Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony ZD9 (KD-65ZD9) Test - flagowy telewizor Ultra HD z Direct LED i 4K HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Zdajesz sobie sprawę, że swoim komentarzem negujesz sensowność jakichkolwiek testów?

94 vs. 500 to spora różnica w... ...liczbach ale na żywo aż tak dramatyczna nie jest, ale Ty o tym nie możesz wiedzieć...

Plastyczność OLED to skrót myślowy i miałem na myśli wrażenie oglądania świata przez okno, gdy patrze na obraz jaki generuje OLED :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mr. Hankey, Twoja długa wypowiedź jest mądra i zgadzam się z nią całkowicie (odnośnie różnic między wyświetlaczami itd), aż do momentu, w którym z góry oceniasz sprawność Sony XD94, bo jak widzisz liczba stref nie jest równa skuteczności wygaszania strefowego. Zobacz np. takiego XD93, który ma podświetlenie krawędziowe, a działa niezwykle skutecznie. Pamiętasz takie perełki jak HX850? Sony od dłuższego czasu robi telewizory z lokalnym wygaszaniem i potrafi to zrobić dobrze, więc nie sugerowałbym się Samsungiem i jego 150 strefami, skoro dopiero w zeszłym roku wprowadzili technologię FALD. Nie zdziwię się, jeśli XD94 okazałby się dużo lepszy od KS9500 w kwestii kontrastu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2016 o 22:21, 2015 napisał:

Ten Xisiek to tak promo PANASONIC, który ostatnio robi dla SONY.

Agencja Panasonic Turcja Vestel nie przesłała Xiśkowi wynagrodzenia. 1.40 zł za post.

Pisze o tym cała branża promotorów. Ponieważ SONY też nie zapłaci ściepy za aktywność Xiśka na forum Gmera/Koper no to jest dramat finnsowy ... Xiśka.  

Kropeczka lekko w prawo... Poniżej 100 zł za posta to bym komputera nie włączył.Teraz negocjuje z TPV, TCL a po nowym roku mam propozycje od LG :P

PS. Alkohol tez szkodzi zdrowiu :D

Dnia 1.11.2016 o 08:30, qazar napisał:

94 vs. 500 to spora różnica w... ...liczbach ale na żywo aż tak dramatyczna nie jest, ale Ty o tym nie możesz wiedzieć...

Ale o to właśnie chodzi, ze aby zobaczyć różnice w liczbie 500 stref musi być odpowiedni materiał/scena, jeżeli takowej TV nie wyświetli może nie być żadnej różnicy pomiędzy TV z 100 jak i z 1000 stref.

Dokładnie jak jestem w stanie wskazać Ci scenę, która będzie praktycznie identyczna na TV z powiedzmy 2000 z IPS  jak i za 15 000 z faldem.  Kwestia tego po prostu jaka jest rozpiętość tonalna danej sceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maćku, oczywiście że pamiętam HX850 i pamiętny wielki test. Byłem nawet o krok od kupna tego TV, testowałem go wnikliwie wiele razy, ale ostatecznie stanęło na ST50...

Piszesz, że Sony od dawna robi LCD typu FALD i oczywiście masz rację, że robi to dobrze i być może w tym przypadku też masz rację, chociaż przykład ZD9 pokazuje, że jednak niekoniecznie, ale nie to jest ważne w naszej dyskusji. Podobnie jak nie jest specjalnie istotne, że nie widziałem na żywo XD94, a wypowiadam się o jego systemie wygaszenia.

Ten telewizor ma określony potencjał, którego z powódek technologicznych nie jest w stanie przeskoczyć. Nie jest nawet w tym przypadku istotne czy w praniu strefowe wygaszenie XD94 sprawdza się lepiej czy gorzej niż wspomniany KS9500. Będzie mniej więcej na podobnym poziomie. Widziałem wiele telewizorów ze strofowym wygaszeniem, więc wiem jak się zachowują w danych sytuacjach. Ilość stref w XD94 jest tak mała, że po prostu pewnej granicy nie przekroczy, nawet jeśli algorytm odpowiedzialny za wygaszenie będzie sprawował się perfekcyjnie. Załóżmy nawet dla naszych potrzeb, że XD94 będzie sprawował się faktycznie lepiej niż Samsung. W poprzednich wpisach chodziło mi jedynie o to, że nawet wtedy XD94 nie ma w ogóle najmniejszego startu do DX900. W kwestii czerni w filmach oczywiście. I tylko tyle, nic innego.

Nie jest tak, jak pisze kolega qazar, że różnica nie jest duża... 74, a 512 stref to jest przepaść. To jest właśnie ta ogromna różnica oddzielająca telewizory bardzo dobre od ekstraklasy, większych dysproporcji w zasadzie nie będzie.

Nie neguję, że XD94 to zły telewizor. Wiem natomiast, że nie spełniłby moich oczekiwań i nie muszę tego sprawdzać, bo jak pisałem pewnych rzeczy nie da rady przeskoczyć choćby nie wiem co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak, tak jak w przypadku kobiet, samochodów, sprzetu audio itd., wybieram wrażenia "organoleptyczne" nad dane z broszurki. Najchętniej porównałbym DX900 z XD94 na żywo w tych samych warunkach na tych samych źródłach - Panasonic kończy swoją ofertę na 65 calach a XD94 to 10 cali więcej. Siedząc prawie 4 metry od tv wybieram wielkość nad ilość stref wygaszania.

Swoją drogą klienci DX900 to raczej zamożni klienci (z pewnością nie biedni), którzy raczej mają większe mieszkania/domy a nie mniejsze a w nich raczej większe salony nie mniejsze i tutaj polityka kończenia oferty na 65 calach we flagowym tv jest nie zrozumiała. Chyba że coś przegapiłem?


  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że się wtracam, ale chciałbym Panów pogodzić. 

Musimy zdać sobie sprawę z tego, że jesteśmy chorzy . O ile lżejsze przypadki potrafią wybaczyć wyswietlaczom mniejszy rozmiar, kontrast, czerń, jasność , lagi i milion innych ,to koledzy w stanie zaawansowanym łapią się na tym, że zapominają  co oglądają, bo kontrolują jakość  HDRu,halo, rownomierność podswietlenia,czy strefy są widoczne, czy biel jest biała a czerń wystarczająco czarna i wiedzą, że tylko zakup topowego sprzętu może złagodzić objawy zarazy...ale tylko na jakiś czas.  Z tego nie można się wyleczyć. 

Dobra wiadomość jest taka, że istnieje cała masa cięższych chorób. 

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. ...audio. Dużo cieższa liga ... finansowo.

 

:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Xisiek napisał:

Kropeczka lekko w prawo... Poniżej 100 zł za posta to bym komputera nie włączył.Teraz negocjuje z TPV, TCL a po nowym roku mam propozycje od LG :P

PS. Alkohol tez szkodzi zdrowiu :D

Ale o to właśnie chodzi, ze aby zobaczyć różnice w liczbie 500 stref musi być odpowiedni materiał/scena, jeżeli takowej TV nie wyświetli może nie być żadnej różnicy pomiędzy TV z 100 jak i z 1000 stref.

Dokładnie jak jestem w stanie wskazać Ci scenę, która będzie praktycznie identyczna na TV z powiedzmy 2000 z IPS  jak i za 15 000 z faldem.  Kwestia tego po prostu jaka jest rozpiętość tonalna danej sceny.

Xisiek z całym szacunkiem, odpowiem tak " No shit sherlock!" Masz jeszcze jakieś komunały na podorędziu ?

Edytowane przez qazar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może wypowieci się o czymś bardziej przyziemnym np tv  SONY KD-49XD8305

chętnie bym zobaczył test jakiegoś "nie flagowca" od Sony

Edytowane przez ksiaze510
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, ksiaze510 napisał:

a może wypowieci się o czymś bardziej przyziemnym np tv  SONY KD-49XD8305

chętnie bym zobaczył test jakiegoś "nie flagowca" od Sony

Również bym był zainteresowanym ale nie ma szans na jakiekolwiek testy takich modeli ''NO Premium' niestety :( Tym bardziej od SONY...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.11.2016 o 21:56, qazar napisał:

Xisiek z całym szacunkiem, odpowiem tak " No shit sherlock!" Masz jeszcze jakieś komunały na podorędziu ?

I widzisz qazar - jaka jest z Toba rozmowa. Żadna. Jeżeli ktoś ma inne zdanie od twego zaczynasz się uderzać w tony zupełnie nie mające nic wspólnego z tematem i po prostu zaczynasz obrażać innych userow.

Zrozum wreszcie jedna rzecz - żaden producent w dzisiejszych czasach nie będzie szedł w niepotrzebne koszta (czytaj więcej stref o ponad 500-to nie jest tanie rozwiązanie!) jeżeli nie będzie to miało konkretnego przełożenia na możliwości/jakość wyświetlanego obrazu.

Dla mnie  czyjekolwiek zdanie odmienne od mego nie jest powodem aby obrażać, a Ty jak tylko widzisz ze ktos sie nie zgadza z tym co piszesz to atak. Naprawde tu dorośli piszą.

Konczac juz,

żeby miarodajne ocenić tak dwa zaawansowane TV i wychwycić różnice musialbys mieć takie warunki jak Vincent co robił "face 2 face" z oledem.

http://www.hdtvtest.co.uk/news/kd65zd9-201610164372.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xisiek może ty zrozum wreszcie że piszesz o tak oczywistych rzeczach, że albo próbujesz mnie obrazić albo obrażasz siebie sam. Ty mnie chłopie nie ucz o producentach, marketingu i COGS. Nie  opowiadaj o tym że w wybranych scenach/warunkach  TV LCD krawędziowy będzie świecił jak Direct LED, bo to chyba każdy bardziej rozgarnięty użytkownik tego forum wie o tym! 

Do tego sam wiesz jakie miałem warunki (albo jakich nie miałem) i wrzucasz porównanie LCD vs. OLED, chłopie serio? Napisałem co widziałem w warunkach odpowiednich do oceny TV oraz na materiałach które nie licowały z jakością wyświetlaczy, kropka! A Ty na podstawie czego budujesz swoje przekonania?

Edytowane przez qazar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, (jeśli są Panie to odwracamy kolejność), mam możliwość zakupu Sony 65'ZD9 w cenie 12 zł. Jestem graczem, dużo korzystam z konsoli Sony Playstation 4 (za 2 dni już w wersji Pro), gram, oglądam poprzez nią NHL. Do tego dużo sportu w TV. Brać tego ZD9 czy nie. Przeraża mnie min. input lag na poziomie 41 ms. Pomożecie?

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sixxtbone napisał:

Panowie, (jeśli są Panie to odwracamy kolejność), mam możliwość zakupu Sony 65'ZD9 w cenie 12 zł. Jestem graczem, dużo korzystam z konsoli Sony Playstation 4 (za 2 dni już w wersji Pro), gram, oglądam poprzez nią NHL. Do tego dużo sportu w TV. Brać tego ZD9 czy nie. Przeraża mnie min. input lag na poziomie 41 ms. Pomożecie?

Z góry dzięki.

Za tą cenę? 

Mam rozumieć 12 tys.? 

Pewno a gdzie takie ceny, sam bym kupił 

:rolleyes:

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Effendi napisał:

Ja bym brał. Imput lagiem na poziomie 41 ms bym się nie przejmował.

No właśnie, mam obecnie hx850 i input lag, mimo że niewielki ale niestety czasem odczuwalny, i nie mówie tu o grach typu fps. A tu 41 ms, dobrze że przynajmniej nie schrzanili 3D jak w najnowszym Panasie i Sony 940.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz pójść do kolegi ze swoją konsolą i zwyczajnie sprawdzić czy imput lag Ci nie przeszkadza? Taki test nie wymaga wiele roboty, a odpowiedział by na twoje pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Effendi napisał:

A nie możesz pójść do kolegi ze swoją konsolą i zwyczajnie sprawdzić czy imput lag Ci nie przeszkadza? Taki test nie wymaga wiele roboty, a odpowiedział by na twoje pytania.

Tak będę właśnie robił. Korci mnie strasznie HDR i po testach Gmeru (na you tube i tu na portalu, gry i filmy) trafia się okazja w związku z tym że zmieniam PS4 zwykłej na Pro. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎2016‎-‎11‎-‎10 o 15:13, Effendi napisał:

Daj znać, jak już przeprowadzisz testy, do jakich doszedłeś wniosków. Pozdrawiam

Będzie u mnie w środe późnym wieczorem, teraz tylko PS4 Pro i jakiś ampli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po przeczytaniu Państwa testów zmieniłem z 65xd9305 na 65zd9 gdyż ma leprze podświetlanie bez plam w narożnikach które prześwitują na ekran, w 65zd9 rzeczywiście czerń jest fenomenalna, aczkolwiek zauważyłem że 65zd9 ma gorszą tonacje kolorów przesyconą lub wyblakłą, w 65zd9305 kolory są piękne, czy Państwo testowany 65zd9 też tak miał? Jest mi bardzo cieżko ustawić normalne kolory, w trybie GRA do podłączonego laptopa MAC PRO już w ogóle coś dziwnego się dzieje z kolorami, w 65xd9305 czegoś takiego nie miałem, mogłem ustawić tak samo trybu normalny i GRA i było ok, a tu na trybie GRA kolory robią się przesycone, prosiłbym bym o pomoc, jeżeli można proszę o podanie ustawień TV po kalibracji, czy można o to prosić? bym go ustawił tak samo. Ogólnie to mój stary 55W905A ma leprze kolory ;/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skalibruj ten Z9, wtedy zobaczysz na co stać ten telewizor.

 

LEPSZE ... na Boga.

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuje go kalibrować ale nic z tego nie wychodzi ;/ dziś chce postawić obok 55W905 i do niego dostosować kolory bo tam kolory są bajka, a w 65zd9 coś dziwnego się dzieje, bardzo dużo zielonej tonacji pokazuje się w odcieniach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo do kalibracji potrzebny jest nie drugi telewizor tylko ... profesjonalista, który przyjedzie i dokona kalibracji. Wtedy przeniesiesz się do telewizyjnego nieba :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...