Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony ZD9 (KD-65ZD9) Test - flagowy telewizor Ultra HD z Direct LED i 4K HDR

Rekomendowane odpowiedzi

12 tysięcy zł za roczny tv z ekspozycji z wyświeconymi 5000 godzinami? Interes życia. Nowy można kupić za 13. Do tego rabat do wytargowania.

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalibracja to jedno (ja tego nie robiłem) a ustawienia obrazu "pod siebie" i do warunków domowych to drugie. Myślę, że będziesz się trochę bawił, no chyba że w 100% zaufasz Mackowi, ale pamiętaj, że nie każdy ma takie same oczy (vide jedni wolą brunetki a inni blondynki :D ).

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Deszczor napisał:

Nowy można kupić za 13. Do tego rabat do wytargowania.

A gdzie? Bo z tego co wiem zostały same powystawowe w Sc. Dają w cenie 5 lat gwar. Firmowej. Oni tam o TV dbają, nie to co w innych sklepach. Moim zdaniem dobra, i uczciwa sprzedaż.

A te godziny co przepracował, spokojnie to nie oled. ;)

16 minut temu, _daras_ napisał:

(vide jedni wolą brunetki a inni blondynki :D ).

A jeszcze inni rude.. :rolleyes:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, _daras_ napisał:

Kalibracja to jedno (ja tego nie robiłem) a ustawienia obrazu "pod siebie" i do warunków domowych to drugie. Myślę, że będziesz się trochę bawił, no chyba że w 100% zaufasz Mackowi, ale pamiętaj, że nie każdy ma takie same oczy (vide jedni wolą brunetki a inni blondynki :D ).

Kolego z całym szacunkiem dla Ciebie , bo nie chcę Cię urazić ale chyba nie do końca wiesz co to jest kalibracja tv . Maćka oczy nie mają tu nic do roboty .  Kolorymetr  analizuje składowe koloru i ustawia to sam komputer . Chodzi o to w kalibracji żeby trzy kolory które tworzą obraz czyli RGB ( czerwony , zielony i niebieski ) były linearne czyli się nakładały na siebie , a nie rozjeżdżały , bo jak się rozjeżdżają to wszytkie pochodne tych 3 kolorów są źle wyświetlane i właśnie do tego jest kalibracja . Nie ma takiego człowieka na świecie , który by to poustawiał wedłóg swoich oczów jak to napisałeś :) . Każdy telewizor z osobna ma swój harakter obrazu i różni się od drugiego takiego samego modelu nawet , który zszedł z taśmy produkcyjnej jeden po drugim . Więc jeśli się chce mieć dokładnie zdefiniowany obraz to bez kalibracji ani rusz . :) Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś o co mi chodzi (ja wiem co to jest kalibracja).

Piszesz: "Kolego ja nie potrzebuje ustawień od Ciebie ( Ale bardzo dziękuję za propozycję ) bo już u Maćka zamówiłem kalibracje , jeszcze  mam potwierdzić i będzie mi kalibrował jak poprzedni tv"

Napisałem wyraźnie, że kalibracja to co innego niż ręczne ustawienia obrazu, a ja chciałem Cię zaprosić do dyskusji (ZD9 znam na wylot) właśnie w tej drugiej kwestii. I nie chodziło mi o żadne oczy Maćka, tylko o ręczne ustawienia, który każdy inny homo sapiens powinien je ustawić "pod siebie". Np. czy wiesz, że film w 3D warto oglądać w trybie obrazu Zdjęcie-Żywy z wyłączonym local dimming (ze względu na zniwelowany crosstalk prawie do zera)? Powie Ci to Maciek, albo czy komputer przy kalibracji to wykaże? Albo, że kontrast w trybie kino domowe działa inaczej niż np. w trybie gra lub kino pro (w sensie powinien być wyżej ustawiony np. na 95, gdzie w trybie gra np. na 86), albo czy warto używać opcji zaawansowane zwiększenie kontrastu i kiedy? Itd. itp. chodziło mi o takie kwestie, nie o komputerową kalibrację odcieni kolorów czy tam gammy.

Poza tym myślałem, że jak już Maciek przyjdzie do Ciebie z komputerem to oprócz tego pomoże Ci w jakichś tam ustawieniach... W każdym bądź razie napisz co tam już podłubałeś ?

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że będzie jeszcze szansa kupić ten TV, nowy, w przyszłym roku? Może zamówić za pośrednictwem kontaktu z Sony Centre? Jeszcze niedawno był dostępny na stronie, teraz już go nie ma...

Edytowane przez Mierzwiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Mierzwiak napisał:

Myślicie że będzie jeszcze szansa kupić ten TV, nowy, w przyszłym roku?

Przecież ZD9 fabrycznie nowy, już od dłuższego czasu trwale niedostępny. Ostatnie powystawowe modele zeszły... także widzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Robert_1988_KrK

Czytając informacje prasowe o linii telewizorów Sony na 2018 rok odniosłem błędne wrażenie że ZD9 wciąż jest produkowany, a może po prostu chodziło o to że będzie wciąż w sprzedaży do wyczerpania istniejących zapasów. Wielka szkoda bo osobiście nie widzę jego następcy i chyba na takowego się nie zanosi. Mógłby nim być Samsung Q9FN ale sztucznie podbita krzywa jasności go dla mnie dyskwalifikuje.

Edytowane przez Mierzwiak
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni powinni produkować ten TV jeszcze przez 10 lat. Do tej pory nie wyszedł lepszy TV Sony, a już szczególnie dla fanów HDR. Czuję, że jeszcze długo porządzi na rynku.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.11.2018 o 13:32, _daras_ napisał:

Oni powinni produkować ten TV jeszcze przez 10 lat. Do tej pory nie wyszedł lepszy TV Sony, a już szczególnie dla fanów HDR. Czuję, że jeszcze długo porządzi na rynku.

Widzę , że mój zakup ZD9 to był strzał w 10 , czytając test ZF9 , widzę że to do ZD9 to zwykła padlina . :)  Jest jeszcze jedna sztuka tylko w 75 calach  ZD9 i nie wiem czy jej nie kupić . 20000 zł z 5 letnią gwarancją i byłby tv na kilka latek . Żałuję że odrazu nie kupiłem zamiast ZD9 w 65 calach w 75 . Tak czy siak telewizor jest moim zdaniem najlepszy na rynku , biorąc pod uwagę jakość obrazu i zero obaw przed wypaleniem . Oglądam co chcę  bez obawy że coś się wypali . Czerń praktycznie jak w oledzie , biel za to zamiata oleda jak chce , nie mówiąc o płynnosci ruchu i jasności HDR . Muszę sam siebie pochwalić że kupiłem ZD9 bo mnie namawiano na ZF9 za taką samą kaskę jak ZD9 , a wiedząc że to tv nowy i taki tani , to musi coś być z nim nie tak . I się nie myliłem że to padło . 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, peterka1000 napisał:

Widzę , że mój zakup ZD9 to był strzał w 10 , czytając test ZF9 , widzę że to do ZD9 to zwykła padlina . :)  Jest jeszcze jedna sztuka tylko w 75 calach  ZD9 i nie wiem czy jej nie kupić . 20000 zł z 5 letnią gwarancją i byłby tv na kilka latek . Żałuję że odrazu nie kupiłem zamiast ZD9 w 65 calach w 75 . Tak czy siak telewizor jest moim zdaniem najlepszy na rynku , biorąc pod uwagę jakość obrazu i zero obaw przed wypaleniem . Oglądam co chcę  bez obawy że coś się wypali . Czerń praktycznie jak w oledzie , biel za to zamiata oleda jak chce , nie mówiąc o płynnosci ruchu i jasności HDR . Muszę sam siebie pochwalić że kupiłem ZD9 bo mnie namawiano na ZF9 za taką samą kaskę jak ZD9 , a wiedząc że to tv nowy i taki tani , to musi coś być z nim nie tak . I się nie myliłem że to padło . 

No, ale przekonaj salonowca! :P:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, peterka1000 napisał:

Widzę , że mój zakup ZD9 to był strzał w 10 , czytając test ZF9 , widzę że to do ZD9 to zwykła padlina . :)  Jest jeszcze jedna sztuka tylko w 75 calach  ZD9 i nie wiem czy jej nie kupić . 20000 zł z 5 letnią gwarancją i byłby tv na kilka latek . Żałuję że odrazu nie kupiłem zamiast ZD9 w 65 calach w 75 . Tak czy siak telewizor jest moim zdaniem najlepszy na rynku , biorąc pod uwagę jakość obrazu i zero obaw przed wypaleniem . Oglądam co chcę  bez obawy że coś się wypali . Czerń praktycznie jak w oledzie , biel za to zamiata oleda jak chce , nie mówiąc o płynnosci ruchu i jasności HDR . Muszę sam siebie pochwalić że kupiłem ZD9 bo mnie namawiano na ZF9 za taką samą kaskę jak ZD9 , a wiedząc że to tv nowy i taki tani , to musi coś być z nim nie tak . I się nie myliłem że to padło . 

 

No i jeszcze ma 3D, które jest fenomenalne na trybie Zdjęcie-Żywy bez (prawie) żadnego crosstalk'u, czasami 3D robi na mnie większe wrażenie niż UHD, ostatnio oglądałem Ant-Mana (pierwszą część)- full ekran 1:85 w 3D kosmos absolutny. A najlepsze jest to, że ciągle wychodzi dużo nowych filmów w 3D.

 

edit: tak się zastanawiam, czy sobie powoli nie robić jakiejś kolekcji blu-rayów 3D jakaś specjalna półeczka na to :D , te filmy można oglądać wielokrotnie.

Edytowane przez _daras_
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 12/10/2018 at 10:33 PM, peterka1000 said:

Widzę , że mój zakup ZD9 to był strzał w 10 , czytając test ZF9 , widzę że to do ZD9 to zwykła padlina . :)  Jest jeszcze jedna sztuka tylko w 75 calach  ZD9 i nie wiem czy jej nie kupić . 20000 zł z 5 letnią gwarancją i byłby tv na kilka latek . Żałuję że odrazu nie kupiłem zamiast ZD9 w 65 calach w 75 . Tak czy siak telewizor jest moim zdaniem najlepszy na rynku , biorąc pod uwagę jakość obrazu i zero obaw przed wypaleniem . Oglądam co chcę  bez obawy że coś się wypali . Czerń praktycznie jak w oledzie , biel za to zamiata oleda jak chce , nie mówiąc o płynnosci ruchu i jasności HDR . Muszę sam siebie pochwalić że kupiłem ZD9 bo mnie namawiano na ZF9 za taką samą kaskę jak ZD9 , a wiedząc że to tv nowy i taki tani , to musi coś być z nim nie tak . I się nie myliłem że to padło . 

 

Witam a mam pytanie czy z ostatnia aktualizacja ZD 9 ( dostało wsparcie HDR na youtube)?

Edytowane przez Krzysztof Podziawo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet go nie aktualizowałem do Oreo, bo ponoć były jakieś problemy, chyba że zostały rozwiązane i teraz można już aktualizować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie okolice nowego OLED 55" np. C9 czy XF9005 w 65". Oczywiście w Polsce zaraz dadzą Ci 1000 zł 😜 Ale realnie to 65" z tak wysoką jakością obrazu wyceniłbym na około 3500-4000 zł. W nim tylko trochę boli android bo procek był jeszcze starszy. Ale sama jakość obrazu bardzo wysoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru dziękuję za odpowiedź.

Tylko że ja niechce sprzedać tylko kupić.

Historia jest taka miałem 65hx920 sprzedałem,

Kupiłem w promocji 65xf9005 ale oddałem.

Teraz myślę co lepiej kupić urzywany 65zd9

jeszcze myślę nad 9qfn.

I najdroższe rozwiązanie Samsung q90.

Co byś doradzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak możesz to nawet się nie zastanawiaj i bierz ZD9 . Jak go kupowałem to tylko już były poekspozycyjne egzemplarze  i ja kupiłem takowy telewizor z Sony Center za 12000 zł i wycyganiłem oryginalną gwarancje 5 letnią . Mogłem za jedyne 500 zł wiecej kupić nówkę następcy ZD9 czyli ZF9 ale ten telewizor nawet nie leżał koło ZD9 . Teraz te nowe tv od Sony to już tylko lecą na łeb na szyję z jakością podświetlenia . Nawet potencjalny następca ZD9 czyli ZG9 tyle że 8k już nei ma tylu stref w 85 calach nawet co ma mój ZD9 . Pamietaj że tv lcd to nie oled czy plazma że godziny na nim przechodzone maja jakie kolwiek znaczenie ( no chyba ze miałby 20 lat :) ) Więc zapewne Sony które możesz kupić jest pewno na gwarancji jeszcze . To bierz i się nie zastanawiaj . Potem dasz zarobić coś Maćkowi Koprowi jak ja za kalibrację i  będziesz miał banana na ustach jak tylko zasiądziesz przed tym tv . A do tego nie wiem czy wszystkie modele tej serii ale mój na bank jest nie made in coś tam tylko jak za dawnych dobrych lat Made in Japan . Pozdrawiam i życzę wszystkim na forum Szczęśliwego Nowego Roku i radości z zakupionych telewizorków .  :)

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Sebastian Baranski napisał:

Mam rozumieć że lepiej urzywany zd9 niż q90 lub urzywany q9fn.

zależy kiedy ci się ten sony zepsuje i jeśli tak to czy ktoś da radę i za ile go naprawić

samsung ma dodatkowo szerokie kąty i najlepszą powłokę antyrefleksyjną - jak siedzisz blisko tv to mega sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony 75zd9 jest jeszcze na gwarancjii prawie 4 lata zostało. Samsunga 75q9fn też mogę mieć na gwarancji i oczywiście nowy 75q90.

Co wybrać q9fn najtańszy później zd9 i najdrożej wychodzi q90.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Sebastian Baranski napisał:

Co wybrać q9fn najtańszy później zd9 i najdrożej wychodzi q90.

Tak bez ściemy to Sony ZD9 jest najlepszy z tego grona. Swoisty Maybach wśród telewizorów opartych o technologie LCD.

Edytowane przez Waldo94
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldo94 dzięki spodobało mi się to porównanie "Maybach wśród LCD".

A zwłaszcza 75zd9 bo on jest jeszcze na lepszej matrycy niż 65zd9, znasz dokładne różnice jakie są między 65 cali a75 cali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...