Skocz do zawartości

ambidark

Użytkownik
 • Ilość treści

  225
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Statystyki sprzedającego

 • 0
 • 0
 • 0

Reputacja

71 Excellent

O ambidark

 • Ranga
  XviD

Profile Information

 • Płeć
  Male

Ostatnio na profilu byli

1038 wyświetleń profilu
 1. Oby entuzjazm nie opadł po pierwszych testach gotowego produktu. Na tym forum porównano x264, x265, VP9 i wersję beta AV1 w plikach niskiej rozdzielczości (są tam też próbki do ściągnięcia). Przy tym samym rozmiarze, kodowanie AV1 zajęło ponad 120 razy więcej czasu niż x264 i 16x tyle co x265, a jakość była o wiele gorsza niż z x264 (AV1 w tej wersji zjadł wszystkie szczegóły). AOM przygotowując kodek chciało ominąć jak najwięcej opatentowanych rozwiązań, by uniknąć opłat - więc musiało iść na daleko idące kompromisy.
 2. Nie chodzi tylko o "filmowy charakter". Mankamentem HEVC jest to, że przy dużej kompresji ma tendencje do zjadania szczegółów. Ziarno pomaga je zachować. Stety czy niestety - OLED przy niemal zerowym czasie reakcji pikseli nie "wygładza" obrazu tak jak LCD, gdzie poszczególne klatki obrazu niejako nachodzą na siebie. Ziarno pomaga tez ukryć niedoskonałości CGI.
 3. To dziwne, że przez sytuację którą każda ze "stron" tak łatwo mogłaby poprawić tyle OLED-ów staje się niepełnowartościowymi. Użytkownicy - godzinami robią sobie pranie mózgów, zamiast np. coś poczytać. Jak można wytrzymać z kanałem informacyjnym dłużej niż godzinę? TVN24 - czy naprawdę nikt odpowiedzialny za emisję nie ma ani nic nie wie o OLEDach, nigdy nie oglądał na nich swego kanału? Wystarczyłoby, by pasek znikał co kilka minut lub był węższy i regularnie zmieniał położenie. LG - wprowadzenie w oprogramowaniu możliwości selektywnej zamiany jasnych kolorów na ciemne przy dłuższym, nieruchomym wyświetlaniu to kilka minut pracy programisty.
 4. Chyba opłaciło się LG dzielenie się matrycami OLED. Zaoszczędzą na R&D, bo mają teraz od kogo czerpać inspiracje. Procesor i BFI jak w Sony A1, 3D LUT jak w Panasonicach. Może jeszcze Philips zgodzi się pożyczyć swoje światełka? ;-)
 5. Dziwne, że nie zaznaczono podstawowych wad - ceny, braku ram w zestawie, kiepskiego HDR, braku lokalnego wygaszania. Znacznie lepszy MU7000 (+50% HDR, lokalne wygaszanie) kosztuje mniej niż połowę tej ceny. 6000 za magnesy i wieszak? A rama to kolejny 1000. Poza tym, co to za obraz z kiepskimi kątami?
 6. Jeżeli chcesz dbać o oczy, moim zdaniem ważniejsze jest, by dla regulacji jasności nie było wykorzystywane PWM (migotanie podświetlenia z różną częstotliwością) lub przynajmniej miało tę częstotliwość jak największą. Np. Sony XE90 wykorzystuje PWM tylko przy najniższych poziomach jasności, XE93 ma częstotliwość od 960hz w dół, a dla odmiany Samsungi - często 120hz i mniej. Szczegóły na rtings.com.
 7. Ja bym się aktualizacjami nie przejmował. Na stronie Yamahy jest tylko informacja o aktualizacji do Virtual DTS. Takie "polepszacze" moim zdaniem tylko zniekształcają dźwięk, symulując efekty przestrzenne. Jeżeli jednak rzeczywiście na tym zależy, to w telegraficznym skrócie: 1. Ściągnąć ten plik: https://usa.yamaha.com/files/download/software/1/1094631/YAS-207.zip 2. Na pusty pendrive (sformatowany jako FAT16 lub FAT32) skopiować plik "YAS-207-NoAAC-MAPX-USB-v3302-b61.07-06161412.ybin" z powyższego archiwum. 3. Odłączyć urządzenie od gniazdka. 4. Wstawić pendrive z tyłu do złącza USB podpisanego "Update only". 5. Włożyć wtyczkę do gniazdka. 6. Przetrzymać przez kilka sekund przycisk zmniejszenia głośności i włączenia (środkowy i ostatni) 7. Podczas aktualizacji zielone diody będą zapalać się po kolei, a po skończonej procedurze - migać wszystkie razem. 8. Odczekać kilka minut, następnie wyłączyć urządzenie i wyjąć pendrive.
 8. Na to bym nie liczył. Być może wkrótce LG rozpocznie drukowanie paneli. Producent będzie miał mniejsze straty (mniej odpadów), więc ceny powinny się obniżyć. Niestety dotychczasowe badania nad drukowanymi OLED-ami przez inne firmy dowiodły, że na obecnym etapie są one znacznie mniej trwałe niż osadzane próżniowo: LG pewnie udoskonali ten proces, ale na większą trwałość niż w obecnej technologii raczej nie ma szans. Za to metoda ta umożliwia zastosowanie mniejszej ilości warstw i co za tym idzie - zwiększenie jasności. Można też liczyć na nowy procesor i lepszą obróbkę obrazu, bo obecnie LG ma chyba najgorsze algorytmy z marek premium, a to głównie kwestia oprogramowania. Pojawią się też jeszcze większe przekątne, ale zapotrzebowanie na nie wśród forumowiczów chyba nie będzie zbyt duże
 9. A gdzie się podział tryb 2160p/60, który też jest częścią specyfikacji DVB UHD-1 Phase 1? No i ten pilot wyglądający jak zabawka - to jakiś model zastępczy?
 10. To jest dyskusyjne. Zewnętrzny zasilacz nie nagrzewa wnętrza urządzenia i pozwala na łatwą wymianę we własnym zakresie w razie awarii. Dziwi niedopracowany tryb filmowy, przecież to głównie kwestia oprogramowania. Przydałby się też drugi port HDMI Out dla dźwięku.
 11. Nie należy odwracać kota ogonem. Do wyjątków należą ci którzy wyłączają "upłynniacze",a nie ci którzy je włączają - chociaż oczywiście ortodoksyjni wyznawcy szarpanego obrazu jeszcze nie wyginęli. Generowanie klatek pośrednich nie musi prowadzić do efektu opery mydlanej. No i nie róbmy z igły widły - to nie ślub, żeby była to "świadoma i w pełni przemyślana decyzja".
 12. Zmiana amplitunera w tym przypadku nie jest kwestią dekoderów DD/DTS - SONY HT-SF100 przyjmuje bezstratny, wielokanałowy dźwięk PCM przez HDMI IN. Jeżeli nie ma się wysokich wymagań co do dźwięku, wystarczy podłączyć wyjście HDMI Audio Out z UB700 do wejścia HDMI IN amplitunera. Niestety przy takich głośnikach dużej różnicy w jakości dźwięku nie będzie.
 13. Minusy: -BRAK 3D LG, któremu najlepiej udało się opanować obsługę trójwymiaru w telewizorach - przynajmniej w tym "flagowym flagowcu" mogłoby zaimplementować tę funkcję, zwłaszcza w obłędnej cenie największego modelu. Trójwymiarowa "tapeta" OLED robiłaby jeszcze większe wrażenie. No i po raz kolejny: BLS (Backlight Scanning) w OLED nie może być zaimplementowany, bo nie ma "backlightu". Co najwyżej BFI (Black Frame Insertion).
 14. Błąd systemu komentarzy: jeżeli kolejne wypowiedzi zostają automatycznie połączone, a minęło więcej niż 10 min. od pierwszej - nie można ich edytować. Poza tym czas na edycję komentarzy jest stanowczo zbyt krótki. No i kiedy będzie obiecany rok temu ciemny motyw?
 15. Na forach są informacje o tym, że LG BH16NS55 z nowszą wersją firmware widzi zawartość płyt UHD Bluray. Inna sprawa, czy uda się zmusić PowerDVD do współpracy z nim. Co do pozostałych komponentów - można je sprawdzić za pomocą Ultra HD Blu-ray Advisor. Co do dźwięku - wystarczy go puścić (razem z obrazem) kablem HDMI z karty graficznej do amplitunera, który zajmie się dźwiękiem, a obraz przekaże dalej do telewizora/projektora. edit: Można chyba też wykorzystać jedno złącze HDMI na karcie graficznej do przesłania dźwięku do amplitunera, a drugie do wysłania obrazu do projektora.
×
×
 • Utwórz nowe...