Skocz do zawartości
Maciej Koper

OPPO UDP-203, TEST pierwszego odtwarzacza Ultra HD Blu-Ray z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie szkoda produktu, tym bardziej że potrafi wiele cudownych rzeczy :)

W Europie podobno dostawy mają być realizowane co najmniej do końca tego roku, a prawdopodobnie jeszcze do początku 2019. Takie info mam od naszego dystrybutora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki. Z tego co mozna wyczytac na forach zagranicznych CXUHD raczej sie nie zwinie. Maja co prawda wiekszosc wspolnych bebechów (poza napedem, zasilaczem i obudowa) i sa skladane w tej samej fabryce w Chinach, ale maja SDK dla chipsetu i moga robic swoj firmware pod niego jesli beda chcieli.

W kwestii Oppo na AVforums wyczytalem ze jest mozliwa aktualizacja firmware do HDR10+ na Oppo - producent potwierdzil jednemu z uzytkownikow, ze HW w urzadzneiu  da sobie rade z HDR10+ i update do tego jest mozliwy. Jak bedzie to zobaczymy. Aczkolwiek i tak DV narazie gorą :) Ciekawe jak bedzie z updatem i kompatybilnoscia z DV by Sony...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie "podobno" to pierwsze wycieki wyszły od Cambridge, który informował swoich dealerów o tym że wycofują się z playerów bo Oppo ich odcina w związku z ograniczeniem produkcji. Taką plotkę jeszcze w marcu widziałem na AVS a potem słyszałem w jednym ze sklepów w PL. A co do Sony i OPPO i DV na AVS jest info z oppo z wczoraj chyba:

Q: Regarding the UDP-203 and 205 UHD Blu-ray players, have you released a firmware update that addresses the Sony implementation of Dolby Vision in its TVs? If you haven’t issued that update, do you expect to? If so, when?

A: We have firmware that supports Sony’s implementation of Dolby Vision in its TVs. The firmware is undergoing testing by Dolby right now. We hope to make it available to customers as soon as the test concludes that there is no problem with existing DolbyVison-capable TVs as well as Sony TVs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.04.2018 o 17:30, 2015 napisał:

Kiedy OPPO przestało obsługiwać funkcjonalność menu plików ISO to był to koniec produktu. Pewnie zabiły ich roszczenia patento-dawców. Piękne brzemiennie to było działanie algorytmów zaszytych w bibliotekach procków a nie jakieś cuda technologiczne. Drogie i ładne obudowy i układy zasilania to za mało. No i ta cena ...

Czy OPPO to jest firma z chin w produkcji CANADA MADE ?  Jakieś było dziwne pomieszanie z telefonami OPPO China made.

Obsługuje strukturę ISO. To taka wielka róznica? Dla mnie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się mylisz. OPPO nie odtwarza pełnej funkcjanolności menu BD z formatu ISO.

Robi to mój ASUS BD 700.

Zresztą; zgrywanie BD do ISO przez AnyDVD mi przeszło ( z wiekiem). Ostatni mój wyczyn to BD x 2 po 50GB (DL BD) Hall of Frame  ...

Oczywiście na HDD jako ISO. Mój BD ASUS 700 czyta takie archiwa z HDD bez problemu (MENU pełne ... ) 

Edytowane przez 2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Januszku ... obsługuje strukturę ISO. Strukturta ISO to dwa katalgi: BDMV i CERTIFICATE. W tym pierwszym wszystkie pliki z zawartością. I taką strukturę ISO playery OPPO czytają bez problemu pokazując pełne i całkowicie funkcjonalne menu płyty BD i BD-UHD.

Jak masz plik ISO to odpowiednim narzędziem bez problemu konwertujesz do struktury ISO. I w druga stronę też jak potrzeba.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pmcomp napisał:

Jak masz plik ISO to odpowiednim narzędziem bez problemu konwertujesz do struktury ISO. I w druga stronę też jak potrzeba.

Rozumiem, że piszesz także o konwersji struktury UHD do ISO. mógłbyś podpowiedzieć, którym programem (darmowym lub płatnym)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Januszku ... obsługuje strukturę ISO. Strukturta ISO to dwa katalgi: BDMV i CERTIFICATE. W tym pierwszym wszystkie pliki z zawartością. I taką strukturę ISO playery OPPO czytają bez problemu pokazując pełne i całkowicie funkcjonalne menu płyty BD i BD-UHD. Jak masz plik ISO to odpowiednim narzędziem bez problemu konwertujesz do struktury ISO. I w druga stronę też jak potrzeba. Pozdro

 

 

ISO, to obraz płyty.

Struktura płyty, to katalogi.

Nie ma czegoś takiego jak "struktura ISO".

 

Mieszasz dwa pojęcia.

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, pmcomp napisał:

Januszku ... obsługuje strukturę ISO. Strukturta ISO to dwa katalgi: BDMV i CERTIFICATE. W tym pierwszym wszystkie pliki z zawartością. I taką strukturę ISO playery OPPO czytają bez problemu pokazując pełne i całkowicie funkcjonalne menu płyty BD i BD-UHD.

Jak masz plik ISO to odpowiednim narzędziem bez problemu konwertujesz do struktury ISO. I w druga stronę też jak potrzeba.

Pozdro

To prawda ale w niektórych filmach (np u mnie film "Inferno" bluray) po 20 minutach odtwarzania włącza się zabezpieczenie AACS i wyłącza dźwięk... Więc nie wszystkie filmy można sobie tak łatwo odtworzyć. Wtedy odtwarzam wybrany plik z m2ts z katalogu STREAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To prawda ale w niektórych filmach (np u mnie film "Inferno" bluray) po 20 minutach odtwarzania włącza się zabezpieczenie AACS i wyłącza dźwięk... Więc nie wszystkie filmy można sobie tak łatwo odtworzyć. Wtedy odtwarzam wybrany plik z m2ts z katalogu STREAM.
Gdyby to był AACS, to plików nie dałoby się odczytac. To jest Cinavia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i miedzy innymi na takie okolicznosci masz JB-ki, czy CF-y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak film zrzucisz do mkv i polecisz po LAN - Cinavia się nie odpala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, keke napisał:

jak film zrzucisz do mkv i polecisz po LAN - Cinavia się nie odpala :)

Ja wiem że tak można. Nawet nie trzeba zrzucać do mkv tylko włączyć z katalogu stream odpowiedni ts.

6 godzin temu, binary napisał:

No i miedzy innymi na takie okolicznosci masz JB-ki, czy CF-y

czyli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo s zkoda , że OPPO wycofuje się z produkcji odtwarzaczy blu-ray . Jakość obrazu w 3D nie do pobicia. Oppo 203 +LG55E6V(jeszcze z 3D) daje perfekcyjny obraz, brak jakiegokolwiek motion blur czy ghosting. Obraz zdecydowanie lepszy niż kultowe Nvidia 3Dvision 2 z 144hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co takiego OPPO robi z 3d że jego 3d jest takie nie do pobicia?

powinno być identyczne z tym z prawie każdego blu-ray playera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie robi, to zasługa telewizora, to dobre 3d.

Kolega nie wiedzieć czemu, porównuje odtwarzacz i telewizor, do jakiegoś zamierzłego system 3d na komputer, który był pewnie wymyślony do gier i nadaje się do filmów, jak.......(każdy sobie wstawi porównanie)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie mi proszę z zewnętrznymi napisami, bo ich nie mogę odtworzyć (Star Wars: The Last Jedi)- robię dokładnie tak: w katalog o nazwie SUB wrzuciłem napisy z plikiem srt. Z pilota naciskam napisy i są do wyboru tylko oryginalne: angielski i włoski. Jak mam je ustawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli to mają być napisy do plyty BR lub UHD to pendrive (format np. fat32) w katalogu SUB napisy w pliku o nazwie sub.srt (najlepiej w formacie srt), jeśli masz problem z pl znakami to zmień kodowanie pliku na unicode UTF-8 (o ile się nie myle) i wtedy bez probemu na liście napisów musisz zobaczyć do wyboru napisy o nazwie "inne" i to będą właśnie te napisy z pendriva.

Edytowane przez Nygus
oczywiście pendrive podpięty do oppo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mój Oppo w ogóle tego nie widzi. Próbuję wszystkich metod. Robsson- próbuję tak zmienić nazwę pliku, ale nie aktywuje tych znaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź jaki jest system plików na pendrive, najlepiej go sformatuj w FAT32, jeśli go podłączysz do oppo i pendrive jest sprawny i widoczny dla odtwarzacza to będziesz miał możliwość np. zapisania na nim kopii ustawień odtwarzacza czyli pliku konfiguracyjnego, to jest dostępna opcja w ustawienia dla urządzenia: ustawienia/ust. urządzenia/zarzadzanie ustawieniami/kopia zapasowa

opcja dodania napisów zewnętrznych pendriva do filmu z PŁYTY jest dostepna tylko dla pendriva:\sub\sub.srt

jeśli odtwarzasz film z pendriva (dysku/nasa itp.) to nazwa pliku z napisami musi być taka sama jak nazwa pliku z filmem;

przykład:

Star Wars Episode VII The Force Awakens (2015) UHD 4K Upscaled x264 AC3 Soup.mkv

Star Wars Episode VII The Force Awakens (2015) UHD 4K Upscaled x264 AC3 Soup.srt

nie może nie działać...

jeśli film jest fizycznie na oryginalnej plycie to napisy musza być na pendrive w katalogi SUB a nazwa musi być SUB.SRT i wtedy to działa jako napisy INNE na liscie napisów do wybrania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film jest z płyty UHD, Oppo widzi pendrive bo gdy włączę np. opcję music to widzi folder SUB (ale nie widzi co jest w folderze). Natomiast podczas odtwarzania filmu, gdy kliknę "napisy" na pilocie nie widzi nawet katalogu SUB, są dostępne tylko oryginalne napisy czyli ang. i włoskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie będzie go widział, a zasadzie nie będzie pokazywał w jakiś sposób że go widzi.

Jeśli plik jest z napisami jest w poprawnym plikiem z napisami i jest w odpowiednim formacie, jest w katalogu SUB a nazwa to jest SUB.SRT,  to po prostu na liście napisów będziesz miał napisy o nazwie INNE na samym dole listy napisów do wyboru, to jest JEDYNE co się zmieni, nie będzie widać skąd są te napisy ani jakie to są napisy, dopóty dopóki ich nie włączysz, to jest niezależne od filmu, jeśli zmienisz płytę a nie podmienisz pliku z napisami to będzie mógł wyświetlić napisy z poprzednio oglądanego filmu (oczywiście jeśli pendrive będzie cały czas podpięty).

Edytowane przez Nygus
nie będzie go widział, a zasadzie nie będzie pokazywał w jakiś sposób że go widzi - dotyczy to wybory napisów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...