Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony ZD9 (KD-65ZD9) Test - flagowy telewizor Ultra HD z Direct LED i 4K HDR

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, qazar napisał:

Miałem takie same rozmyślenia czy lepszy obraz 65" (oled) czy 75" i gorszy obraz( właśnie XD9405 lub ZD9). Ale zostałem przy lepszym obrazie...

Mi się cos czuje, ze  przyrownywanie xd9405 do ZD9 jest jednak nie fair. Bo to troche tak jak porównywać  Focusa 1.5(150KM, 240Nm) do Focusa RS (350KM,440Nm, 4x4), i jeden i drugi ma turbinke ale jazda jakby deka inna. 75 cali xd ma 96 duzych stref a ZD9 ponad 600 - a to jednak czuc.

A czy OLED jest tak jednoznacznie lepszy, hmm ... chyba jednak ciągle zależy do czego/dla kogo.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xisiek akurat miałem możliwość porównać na żywo oba TV, ZD9 i  XD9405  i niestety nie masz absolutnie racji co trafności porównania. Nie piszę że nie ma różnić ale one nie są drastyczne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, qazar napisał:

Xisiek akurat miałem możliwość porównać na żywo oba TV, ZD9 i  XD9405  i niestety nie masz absolutnie racji co trafności porównania. Nie piszę że nie ma różnić ale one nie są drastyczne...

A na jakim materiale i w jakich warunkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, qazar napisał:

Xisiek akurat miałem możliwość porównać na żywo oba TV, ZD9 i  XD9405  i niestety nie masz absolutnie racji co trafności porównania. Nie piszę że nie ma różnić ale one nie są drastyczne...

Żartujesz?! Może wzrok już nie ten i warunki nie idealne (hala targowa, źródło: playstation pro 4K+HDR) ale

jeden wyświetlał kolor czarny jako czarny a drugi jako szary. Różnica drastyczna ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żartujesz?! Może wzrok już nie ten i warunki nie idealne (hala targowa, źródło: playstation pro 4K+HDR) ale
jeden wyświetlał kolor czarny jako czarny a drugi jako szary. Różnica drastyczna  

widzialem obrazek z xd94 na zywo i na prezentacji sony czarny byl smolisty. Innego zrodla nie widzialem ale widziałem mnostwo testow tego tv i ani jednej istotnej wytknietej wady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na WGW był chyba model 93 a nie 94 ale chyba to bliźniacze modele?

Fakt, że jak się patrzyło z bliska, to oba były smoliście czarne. Gwałtowna różnica pojawiała się w momencie obserwacji jednoczesnej, stojąc między nimi. 2. fakt, że wtedy grały rolę też kąty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Xisiek napisał:

A na jakim materiale i w jakich warunkach?

Na BR, UHD i Xbox S z HDR. Oba TV w trybie film, oczywiście bez kalibracji przez Maćka

 

Barnaba między 93 a 94 jest różnica jak między krzesłem a krzesłem elektrycznym...

Edytowane przez qazar
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2016 o 15:45, ambidark napisał:

W porównaniu z poprzednią wersją witryny - problem z przeglądaniem testu jest na każdym urządzeniu z ekranem w orientacji poziomej. Wcześniej, kiedy nie było rozgraniczenia na forum i artykuły, na każdej stronie mieściło się o wiele więcej treści, bo zajmowała ona prawie całą szerokość strony. Typowy test mieścił się na 30-40 stronach, w zależności od rozdzielczości ekranu, np.:

http://web.archive.org/web/20160130093029/http://hdtvpolska.com/topic/36725-test-jvc-dla-rs500-projektor-3d-full-hd-4k-e-shift4/

Obecnie, co najmniej 1/3 szerokości strony to jest po prostu pusta przestrzeń (na pierwszych 2-3 stronach z prawej jest menu i odnośniki do nowych artykułów, które mogłyby się ukazywać dopiero po najechaniu na krawędź, dalej pod nimi - pusto), więc typowy test to ponad 50 stron.
 

Zobacz, u mnie na mobilu (chrome) się tak wyświetla w obu orientacjach. Nie widzę problemu.

Screenshot_20161027-164204 (Kopiowanie).jpg

Screenshot_20161027-164152 (Kopiowanie).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na WGW był chyba model 93 a nie 94 ale chyba to bliźniacze modele?




Był 75" czyli model 94 który ma direct LED vs edge led w 93. Zasadnicza różnica ;)
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, mataman napisał:

Był 75" czyli model 94 który ma direct LED vs edge led w 93. Zasadnicza różnica ;)

 

 

Jednak na WGW był xd93 (65").

5 godzin temu, qazar napisał:

Barnaba między 93 a 94 jest różnica jak między krzesłem a krzesłem elektrycznym...

Być może, choć nie wierzę ;). Szkoda, że nie nagrywałem (ale po co?), bo znowu informację, że to "bliźniaki" przekazano mi podczas pokazu możliwości playstation pro.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barnabo "Błogosławieni cisi, którzy nie widzieli a uwierzyli". Proszę Cię przeczytaj obie recenzje (93 i 94) i nie siej herezji...

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie sieję - czytaj ze zrozumieniem;). Kończmy ten offtop.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, qazar napisał:

Na BR, UHD i Xbox S z HDR. Oba TV w trybie film, oczywiście bez kalibracji przez Maćka

@qazar aby można ocenić dwa tak zaawansowane modele trzeba mieć odpowiednie warunki. Takich na imprezie gamingowej, szczególnie dla porównania dwóch tv z faldem, zwyczajnie nie ma, więc wcale nie dziwi mnie, że oba modele wydały się Ci podobne.  

PS. Akurat do oceny fald'ow kalibracja nie jest potrzebna. ZD9 przez te ponad 500 stref więcej daje zupełnie inne możliwości w HDR.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xisiek to nie była żadna impreza, tylko prywatny event. I wierz mi miałem w życiu tyle TV LCD/Plazma że wiem jak je oceniać należy ;-)

To nie jest tak jak u kolegi powyżej "że pan z sony mi coś powiedział" . Proponuje Ci poczytać angielskie recenzji, gdzie wskazują że 94 w kilku aspektach jest lepszy od ZD9 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qazar widzę, że teraz duża impreza gamingowa T-Mobile WGW zmieniła się w juz w Twoj "prywatny event", gdzie miałeś wpływ na zewnątrzne oświetlenie i dokladne ustawienie obu tv to okej nie mam więcej pytań :d. 

W sieci nigdzie nie znalazłem porownania/testu z pomiarami obu modeli więc nie bardzo jest o czym dyskutować. Tak jak Ci pisałem 500 stref,zwlaszcza w HDR, robi różnicę i nie za bardzo doswiadczysz  tego w takich warunkach. Ot i tyle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Xisiek to tak promo PANASONIC, który ostatnio robi dla SONY. Panasonic Turcja Vestel nie posiada przesłał Xiśkowi wynagrodzenia.

Pisze o tym cała branża promotorów. Ponieważ SONY też nie zapłaci ściepy za aktywność Xiśka na forum Gmera/Koper no to jest dramat finnsowy ... Xiśka.  

Krzysztof [Xisiek]: znajdź sobie inną pracę w marketingu. Najlepiej płatne: studia w gimnazjum lub dla tumanów: nieruchomści albo w samochodach.     

Ten Xisiek to tak promo PANASONIC, który ostatnio robi dla SONY. 

Agencja Panasonic Turcja Vestel nie przesłała Xiśkowi wynagrodzenia. 1.40 zł za post.

Pisze o tym cała branża promotorów. Ponieważ SONY też nie zapłaci ściepy za aktywność Xiśka na forum Gmera/Koper no to jest dramat finnsowy ... Xiśka.  

Krzysztof [Xisiek]: znajdź sobie inną pracę w marketingu. Najlepiej płatne: studia w gimnazjum lub dla tumanów: nieruchomści albo w samochodach.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xisiek widzę że dyskusja z tobą jest kontrproduktywna. Wspominasz o imprezie na której nawet nie byłem. Spieszę Ci z wytłumaczeniem, w związku z faktem że chciałem zakupić Tv miałem możliwość porównania obu odbiorników w zaadaptowanym akustycznie i wizyjnie pomieszczeniu, niestety w warunkach takich, że TV były oba w trybie film i bez kalibracji (co chyba oczywiste). Źródło do porównania to filmy BR, UHD (z Xbox one S) i gry z HDR z xbox one S(GOW 4 i FH 3). Czy teraz już jest jasno? Czy dalej trzeba tłumaczyć? 

Edytowane przez qazar
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2016 o 22:21, 2015 napisał:

Ten Xisiek to tak promo PANASONIC, który ostatnio robi dla SONY. Panasonic Turcja Vestel nie posiada przesłał Xiśkowi wynagrodzenia.

Pisze o tym cała branża promotorów. Ponieważ SONY też nie zapłaci ściepy za aktywność Xiśka na forum Gmera/Koper no to jest dramat finnsowy ... Xiśka.  

Krzysztof [Xisiek]: znajdź sobie inną pracę w marketingu. Najlepiej płatne: studia w gimnazjum lub dla tumanów: nieruchomści albo w samochodach.     

Ten Xisiek to tak promo PANASONIC, który ostatnio robi dla SONY. 

Agencja Panasonic Turcja Vestel nie przesłała Xiśkowi wynagrodzenia. 1.40 zł za post.

Pisze o tym cała branża promotorów. Ponieważ SONY też nie zapłaci ściepy za aktywność Xiśka na forum Gmera/Koper no to jest dramat finnsowy ... Xiśka.  

Krzysztof [Xisiek]: znajdź sobie inną pracę w marketingu. Najlepiej płatne: studia w gimnazjum lub dla tumanów: nieruchomści albo w samochodach.

Co to niby ma być? W jakim to jest języku napisane w ogóle? Jest tu jakiś moderator?

A co do ostatnich wątpliwości, to XD94 dzielą od ZD9 lata świetlne. I nie trzeba w tym przypadku kalibracji żeby się o tym przekonać. Wystarczy film typu "Grawitacja", ewentualnie "Gwiezdne Wojny" aby się o tym przekonać... Bo w "prostych" scenach, to większość dzisiejszych tv za 5 tysięcy będzie świecił po kalibracji w zasadzie tak samo. Chodzi właśnie o te ciemne detale, a tu dopiero telewizory takie jak ZD9 czy DX900 robią robotę. Jak się raz zobaczy ciemne sceny na takich wyświetlaczach, to nie ma już powrotu do "zwykłych" LCD.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Mr.Hankey napisał:

Co to niby ma być? W jakim to jest języku napisane w ogóle? Jest tu jakiś moderator?

 

Wygląda tak, jakby ktoś  z translatora google tłumaczył. Chyba, że kolega 2015 długo na obczyźnie przebywa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olsztyn to nie obczyzna ;) Przecież 2015 to znany już szeroko Pan Krzysztof - "szanowany" i "poczciwy" sprzedawca/promotor Philipsa, TCL-a i Hitachi (by Vestel) z HDTV.com.pl

Kiki a ile Ty dostajesz od TPVision za 1 post wychwalający Philipsa albo Vestela promujący Hitachi na 50 Hz słabych IPS-ach - jako najlepsze w swojej klasie cenowej? ;)

Czy klienci TCL-a już doczekali się aktualizacji poprawiających płynność czy nadal wysyłasz stary soft "dla wybranych" na maila?

PS. Tutaj admin nie zniża się do poziomu HDTV.com.pl i nie usuwa czy nie cenzuruje postów wg "widzimisie" jedynego właściwego guru, którego kompetencje są już bardzo słynne nawet.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Mr.Hankey napisał:

Co to niby ma być? W jakim to jest języku napisane w ogóle? Jest tu jakiś moderator?

A co do ostatnich wątpliwości, to XD94 dzielą od ZD9 lata świetlne. I nie trzeba w tym przypadku kalibracji żeby się o tym przekonać. Wystarczy film typu "Grawitacja", ewentualnie "Gwiezdne Wojny" aby się o tym przekonać... Bo w "prostych" scenach, to większość dzisiejszych tv za 5 tysięcy będzie świecił po kalibracji w zasadzie tak samo. Chodzi właśnie o te ciemne detale, a tu dopiero telewizory takie jak ZD9 czy DX900 robią robotę. Jak się raz zobaczy ciemne sceny na takich wyświetlaczach, to nie ma już powrotu do "zwykłych" LCD.

http://www.hdtvtest.co.uk/news/kd65zd9-201610164372.htm

http://www.hdtvtest.co.uk/news/kd75xd9405-201606164301.htm

Lata świetle powiadasz ? Widziałeś oba TV na żywo? Czy w punktu widzenia jakości TV liczy się tylko czerń(i to w specyficznych scenach) i HDR ?

Co do scen z gwiezdnych wojen i grawitacji to oba TV i tak nie mają szans z oled...

Edytowane przez qazar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od końca, ale tak będzie wygodniej. Co do braku szans DX900 z OLEDEM, to wcale nie jestem o tym aż tak przekonany w bezpośrednim starciu... Bo jednak cyferki to nie wszystko i czerń na poziomie 600 000:1 będzie dla ludzkiego oka raczej tym samym co kontrast nieskończony. Zwłaszcza, jeśli na ekranie będzie także jakiś inny świecący element. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę. Owszem, OLED to czerń absolutna - wiadomo, ale system wygaszenia w Panasonicu działa naprawdę znakomicie. Oczywiście są sceny, gdzie różnica będzie widoczna, ale z całą pewnością powiem Ci, że „na oko” różnica między OLEDEM a DX900 będzie mniejsza (oczywiście tylko na wprost), niż między DX900/ZD9 a XD94.

Od razu napiszę, że nie widziałem XD94 na żywo, ale dość długo bawiłem się Samsungiem KS9500, który ma zdecydowanie więcej stref wygaszenia, więc bardzo łatwo jest sobie wyobrazić jak będzie się zachowywał XD94. A te 150 stref w Samsungu niestety zdecydowanie nie daje rady i w ogóle ciężko to porównać do Panasonica. W scenach, na których Panasonic zachowywał się wzorowo, Samsung miał już niestety za duże strefy i musiał nie wygaszać całych połaci TV, tylko dlatego, że były tam drobne elementy, np. gwiazda itp. Wygląda to momentami jak pewnego rodzaju szachownica – jedna strefa wygaszona, sąsiednia nie i tak w koło – efekt fatalny. W Panasonicu tego efektu z racji wielkości stref jest zdecydowanie mniej, a do tego halo jakimś cudem jest bardzo skromne siedząc na wprost wyświetlacza. A w XD94 niestety musi być jeszcze gorzej niż w KS9500 bo raz, że ma mniej stref wygaszenia, a dwa sam TV jest 10 cali większy niż Samsung, którego sprawdzałem. Jednym słowem, zdecydowanie nie polecam. Więcej tak naprawdę z tym problemów niż faktycznej korzyści.

Jeszcze a propos Twojego pytania czy w kwestii jakości liczy się tylko czerń i HDR. No w zasadzie to tak, bo tylko to tak naprawdę robi nam różnicę między danymi wyświetlaczami. Na większości scen w filmach i telewizji DX900 i inne flagowe modele będą świeciły po kalibracji w zasadzie tak samo, co modele za połowę, a może i jedną trzecią tej ceny. Nie wierzysz, zapytaj Maćka, choć już wielokrotnie o tym pisał. Różnica polega właśnie na tym, co dany wyświetlacz potrafi zrobić z czernią, a od niedawna liczy się też to, żeby był jak najjaśniejszy. A w tej kwestii tak bronionemu przez Ciebie XD94 bliżej będzie do LCD z podświetleniem krawędziowym, niż do topów w postaci DX900 i ZD9.

Napiszę to jeszcze raz. Kiedy się zobaczy jak DX900 radzi sobie z ciemnymi scenami w całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu, to już nie ma powrotu do innych LCD. W 90% scen nawet plazmy Panasa zostają tutaj daleko w tyle. Nie widziałem jeszcze co prawda ZD9 w takich warunkach, ale z testu jasno wynika, że jest słabiej. No chyba, że jest tak jak myślę i od pewnych wartości liczby nie mają już dla naszego oka takiego znaczenia, ale to już się musi Maciek w tej kwestii wypowiedzieć.

Tak czy siak qazar kupisz co będziesz chciał, w końcu to Ty masz być zadowolony. Jeśli Twoim zdaniem są ważniejsze kwestie niż czerń, to jasne – bierz tego Soniacza i się ciesz – ale nie próbuj zakrzywiać rzeczywistości – DX900 i ZD9 to jest klasa wyżej, przepaść w kwestii czerni i kontrasu, czyli najważniejszych czynników mających wpływ na obraz wyświetlacza.

Edytowane przez Mr.Hankey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że najpierw piszesz "nie widziałem XD94 na żywo" a potem wyciagasz daleko idące wnioski typu "nie polecam" bo widziałeś jak gra Samsung...to ma sens ;)


  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mr.Hankey napisał:

Zacznę od końca, ale tak będzie wygodniej. Co do braku szans DX900 z OLEDEM, to wcale nie jestem o tym aż tak przekonany w bezpośrednim starciu... Bo jednak cyferki to nie wszystko i czerń na poziomie 600 000:1 będzie dla ludzkiego oka raczej tym samym co kontrast nieskończony. Zwłaszcza, jeśli na ekranie będzie także jakiś inny świecący element. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę. Owszem, OLED to czerń absolutna - wiadomo, ale system wygaszenia w Panasonicu działa naprawdę znakomicie. Oczywiście są sceny, gdzie różnica będzie widoczna, ale z całą pewnością powiem Ci, że „na oko” różnica między OLEDEM a DX900 będzie mniejsza (oczywiście tylko na wprost), niż między DX900/ZD9 a XD94.

Od razu napiszę, że nie widziałem XD94 na żywo, ale dość długo bawiłem się Samsungiem KS9500, który ma zdecydowanie więcej stref wygaszenia, więc bardzo łatwo jest sobie wyobrazić jak będzie się zachowywał XD94. A te 150 stref w Samsungu niestety zdecydowanie nie daje rady i w ogóle ciężko to porównać do Panasonica. W scenach, na których Panasonic zachowywał się wzorowo, Samsung miał już niestety za duże strefy i musiał nie wygaszać całych połaci TV, tylko dlatego, że były tam drobne elementy, np. gwiazda itp. Wygląda to momentami jak pewnego rodzaju szachownica – jedna strefa wygaszona, sąsiednia nie i tak w koło – efekt fatalny. W Panasonicu tego efektu z racji wielkości stref jest zdecydowanie mniej, a do tego halo jakimś cudem jest bardzo skromne siedząc na wprost wyświetlacza. A w XD94 niestety musi być jeszcze gorzej niż w KS9500 bo raz, że ma mniej stref wygaszenia, a dwa sam TV jest 10 cali większy niż Samsung, którego sprawdzałem. Jednym słowem, zdecydowanie nie polecam. Więcej tak naprawdę z tym problemów niż faktycznej korzyści.

Jeszcze a propos Twojego pytania czy w kwestii jakości liczy się tylko czerń i HDR. No w zasadzie to tak, bo tylko to tak naprawdę robi nam różnicę między danymi wyświetlaczami. Na większości scen w filmach i telewizji DX900 i inne flagowe modele będą świeciły po kalibracji w zasadzie tak samo, co modele za połowę, a może i jedną trzecią tej ceny. Nie wierzysz, zapytaj Maćka, choć już wielokrotnie o tym pisał. Różnica polega właśnie na tym, co dany wyświetlacz potrafi zrobić z czernią, a od niedawna liczy się też to, żeby był jak najjaśniejszy. A w tej kwestii tak bronionemu przez Ciebie XD94 bliżej będzie do LCD z podświetleniem krawędziowym, niż do topów w postaci DX900 i ZD9.

Napiszę to jeszcze raz. Kiedy się zobaczy jak DX900 radzi sobie z ciemnymi scenami w całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu, to już nie ma powrotu do innych LCD. W 90% scen nawet plazmy Panasa zostają tutaj daleko w tyle. Nie widziałem jeszcze co prawda ZD9 w takich warunkach, ale z testu jasno wynika, że jest słabiej. No chyba, że jest tak jak myślę i od pewnych wartości liczby nie mają już dla naszego oka takiego znaczenia, ale to już się musi Maciek w tej kwestii wypowiedzieć.

Tak czy siak qazar kupisz co będziesz chciał, w końcu to Ty masz być zadowolony. Jeśli Twoim zdaniem są ważniejsze kwestie niż czerń, to jasne – bierz tego Soniacza i się ciesz – ale nie próbuj zakrzywiać rzeczywistości – DX900 i ZD9 to jest klasa wyżej, przepaść w kwestii czerni i kontrasu, czyli najważniejszych czynników mających wpływ na obraz wyświetlacza.

Przepraszam ale nie mogę z Tobą dalej dyskutować. Szanuję Cię jako interlokutora ale my rozmawiamy o niebie a Ty o chlebie... (jako kwintesencja tekst pogrubiony). Przeczytałeś linki, które wkleiłem? Nawet papierowo ZD9 nie miażdży x94 a na żywo, oczywiście ZD9 ma lepszy HDR (no bo 1800 nitów vs. Niespełna 800) i lepszą czerń (74 strefy vs. Ponad 600), mniejszy efekt Halo (jak wcześniej). ALE TO NIE SĄ OLBRZYMIE RÓŻNICE. Oba TV są super (jak na LCD) i obu daleko do czerni i plastyczności oledów z tego roku (widziałem na żywo serię B,C i E od LG). Nie zastanawia was w opisie tego testu, że mimo iż ZD 9 ma ponad 100 stref więcej niż dx900 też go nie miażdży w czerni? 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, PappaIce napisał:

Fajnie, że najpierw piszesz "nie widziałem XD94 na żywo" a potem wyciagasz daleko idące wnioski typu "nie polecam" bo widziałeś jak gra Samsung...to ma sens ;)

 

A czy trzeba próbować kiełbasy za 10zł/kg z Biedronki żeby wiedzieć jak smakuje? Czy trzeba przebyć jazdę próbną nową Astrą 1.4 125KM aby wiedzieć czego się po niej spodziewać? Można tak wymieniać bez końca... Jak się ma doświadczenie w danym temacie, to się wie czego należy się spodziewać. Zwłaszcza, że technologia LCD jest już wysłużona do bólu, doskonale znana i od kilku lat w zasadzie nie zaskakiwała w kwestii jakości obrazu. Niespodzianką okazał się dopiero DX900, który faktycznie pozamiatał ponad normę. Nie muszę sprawdzać XD94 żeby wiedzieć jak sprawuje się jego strefowe wygaszenie, bo nie jest to pierwsza tego typu konstrukcja. Z podobnej półki sprawdzałem za to KS9500, który chyba w każdej recenzji wypada lepiej niż XD94 pod tym względem, więc mam pełną jasność czego się spodziewać. Skoro Samsung był dla mnie nieakceptowalny, to Sony nie może być w tym elemencie lepsze. Zwłaszcza, że jak pokazał przykład ZD9, w przypadku Sony algorytm odpowiedzialny za lokalne wygaszenie nie działa najlepiej, bo większa ilość stref wcale nie przekłada się na lepszy wynik kontrastu, a XD94 ma jednak tych stref śmiesznie mało...

5 godzin temu, qazar napisał:

Przepraszam ale nie mogę z Tobą dalej dyskutować. Szanuję Cię jako interlokutora ale my rozmawiamy o niebie a Ty o chlebie... (jako kwintesencja tekst pogrubiony). Przeczytałeś linki, które wkleiłem? Nawet papierowo ZD9 nie miażdży x94 a na żywo, oczywiście ZD9 ma lepszy HDR (no bo 1800 nitów vs. Niespełna 800) i lepszą czerń (74 strefy vs. Ponad 600), mniejszy efekt Halo (jak wcześniej). ALE TO NIE SĄ OLBRZYMIE RÓŻNICE. Oba TV są super (jak na LCD) i obu daleko do czerni i plastyczności oledów z tego roku (widziałem na żywo serię B,C i E od LG). Nie zastanawia was w opisie tego testu, że mimo iż ZD 9 ma ponad 100 stref więcej niż dx900 też go nie miażdży w czerni? 

 

Czym są w takim razie dla Ciebie olbrzymie różnice pomiędzy dwoma wyświetlaczami, skoro nie są nimi dla Ciebie ponad dwukrotnie większa jasność i ponad 500 stref wygaszenia więcej?

I jeszcze pytanie, które mnie mega nurtuje, co to jest ta "plastyczność oledów"?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...