Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony ZD9 (KD-65ZD9) Test - flagowy telewizor Ultra HD z Direct LED i 4K HDR

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Mr.Hankey napisał:

Trudno się z Barnabą nie zgodzić odnośnie kanału Eleven, którego "jakość" jest po prostu podła.

a Barnaba uważą że jakość ELeven jest jak kino polska 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, klaus71 napisał:

a Barnaba uważą że jakość ELeven jest jak kino polska 

Nie napisałem - czytaj uważnie. Zresztą ten fragment mojej wypowiedzi był ściśle przeznaczony dla pewnego męczącego trolla, udającego kobietę.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.01.2018 o 21:36, Barnaba napisał:

Nie napisałem - czytaj uważnie. Zresztą ten fragment mojej wypowiedzi był ściśle przeznaczony dla pewnego męczącego trolla, udającego kobietę.

Poszukaj sobie znawco bliższych trolli w swojej Warszawce ,,ode mnie proszę się o....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy możecie wrócić do dyskusji tego wspaniałego TV? Bo jak śledzę wątek na AVS forum o tym TV to stron ma już 432 i dalej się wszyscy jarają.

Właśnie weszła aktualizacja Dolby Vision. Ale ja jej jeszcze nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, 2.0 napisał:

Ten sklep to oszustwo:excl:

Było już pisane o nim...

Są tak bezczelni że nawet ostatnio, a może i jeszcze teraz ''sprzedają'' nowe szt. BRAVII X93C 65'' za 5699,- :blink:

OMIJAĆ:excl:

BUuHAhaha

http://www.sck.pl/product/Telewizor-3D-LED-SONY-Bravia-55-KD-55X9005B-4K-Ultra-HD-WYSYLKA-GRATIS-2-lata-gwarancji-producenta/?id=77556:D

 

http://www.sck.pl/product/Telewizor-3D-LED-SONY-Bravia-55-KD-55X9305C-4K-HDR-WYSYLKA-GRATIS-2-lata-gwarancji-producenta/?id=61416:D

Bez komentarza.

Edytowane przez Robert_1988_KrK
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, ramzes99 napisał:

Na 100% oszuści? Jeszcze działają? ZD9 jest poniżej 11tys.

Trudno powiedzieć, ale ten fragment opisu wyjątkowo odstrasza :)

Uwaga! Ze względu na wysoką wartość sprzętu oraz jego specyfikę nie ma możliwości wysyłki za pobraniem. Transport po przedpłacie odbywa się na dodatkowej palecie chroniącej przed uszkodzeniami, dodatkowo przesyłka zostaje ubezpieczona do pełnej wartości sprzętu. Każdy egzemplarz przed wysyłką jest otwierany/uruchamiany w monitorowanym pomieszczeniu w celu potwierdzenia jego stanu. Przed podpisaniem protokołu odbioru prosimy o sprawdzenie czy przesyłka została dostarczona w nienaruszonym stanie, w szczególności dotyczy to stanu matrycy telewizora.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panie Macieju. Widziałem, że sprzedają też przez allegro więc można się w jakiś sposób zabezpieczyć.

Zapytam też w sony center bo jeżeli są ich dystrybutorem to w promocji sony powinni sprzedać o 1 zł taniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, ramzes99 napisał:

Widziałem, że sprzedają też przez allegro

A co to za różnica gdzie Cię oszukają? :huh:

10 godzin temu, ramzes99 napisał:

ZD9 jest poniżej 11tys.

Aha? U oszustów na pewno. ;)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Robert_1988_KrK na allegro masz dodatkowe zabezpieczenie w postaci ochrony kupujących więc moim zdaniem bezpieczniej tam kupować.

Masz jakieś dowody, że oszuści? Jakieś opinie czy coś? Poza tym jakbym miał kupować to podjadę osobiście odebrać.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy zd9 już wyświetla dolby vision z odtwarzaczy BD po hdmi? Gdzieś mi się o słuch obiło, że jest z tym problem. Z tego co się orientuje to tylko działa m.in. z netflix.

Nie ukrywam, że interesuje mnie ta funkcjonalność po hdmi bo waham się pomiędzy oledem od LG a tym soniaczem.

Edytowane przez kwiatech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Netflixem DV działa super, ale niestety nie mam żadnego filmu na płycie z DV, żeby odpowiedzieć Ci na pytanie (mam filmy tylko UHD HDR i odtwarzam z Oppo203). A gdzie przeczytałeś o tym problemie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Teraz juz dokladnie nie pamietam gdzie, ale wydaje mi sie, ze w watku zd9 na avs. Dokladnie chodzilo chyba o implementacje wersji fw dv, ze w tv jest nowsza a w odtwarzaczach nie - cos w tym stylu, moze cos pomieszalem ;). Fajnie gdybys mial okazje dorwac material z dv na bd bo nad takim samym kompletem myslalem oppo + tv (zd9, oled).

Edytowane przez kwiatech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie na żadnym z odtwarzaczy UHD BD nie zobaczysz DV na TV Sony. Oppo od kilku miesięcy nad tym pracuje razem z Dolby, ale póki co końca nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, misfit napisał:

Na razie na żadnym z odtwarzaczy UHD BD nie zobaczysz DV na TV Sony. Oppo od kilku miesięcy nad tym pracuje razem z Dolby, ale póki co końca nie widać.

Czyli jednak wciaz cisza :( podziekowal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy , zakupiłem wreszcie Tv i padło za namową Maćka Kopra na właśnie Sony ZD9 . Wydarłem go z Sony Center za 12000 zł z pięcio letnia gwarancją Sony Polska . Powiem tyle : szczęka opada jak ten tv pięknie śmiga . Miałem dylemat czy oled czy ten Tv . Kupił bym oleda zapewne gdyby nie wypalenia ( ale z powodu tego że nie raz tv chodzi po 8 godzin dziennie jako radio na tvn24HD ) więc wybrałem mniejsze zło . Podłączyłem do tv tunerek VU+ULTIMO 4K  i śmiga wszystko niesamowicie . Czerń praktycznie oledowa . Za to jasność i płynność ruchu nie do pobicia przez oleda . Naprawdę jak kogoś stać , to niech się nie zastanawia i bierze ten tv w ciemno . Długie lata katowałem się z plazmami Kuro , potem Panasami od VT30 po VT60  , mordując się z powidokami na tych tv . Potem zakupiłem Soniaka KDL-55W905A i użytkowałem w sumie ponad 4 lata , będąc bardzo zadowolonym z niego . Ale teraz po przesiadce na ZD9 w 65 calach , oprócz oczywiście wielkości , widzę różnicę w jakości czerni . Szczęka opadła nawet mojej żonie co zbytnio się tym tematem  jak to kobieta nie interesuje zbytnio . Teraz czekam tylko na kalibrację u Pana Maćka żeby wyciągnąć co się da tylko z tego tv . Wcześniejszy oczywiście też kalibrowałem u Pana Maćka . Polecam zdecydowanie kalibrację , bo przepisywanie ustawień z forum to bez sens . 

  • Plusik 4
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie nówka jeśli chodzi o godzinki bo miał 5000 godzinek , czyli jak by rok oglądania . Wygląd ,pilot , okulary i opakowanie nówka . Ale w sumie przetestowany , bo elektronika jak się sypie to dość szybko . A ten tv przynajmniej już sprawdzony :) . To nie śmieszny oled czy plazma że w tydzień idzie to załatwić na trwałe . Poza tym  co mnie obchodzi że chodził na expozycji jak mam gwarancje 5 lat od dnia zakupu . Kumpel kupił ode mnie swego czasu słynnego Soniaka serii Z5500  . Po  2 latach użytkowania kupił ode mnie i chodzi w lokalu po 16 godzin dziennie , ma już około 10 lat i dalej śmiga tak że 80 % telewizorów na rynku przebija jakością obrazu :) . Pozatym jak prześledzić cenę tego tv i ile kosztował jak był nowy w pudle to cena za jaką kupiłem jest w 100 % adekwatna do produktu . A co do samego tv to naprawdę nie ma czego się bać Oleda . Takiej czerni  nigdy nie widziałem na TV LCD . Reasumując jestem MEGA zadowolony . Zostało jeszcze około 5 sztuk tych tv . Jak ktoś chce kupić konkretny tv , to niech się śpieszy i kupuje , bo naprawdę warto .

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, peterka1000 napisał:

W sumie nie nówka jeśli chodzi o godzinki bo miał 5000 godzinek , czyli jak by rok oglądania

Dla niektórych to 5 lat oglądania :D Dobrze Ci życzę, ale ja bym tylko czekał, kiedy się zepsuje, by dostać nową matrycę ;)
 

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego , naprawdę  mam tyle znajomych co mają telewizory lcd od LG , Samsungów i innych i osobiście  ja przynajmniej nie znam nikogo co by się mu popsuł tv . Owszem napewno się psują jak wszystko ale mało kto jak ja zmienia co chwilkę tv , więc oglądają je po 12 lat i jednemu kondensatory powysychały . Zapłacił 150 zł i dalej ogląda .  A co do popsucia się mojego tv to też mnie  na tym nie zależy , bo gość z Sony Center powiedział mi , że nawet zakładając że padnie i Sony nie będzie miało Direct Ledów załóżmy , to jak nie będzie odpowiednika mojego tv to będą musieli mi oddać całą kwotę , czyli 12000 zł :) . A nie ma co się okłamywać , że za 12000 zł za 4 lata np będzie można kupić już topowca dowolnej marki w 75 calach . Więc tak czy siak i tak będę wygrany :)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peterka pisz do mnie, podam Ci mega ustawienia. Te co podawałem kilka stron wcześniej dalej "obowiązują", ale teraz mam wszystko dograne metodą prób i błędów (bawiłem się tym z rok czasu, thx to Toma-San za cenne uwagi). TV użytkuję od 1,5 roku i w życiu nie zamieniłbym go na OLEDa z kilku powodów (np. cena, 3D, jasność HDR itd.).

Gratuluję wyboru, będziesz podjarany jak ja cały czas.

  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2018 o 00:05, peterka1000 napisał:

Koledzy , zakupiłem wreszcie Tv i padło za namową Maćka Kopra na właśnie Sony ZD9 . Wydarłem go z Sony Center za 12000 zł z pięcio letnia gwarancją Sony Polska . Powiem tyle : szczęka opada jak ten tv pięknie śmiga . Miałem dylemat czy oled czy ten Tv . Kupił bym oleda zapewne gdyby nie wypalenia ( ale z powodu tego że nie raz tv chodzi po 8 godzin dziennie jako radio na tvn24HD ) więc wybrałem mniejsze zło . Podłączyłem do tv tunerek VU+ULTIMO 4K  i śmiga wszystko niesamowicie . Czerń praktycznie oledowa . Za to jasność i płynność ruchu nie do pobicia przez oleda . Naprawdę jak kogoś stać , to niech się nie zastanawia i bierze ten tv w ciemno . Długie lata katowałem się z plazmami Kuro , potem Panasami od VT30 po VT60  , mordując się z powidokami na tych tv . Potem zakupiłem Soniaka KDL-55W905A i użytkowałem w sumie ponad 4 lata , będąc bardzo zadowolonym z niego . Ale teraz po przesiadce na ZD9 w 65 calach , oprócz oczywiście wielkości , widzę różnicę w jakości czerni . Szczęka opadła nawet mojej żonie co zbytnio się tym tematem  jak to kobieta nie interesuje zbytnio . Teraz czekam tylko na kalibrację u Pana Maćka żeby wyciągnąć co się da tylko z tego tv . Wcześniejszy oczywiście też kalibrowałem u Pana Maćka . Polecam zdecydowanie kalibrację , bo przepisywanie ustawień z forum to bez sens . 

Bravo !  gratuluję  zakupu ZD9 , również miałem dylematy nad tym tv , lecz wybrałem wielkość  Sony 75 xe9405  , tylko dlatego że 75 ZD9  kosztowała wtedy prawie 40 tys.  ,ale jest ok.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, _daras_ napisał:

Peterka pisz do mnie, podam Ci mega ustawienia. Te co podawałem kilka stron wcześniej dalej "obowiązują", ale teraz mam wszystko dograne metodą prób i błędów (bawiłem się tym z rok czasu, thx to Toma-San za cenne uwagi). TV użytkuję od 1,5 roku i w życiu nie zamieniłbym go na OLEDa z kilku powodów (np. cena, 3D, jasność HDR itd.).

Gratuluję wyboru, będziesz podjarany jak ja cały czas.

Kolego ja nie potrzebuje ustawień od Ciebie ( Ale bardzo dziękuję za propozycję ) bo już u Maćka zamówiłem kalibracje , jeszcze  mam potwierdzić i będzie mi kalibrował jak poprzedni tv . Ale narazie na moich ustawieniach nawet takich na oko ten telewizor przeszedł moje jakiekolwiek wyobrażenia jakości obrazu . Obraz nie taki płaski jak na zwykłym LCD EDGE ale dosłownie wychodzi z ekranu . Jednak kontrast to 80 % jakości obrazu i nie ma co się okłamywać. Ale czerń to pikuś , takiej bieli i jasności jak on wydala to porpostu szok dla mnie . W każdym razie : BRAWO SONY przez duże BBB .

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Dzięki gęstemu FALDowi i bardzo dużej jasności idealnie nadaje się dla kontentu HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...