Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony ZD9 (KD-65ZD9) Test - flagowy telewizor Ultra HD z Direct LED i 4K HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego , te telewizory jak się pojawiają to kosztują drożej aniżeli nowe . Ostatnio z ciekawości pojawiły się dwie sztuki ( ponoć nowych całkowicie  modeli w 65 calach ), ktoś je wystawiał na allegro jako nowe z Niemiec  Pewno powystawowe ale z 2 letnią gwarancją . Ja dałem za swojego z 5 letnia gwarancją 12500 zł a gość chciał za każdego 14500 zł i z tego co zaobserwowałem oba poszły szybko . Są tv czasami jako perełki i do takowych należy seria ZD9 . Kto się zna to wie że jest to na dzień dzisiejszy telewizor bezkonkurencyjny . Porównywałem go z kumpla lg oledem obok siebie . Praktycznie we wszystkich aspektach miażdżył oleda , jedynie w całkowicie zgaszonym pokoju i w scenach na których powiedzmy obiekt wielkosci ping ponga biały sie przemieszczał na tle czarnym , wtedy tylko oled wygrał bo na ZD9 widać było lekkie rozświetlenie wokoło białego obiektu . Natomiast płynność , jasność , szczegółowość poza zasiegiem oleda. Nie zastanawiaj sie jak możesz kupić tylko bierz . Śmiej sie z tych co wolą gorszy ale nowy i z tego że jak się popsuje to nie będzie do niego szczęści . Takie wątpliwości ma biedota co kupuje tv za 2000 zł . Jak Cię stać na topowca to zakładam że masz kasę . Jak bym szedł tropem obaw o popsucie telewizora i brak możliwości jego naprawy to bym nigdy tak myśląc nic nie kupił :) . Najpierw sie człowiek jara i patrzy na to czy tamto , czyta głupoty z netu tych co nigdy nie mieli takiego czy innego telewizora w domu tylko bajają o kupnie , a potem siada wygodnie w fotelu i raczy sie niemal perfekcyjnym obrazem i nie martwiąc się czy jutro będzie koniec świata czy nie  :) . Jak go dorwiesz to bierz i sie nie zastanawiaj . Pozdrawiam

  • Plusik 2
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego ZD9 nie sprzedam w życiu. Jeśli kupię TV 8K gdzieś za 5 lat, to ZD9 powędruje w inne miejsce domostwa. Dodajmy jeszcze najlepsze 3D jakie widział świat (pamiętajcie, że nadal wychodzą nowe filmy BD 3D!)- ja oglądam regularnie. Efekt HDR nadal kopie mi tyłek w dobrych treściach- tego OLEDowcy szczególnie mogą nam pozazdrościć :D

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, _daras_ napisał:

Dodajmy jeszcze najlepsze 3D jakie widział świat (pamiętajcie, że nadal wychodzą nowe filmy BD 3D!)- ja oglądam regularnie.

najlepsze 3d było na pasywie :)

1 godzinę temu, _daras_ napisał:

Efekt HDR nadal kopie mi tyłek w dobrych treściach- tego OLEDowcy szczególnie mogą nam pozazdrościć :D

tylko w dzień. w nocy jest odwrotnie. :)

i do tego nie muszę siedzieć nie za blisko i idealnie na wprost :)

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, klaus71 napisał:

najlepsze 3d było na pasywie :)

tylko w dzień. w nocy jest odwrotnie. :)

i do tego nie muszę siedzieć nie za blisko i idealnie na wprost :)

 

1- że co?

2- właśnie w nocy przy seansach filmowych czy grach, kontrast kompletnej czerni i wysokiej jasności HDR jakiej OLED nie wyświetla, robi największe wrażenie. W dzień to ja nawet nic nie oglądam bo nie mam czasu.

3- no co Ty powiesz :D bo ja jak idę do kina, to zawsze szukam biletów tych w rogu sali i w pierwszym rzędzie 🙂

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, _daras_ napisał:

 

1- że co?

2- właśnie w nocy przy seansach filmowych czy grach, kontrast kompletnej czerni i wysokiej jasności HDR jakiej OLED nie wyświetla, robi największe wrażenie. W dzień to ja nawet nic nie oglądam bo nie mam czasu.

3- no co Ty powiesz :D bo ja jak idę do kina, to zawsze szukam biletów tych w rogu sali i w pierwszym rzędzie 🙂

Kolega @klaus71 napisał po prostu prawdę, a ty nie zrozumiałeś ;)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Barnaba napisał:

Kolega @klaus71 napisał po prostu prawdę, a ty nie zrozumiałeś ;)

Prawda dla OLEDowców jest tylko jedna- ciemna strona mocy 🙂

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się że nie zwyzywał Ciebie (jak to ma w zwyczaju) bo śmiesz mieć odmienne zdanie  ;)

OLED 8 cud świata,  szczególnie od LG bo taka dobra firma że wymienia wypalone. Szkoda tylko że nie tak ochoczo to robi choćby w UK 😕

Edytowane przez LV426
  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, LV426 napisał:

Ciesz się że nie zwyzywał Ciebie (jak to ma w zwyczaju) bo śmiesz mieć odmienne zdanie  ;)

OLED 8 cud świata,  szczególnie od LG bo taka dobra firma że wymienia wypalone. Szkoda tylko że nie tak ochoczo to robi choćby w UK 😕

Kretyn

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Sebastian Baranski napisał:

Ja powie tak oled świeci pięknie ale krutko:)

mi tam trwałość 100000h wystarczy - w LCD też jest tyle (tych lepszych) i starcza

8 godzin temu, _daras_ napisał:

1- że co?

2- właśnie w nocy przy seansach filmowych czy grach, kontrast kompletnej czerni i wysokiej jasności HDR jakiej OLED nie wyświetla, robi największe wrażenie. W dzień to ja nawet nic nie oglądam bo nie mam czasu.

3- no co Ty powiesz :D bo ja jak idę do kina, to zawsze szukam biletów tych w rogu sali i w pierwszym rzędzie 🙂

1 - tak tak - nie ma nic lepszego w 3d niż w technologii pasywnej na matrycy 4k

2 - tylko jak strefa swieci 500-1000 nitami to jeśli cała nie jest rozświetlona to wokół niej nie ma już żadnej czerni i kontrast jest zupełnie do d.... w tej strefie

3 - no jak siadasz kilometr od tv to się nie dziwię że nie widzisz syfiastych kątów na VA - bo pod kątem 30stopni z czerni nie ma już co zbierać

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, klaus71 napisał:

mi tam trwałość 100000h wystarczy - w LCD też jest tyle (tych lepszych) i starcza

1 - tak tak - nie ma nic lepszego w 3d niż w technologii pasywnej na matrycy 4k

2 - tylko jak strefa swieci 500-1000 nitami to jeśli cała nie jest rozświetlona to wokół niej nie ma już żadnej czerni i kontrast jest zupełnie do d.... w tej strefie

3 - no jak siadasz kilometr od tv to się nie dziwię że nie widzisz syfiastych kątów na VA - bo pod kątem 30stopni z czerni nie ma już co zbierać

No i to się wypowiada osoba, która ZD9 nie widziała na oczy. Siedzę 3m od 75', nie zaobserwowalem nic z rzeczy, które piszesz, chodzi Ci o efekt halo? W ogóle mi to nie przeszkadza, przy tak wysokiej jasności wydaje się wręcz naturalne. Poza tym to tylko napisy na czarnym tle dają taki efekt, a nie sama treść filmu czy gry.

100' ZD9 wystawili właśnie na CES 2020 (to chyba ewenement- TV z 2016r). Oraz nie słyszałem, żeby Gmeru z Maćkiem podniecali się bardziej innym TV niż Sony ZG9, który ma dwa razy mniej stref od ZD9. To chyba o czymś świadczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, LV426 napisał:

Ciesz się że nie zwyzywał Ciebie (jak to ma w zwyczaju) bo śmiesz mieć odmienne zdanie  ;)

OLED 8 cud świata,  szczególnie od LG bo taka dobra firma że wymienia wypalone. Szkoda tylko że nie tak ochoczo to robi choćby w UK 😕

Atakujesz, półgłówku, każdą moją wypowiedź na forum. To niestety bardzo źle o tobie świadczy :(

Nie umiesz pomagać, potrafisz za to szczekać. Tego cię nauczyły konsole? Bo w szkole nie uważałeś i rodziców nie słuchałeś :(

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem prawdę tylko jak widać po reakcji. Ty tak serio? Chyba naprawdę masz problem z psychiką. 

Edytowane przez LV426
  • Plusik 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, klaus71 napisał:

mi tam trwałość 100000h wystarczy - w LCD też jest tyle (tych lepszych) i starcza

Marketingowy bełkot 

Przeczytaj gwarancję od tv oled

 

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Sebastian Baranski napisał:

Marketingowy bełkot 

taki sam jak  w przypadku lcd

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, klaus71 napisał:

taki sam jak  w przypadku lcd

Akurat tu się nie zgodzę znam osoby co mają stare lcd 10 lat i świecą jak nowe.

A kolega już matrycę w OLED LG  3 razy wymieniał.

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, _daras_ napisał:

No i to się wypowiada osoba, która ZD9 nie widziała na oczy. Siedzę 3m od 75', nie zaobserwowalem nic z rzeczy, które piszesz, chodzi Ci o efekt halo? W ogóle mi to nie przeszkadza

błogosławieni co nie widzą :)

a co się dzieje na VA pod kątem 30stopni to masz w każdym teście - w nocnym oglądaniu robi się bardzo słabo

5 minut temu, Sebastian Baranski napisał:

A kolega już matrycę w OLED LG  3 razy wymieniał.

mylisz wypalenia z trwałością świecenia 

a mój ma ponad 2 lata i zero wypaleń - oled nie jest dla każdego - pod filmy na nocne oglądanie nie ma nic lepszego

może te LCD TCL co powstaną będą niezłe: 15000 stref powinno dac radę - ale oni pewnie nie zrobią tego na IPS lub z jakąś powłoką na szerokie kąty

Edytowane przez klaus71
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.01.2020 o 10:35, Sebastian Baranski napisał:

Waldo94 dzięki spodobało mi się to porównanie "Maybach wśród LCD".

A zwłaszcza 75zd9 bo on jest jeszcze na lepszej matrycy niż 65zd9, znasz dokładne różnice jakie są między 65 cali a75 cali?

Ja kupiłem rok temu (grudzień 2018) jeden z ostatnich jeśli nie ostatni fabrycznie nowy, oryginalnie zapakowany egzemplarz z polskiej dystrybucji 75ZD9. Potwierdzam wszystkie peany pod jego adresem. Określenie Rolls-Royce też byłoby byłoby na miejscu😉 Wiele czytałem w sieci na jego temat i opinie generalnie były takie, że z trójki 65, 75, i 100 cali właśnie model 75ZD9 jet najlepszy gdyż ma największą ilość wygaszanych stref (około 850) oraz jest najjaśniejszy. Rzeczywiście przy odpowiednim ustawieniu wygaszania, czerni i pozostałych parametrów obrazu efekt HDR jest olśniewający i także uważam, że to widać zwłaszcza przy małym oświetleniu lub w ciemności. Nie muszę dodawać że obraz FHD SDR z dobrego źródła także robi potężne wrażenie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, klaus71 napisał:

mylisz wypalenia z trwałością świecenia 

a mój ma ponad 2 lata i zero wypaleń - oled nie jest dla każdego - pod filmy na nocne oglądanie nie ma nic lepszego

nie zrozumiałeś mojego wpisu 

To że świeci krutko chodziło mi o wypalenia.

Ale zgodzę się z Tobą  że jeżeli tv tylko do filmów w nocy OLED niema równych w śród lcd

Jeszcze jedno bo cena 75q90 coraz lepsza.

Nowy 75q90 czy urzywany 75zd9 na gwarancji 4 lata.

Są w tej samej cenie.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka porad językowych Sebastian:
-używany nie urzywany
-krótki nie krutki
-nie ma piszemy oddzielnie
-wśród nie w śród.
Bardzo proszę.

  • Plusik 1
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toni nie da za długo w uk:) I pianę o drugi

5 godzin temu, Sebastian Baranski napisał:

mylisz wypalenia z trwałością świecenia 

a mój ma ponad 2 lata i zero wypaleń - oled nie jest dla każdego - pod filmy na nocne oglądanie nie ma nic lepszego

Myślałem że to forum o tv nie sprawdzian z polskiego.

Ale zgadzam się błędy są za długo w UK się mieszkało.

Przepraszam Panie mgr. Nurnik poprawię się 

a dziękuję za odpowiedź na temat.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Sebastian Baranski napisał:

Myślałem że to forum o tv nie sprawdzian z polskiego.

Nie zmienia to faktu, że aż oczy bolą jak się czyta wypowiedzi z takimi błędami...

  • Plusik 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...