Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony ZD9 (KD-65ZD9) Test - flagowy telewizor Ultra HD z Direct LED i 4K HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Rany boskie Ty masz jasność ekranu ustawioną na 40 przy wył czujniku światła?!! Przecież to jest obraz na dzień przy pełnym słońcu rzucającym na ekran TV :) jak Ty oglądasz filmy na balkonie? :D Ja nawet na sport na standardowym trybie mam jasność na 10 a i tak mi się wydaje za jasny. Poza tym local dimming powinien być ustawiony na średnie.

Teraz wyszła Pani premier z worka. No przecież przy tej jasności obrazu to nawet OLED będzie szary a tym bardziej ZD9, który słynie z tego że ma bardzo wysoką jasność (szczególnie HDR, OLED nie ma startu!). I jeszcze bym zrozumiał tą jasność obrazu, gdybyś w opcjach ruchu miał ustawioną czystość na 2 lub 3.

Moje zdanie znasz, a Ty oglądaj TV jak chcesz, tylko szkoda że obrywa przez Ciebie ten doskonały, najlepszy na rynku LCD FALD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dla kolegi Sagata bardzo fajne ustawienia (można powiedzieć "oficjalne") do Kino Pro, których też używam:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, _daras_ napisał:

Jeszcze dla kolegi Sagata bardzo fajne ustawienia (można powiedzieć "oficjalne") do Kino Pro, których też używam:

 

ustawiałem tak obraz po tym jest straszny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, SAGAT napisał:

ustawiałem tak obraz po tym jest straszny

To w miarę logiczne, że po przejściu z profesjonalnej kalibracji zrobionej dla Twojego panelu, na inne ustawienia Internetowe, może być tylko gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to po profesjonalnej kalibracji jasność obrazu ustawioną ma na 40??? 50 to max jasność w tym TV a on ma 40 i to jeszcze do filmów (mowa oczywiście o ustawieniach SDR, nie HDR, które powinny być kompletnie inne- w nich np. jasność idzie na max, XDR na wysoki itd.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak po profesionalenej, tak sie wlasnie oglada, a nie w ciemnosciach  elizejskich, polecam wykonanie profesionalenej kalibracji ja tylko zmienilem w niej dwie rzeczy, odnosnie cieniowania bo lubue mocną czern, oraz ostrosc na auto

IMG_0735.JPG

IMG_0736.JPG

Edytowane przez SAGAT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, SAGAT napisał:

Tak po profesionalenej, tak sie wlasnie oglada, a nie w ciemnosciach  elizejskich

 

Kompletna bzdura. W kinie też wali Ci światłem dziennym?

Obraz na Twoich zdjęciach wygląda beznadziejnie szaro, jestem pewien że to przez jasność ekranu. Czerń w filmie powinna zlewać się z czarnymi pasami (i tu wszystko zależy od jakości filmu z blu-ray- w jednym jest ona lepsza w innym gorsza). Zgadzam się tylko w jednym- można ją wyregulować poziomem czerni, jednak wtedy tracą na tym szczegóły w ciemnościach, dlatego ja zostawiam na 50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.09.2017 o 16:40, _daras_ napisał:

Kompletna bzdura. W kinie też wali Ci światłem dziennym?

Obraz na Twoich zdjęciach wygląda beznadziejnie szaro, jestem pewien że to przez jasność ekranu. Czerń w filmie powinna zlewać się z czarnymi pasami (i tu wszystko zależy od jakości filmu z blu-ray- w jednym jest ona lepsza w innym gorsza). Zgadzam się tylko w jednym- można ją wyregulować poziomem czerni, jednak wtedy tracą na tym szczegóły w ciemnościach, dlatego ja zostawiam na 50.

światło tak mocno nie bije, to sa zdjecia ciezko oddac realne wrazenia tymbardziej ze światło dziennie odnija sie od ekranu, nie wychodzi to tak jak jest w rzeczywisci ja to tylko dalem dla przykład, jasność standardowa, walczyłem troche z tym TV i co do doszedłem że ten odcien zielini pokazuje się tylko na kanale HDMI kazdym, kable zmieniałem nie pomaga ustawienia uleprzony format na HDIM nie pomaga, z Macbooka jest jeszcze gorzej z innego bluraya jest to samo, ogólnie to rozkłądam ręce dlaczego tak się dzieję że ten sam film zapodany przez USB wygląda świetnie a przez HDMI wybija zielsko jakies pierdykane co powoduje dziwne odcienie. u gory usb ponizej hdmi ten sam tryb obrazu

3.png

To jest ten sam TV u góry USB poniżej HDMI

6.png

bez nazwy.jpg

PROSZĘ O POMOC dlaczego tak się dzieje żę filmy 3D 4K są ok a filmy bluray przez HDMI robi się tak przez USB jest ok

123.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2017 o 19:49, SAGAT napisał:

ustawienia uleprzony format na HDIM nie pomaga

 

UlepSZony format masz mieć zawsze ustawiony na HDMI2 lub 3 (tak jak pisał Gmeru w teście).

Co do tej zieleni, to ja już nie mam pojęcia. U mnie to nie występuje, jak Ci pisałem, a odtwarzam filmy z PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak po profesionalenej, tak sie wlasnie oglada, a nie w ciemnosciach  elizejskich, polecam wykonanie profesionalenej kalibracji ja tylko zmienilem w niej dwie rzeczy, odnosnie cieniowania bo lubue mocną czern, oraz ostrosc na auto

1 godzinę temu, _daras_ napisał:

UlepSZony format masz mieć zawsze ustawiony na HDMI2 lub 3 (tak jak pisał Gmeru w teście).

Co do tej zieleni, to ja już nie mam pojęcia. U mnie to nie występuje, jak Ci pisałem, a odtwarzam filmy z PS3.

U mnie jak byl Pan od kalibracji z hdtv polska ustawil mi na standard i wedlog mnie tak jest lepiej, czy mozna miec do ciebie prosbe czy moglbys na swoim TV na trybie standard jezeli nic tam nie zmieniales i jest tam orginalne ustawienia z wyjatkiem wylaczonych funkcji: tryb obrazu auto wylaczone , zwieksz kontrast wylaczone, zdr wylaczone, wlaczyc ten film arrival kablem hdmi z ps3, i jak mozesz zrobic zdjecia tych ucjec, ps u Ciebie tego nie widsc bo masz bardzo ciemny obraz ustawiony, to tylko jest zauwazne jak sie siedzi po ciemku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena jest już bardziej akceptowalna bo to model z 2016 roku( w przedziale 11-13 kgdybym na dziś kupowała)nawet bym się nie wahała ale Sony Center oferuje go za 15k lub w 20 ratach nieoprocentowanych...gwarancja do 5 lat to 10% ceny czyli 1,5 k te 1000 diod i nowatorskie podświetlenie  robi super robotę ta czerń zabija...znacznie droższy od Oledów w wiekszości ale przynajmniej wie sie za co się płaci..niestety xd 94 to cena zaporowa koło 23 k  i aż 75 cali a i tak słabszy niz starszy brat...szkoda ze na forum chyba nikt zd9 nie posiada ,,chetnie bym posłuchała co na to uzytkownicy:)i ma 3D które uwielbiam..nie ma konkurenta w takiej jasnosci Hdr nawet wśród najdroższych oledów...ciekawe czy wyjdzie zd10 ?

Edytowane przez KamilaKorneta
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, KamilaKorneta napisał:

ciekawe czy wyjdzie zd10

Pewno tak ale już 8K.

Z tego co piszą największe portale HDinfo, SONY złapało zajawkę na tą właśnie rozdzielczość. W raz z Panasem prężą umysły w tym temacie, bo wygrali przetarg na transmisję 8K w Tokio / Japonii. A dokładnie chodzi o Igrzyska Olimpijskie 2020.

Edytowane przez Robert_1988_KrK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noooo ... i będzie tak jak z 4K. W 2014 powstały pierwsze TV 4K do których dzisiaj nic nie mozna podłączyć.

Kto się na to nabierze drugi raz? Wy ?

Na szczęście mamy HDMI 2.1 ale ... zadnych standardów dla nosników i nadawania przez SAT czy OTT. Jak zwykle będzie rzeźnia i prężenie muskułów.

Edytowane przez pmcomp
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro będą chcieli utrzymać mega wysoką cenę  serii ZD to zostaje im tylko dodać coś ekstra by było uzasadnienie

8k marketingowo jest bardzo dobrym powodem skoro 8k pojawi się  np. w streamingu z olimipiady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sadze by ktokolwiek z nas oglądał olimpiadę w 8k  przy 65 calach te szczegóły byłyby widoczne z 1,30 cm...pomijam już kwestię techniczną tak jak MS w Rosji 2018 nie zobaczymy w 4k...

nowy Z Sonego mzoe na przykałd miec jeszcze wiecej diód podświetlenia bo wynika że na dziś to anjlepszy lcd led na rynku...A1 Oled tylko 1 k droższy w tym samym rozmiarze..x94 ma typowe podświetlenie strefowe tylko z9 sie wyróznia technologicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, KamilaKorneta napisał:

nie sadze by ktokolwiek z nas oglądał olimpiadę w 8k  przy 65 calach te szczegóły byłyby widoczne z 1,30 cm...

nie po to będą wprowadzać 8k by się zastanawiać czy ty będziesz oglądac czy nie 

marketing użyje 8k jako dowód supremacji tego tv nad każdym innym - nie 8k - dowiemy się o nowym poziomie fotorealizmu itp 

dla mnie 1,3m jest też ok - jak robię sobie seans z filmem fotel moge przysunąc na tą odległość - tylko fakt że to lcd VA więc już po bokach czerni nie uświadczę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam sofę i nie przyblizę jej raczej ..zbyt ciężka oglądam regularnie z 5 metrów także nawet do 4 k potrzebne byłoby 2,5 metra odległsoci w moim  przypadku..

wątpię by tegoroczny z10 jeśli wyjdzie bo z9 jest z 2016 roku tak naprawdę miał 8k...a nie inne nowinki techniczne...jest to chyba jedyny tv na recz którego może bym porzuciłą ambilight Philipsa choć też zaczynam w to wątpić...boki mnie nie interesują ogladam tylko na wprost...najczesciej sama..idelanie patrze w środek matrycy...nawet w kinie unikam miejsc z boku bo to niewygodnie choc jakosc obarzu jest wyśmienita ale inne doznania kiepskie.

Jak wprowadzą 16 k bedziesz ogaldam z 65 cm a 32k z 32 cm? To ma sens taka rozdziałka przy mega przekatnych 100 200 czy 300 cali...

Edytowane przez KamilaKorneta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kogo obchodzi że ty masz sofę  - na pewno nie Sony 

kup se fotel  bo  przy 5m do TV to dalej jesteś w erze DVD 

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ZD9 to Vicnent przetestował właśnie 100" egzemplarz:

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, klaus71 napisał:

a kogo obchodzi że ty masz sofę  - na pewno nie Sony 

kup se fotel  bo  przy 5m do TV to dalej jesteś w erze DVD 

Bardzo merytoryczna wypowiedź..mam prośbę może nie zwracaj się do mnie bezpośrednio...mieszkania nie będziesz mi meblował...a odtwarzacz blu ray 3d używam od dawna ..zamiast w erze Dvd lepiej byś był w erze dobrego wychowania ... Ty możesz oglądać tv metr od ekranu...nie obchodzi mnie to, co to za słowo kup se? Widać Twoją agresję na  każdym wątku.znawco ..Oled , z9 led..gdzie jeszcze za mną podążysz? Na pewno to Kopernik nie żyje ..Mikołaj zresztą...może Sony zrobi badania z jakiej odległości konsument ogląda tv..?

Edytowane przez KamilaKorneta
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, KamilaKorneta napisał:

.gdzie jeszcze za mną podążysz?

och ta mania wielkości 

i jak zwykle uderz w stół a nożyce się odezwą 

z 5m to ty widzisz jakość DVD niezaleznie z czego to odtworzysz - ale szkoda tłumaczyć  to komuś z takimi kompleksami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto podać kilka ciekawych informacji, które sprawdził Vincent na tym 100" ZD9. Liczba niezależnych stref wygasznia w 100" modelu wynosi ok. 1000, choć jest to jedynie przybliżona liczba. Jeszcze ciekawiej wygląda sprawa z jasnością, która wyniosła w 100" modelu aż... 2800 cd/m2. W 65" modelu wynosi ona ok. 1800 cd/m2. Problemem jest cena: 300 000 zł :huh:

Edytowane przez Subman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, klaus71 napisał:

och ta mania wielkości 

i jak zwykle uderz w stół a nożyce się odezwą 

z 5m to ty widzisz jakość DVD niezaleznie z czego to odtworzysz - ale szkoda tłumaczyć  to komuś z takimi kompleksami

spójrz na siebie,,,sądzę że bardziej ja sie podobam mężczyznom jak Ty kobietom.to w kwestii kompleksów. Skoro mam jakość dvd żałuję że sprzedałam Sony Crt 21 cali był taki uroczy z tej odległosci.5 metrów ..och jaka ja głupia byłam inwestując w lcd leda 60 cali...dobrze ze jest to forum zawsze wszyscy mi pomogą i to bezpłatnie  z dobrego serduszka...[beeep]zyło usiać na fotelu 1 metr od tv i cieszyć się mega jakością...sd..na dziś sd hd Fhd wsio rawno wszytsko wyglada taka samo nie dostrzegamy róznicy...wiesz za tę fanaberię to powinni Ciebie cytowac  w kaciku bzdur roku..chyba masz skończone już gimnazjum bo mam wątpliowosci....z 5m to Ty widzisz jakość DVD niezaleznie z czego to odtworzysz za ten cytat powinineś być zbanowany z tego forum na zawsze i przemyślec co ja za bzdury wypisuję...nie widzą c róznicy pomiedzy filmam odtwarzanym z bluraya a kanałem Tvp info...Pełen szacunek dla Twej wiedzy :) nowy przydomek Klaus - sokole oko.dobrze ze wigilia to moderrator Tobie pobłazy w głupocie jakiej się oddałeś.:)

Edytowane przez KamilaKorneta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...