Jump to content

Qleks

Banita
 • Content Count

  118
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

85 Excellent

About Qleks

 • Rank
  VCD

Recent Profile Visitors

808 profile views
 1. A wiesz, to jest pomysł. Potem przykuję się przy którymś TV Centre, dopóki mi nie wyprodukują nowego telewizora z 3D :D
 2. Kurczę, łudziłem się że może w ZF9 Sony przemyci 3D. Bo na kompletnie nowy TV z 3D z poprzednich lat chyba już nie ma co liczyć - same poekspozycyjne i przebrane sztuki. Trudno, nawet żebym musiał czekać na 16K, TV bez 3D nie kupię.
 3. Mi chodzi o artykuły, nie mam czasu na oddzielanie ziarna od plew na informacyjnych wysypiskach.
 4. Dla niektórych to 5 lat oglądania Dobrze Ci życzę, ale ja bym tylko czekał, kiedy się zepsuje, by dostać nową matrycę
 5. Najwyższa pora na 4K 3D. Na ekranie 8K mogłoby być odtwarzane pasywnie i bez "przeplotu". Innego zastosowania na razie nie widzę. Do czasu pojawienia się materiałów w tej rozdzielczości - to zwykłe prężenie muskułów Musi mieć też HDMI 2.1, bo inaczej wkrótce będzie przestarzały. No i ciekawe jak tam z rozdzielczością w ruchu - 800 linii czy mniej?
 6. LG JAKO PIERWSZE NA ŚWIECIE WPROWADZA TELEWIZOR OLED O ROZDZIELCZOŚCI 8K Tak przy okazji, ostatnio więcej aktualności nt. telewizorów jest na portalach "komputerowych" niż tutaj.
 7. Przesadzasz. Starsze bluraye kosztują ok. 50 zł, a w promocjach zdarzają się i za 20. Jest też spory rynek wtórny, nieraz z płytami w nie najlepszym stanie, które najlepiej skopiować i zapomnieć, by nie "zajeżdżać" lasera. Ceny NAS zaczynają się od 400 zł, dysk 4TB, na którym zmieści się ok. 100 filmów, kosztuje ok. 500. Na wielu takie ceny nie robią już dziś wrażenia. Coraz więcej osób używa też NAS, aby trzymać tam kopie zapasowe, muzykę (można wówczas sobie przygotować składankę utworów z wielu płyt), zdjęcia i filmy z wakacji itp., więc nawet nie muszą dopłacać.
 8. O NAS słyszał? Jeżeli producent zabiera z modelu za kilka tysięcy zielonych coś, co od dawna było u niego standardem, by zaoszczędzić kilka zielonych - to jest karygodne i nieważne, ilu osobom i do czego to się przyda. Ale skoro tak zareagowałeś, to chyba Cię czapka w główkę parzy...
 9. Kilka lat temu nawet tanie Samsungi po 1000 czytały DTS, a teraz flagowiec za kilkanaście tysi nie może go przepuścić?! Zniknęło już 3D, tanie matryce 120hz, coraz mniej VA w dolnej półce, znika DTS. Zamiast tego przyszło 4K, które w ruchu bardziej przypomina DVD, i HDR, którego większość telewizorów nie jest w stanie pokazać. Cytując klasyka, "ale ten postęp zapieprza" Aha, poza tym - z tego co tu czytam - na wielu telewizorach trzeba też ograniczać oglądanie wiadomości, stacji z kolorowymi logami, granie w statyczne gry, oglądanie filmów z pasami i takich, w których nic się nie dzieje
 10. W tekście o KD-65ZF9 pada stwierdzenie, że obraz się nie zmienia nawet pod dużym kątem, ale są problemy z czernią. Czyżby zamieniono VA na IPS?
 11. Świetny tekst, fajnie, że są też subiektywne wrażenia/przemyślenia. Szkoda, że teraz wszystkie serie są takie same. Mogli być chociaż dać 3D aktywne - to prawie nic nie kosztuje.
 12. Wolne żarty. Matryca 60hz przekreśla kwalifikowanie jakiegokolwiek TV jako premium czy tym bardziej high-end (sic!) - niezależnie od tego, iloma bajerami go upiększono. Jak by ten obrazek wyglądał, gdyby zastosowano normalną, nie złagodzoną procedurę (2 s. na cały ekran)? Z 4K zostałoby 300 linii?
 13. Przecież udało się - Panasonic dwa lata temu stworzył IPS-a z możliwością zablokowania podświetlenia pod każdym pikselem, powstał raptem jeden monitor, którego nigdzie nie można kupić. Pewnie koszta produkcji są takie, że TV 40" kosztowałby tyle, co 75" OLED...
 14. Ja wybrałbym ZD9 choćby tylko ze względu na 3D, ale zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy tolerują okulary "stroboskopowe"
×
×
 • Create New...