Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony ZD9 (KD-65ZD9) Test - flagowy telewizor Ultra HD z Direct LED i 4K HDR

Rekomendowane odpowiedzi

i znowu agresja która cię zaślepia 

to jest  wręcz zabawne bo nie umiesz nawet przeczytać tekstu ze zrozumieniem (każde inne zdanie niż twoje  uznajesz za atak)

w efekcie kolejna kompromitacja z twojej strony

poczytaj - uzupełnisz więdzę o wpływie odległości i przekątnej na postrzeganą rozdzielczość

https://hdtvpolska.com/kalkulator-odleglosci/

oczywiście KamilaKorneta ma wzrok supermena więc dla niej ten kalkulator nie ma sensu

no ale skąd ja to mogłem wiedzieć - zmyliło mnie to zanegownie sensu 8k 

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do widzenia .Wesołych Świąt pomimo wszystko.. uważać że z 5 metrów każdy sygnał wygląda  tak samo na tv może tylko ignorant.Bez odbioru.:(

kup sobie nawet 64 k :)

Edytowane przez KamilaKorneta
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i znowu wyszło że nie rozumiesz o czym jest dyskusja

poza tym fizyki i  rozdzielczości oka się  nie oszuka  - nie wiedzieć tego i iść w zaparte to  dopiero jest ignorancja (zwłaszcza jak się przy tym kogoś obraża)

oczywiście są wyjątki  - Superman, Sokole Oko , Avengersi , ....             i KamilaK

Edytowane przez klaus71
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zajmij się może wigilią  bo żyłka pęknie...co za zawiść,Tak kobiety nic nie rozumieją, są głupie i tylko do jednego się nadają :) Szybko to udowodniłeś .Kto tu kogo obraża..dobre.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedzi KamilaKorneta w kilku wątkach i na innym forum także  są dość .... "kontrowersyjne". Chyba już tak ma :-)

Wesołych Świąt 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gatar napisał:

Wypowiedzi KamilaKorneta w kilku wątkach i na innym forum także  są dość .... "kontrowersyjne". Chyba już tak ma :-)

Wesołych Świąt 

Pełna zgoda .Wesołych Świąt. wszyscy faceci to aniołki...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, KamilaKorneta napisał:

zajmij się może wigilią  bo żyłka pęknie...co za zawiść,Tak kobiety nic nie rozumieją, są głupie i tylko do jednego się nadają :) Szybko to udowodniłeś .Kto tu kogo obraża..dobre.

 

zawiść? niby czego 

ja mam ubaw z twoich śmieszących mnie skrajnych opinii  i tego twojego poczucia wyższości  i poczucia nieomylności  w sądach

więc co tu niby jest dowodzić - twoje  skrajne  wypowiedzią świadczą o  twoim  poziomie wiedzy - jak jakiś dowód tu ktoś zrobił to ty sama o sobie

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, klaus71 napisał:

zawiść? niby czego 

ja mam ubaw z twoich śmieszących mnie skrajnych opinii  i tego twojego poczucia wyższości  i poczucia nieomylności  w sądach

więc co tu niby jest dowodzić - twoje  skrajne  wypowiedzią świadczą o  twoim  poziomie wiedzy - jak jakiś dowód tu ktoś zrobił to ty sama o sobie

Ubaw to ja mam że nawet w wigilię Jesteś tak bardzo zainteresowany moją skromna osobą...Ty facet z taką wiedzą kompleksową który mógłby kalibracji pewno dokonać...Jestem poruszona Twoją elokwencją i wrodzona skromność nie pozwala mi na dialog z takimi autorytetami jak TY  w dziedzinie hdtv..może już czas byś znalazł sobie innego partnera/partnerkę do rozmowy na poziomie Tobie równym lub wyższym niż ośmieszał swym poziomem wiedzy kobietkę z prowincji? Życzę Ci tego..Poznań to światowe miasto...widać to po Twoich postach :) Ja na wątku o Twoich Oledach już się nie produkuję..Sony Zd9 tak Ciebie skusił nagle ? Dziwne..to tylko słaby led lcd(bo przeciez każdy słaby być musi) nie umywa się do waszych cudów natury zwanych Oledami od Lg.Forum już uczy co jest dobre a co złe.:) Subman ma klasę a Ty przyczepiłeś sie do mnie jak rzep...wiesz gdzie .Może warto miłość swoją kierowac w kierunku innej użytkowniczki jak taka tu jest?Szukaj..mnie Twoje wywody nie interesują.Nonsens i bezsens.I tyle...Dobranoc.Nie do usłyszenia.Oby :(

Edytowane przez KamilaKorneta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno ogarnąć twój tok rozumowania -  ty możesz pisać w dowolnym  dziale  (np .oled)  o tv którego nie masz , nie chcesz nawet kupić  - do tego w taki sposób który  sporo mijał się z prawdą

ja już nie mogę  w żadnym mimo że  oleda kupowałem  3 miechy temu i właśnie  jego konkurencją były  FALDy w których kwestii przeczytałem wszystko co było na forum

ja odpisałem pierwotnie Robert_1988_KrK  

więc bez urazy ale  Ciebie nie troluje 

a tak poza tym żaden ze mnie fachowiec - zacytowałem rzeczy oczywiste  które można było wyczytać na forum  które dla Ciebie są bujdami

przykro mi że  rzeczywistość odbiega od twoich wyobrażeń - ale to ty wypowiadasz się tak by prowokować innych , w sposób autorytarny nie uznający innego zdania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczy oczywiste? Że każdy sygnał z odległości 5 m wygląda tak samo niczym dvd?Mam słabe oczy ale widzę różnicę pomiędzy sd hd czy Fhd(postrzeganie szczegółów obrazu jest zależne od 3 czynników. przekątnej ekranu odległości od niego i jakości sygnału/źródła)..wbrew tej fanaberii powielanej jak mantrę przez Ciebie .. Z wątku o Oledach odeszłam ..za dużo bałaganu przez takiego trolla jak ja się narobiło..Oczywiście ze mijałam się z prawdą bo to niemożliwe by Oled serii 7 Lg miał powidok ,wypalenie ,plamę czy zafarb żółty lub zielony...uznałam ze Panowie maja rację i odeszłam zgodnie z ich życzeniem. Oczywiście że możesz pisać gdzie tylko chcesz,,ale skoro pierwotnie do Roberta pisałeś to jakim cudem kolejny raz próbujesz mnie ośmieszyć,,meblując mi mieszkanie mówiąc ze Sony się mną nie interesuje? Sony to z całym szacunkiem jako korporacja nawet tym szanownym forum się nie przejmuje...nawet z 4 czy 5 metrów zawsze zauważysz ,jakość sygnału na 60 calach...sd kultury inaczej przedstawi obraz jak hd Tvn 24 a jeszcze lepiej film z odtwarzacza br..to są według Ciebie internetowe bujdy,,na forach prócz rzeczy oczywistych sa wypisywane wierutne bzdury...wszędzie i zawsze w każdej szerokosci geograficznej...czytaj  pisz nic mnie to nie interesuje.To co oczywiste dla jednej osoby dla innej będzie wątpliwością...zawsze będę bronić zdania jeśli w nie wierzę.a jeśli nie oddam pole bez walki...na prowokacje można odpowiadać lub milczeć.Chcesz konfrontacji to ją masz...niekoniecznie ja tego chciałam,,,a jeszcze na wątku z zd9 lcd led to śmieszne...bo ile osób z forum ma ten tv? jedna czy trzy? Bo Oledy lg znacznie tańsze staja sie powoli standardem u wielu użytkowników..Faldy to żadna konkurencja dla Oleda..na forum wyczytałam ze żaden lcd  led nie potrafi poprawnie wyświetlić obrazu na matrycy..to chyba najlepszy komentarz dla naszej nic nie wnoszącej dyskusji o widoczności jakości obrazu z 5 metrów na 60 calowym wyświetlaczu.,,,szkoda tylko że taki badziew w 100 calach wyceniają na 300k!!!Miłego dnia wnieś się ponad podziały i Wesołych świąt.:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tekst o DVD był w kontekście rozdzielczości - ta dla DVD/sygnału SD w SAT to niecałe 600 linii 

skoro z kalkulatora odległości wynika że dla full hd optymalna odległość to 2,5m - to jest to odległość odpowiednia by widzieć wszystkie szczegóły w full hd

zatem dwa razy większa odległość będzie właśnie odpowiednia dla sygnału SD

 

na forum nie raz były opinie że na niektórych kanałach SAT obraz SD przy całkiem niedużej odległości (nawet nie 5m dla 60 cali) można pomylić z HD - dotyczyło to np. niemieckich kanałów które potrafiły nadawać tak dobry bitrate (tvp kultura oczywiście do takich się nie zalicza)

 

zatem mój tekst o DVD był trochę prowokacyjny ale chodziło o widoczną rozdzielczość z odległości 5m - a Ty się zaraz zagotowałaś

test łatwo zrobić - odpal BD z rozdzielczością wyjściową SD i zobacz jaka z 5m będzie różnica - owszem może twój wzrok jest wybitnie ostry i coś tam więcej zobaczysz zwłaszcza na statycznym obrazie - ale w ruchu to będzie praktycznie to samo - zwłaszcza że na BD będą jeszcze czarne pasy (góra/doł) więc z 60 cali zrobi sie znacznie mniej, no i sam LCD wprowadza pewne rozmycie

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zobaczę z odległości 5 czy 4 metrów wszystkich szczegołów w FHD to oczywiste i jasne (tym bardziej 4k czy 8k)

Kanały sd wyglądają fatalnie z każdej odległosci nawet z 4 czy 5 metrów nie odpowiada mi taki obraz wyjatek robie tylko wtedy gdy nie mam mozliwosci zdobyc pozycji na Br wtedy musi być tv kultura fatalnej jakosci lecz cudnej tresci...nie jestem w stanie nabyć w Polsce żadnego filmu Fritza Langa z polskim tłumaczeniem od lat! i wtedy nie mam wyjścią..generalnie unikam kanałów sd i jasne ze bitrate jest różny w zaleznosci od nadawcy , nigdy nie pomyliłam obrazu sd z hd nie ogladam kanałów niemieckojezycznych..

tak zagotowałam sie bo nie ma super wzroku orła..ale własnie cenię sobie jakosc i czerń w filmach...natomaist to jasne że wolę obejrzeć M jak morderca Langa w słabej jakosci bo nie ma mozliowsci w dobrej niz przygłupie na siłe zrozbione  nowe Gwiezdne wojny (te sprzed roku z bzdurn a fabuła słabo zagrane z szeregiem błędów i braku logiki) nawet w 4 k gdybym miała bo wolę treśc niż jakosc choc to jasne ze super byłoby obydwa te czynniki pogodzic.

Bez testu ci powiem ze jakosc kanałów sd cyfrowo nadawanych jest kiepsciutka..tylko Hd cieszy oko a najbardziej to oczywiste filmy z Br lub gry na konsoli ps4 (choc jedna drugiej nie równa...)

pasy sa na Br to oczywiste i wtedy obraz jest znacznie mniejszy...pasy zaś są wybitnie czarne a żadnych rozmyc nie zauwazam..

 

takiego kanału jak Kino Polska jak zdarza mi sie odpalić jest trudno ogladac nawet z daleka bo to jakosciowo katorga dla oczu..i tyle ale jakby była tresc wybitna mozesz i na to przyknąc oko..choc rzadko..

 

ostatnio ogladałam filmy z Cybulskim na Dvd..w zwiazku z tym zę są genialne (pociag do widzenia do jutra popiól i diament  czy salto) i dałam radę(czarno białe tresci wygladaja lepiej w sd niz kolor)...jak chce zobaczyc co potrafi Phil odpalam avatara w 3d  i odlatuję...to jest uczta dla oka niebywała z akzdej odległosci...nastepny tv bedzie 65 cali miał nie bedzie mnie stać na pozradny 75 cali bo to inna polka cenowa.

ciekawa jestem jak sobie radzą posiadacze takich tv (40 -55 cali) skoro według Ciebie ja na 60 w normalnych warunkach nie widzę dobrego obrazu Fhd nie siedząć nosem pzred tv...

za duzo tez na BR bym nie zyskała bo stare produkcje są reamsteryzowane  nie krecone dzisiejsza techniką ..wiec coś za coś.Czas zamknac temat ogladania tv 60 cali z 4 czy 5 metrów:)

według testu Binarego posiadam wzrok Tygrysa 24 punkty..chyba nie jest najgorzej:)

Przedwczoraj oglądałam łomot Realu przez Barcę w laliga na Eleven Hd...obraz miazga w samo południe za dnia a ambilight nawet wtedyu wspierał Messiego i spółke :)

Edytowane przez KamilaKorneta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok - może rzeczywiście masz jakiś lepszy wzrok od przeciętnej

ja 3,5m przy 55 calach uznaję za graniczną wartość - niby coś tam jeszcze widać z tego full hd ale to jest często bardziej jakaś siła autosugestii że widzi się jeszcze jakieś hd

i myślę nie tylko ja tak mam - niby czemu tyle osób na forum przy 3-4m odległości instaluje projektor z ekranem 100-130cali - po prostu wtedy jest duża radość z FullHD

ale skoro jesteś zadowolona z rozmiaru i odległości to ok - najważniejsze że Ci to pasuje

ja wolę przysłowiowy nos w ekranie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, KamilaKorneta napisał:

za duzo tez na BR bym nie zyskała bo stare produkcje są reamsteryzowane  nie krecone dzisiejsza techniką ..

Przedwczoraj oglądałam łomot Realu przez Barcę w laliga na Eleven Hd...obraz miazga w samo południe za dnia a ambilight nawet wtedyu wspierał Messiego i spółke :)

Co to jest "BR" ??

Obraz "miazga" ElevenHD ???!!! To ten twój tv jakiś dosył z prywatnego satelity ma;)

Zwykli oglądacze porównują jakość tego kanału z ulubionym przez Ciebie "Kino PL". No ale jak się ma wzrok tygrysa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Barnaba napisał:

Co to jest "BR" ??

Obraz "miazga" ElevenHD ???!!! To ten twój tv jakiś dosył z prywatnego satelity ma;)

Zwykli oglądacze porównują jakość tego kanału z ulubionym przez Ciebie "Kino PL". No ale jak się ma wzrok tygrysa...

co to br ? inteligentny człowiek wie ...

Eleven sport ma jakość Kino Polska?

no cóz czas wytrzeźwieć ..za dużo piłeś w świeta zamien wodke na dobre wino bo Ci mózg zżera najwyrazniej..niezwykły oglądaczu.Pijac tak marne trunki narażasz sie ze całkiem stracisz wzrok...skad mam sygnał ? Nie Twoja sprawa bynajmniej nie ze stolicy..cieżko utzrymac poziom kultury jaks ie tką sztuke ma przed sobą..tearz juz rozumiem dlaczego jest tak mało rdzennych warszawiaków ..prowincja jednak wychodzi...:( pouczaj i drwij z sobie bliższych kolegów ..

Kino Polska nie jest moim ulubionym kanałem...skąd taka wiedza?

Edytowane przez KamilaKorneta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

19 minut temu, Barnaba napisał:

Co to jest "BR" ??

Zwykli oglądacze porównują jakość tego kanału z ulubionym przez Ciebie "Kino PL". No ale jak się ma wzrok tygrysa...

BR = BluRay

no ja bym nie przesadzał  - na Eleven oglądam w sumie tylko F1 ale  rozdzielczość Full HD ewidentnie widać - i jakość jest  niezła jak na kanał SAT (porównywalna do c+)

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blu-ray Disc = BD, każdy trzeźwy i inteligentny fan technologii TV to wie;)

Reszty nie skomentuję...EOT

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2017 o 21:48, Barnaba napisał:

Blu-ray Disc = BD, każdy trzeźwy i inteligentny fan technologii TV to wie;)

Reszty nie skomentuję...EOT

https://pl.wikipedia.org/wiki/Blu-ray

perfekcjonista. Prośba do moderatora by zamknął ten temat bo nic nie wnosi.Na trolowanie szkoda czasu.

Dnia 25.12.2017 o 20:15, klaus71 napisał:

ok - może rzeczywiście masz jakiś lepszy wzrok od przeciętnej

ja 3,5m przy 55 calach uznaję za graniczną wartość - niby coś tam jeszcze widać z tego full hd ale to jest często bardziej jakaś siła autosugestii że widzi się jeszcze jakieś hd

i myślę nie tylko ja tak mam - niby czemu tyle osób na forum przy 3-4m odległości instaluje projektor z ekranem 100-130cali - po prostu wtedy jest duża radość z FullHD

ale skoro jesteś zadowolona z rozmiaru i odległości to ok - najważniejsze że Ci to pasuje

ja wolę przysłowiowy nos w ekranie

też uważam ze 60 cali to za mało z takiej odległosci...celuje w 65 a najlepiej byłoby nabyć 70-80 lub po prostu projektor ale nie chcę  oglądac tylko wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2017 o 13:35, Subman napisał:

Warto podać kilka ciekawych informacji, które sprawdził Vincent na tym 100" ZD9. Liczba niezależnych stref wygasznia w 100" modelu wynosi ok. 1000, choć jest to jedynie przybliżona liczba. Jeszcze ciekawiej wygląda sprawa z jasnością, która wyniosła w 100" modelu aż... 2800 cd/m2. W 65" modelu wynosi ona ok. 1800 cd/m2. Problemem jest cena: 300 000 zł :huh:

Aj tam. ;)

Dnia 25.12.2017 o 21:44, klaus71 napisał:

Eleven oglądam w sumie tylko F1 ale  rozdzielczość Full HD ewidentnie widać - i jakość jest  niezła jak na kanał SAT (porównywalna do c+)

No błagam, wiele bzdur przeczytałem w tym wątku, komentować się nawet nie chce. Ale chwalenie "jakości" kanału Eleven to już przegięcie. Przecież to jest jakiś koszmarek, a nie HD. Porównaj sobie bezpośrednio dowolny mecz z Eleven i C+ i jeszcze raz napisz, że jakość jest porównywalna. ;)

Dnia 23.12.2017 o 14:01, KamilaKorneta napisał:

te 1000 diod i nowatorskie podświetlenie  robi super robotę ta czerń zabija

Możesz rozwinąć jakie 1000 diod masz na myśli?

Dnia 23.12.2017 o 14:01, KamilaKorneta napisał:

nie ma konkurenta w takiej jasnosci Hdr

A DX900?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Mr.Hankey napisał:

No błagam, wiele bzdur przeczytałem w tym wątku, komentować się nawet nie chce. Ale chwalenie "jakości" kanału Eleven to już przegięcie. Przecież to jest jakiś koszmarek, a nie HD. Porównaj sobie bezpośrednio dowolny mecz z Eleven i C+ i jeszcze raz napisz, że jakość jest porównywalna. ;)

właśnie porównałem c+sport2 i jakis eleven -  na jednym i drugim bitrate średni w okolicach 7mbps - dla mnie to to samo - no ale skoro ty widzisz wyższość po stronie c+ to gratuluję 

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złośliwości z Twojej strony są raczej niepotrzebne, w Internecie jest cała masa narzekań na szeroko pojętą "jakość" kanału Eleven, nie jest to przecież mój wymysł, nawet na naszym forum były już dyskusje na ten temat.  Widocznie po po prostu nie każdy jest w stanie dostrzec różnicę. O tym, że kanał z teoretycznie niższym bitratem może w praktyce wyglądać lepiej niż ten z wyższym chyba pisać nie muszę, dlatego informacja, że oba kanały mają średni bitrate na poziomie 7mbps kompletnie nic nie znaczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie złośliwość tylko skorygowanie twoich kłamstw 

ja nie chwaliłem jakości eleven ale stwierdziłęm fakt że na transmisjach F1 ewidentnie widac full hd i jest o niebo  lepiej niż na kanałach SD  (do jakich porównał ten kanał Barnaba)

po prostu musicie może zamiast sugerować się opiniami z internetu po prostu zrobić obiektywne porównanie

c+ juz od dawna ma przecietny bitrate - filmowe c+ chodzą w okolica 5mbps  

oczywiście można dalej wierzyć że bitrate nie jest wyróżnikiem  niczego i c+ robi cuda że u nich na takich przepływnościach jest  jakaś super jakość  - a jest po prostu w miarę ok 

oczywiście mają transmisje z większym bitrate - np. kanał 4k idzie chyba w 25mbps w hevc - więc tam  jest jakość - ale reszta to standard satalitarny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno się z Barnabą nie zgodzić odnośnie kanału Eleven, którego "jakość" jest po prostu podła. Nie widzisz - Twoja sprawa. Widocznie masz mniejsze wymagania, słabszy wzrok albo może mniejszy TV.

Swoją drogą ciekawa sprawa, że nawet w tym wątku dwie osoby piszą o słabej jakości tego kanału, ale Ty jak zwykle wiesz lepiej i jeszcze do tego zarzucasz mi jakieś kłamstwo... Wygląda na to, że jesteś w mniejszości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kłamstwo zarzucam w tym że ja nie chwaliłem kanału Eleven - po prostu stwierdziełem że F1 na nim była znacząco lepsza niż na darmowym RTL SD i jest lepsza niż na kanałach SD

jak rozumiem ty na Eleven widzisz pod względem rozdzielczości to samo co na kino pl - po prostu SD i nic więcej

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumujesz tego nie wiem. Nie wkładaj mi natomiast w usta czegoś czego nie powiedziałem. W żadnym momencie nie porównałem Eleven z żadnym kanałem SD. Napisałem tylko, że piłka w starciu z C+ wygląda blado. Nie mogę się nadziwić, że tego nie widzisz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...