Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony ZD9 (KD-65ZD9) Test - flagowy telewizor Ultra HD z Direct LED i 4K HDR

Rekomendowane odpowiedzi

to zawsze będą tylko telewizory a nie widok z Kasprowego :),a w kinie też bierzemy miejsca na wprost ekranu omijając szerokim łukiem te z boku ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te tv mają dwa różne przeznaczenia jak dla mnie. Do gier, oleda bał bym się brać.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor świetny, ale ta cena za 65 cali poraża i przeraża ;)

Pytanie do testujących: czy można liczyć na uzupełnienie testu DX900 o taką samą tabelę z imput lagiem jaką otrzymał ZD9? 

 

Ps. Jako, że jest to mój pierwszy post na forum, chciałbym się przywitać z innymi Userami oraz Administratorami.

Witam:D

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Effendi napisał:

Telewizor świetny, ale ta cena za 65 cali poraża i przeraża ;)

Pytanie do testujących: czy można liczyć na uzupełnienie testu DX900 o taką samą tabelę z imput lagiem jaką otrzymał ZD9? 

 

Ps. Jako, że jest to mój pierwszy post na forum, chciałbym się przywitać z innymi Userami oraz Administratorami.

Witam:D

Też bym o to prosił, w internecie jest dosłownie tylko jeden test input lagu w HDR, jeden oczywiście wystarczy, ale nie zaszkodzi także jak będą 2 dla zweryfikowania.

Jak na razie tylko hdtvtest ma input laga dla DX900 z HDR:

http://www.hdtvtest.co.uk/news/tx65dx902b-201608144320.htm

też bardzo fajna recenzja.

Edytowane przez aeeroO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że jednak ZD9 nieco mnie rozczarował... Odrobinę, bo to nadal genialny tv, ale jednak. Niby 136 stref wygaszenia więcej, a wyniki kontrastu wyraźnie słabsze niż na DX900. Bardzo mnie to dziwi jeśli mam być szczery i chyba dobitnie pokazuje, że w Sony coś nie do końca zagrało.

Weźmy sobie za przykład najtrudniejszą sekwencję z testu, czyli scenę numer 2. Na średnim poziomie wygaszenia Sony osiąga tu 36 000:1, podczas gdy Panasonic robi kontrast dwukrotnie wyższy, bo aż 72 800:1. Na kadrze wyjętym z „Niepamięci”, tam gdzie na Panasonicu wychodzi kontrast nieskończony, Sony osiąga „jedynie” 606 000:1. Pytanie na ile są to różnice faktycznie zauważalne, ale jednak liczby pokazują ogromną przewagę DX900. Efekt halo nie może być wyraźnie lepszy w Sony (oczywiście siedząc na wprost tv), bo w Panasonicu jest naprawdę marginalny.

Kolejnym minusem ZD9 jest natywny kontrast matrycy, który jest niemal o połowę niższy niż u konkurenta. Powiedzmy sobie szczerze, w filmach typu Grawitacja czy Gwiezdne Wojny, gdzie mamy dużo scen z ciemnym niebem i mnóstwem świecących gwiazd wygaszenie nie bardzo pomoże i tutaj Panasonic będzie miał w zasadzie dwukrotnie lepszą czerń.

Spodziewałem się, że tymi 648 strefami Sony odskoczy Panasowi w kwestii czerni, a tymczasem wyszło, jak wyszło. Wychodzi więc na to, że jeśli zależy nam na filmach Full HD, to Panas jest bezapelacyjnym zwycięzcą do nocnych seansów filmowych.

Pytanie jak będzie z Ultra HD? Na razie wiemy jedynie, że DX900 ma lepsze pokrycie szerokiej palety barw, za to Sony jest jaśniejszy. Pytanie tylko, jak ta maksymalna jasność przełoży się na sekwencje testowe, ale o to już musimy się zapytać Maćka i Gmera, oraz mieć nadzieję, że jak najszybciej zaktualizują test DX900 o wiadome sekwencje. Na dziś brałbym Panasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, mataman napisał:

Te tv mają dwa różne przeznaczenia jak dla mnie. Do gier, oleda bał bym się brać.

Problem jest że hdtvtest dla np. 65dx900 w recenzji wspominao tzw. smearingu  (rozmazywania/zaciągania ciemnych kolorów na jasnym tle). Pytanie czy problem ten dotyczy też ZD9?

A problem ten w mojej ocenie, dla gracza jest dużo bardziej uporczywy niż potencjalne wypalenia OLED. Dlatego po analizie tematu oraz konsultacjach skłaniam się ku OLED

Edytowane przez qazar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smearing jest taką trochę immanentną cechą matryc VA, ponieważ mapa czasu reakcji matrycy ma zazwyczaj piki w obszarach przejść między ciemnymi odcieniami szarości. Pytanie w którym miejscu występują one na danym TV i kiedy się ich użytkownik dopatrzy ;)

Natomiast jeśli wrzucisz motionflow w trybie Gra to nie sądzę, że będzie doskwierał ten problem, ale... i tak uważam, że akurat Ty powinieneś kupić oleda ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26 October 2016 o 14:44, Maciej Koper napisał:

Jaki jest dokładnie problem z przeglądaniem testu i na jakim urządzeniu?

W porównaniu z poprzednią wersją witryny - problem z przeglądaniem testu jest na każdym urządzeniu z ekranem w orientacji poziomej. Wcześniej, kiedy nie było rozgraniczenia na forum i artykuły, na każdej stronie mieściło się o wiele więcej treści, bo zajmowała ona prawie całą szerokość strony. Typowy test mieścił się na 30-40 stronach, w zależności od rozdzielczości ekranu, np.:

http://web.archive.org/web/20160130093029/http://hdtvpolska.com/topic/36725-test-jvc-dla-rs500-projektor-3d-full-hd-4k-e-shift4/

Obecnie, co najmniej 1/3 szerokości strony to jest po prostu pusta przestrzeń (na pierwszych 2-3 stronach z prawej jest menu i odnośniki do nowych artykułów, które mogłyby się ukazywać dopiero po najechaniu na krawędź, dalej pod nimi - pusto), więc typowy test to ponad 50 stron.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.HankeyKontrast 600 000:1 i nieskończoność to dla naszego oka, przy ustawieniu jasności przez Macka przy tym pomiarze na 120cd/m2 (prosilbym jednak o potwierdzenie) to w  jedno i to samo - smoła. Miedzy 36 000:1 a 72 800:1 sam jestem ciekaw czy widać różnice, bo jeżeli jest to pomiar przy tych 120cd/m2 to jesteśmy naprawdę na bardzo niskich wartościach czerni (poniżej tego co robi VT60).

PS. Tez mnie trochę Sony zdziwilo pomiarami kontrastu bo w sumie ma aż 30% więcej stref od Panasonica a jakoś szczególnie, przynajmniej w scenach testowych, nie potrafi tego wykorzystać.

PS2. Na plus dla ZD9 lekko mniej lustrzane pokrycie ekranu niż w DX900. Na minus mniejsze pokrycie przestrzeni DCI P3 (pytanie czy przy sprawnym oku widać różnice miedzy 92% a 99%).

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Sony ZD9 nie obsługuje także komercyjnego standardu treści HDR, czyli Dolby Vision."

Czy DV to funkcjonalność softwarowa i mogłaby być dodana w przyszłości?

Sony nie chciało płacić za DV, czy może jest inna przyczyna? To jednak topowy tv.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Barnaba napisał:

"Sony ZD9 nie obsługuje także komercyjnego standardu treści HDR, czyli Dolby Vision."

Czy DV to funkcjonalność softwarowa i mogłaby być dodana w przyszłości?

Sony nie chciało płacić za DV, czy może jest inna przyczyna? To jednak topowy tv.

 

A co w przypadku kiedy wiodącym formatem zostanie Dolby Vision, a nie HDR-10. Czy będziemy mieli fajny mebel w salonie bez możliwości wykorzystania jego potencjału.

Edytowane przez maliniaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupisz sobie pudełko na Androidzie z SoC Amlogic S912 z tunerami DVB-T/S/C i będziesz miał w nosie to co TV ma napokładzie. Bo zrobi Ci to pudełko. "Za chwilę" złamią zabezpiecznei BD UHD i będzie po temacie.

 

:) 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SONY TV to producent z wielkim deficytem finansowym od wielu lat. Japoński akcjonariat (Chinole) nie włożył ogromnej kasy na modele 2016. Myślę, że SONY sprzedał  dywizję TV po cichu. Stawiam na Turecki VESTEL. Podobnie jak PANASONIC.

 

ps.:

Dziś widziałem jak starszy pan kupił UHD Panasonic za 3 500 zł. Prosiłem by nabył  płytę BD UHD w MM. Protest był, że za 150 zł nigdy BD 4K nie kupi. Ma tysiące filmów UHD !!! No są nawiedzeni. Może mi wypożyczy tego Panasa bo nie ma jeszcze TV UHD.

Panas UHD to taki plastikowy SYF.  

Edytowane przez 2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy DX900 nie jest za drogi przy cenie 22000 zł jak można za 25000 kupić 75 calowe XD9405? Może ciut gorszy tv ale czy z 3.5 metra zobacze różnicę? Z pewnością zobaczę różnicę rozmiaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak - nie sprawdziłem w innych miejscach. Pytanie mam też o system Firefox - czy to nie ślepy zaułek? Za 16 ten tv ma sens, ale ja dużo uzywam smarta (yt, netflix) i chciałbym by to działało i bylo wspierane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w modelach innych (XD94, XD93 i starsze), lecz w modelu ZD9, Android śmiga tak jak powinien, aplikacje typu Netflix chodzą jak marzenie. 

Jeżeli dla kogoś kwota ~30 tys. nie jest problemem, to polecam model 75ZD9, świetny TV, do tego według zagranicznych portali jest jaśniejszy od wersji 65"... no i trzeba

dodać, iż 75" to według mnie jedyna słuszna wielkość tv, chodź nie powiem iż widziałbym u siebie takiego 100ZD9... jednak cena odstrasza bardzo skutecznie! XD

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Firefox działa bardzo dobrze, myślę, że na tą chwilę nie ma się co martwić o wsparcie. Jedyne czego mi brakuje to HBO, poza tym YT i Netflix działają bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Slaviola napisał:

Nie wiem jak w modelach innych (XD94, XD93 i starsze), lecz w modelu ZD9, Android śmiga tak jak powinien, aplikacje typu Netflix chodzą jak marzenie. 

Jeżeli dla kogoś kwota ~30 tys. nie jest problemem, to polecam model 75ZD9, świetny TV, do tego według zagranicznych portali jest jaśniejszy od wersji 65"... no i trzeba

dodać, iż 75" to według mnie jedyna słuszna wielkość tv, chodź nie powiem iż widziałbym u siebie takiego 100ZD9... jednak cena odstrasza bardzo skutecznie! XD

Miałem takie same rozmyślenia czy lepszy obraz 65" (oled) czy 75" i gorszy obraz( właśnie XD9405 lub ZD9). Ale zostałem przy lepszym obrazie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...