Skocz do zawartości
Maciej Koper

OPPO UDP-203, TEST pierwszego odtwarzacza Ultra HD Blu-Ray z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Nygus napisał:

Odtwarzanie muzyki z CD czy DVD wyłącza możliwość korzystania z dodatkowym możliwości w postaci włączenia pokazu slajdów.

co za niefart... za tanie urządzenie najwidoczniej, idą swięta i fajnie byłoby włączyć slideshow ze świąteczną muzyką

wyjścia są dwa, łamać licencje albo zdjęcia odtwarzać na czymś innym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na własne potrzeby masz prawo zrobić sobie kopie, zgrać do plików, chyba ze w tym temacie tez się coś u nas zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) ja robię, zgodnie z zaleceniem. Z tylu mam wpięty mały pendrive (chyba 2GB), na którym mam napisy do niektórych filmów i mam tam zapisaną konfigurację. Więc po aktualizacji i resecie wystarczy wczytać ustawienia i jest ok. Szybko i sprawnie :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem leniwy i nie robie :) ale chyba zrobie ( nie zuwazylem zeby to mialo jakis negatywny wplyw). A w kwestii napisów, to oppo naprawe daje rade ostatnio puscilem san adreas plyta angielska UHD z pl napisami jest moc.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wygląda na to, że masz rację :) niepotrzebnie robiłem resety.

Oppo twiedzi, że:

Informacja o resecie ustawień jest podana na wszelki wypadek – istnieje mikroskopijne ryzyko, że aktualizacja spowoduje jakikolwiek problem.

W 99% przypadków instalacja aktualizacji i pozostawienie ustawień nie spowoduje najmniejszych komplikacji, jednak na ten 1% zabezpieczamy się, umieszczając stosowną informację na stronie.

 Można wczytać poprzednio zapisane ustawienia, jednak proszę pamiętać, że nowe oprogramowanie to często nowe pozycje w menu – ich wartość będzie ustawiona na domyślną po wgraniu ustawień.

Czyli warto przed każdym resetem do fabrycznych zrobić kopię ustawień, chociaż tak jak wspomniałem na początku – jeżeli po aktualizacji nie ma Pan żadnych problemów z funkcjonowaniem odtwarzacza, reset do ustawień fabrycznych nie jest konieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można już sobie ściągnąć film UHD 4K w HDR i Atmos i DTS-x .

Jak OPPO 203 sprawuje się jako player plików MKV - niema żadnych problemów z odtwarzaniem?

Można odtwarzać BD-ISO i DVD-ISO ?

Bo niewiem czy inwestować w OPPO czy może jakiś player-android.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

działa ci @pmcompładowanie filmów BD ze struktury z usb? bo mi z tego samego dysku działają wyłacznie UHD BD, jak mam film 2160p to mam menu jak mam 1080p to choć struktura katalogów na pierwszy rzut oka jest identyko to menu nie ładuje... filmy mam na tym samym hdd w tym samym katalogu, trochę to dziwne dla mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygoogluj "Oppo AVCHD trick" oraz "BDMV Modifier 2.0" i otrzymasz to co chcesz.

Edytowane przez misfit
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytanie jakich serwerow NAS uzywacie z Oppo 203? ktos korzysta moze z DS218+ ? W tescie Maciej pisal ze idzie odtwarzac po wifi. Zastanawiam sie jak to w praktyce moze wygladac z takim NASem przy sieci 60m/s (AC2400)

 

 

Mi Oppo 205 jedzie z NASa Qnap TS-453A i czy to po Wifi czy po kablu ( oba testowalem) roznicy nie widze. Smiga bez problemu. Czy to pliki Full HD czy UHD z HDR.

Tak wiec z 203 bedzie tak samo.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. NAS juz ogarnięty ;) TS-670-Pro i po wifi dziala b dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ciekawy wpis

 

Na stronie Aliexpress można kupić OPPO 203 z rosyjskim lub chińskim jailbreakiem. image.png.5cdeb550043b29c23f358e3dca2276b0.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, misfit napisał:

Wygoogluj "Oppo AVCHD trick" oraz "BDMV Modifier 2.0" i otrzymasz to co chcesz.

muchas gracias por su ayuda :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy BDMV Modifier 2.0 działaja tylko dyski 2D czy 3D nie działa , oraz ważna uwaga przy nowych  dyskach UHD pojawia się CINAVIA po około 20 minutach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3D - nie wiem, nie mam takowego wyświetlacza i mieć nie chcę.

Cinavia wykrywana jest też ze struktury BD. Tak jak Maciek pisał w teście zmiana kontenera na mkv rozwiązuje sprawę, ale wiadomo - wtedy tracimy menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten gość się właśnie dzieli. Całe ok. 170 złociszów. To chyba nie jest drogo?

 

Tym bardziej, że z opisu wynika że to nie jest sam soft tylko działa z jakimś kluczem.

Edytowane przez pmcomp
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań do użytkowników OPPO UDP-203, odnośnie funkcjonalności odtwarzacza przy obsłudze plików multimedialnych z dysku
twardego podłączonego do portu USB Oppo UDP-203 (nie ma tych informacji w Instrukcji obsługi i FAQ):

1) Czy można skasować plik multimedialny (np. film, zdjęcie, mp3) zapisany na dysku USB za pomocą pilota OPPO i jak to zrobić?

2) Czy można zmienić nazwę pliku multimedialnego (np. film, zdjęcie, mp3) zapisanego na dysku USB za pomocą pilota OPPO i jak to zrobić?

3) Czy istnieje możliwość zmiany sposobu wyświetlania listy plików zawartych na nośniku USB,
np. czy da się ustawić jedną pionową kolumnę plików (poruszanie się po niej -  góra-dół) zamiast standardowych dwóch kolumn obok siebie?

4) Czy po wywołaniu z pilota spowolnionego trybu odtwarzania filmu (Slow Playback, regulacja skokowa w 4-rech krokach) odtwarzacz oprócz
obrazu spowolni także dźwięk, czy też całkowicie wyciszy ścieżkę dźwiękową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Mam kilka pytań do użytkowników OPPO UDP-203, odnośnie funkcjonalności odtwarzacza przy obsłudze plików multimedialnych z dysku
twardego podłączonego do portu USB Oppo UDP-203 (nie ma tych informacji w Instrukcji obsługi i FAQ):
1) Czy można skasować plik multimedialny (np. film, zdjęcie, mp3) zapisany na dysku USB za pomocą pilota OPPO i jak to zrobić?
2) Czy można zmienić nazwę pliku multimedialnego (np. film, zdjęcie, mp3) zapisanego na dysku USB za pomocą pilota OPPO i jak to zrobić?
3) Czy istnieje możliwość zmiany sposobu wyświetlania listy plików zawartych na nośniku USB,
np. czy da się ustawić jedną pionową kolumnę plików (poruszanie się po niej -  góra-dół) zamiast standardowych dwóch kolumn obok siebie?
4) Czy po wywołaniu z pilota spowolnionego trybu odtwarzania filmu (Slow Playback, regulacja skokowa w 4-rech krokach) odtwarzacz oprócz
obrazu spowolni także dźwięk, czy też całkowicie wyciszy ścieżkę dźwiękową?


1 nie
2 nie
3 chyba nie
4 wyciszy
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto najnowsze jailbreaki dla oppo 203 z Dolby Vision

OPPO UDP-203 4 K UHD/HDR 3D Blu-ray Disc USB3.0 HD Ultra Odtwarzacz DVD

TIM20180215234831_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie po co jailbreak? Jeśli chodzi o cinavia to wystarczy zremuksować strumień wideo do MKV i nie powinno nękać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

So ripping a disc with DeUHD doesn't remove Cinavia, or you haven't been able to test yet? Would be nice if the current UHD BD torrents were already ripped without Cinavia.

Remux płyt UHD bez Cinavi stanowi widać jeszcze problem. Największą zaletą nowego chińskiego jailbreaka jest to , że czyta pliki iso bluray z usb.

Nie potrzeba bawić się w przetwarzanie ISO do BDMV i wyciągania m2ts .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ,że chodzi o prawa autorskie i oryginalny firmware nie pozwala na odtwarzanie plików w formacie ISO. Oppo 203 posiada bardzo dobry procesor graficzny  dzieki, któremu na przykład można upscalować nintendo switch do 2160p poprzez hdmi input. Dobrze by było , żeby można było dokupić  alternatywne oprogramowanie , tak aby oprócz oryginalnych płyt oglądać filmy w dowolnych formatach po usb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zabardzo się znam z tematem robienia   jailbreaka  ale znalazłem taka stronkę

http://www.bd-mod.com/oppo.html

chyba należy ściągnąć ten soft i wykupić dodatkowy plik.

czy po tej aktualizacji byłby dodatkowo netflix i youtube ?

Była by fajna opcja dla UDP-203.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...