna Sony ZD9 vs Sony W905

 Nie znam się na rozszerzonych przestrzeniach barwnych, ale test pokazał, że ZD9 wyświetla poprawnie kolory po kalibracji, z bardzo małymi błędami (szczególnie w SDR, Rec 709). Zatem zastosowany luminofor rozszerzający przestrzeń barwną dla wymagań Rec 2020 jest poprawny. Podobne luminofory na diodach podświetlenia matrycy stosuje się w profesjonalnych monitorach EIZO, nie ma w nich kropek kwantowych ani patentu Triluminos i nikt nie narzeka, że kolory są złe …

 

SAGAT, mam jeszcze kilka pytań:

Czemu wybór padł na te modele TV, od Sony? Czy brałeś pod uwagę poniższe modele?:

1) Panasonic TX-65DX750 (wersja 65” ma podobno pełne tylne podświetlenie direct led, które nie degraduje jednolitości obrazu jak pionowe strefy w Samsungach KS7000 – KS9000). Jest znacznie tańszy…

Test:

http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1464241293

2) Panasonic TX-65DX900 (512 stref wygaszania) ?

3) LG OLED 65B6J albo inny oled od LG?

4) Ciekawe jakby wyglądały te kadry porównawcze na ZD9 vs W905 po skalibrowaniu obu TV?

Jakość obrazu jest taka sama jeżeli chodzi ci o strukture obrazu, ja w w905 po wyalczalem pare opcji dlatego moze obra sie wydawac mniej plastyczny, ale serio jest to samo, ZD9 jest poprostu jaśnieszym TV I ma przesycone kolory glownie zieleni nie da sie tego znielowac, jedynie wylanczajac funkcje zywe kolory, byl u mnie Pan servisant z Sony probowal to zniwelowac i serio sie nie da…ja w moim W905 mam wlaczone zywe kolory na maxa I jest ok. A jak wylaczymy zywe kolory to wszytko jest blade w Zd9

Oba telewizory nie sa skalibrowane, 
Sprawdzalem w SONY CENTER inne ZD9 kazdy wyswietla obraz zielono mi glownie na trybie GRY w xd9305 tego nie ma, za to sa megaa plamy.

Ja sugerujac siw testamo kupilem na poczatku 65xd9305 I oddalem go wpizeu gdyz moal straszne plamy, filmow sie na tym tv nie da ogladac, za to kolory sa ok, wymienilem na ten tv tu plam prawie wcale nie ma ale za to cos sie dzieje z kolorami…

Samsungow sie nie kupuje tam nigdy nie bylo I nigdy nie bedzie naturalnych soczystych kolorow I ostrosci takiej jaka oferuje SONY czy Panasonic w ostatecznosci mozna kupic LG OLEDA ale nigdy badziewnej firmy samsung...itd, samsungi  sa tylko ladne (a modele te ktore sa teraz rozklejaja sie obudowy widzialem w MEDIA MARKT), ja kupilem ZD9 glownie dlatego ze chcialem miec wiekszy TV od mojego w 905W i dla funkcji 3D aktywne bo lubie ogladac filmu w trujwymiaze, dlatego nie kupilem LG OLEDA, Panasonic jest gruba cegla z glosnymi wentylatorami ale obraz ma ladny dlatego jedynym wyjsciem jest sony ZD9 jak komus zalezy na 3D

Co do przestrzeni barw ja preferuje rec709 bo tam sa naturalne koloryz, przestrzen rec2020 powoduje ze kolory sa landrynkowe przesycone nie polecam.
W testach wychodzi wszytko ok ale jak wlaczysz film to sie cos dzieje…przebija kolor zielony, np sa wybuchu dymu zamiast, koloru brazowego masz brudny zielony, zamiast pomaranczu masz brudny zielony ta sa odcienie cienow ktorych w testach tego nie widac…glownie te zjawiska widac na trybie gry po podlaczeniu macbook pro

W905 ma trilimnusa prawdziwego z kropka kwantowa , a nie wysmarowane czyms diody to nie to samo…

A jak chcesz kupic to tylko bierz pod uwage albo 65ZD9 jezeli zalezy ci na 3D, jak ci to nie jest podszebne do szczescia to bierz LG OLED 65B6J, Panasonica DX900 tez jest dobrym TV ale jest gruby ma glosne wiatraki i ma paskunde piloty. 

Edytowane przez Maciej Koper
duplikat treści

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche nie na temat. Potwierdzam, ze dwa xd93, ktore mialem byly plamiaste a takze WSZYSTKIE w łòdzkich mediamarktach i euro. Oprocz tego wszystkie mniej lub bardziej byly krzywe, czego nie uznaje w ramach gwarancji serwis sony. 

Sam clouding moze nie jest taki dyskwalifikujacy ale wiekszosc xd93 ma vertical banding bardzo widoczny podczas transmisji sportowych. Ja ogladam duzo meczow pilkarskich i nie moglem patrzec na pionowa kreske widoczna podczas ruchu kamery.

Nie chce mi sie juz toczyc piany ale moje ostatnie doswiadczenia z produktami firmy sony byly bolesne i szczescie, ze juz sie zakonczyly. 

Edytowane przez futr0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze udalo sie go zwrocic do sklepu?mi sie naszczescie udalo bo kupilem w media markt, a tam jest 30 dniowy czas zwrotu :) ja probowalem go reklamowac ale sony wypiera sie [beeep]a ze tak ma byc, naszczescie w ZD9 ktorego kupilem tych problemow nie ma, az tak widocznych. Najbardziej mnie tylko irytuje ze xd93 jest tak promowanym TV przez media markt,HDTV POLSKA itd, a na tym TV nie da sie nic na nim ogladac, no chyba ze ktos lubi plamy, obłoki

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta sama sytuacja. Tez kupilem w mm. Pierwszego wymienili mi na drugiego jeszcze gorszego. Na kolejnego nie mogli wymienic bo juz nie bylo, wiec zaproponowali, zebym zglosil do Sony. Serwis przyjechal i odrzucil reklamacje ze wzgledu na uszkodzenie mechaniczne. Na szczescie mm oddal kase. Kupilem dx900 i jestem mega zadowolony. Nawet zona, ktora nie byla zbyt szczesliwa zeby doplacac uznala, ze bylo warto. Mam nadzieje ze bedziesz zadowolony z zd9! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po za malymi mankamentami jestem zadowolony :) Panasa tez chcialem wzsiac ale wizualnie mi sie nie podoba, a w sony w sumie zs zd9 zaplacilem 18000zl

po za malymi mankamentami jestem zadowolony :) Panasa tez chcialem wzsiac ale wizualnie mi sie nie podoba, a w sony w sumie zs zd9 zaplacilem 18000zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony jest zgrabniejszy to fakt - dodatkowo w panasie szeroka "płoza" ale jak juz stoi to kompletnie nie ma to znaczenia. Za to obraz - rewelacja. Na sony nie bylo zle ale te kolory, tryb live football wszystko takie nienaturalne. Na panasie kilka ustawien i jest bomba. Jestem kontent.

Maly minus za brak dtsu bo to czy android czy firefox nie ma dla mnie znaczenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony ma bardzo intesywne kolory bo to jest tryliminus, czyli tak intesywne jak na Plazmie Panasa NeoPDP, jak się oglada filmy jak Avatar czy Strażnicy Galaktyki to mega to wglada, soczyste kolory które lubie, wyłączająć żywe kolory obraz robi się naturalny ;) 

Ale Panas tez bardzo dobry TV ;)

Edytowane przez SAGAT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2017 o 02:53, futr0 napisał:

Sony jest zgrabniejszy to fakt - dodatkowo w panasie szeroka "płoza" ale jak juz stoi to kompletnie nie ma to znaczenia. Za to obraz - rewelacja. Na sony nie bylo zle ale te kolory, tryb live football wszystko takie nienaturalne. Na panasie kilka ustawien i jest bomba. Jestem kontent.

No, a czego spodziewałeś się po trybie live football? Przecież pisałem, żeby nie ruszać tego syfu u żadnego producenta :)

 

Dnia 17.01.2017 o 13:13, SAGAT napisał:

Co do przestrzeni barw ja preferuje rec709 bo tam sa naturalne koloryz, przestrzen rec2020 powoduje ze kolory sa landrynkowe przesycone nie polecam.
W testach wychodzi wszytko ok ale jak wlaczysz film to sie cos dzieje…przebija kolor zielony, np sa wybuchu dymu zamiast, koloru brazowego masz brudny zielony, zamiast pomaranczu masz brudny zielony ta sa odcienie cienow ktorych w testach tego nie widac…glownie te zjawiska widac na trybie gry po podlaczeniu macbook pro

W testach wychodzi OK w przestrzeni Rec 2020, gdy podajemy materiał wideo z taką paletą barw, czyli filmy Ultra HD. Nie włącza się Rec 2020 do filmów HD. Trudno też przytaknąć, że lubisz Rec 709, gdy używasz funkcji "żywy kolor", która rozciąga paletę barw daleko poza ten standard :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jest Pan wstanie usunąć to paskudne zielsko z ZD9? bo ja już wszystkie suwaki ruszałem i się po prostu nie da, a co film to kolejne kwiatki sie pokazują, na tą chwile nie da się na tym telewizorze nic oglądać bo to zielsko wszędzie przebija, patrzyłem w sklepach każdy ZD9 tak ma, więc mój egzemplarz nie jest wadliwy, sprawdzałem XD94 tego zielska nie ma, tylko w tym modelu robi się takie coś ;/

bez nazwy.jpg

IMG_3335.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ZD9 jest sprawny, to da sie go skalibrowac tak, by nie miał jakichkolwiek nieprawidłowych odcieni - jak w raporcie w teście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To super bo ja juz mam ochote go sprzedac bo mi dziala na nerwy ten telewizot, w jest sprawny w dwoch salonach sprawdzalem ten model i jest to samo, mam nadzieje zie uda sie znalesc Panu czas na ta kalibracje, dziekuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2017 o 14:48, Maciej Koper napisał:

Jeśli ZD9 jest sprawny, to da sie go skalibrowac tak, by nie miał jakichkolwiek nieprawidłowych odcieni - jak w raporcie w teście.

Po Państwa kalibracji

oraz film 4k

 

Witam, jestem właśnie po zakupie odtwarzacza blu-ray x800 sony oraz filmu BLU-RAY 4K Nowy Początek, mój telewizor 65ZD9 został skalibrowany przez Państwa i hmm jak to powiedzieć zielsko dalej jest, Pan który był od was mimo że pokazałem mu to zielsko, a był to plik z Maca wiec oczywiście (maca to wina) że materiał jest mu obcy i to przez to, teraz mam oryginał i jest to samo, ten telewizor nie radzi sobie z poprawnym generowaniem cieni w ciemnych scenach w każdym filmie na zwykłych Blu-ray, na filmach 4k jest ok, zielska nie ma, wiec wasza kalibracja nic nie dała, kompletnie nic, wiec prosiłbym teraz żeby Państwo nie wprowadzali ludzi w błąd jaki ten telewizor jest w spaniały Rekomendowany, bo taki nie jest!!! A filmy 4K nawet na trybie żywym czy standardowym bardzo dobrze wyglądają bez kalibracji. Telewizor był nawet w serwisie, a tam stwierdzono że jest w pełni sprawny, testując na modelach xd93 xd94 xe93 oraz moim starym w905 tam takiego problemu nie ma z zielenią. Kolory generują się prawidłowo.

Dnia 26.02.2017 o 14:48, Maciej Koper napisał:

Jeśli ZD9 jest sprawny, to da sie go skalibrowac tak, by nie miał jakichkolwiek nieprawidłowych odcieni - jak w raporcie w teście.

 

BLURAY 1.JPG

BLURAY 2.JPG

BLURAY 3.JPG

BLURAY 4.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2016 o 18:40, SAGAT napisał:

Jak się okazało to MAC BOOK PRO robi to zielsko, z BLURAY są normalne kolory

Jak się okazało to MAC BOOK PRO robi to zielsko, z BLURAY są normalne kolory

Okazało się że te paskudne zielenie robi MAC BOOK PRO i nie da się tego usunąć przestawiać w macu tryby, z BLURAY są normalne kolory.

Koleszko najpierw piszesz, ze masz na MAC BOOK PRO zielone kolor, a teraz narzekasz ze masz zielsko po kalibracji i nadal z MAC BOOK PRO puszczasz? Przeziez to sie kupy nie trzyma. Kup sobie oryg blu ray i puszczaj z odtwarzacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, ibron1 napisał:

Koleszko najpierw piszesz, ze masz na MAC BOOK PRO zielone kolor, a teraz narzekasz ze masz zielsko po kalibracji i nadal z MAC BOOK PRO puszczasz? Przeziez to sie kupy nie trzyma. Kup sobie oryg blu ray i puszczaj z odtwarzacza.

Wejdź na You Tube i se zobacz, jak byś uważnie przeczytał, ZAUWAŻYŁ mac NIE JEST PODŁĄCZONY!!!!!!! położyłem go tylko przed TV włączyłem z pendriva ten sam film żeby pokazać co się dzieje!!!!! do maca jest podłączony tylko pedndrive i myszka!!!! tam nie ma kabla HDMI!!!! obok niego lezy film ORYGINALNY!!!!!! FILM idzie z BLU-RAY X800

BLURAY 2.JPG

Edytowane przez SAGAT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm mam ten film na BD i u mnie wygląda tak:

P2250275.JPG

To chyba taki remaster jest na BD skoro tak zielono? Możesz podać jakiś inny przykład filmu na BD, który masz taki zielony a na UHD jest ok? Bo dziwne to trochę skoro ja też mam tak zielono na Samsungu KS9000 78".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SAGAT napisał:

położyłem go tylko przed TV włączyłem z pendriva ten sam film żeby pokazać co się dzieje!!!!! do maca jest podłączony tylko pedndrive i myszka!!!! 

 

A co jest na tym penie? Wersja 1 GB 720p ??? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pmcomp napisał:

 

A co jest na tym penie? Wersja 1 GB 720p ??? ;) 

Sandisk 32GB

film MKV 16,08GB Arrival.2016.Bluray.1080p.DTS-HD-7.1.x264-Grym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby mieć pewność nie można się oprzeć tylko na jednym tytule, spróbuj może jeszcze przetestować "cus" aby wykluczyć przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Gmeru napisał:

Hm mam ten film na BD i u mnie wygląda tak:

P2250275.JPG

To chyba taki remaster jest na BD skoro tak zielono? Możesz podać jakiś inny przykład filmu na BD, który masz taki zielony a na UHD jest ok? Bo dziwne to trochę skoro ja też mam tak zielono na Samsungu KS9000 78".

na filmie UHD obraz jest ok jak to widac na filmach i zdjeciach moich nie ma zieleni, podłączyłem laptopa asusa ustawiłem rodzielczosc 4k i zieleni nie ma, moj otwarzacz bluray x800 jak i 7200 mimo że upscaluje do 4K dalej jest zielen, a co ciekawe jak się włączy ten zwiastun i proponuje włacz go z youtube w telewizorze zobaczysz że zieleni nie ma, jestem w szoku że w samsungu też tak jest, quija original of evil, assassins creed, wyglada na to że przy materiale FullHD coś się dzieje z kolorami

9 minut temu, Xisiek napisał:

Aby mieć pewność nie można się oprzeć tylko na jednym tytule, spróbuj może jeszcze przetestować "cus" aby wykluczyć przypadek.

sprawdzałem kilka filmów w trybie 4K wszytko jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, SAGAT napisał:

Sandisk 32GB

film MKV 16,08GB Arrival.2016.Bluray.1080p.DTS-HD-7.1.x264-Grym

 

 

Tak na przyszłość.

A jakie masz informacje czy pewność, że w tym materiale NIKT NIC NIE GRZEBAŁ ?

Odpowiem ... żadną.

 

Byc może jest prozaiczna przyczyna. Skalibrowane masz JEDYNIE wejście, do którego podłączyłeś BD UHD. A to z BD nie. Włóż ten dysk BD do playera BD UHD, odpal w 1080p i bedziesz wiedział. Albo zamień wejścia HDMI. Być może masz skopane wydanie BD. Byc może ściągnięte z netu? Jest mnóstwo niewiadomych, a Ty rzucasz oskarżenia i szukasz porady ... na odległość.

4 minuty temu, SAGAT napisał:

wyglada na to że przy materiale FullHD coś się dzieje z kolorami

 

A może przy upscalowaniu do 4K?

Wróżka dla kolegi potrzebna od zaraz.

:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, pmcomp napisał:

 

 

Tak na przyszłość.

A jakie masz informacje czy pewność, że w tym materiale NIKT NIC NIE GRZEBAŁ ?

Odpowiem ... żadną.

 

Byc może jest prozaiczna przyczyna. Skalibrowane masz JEDYNIE wejście, do którego podłączyłeś BD UHD. A to z BD nie. Włóż ten dysk BD do playera BD UHD, odpal w 1080p i bedziesz wiedział. Albo zamień wejścia HDMI. Być może masz skopane wydanie BD. Byc może ściągnięte z netu? Jest mnóstwo niewiadomych, a Ty rzucasz oskarżenia i szukasz porady ... na odległość.

 

A może przy upscalowaniu do 4K?

Wróżka dla kolegi potrzebna od zaraz.

:) 

Jeszcze raz zwróć uwage na filmy z you tube moje x800 idzie film BD UHD jak i BD to nie jest jedyny film na ktorym to się dzieje, tylko na tym to najbardziej widać, podłaczałem w różne porty HDMI nawet podłączałem tego samego pendriva do TV bez pesrodnio za kazdym razem pokazuje się zielsko, jedynie kolory są w porządku przy filmie BD UHD jak i zwiastunie z you tube tego filmu, jak podłącze latop asusa i ustawie w nim 4k rozdzielczosc nie ma zieleni, ale jak wlacze go z rodzielczosci 1080p tak sie dzieje jest zielen, ja nie mam pretesji do kalibracji tylko do oceny tego telewizor że jest rekomendowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest na 99,99% problem twojego setupu, a nie telewizora.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, pmcomp napisał:

Bo to jest na 99,99% problem twojego setupu, a nie telewizora.

jakie setupu czego? telewizor poprostu źle wyświetla tonacje w cieniach przy rozdzielczości fullHD jak cos zapraszam pokaze u mnie w domu :) skoro moje filmy z you tube malo wiarygodne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...