Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony ZD9 (KD-65ZD9) Test - flagowy telewizor Ultra HD z Direct LED i 4K HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Sony ZD9 (KD-65ZD9) Test - flagowy telewizor Ultra HD z Direct LED i 4K HDR

Najnowszy flagowiec Sony, to bez wątpienia najlepszy i najbardziej dopracowany telewizor tejże marki. Jest to zarazem drugi wyświetlacz LCD w tym roku, któremu przyznajemy najwyższą ocenę - referencja. Jest ona w pełni zasłużona, gdyż wyświetlacz w każdej kategorii oferuje "mount everest" możliwości technologicznych.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Porównując do DX900 jednak Panasonic wygrywa kontrastem ANSI bez wygaszania , ale oba TV są fantastyczne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt. Tutaj zadecydują już własne preferencje: wygląd, system, MARKA ;-), itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakby wypadł na trudnej scenie np. z czarnym gwieździstym niebem Star Wars ;) czy utrzymałby ten min. kontrast z testu 13700:1, a moze to tam tyle uzyskał :) ?

Test jak zwykle Panowie mistrzostwo.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze tylko brakuje poprawionego testu HDR dla DX900 :) Ale powyższy test jak zwykle profesjonalny :) Długo na niego czekałem i się doczekałem. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry telewizor. Nie myślałem, że napiszę to w odniesieniu do jakiegoś LCDka. Moim zdaniem najlepszy na rynku.

szkoda, że nie tak jasny pisano wczesniej  tych tysiącach candeli/m2. Ale i tak jest fantastycznie.

Równomierność podświetlenia wzorowa. Kontrast wzorowy. Parametry gammy i balansu bieli po kalibracji wzorowe.

Szkoda, że aktywane 3D. Wolałbym w modelu 4K jednak pasywne.

Nie doczytałem czy jest tylko HDR10 czy także Dolby Vision?

A do z obsługą VP9 Profile 2? Martwi mnie Android na pokładzie, jestem zwolennikiem zewnetrznego podelka. Mam nadzieje, ze SONY wyciagnelo wnioski z poprzednich wpadek.

Generalnie podoba się i dzisiaj zastanawialbym sie pomiedzy OLEDem a tym LCDkiem. A w moich ustach to duzy komplememnt.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Sony ZD9 nie obsługuje także komercyjnego standardu treści HDR, czyli Dolby Vision."
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VP9 l2 też jest, można dodać do tekstu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak na standardy LCD ten Sony jest rewelacyjny, chociaż cena na poziomie OLED to moim zdaniem nieporozumienie.

O co chodzi z tym "niemigoczącym trybem 120Hz"? Przecież chyba większość TV z aktywnym 3D wyświetla 120klatek/s (60 na każde oko).

 

P.S. Minęły 2 miesiące od rozpoczęcia eksperymentu z nową wersją strony, a Wy nadal niczego nie zrobiliście ani z czytelnością testów, ani z wyglądem forum. Żeby przejrzeć test Sony, musiałem wcisnąć Pg Dn 50 razy. Niech wasz webmaster weźmie się w końcu do roboty.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że nie chcę już oleda, jak zobaczyłem 75" niedawno na  Warsaw Games Week :)

Cena, nawet oficjalna: 34.000 jest chyba niesamowicie konkurencyjna w stosunku do oleda, nie sądzisz?

Nie ukrywam, że mnie zauroczył i kto wie - może na wiosnę będzie u mnie?

Jedna sprawa mnie nurtuje. Rozmawiałem na WGW z przedstawicielem sony - Panem Radosławem Pietrzkiewiczem. Zapewniał mnie o wyższości technologii podświetlenia matrycy w porównaniu do DX900. Twierdził, że panas ma strefy (dużo ale jednak) a sony ma podświetlany każdy piksel niezależnie.

Z testu dowiaduję się jednak o strefach a nie pikselach. Coś źle zrozumiałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Świetny test :), ale tutaj cena jest kosmiczna... Brakuje mi tu tylko porównania - jasność tv 1, tv 2 , tv 3 , tv 4... , Econo , Czerń , kontrast. itp.. taka tabela porównawcza telewizorów Top 2016 ... Brak jednoznaczego stwierdzenia czy wybrałbyś DX900 czy Sony ZD9 - na pewno przecież faworyta masz... Wybór oczywiście należy do kupującego ale Twoje zdanie dobrze było by znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I test i tv klasa! Cena też, ale ta się prędko zmieni.

Co do efektu HDR to ja nie rozumiem, Wy nie zobaczyliście przygasania, a Saturnie( bo ZD9 jest też dostępny tam!!) wychodzi słoneczko, świeci dwie sekundy, przygasa i po chwili znów się rozświetla. 

To o co tu może chodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech nie odbija palma. Jeżeli różnice takowe są pomiędzy DX900 a ZD9(na pewno jakieś są), to z pewnością nie na tyle, by stwierdzić że jeden TV np. ZD9 leje drugi np. DX900.

Jeden z nich "robi" coś lepiej od drugiego i na odwrót. I tyle co miałbym mądrego do napisania. Reszta to bohomazy i teorie wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkanocnymi.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pyczkens napisał:

I test i tv klasa! Cena też, ale ta się prędko zmieni.

Co do efektu HDR to ja nie rozumiem, Wy nie zobaczyliście przygasania, a Saturnie( bo ZD9 jest też dostępny tam!!) wychodzi słoneczko, świeci dwie sekundy, przygasa i po chwili znów się rozświetla. 

To o co tu może chodzić?

Pewnie o ustawienia obrazu. Piszę wnioski po kalibracji i z optymalnych ustawień fabrycznych, a nie z trybu sklepowego i ich słoneczek :)

 

1 godzinę temu, Barnaba napisał:

Jedna sprawa mnie nurtuje. Rozmawiałem na WGW z przedstawicielem sony - Panem Radosławem Pietrzkiewiczem. Zapewniał mnie o wyższości technologii podświetlenia matrycy w porównaniu do DX900. Twierdził, że panas ma strefy (dużo ale jednak) a sony ma podświetlany każdy piksel niezależnie.

Z testu dowiaduję się jednak o strefach a nie pikselach. Coś źle zrozumiałem?

Każdy piksel masz podświetlany tylko w OLED. Jeśli coś takiego miałoby zostać zaimplementowane w LCD to oznaczałoby 8 294 400, a w rzeczywistości jest ich 648. To zgoła duża różnica ;)

 

2 godziny temu, ambidark napisał:

Jak na standardy LCD ten Sony jest rewelacyjny, chociaż cena na poziomie OLED to moim zdaniem nieporozumienie.

O co chodzi z tym "niemigoczącym trybem 120Hz"? Przecież chyba większość TV z aktywnym 3D wyświetla 120klatek/s (60 na każde oko).

P.S. Minęły 2 miesiące od rozpoczęcia eksperymentu z nową wersją strony, a Wy nadal niczego nie zrobiliście ani z czytelnością testów, ani z wyglądem forum. Żeby przejrzeć test Sony, musiałem wcisnąć Pg Dn 50 razy. Niech wasz webmaster weźmie się w końcu do roboty.
 

Nie, bardzo często TV 3D pracują z odświeżaniem 96Hz, czyli 2 x 48Hz (na każde oko).

Jaki jest dokładnie problem z przeglądaniem testu i na jakim urządzeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale chyba taki sens płynie z podsumowania Maćka, że oba TV są na równi i jeśli jeden ma coś lepszego np. HDR to drugi ma coś innego lepsze np. detale na białym i czarnym... Co innego porównania do OLED tu już inna bajka Źródło: https://hdtvpolska.com/sony-zd9-kd-65zd9-test-flagowy-telewizor-ultra-hd-z-direct-led-i-hdr/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Maciej Koper napisał:

Każdy piksel masz podświetlany tylko w OLED. Jeśli coś takiego miałoby zostać zaimplementowane w LCD to oznaczałoby 8 294 400, a w rzeczywistości jest ich 648. To zgoła duża różnica ;)

Tak przypuszczałem. Ciekawe, dlaczego Pan Radosław wprowadził mnie w błąd? Jestem pewien, że udzielił mi właśnie takiej informacji, bo to dwukrotnie podkreślał, jako druzgoczącą przewagę nad "zwykłymi" strefami w DX900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba wyszedł mu bokiem :( 

Moje zainteresowanie zakupem w tej firmie gwałtownie stopniało, skoro "kręcą" na tym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Barnaba napisał:

Jedna sprawa mnie nurtuje. Rozmawiałem na WGW z przedstawicielem sony - Panem Radosławem Pietrzkiewiczem. Zapewniał mnie o wyższości technologii podświetlenia matrycy w porównaniu do DX900. Twierdził, że panas ma strefy (dużo ale jednak) a sony ma podświetlany każdy piksel niezależnie.

Z testu dowiaduję się jednak o strefach a nie pikselach. Coś źle zrozumiałem?

Nie powołuj się na marketingowy bełkot przedstawiciela Sony. Wtym akurat są dobrzy. Na zareklamowane tragiczne podświetlenie matrycy w zeszłorocznym x8505c odpowiedzieli w tonie: robimy najwyżej jakości telewizory, które są sprawdzane i testowane. Wszystko jest ok i proszę spadać.

Mniemanie mają wysokie, a z jakością bywa różnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Barnaba napisał:

 Jestem pewien, że udzielił mi właśnie takiej informacji, bo to dwukrotnie podkreślał, jako druzgoczącą przewagę nad "zwykłymi" strefami w DX900.

To nie jest wina tego pana, tylko dziwnego przekazu, który Sony nakrecalo na uszy dziennikarskie juz w Londynie. Strefy są w ZD9 w liczbie nawet nieco wyższej niż w DX900, jak to się przekłada na efekt końcowy kontrastu masz ładnie rozpisane w każdej tabeli. Niezbyt ładnie świadczy to o Sony, ale cóż czymś ta wyższa cenę chcą wytłumaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedno jest pewne , każdego potencjalnego klienta, można tylko raz oszukać :) ... ja mam 65DX900 i za każdym razem na dzień dzisiejszy wybrałbym właśnie ten model tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DX ma tylko "drobną" wadę - jest za mały:(

Samsung 78KS9500 mnie nie rajcuje, a oledów w tym rozmiarze nawet nie próbuję szukać;)

Zostaje na placu boju tylko ZD9 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...